Düşmüş Melekler

Samael

Kayıtlı Üye
Tanrı insanları yarattığı zaman bütün meleklerin onların önünde diz çökmelerini istedi, en büyük baş meleklerden (Archangels) biri olan Lucifer bunu aşağılayıcı buldu ve neden ateşin oğlunun çamurun oğlu önünde eğilmesi gerektiğini sordu.

Lucifer Seraphim’in baş meleğiydi ve kendi gibi düşünenlerle birleşerek Tanrıya karşı geldi.Hristiyan kitabında Satan ve Luciferin günahkar oldukları açıkça söylenmekte.

Savaşın ne zaman olduğu bilinmiyor,Satan, Archangel Michael’in gönderdiği ordularla savaşırken 10 başlı ejder halinde anlatılıyor. Ne kadar sürdüğü bilinmeyen savaşta Satan ordusu Michale’in ordusuna yenilip cennetten atıldılar.

Lucifer ve takipcilerinin düşmesi değilde Grigorilerin(izleyiciler) düşmesi akıllara takılıyor.Lucifer daha fazla özürlük istediği için düştü peki grigorileri itaatsizliğe iten neydi.Grigori melekleri ölümlü olup insanlar gibi yaşamayı tatmak istediler.Kadınların onları baştan çıkarması olabilir.meleklerle insanların çocukları büyük bir selde yok edildi.

Lücifer Eden de Tanrının bahçesi kutsal dağda yaşıyordu

Grigoriler 4 bölüme ayrılmışlardır baş melekleri şunlardır.
Kuzey Formalhaut
Güney Regulus
Doğu Aldebaran
Batı Antares

İnsanlar gibi görünürler ama daha uzun ve sessizdirler Yahudilere göre iyi ve kötü watchers vardır.Grigoriler tanrı tarafından ilk insanları gözetmeleri ve yol göstermeleri için yaratılmıştı neredeyse dev kadarlardı ama bu melekler insanlara Tanrı tarafından yasaklanan büyü sihir yıldızları okumak gibi bilgileri öğrettiler. Ve ölümlü insan kadınları tarafından baştan çıkarıldılar ve onlardan çocuk sahibi oldular.Grigorilerle insanların birleşmesinden doğanlara Nephilim dendi.

Görevlerine sadık kalan melekler şunlardı
Uriel, Raphael,Raguel,Michael,Zerachiel,Gabriel,Ramiel

Satan ise Tanrıya ihanet edip isyan çıkardı Satan tanrının Ademe olan tutkusunu çok kıskandı yılana dönüşerek veya yılanı kullanarak Eve’in (Havva) yasak elmayı yemesini sağladı bunun üzerine Tanrı satanı cennetten kovdu.Satanda insanları baştan çıkarıp inaçlarını yok etmeye uğraşıyor bu yüzden Satan kitaplarda şeytan olarak geçiyor.

Bazı meleklerin isimleri

Abel, Cennete inen ruhlar abel tarafından sorgulanır,12 yüce güçten biridir4.cennetin meleği
Anael, yaratılan 7 melekten biri.baş meleklerin (archangel) prensi venüsü yönetirdi2.cennet meleğidir ve dünyadaki krallıkları o yönetirdi.
Azrael,ölüm meleği
Boel, 7 melekten bir tanesi 1.cennette görev alıyordu dünyanın 4 köşesinin anahtarları onda gizliydi ayrıca satürn’ü yönetirdi
Dina ,dünya yaratıldığı zaman insanlara 70 farklıdil öğretti
Elders, Tanrının tahtının çevresinde oturan 24 melek gurubu, Tanrının en kıdemli yardımcıları
Exael, kutsal kitapta anlatılan 10 kutsal melekten biri,cennetten dünyada yaşamak istediği için düşmüştür.
Gadreel, Azazel gibi insanlara savaşı ve silahları tanıştırdı.
Germael, tanrı tarafından dünyaya ademi topraktan yaratmak için gönderilen melek bu görev ayrıca Gabriele de verilmişti
Grigoriler, (izleyiciler)Tanrının emirlerine karşı geldikleri için cezalandırılan yeryüzünde insanlarla beraber yaşayan melekler
Hagios ,Tanrının gizli isimlerinden biri
İofiel (Yofiel,Zophiel) 7 baş meleklerden biri Torah’ın prensi ve bütün tahtların kralı
Michael, Bir baş melek savaş sırasında Tanrının sağ kolu olmuş satan ve güçlerini bozguna uğratmıştır.
Omophorus, dünyayı ömzunda bir atlas gibi taşır insanlara yön gösterir

Shetel, Tanrının Ademe hizmet etmesi için gönderdiği 3 melekten biri görevlerinden biri etini pişirmek şarabını soğutmaktı
Tarot, zaman meleği dünya ve cennet arasında bir yerde durur

Ayrıca Düşen Melekler (Fallen Angels) 2 Gruba Ayrılır;

Savaş sırasında Lucifer'in yanında olan melekler ve Fallen Watchers. Her ikisinde de, bu melekler yaratıcıları Tanrı'ya karşı çıktılar ve onlara verilmiş olan özgürlüğü kötü yönde kullandılar.

Savaş
Kesin olarak inanılan bilgi Lucifer'in kendi gibi olanlarla birleşip Tanrı'yı ve ona inançlı melekleri tahtından indirmeye çalışmasıdır.

Sorun ise Tanrı insanları yarattığı zaman bütün meleklerin onların önünde diz çökmelerini istedi. O zamanın en büyük baş meleklerinden (Archangels) biri olan Lucifer bunu çok basit ve aşağılayıcı buldu ve neden "Ateş'in oğlunun Çamur'un oğlu önünde eğilmesi gerektiğini" sordu.

Buna benzer bir başka teori ise Lucifer'in Jesus'ın (İsa) önünde eğilmeyi kabul etmemesiydi. Lucifer Seraphim'in en baş meleğiy ve lideriydi bu durum ona ağır gelmişti.

15. yüzyılda 133.306.668 meleğin cennetten 9 gün içerisinde düştüğü tahmin ediliyor.

Bir çok insanın aklındaki soru işareti ise savaşın ne zaman olduğu. Çoğu tarihlerde yer almamasına karşı Hristiyanların kitabında Satan ve Lucifer'in günahkar oldukları açıkça söyleniyor.

Satan Archangel Michael'in gönderdiği ordularla savaşırken 10 başlı bir ejder halinde anlatılıyor. Bir kaç gün sürdüğü kayıt edilen savaşta Satan'ın ordusu çok etkili silahlar yapıp kullandılar ve Michael'in ordusunu neredeyse bozguna uğrattılar. Ama son savaşa gelince Satan ve ordusu kaybedip cennetten atıldılar.

Lucifer ve takipçileri için değil de, Grigoriler'in düşme sebeplerinde aklımıza soru işaretleri takılıyor.
Lucifer daha fazla özgürlük istediği için Tanrı ve meleklerine karşı savaştı peki Grigorileri itaatsizliğe iten neydi
Teorilerden biri bütün meleklerin Tanrı tarafından eşit yaratılmış olması ve buna göre Tanrı'ya itaat etmeyi seçip seçmeme hakkına sahip olmalarıydı.

Lucifer'in düşmesinin tek sebebi egosuydu ama Grigoriler insanlara yardım edip onları sevmenin düşmelerine neden olacağını, hatta günah bile olacağını düşünmediler. İnsanları sevip onlara herşeyde fazlasıyla yol gösterdiler. Bu sevgi, Tanrı'nın İsa'ya duyduğu ve Lucifer'in isyan çıkarmasına neden olan türden bir sevgiydi.
Bunun üzerine Grigori Melekleri ölümlü olup insanlar gibi yaşamayı tatmak istediler.

Bazılarına göre kadınlar çıplak gezip onları kendilerine aşık etmişlerdi. Tabi ki bu çok saçma bir teori, Tanrı'nın melekleri bu kadar kolayca kanmis olamazlardi. Meleklerle insanların aşklarından doğan çocukları ise büyük bir selde yok oldular. Şimdilerde ise insanların en büyük sevgilileri cennetin bir yerinden hala bizi izliyor olmalılar.

Cezaları Tanrı'nın övgüsünü kazanmak için bir müzik aletini nasıl çalmayı öğrenmek önemli değildi Lucifer için. Lucifer, o kadar güzeldi ki, bir müzisyenin usta ellerinde çıkardığı müziği söyleyebiliyordu. Lucifer'in ilahi söylemesi için kimsenin enstruman çalmasına gerek yoktu, kendisi zaten ilahiydi."

Lucifer Eden'de, Tanrı'nın bahçesinde, kutsal dağda yaşıyordu. Olağan üstü güzelliği yüzünden alçak gönüllü olamadı.

Apabbacık

Kayıtlı Üye
'daha fazla özürlük istediği ...' özgürlük yazılmak mı istenmiş?
Velhasıl lucifer i araştırmıştım bir vakitler. Yüzeysel olmuş, ayrıca Behemoth — Lucifer da güzel şarkıdır.=).

imladaris

Kayıtlı Üye
satan-lucifer aynı değil mi burada niye farklı iki varlık olarak anlatılıyor

imladaris

Kayıtlı Üye
bazı kaynaklarda da şeytanın ta kendisi karışık neyin ne olduğu tam kesin değil gibi

imladaris

Kayıtlı Üye
Şeytan genel bir isim. İnsan gibi... Şeytanlar deriz mesala yani birden çok şeytandan bahsedilir. Düşen meleğin ismi ise Lucifer. Onun yolundan gidenlerse şeytanlar vs... Zamanla iç içe girmiş kavramlar.

şeytan genel kavram biliyorum ve demek istediğini anlıyorum fakat

adları EA-lucifer-azazil-iblis-hakem-satan daha nicesi vs.

ama bu lucifer olan karışık kendisi olarak ta kullanılıyor oğlu olarak ta

orada takıldım o yüzden sordum

anık

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Meleklerden En Güçlüsü Cebrail'mi Yoksa Lucifer'mi?

piomega

Kayıtlı Üye
Meleklerin kendi insiyatifleri yoktur. Onlar ancak Allah 'ın emirlerini koşulsuz şartsız yerine getirirler. Şeytan ise Cinlerdendir. yani kendi nefsi bulunmakta ve bu nedenle hırs, kin, öfke v.b. duygulara sahip olmaktadır. Melekler arasındaki hiyerarşi konusunda da bu bundan üstündür v.s. şeklinde bir şeyler söylemek oldukça yanlıştır. Bu bilgi Allah katındadır. Her şeyi yaratan ve en ince ayrıntısına kadar hesap ve dizayn eden, olmuş ve olacak her şeyi bilen ve işiten bir varlığın takdir ettiği şeylerin mahiyetini elbette bilmek, kestirmek imkansızdır.
büyük çoğunluğu ibrani ve Tevrati bilgilere dayanılarak yazılan bu hususlar tahrif edilmiş kaynaklara dayandığından bizce ehemmiyet arz etmemektedir. Üstün olan Yüce Rab dir. Gerideki figüranların kendi rollerini oynamak dışında yapabilecekleri hiç bir şey yok..... Ruhunuza saygılar ki o rabdendir.

ruhname

Kayıtlı Üye
bu düşmüş meleklerle nasıl irtibata geçilir geçilebilir mi ???

ruhname

Kayıtlı Üye
benim sorumudua cevaplarmısınız ?

piomega

Kayıtlı Üye
Celb yani farklı bir boyuttaki yaratığı etki altına alma yahut onunla iletişime geçme olaylarının yüzde yüzünde iletişime geçtiğiniz varlık Cin diye tabir edilen yaratıklardır. Düşmüş melekler daha doğru bir tabirle gözden düşmüş melekler hakkında bilgi sahibi değiliz yalnız bunlardan iki tanesini Harut ve MArut u bilmekteyiz.

"Ve onlar, Süleyman'ın mülkü hakkında şeytanların anlattıklarına uydular. Süleyman inkâr etmedi; ancak şeytanlar inkâr etti. Onlar, insanlara sihri ve Babil'deki iki meleğe Harut'a ve Marut'a indirileni öğretiyorlardı. Oysa o ikisi: "Biz, yalnızca bir fitneyiz, sakın inkâr etme" demedikçe hiç kimseye (bir şey) öğretmezlerdi. Fakat onlardan erkekle karısının arasını açan şeyi öğreniyorlardı. Oysa onunla Allah'ın izni olmadıkça hiç kimseye zarar veremezlerdi. Buna rağmen kendilerine zarar verecek ve yarar sağlamayacak şeyi öğreniyorlardı. Andolsun onlar, bunu satın almanın, ahiretten hiçbir payı olmadığını bildiler; kendi nefislerinin karşılığında sattıkları şey ne kötü; bir bilselerdi."

gerçek meleklerle İrtibatın bile ki birebir gerçekleşmiştir onlara pek bi faydası olduğu söylenemez sanırım :)

piomega

Kayıtlı Üye
Tabiiki bu benim inancım
Bende size sabaha kadar melek veya şeytan ismi uydurabilirim.. bu da senin inancın ... deyip çıkmam aslında mümkün, ancak kaynaksız konuşmam ve kaynakları tefsirleri ile okurum ya da okuruz mu demeliyim... yani ayetlerin önünü sonunu iyi bilmek lazım. yazınızı sonuna kadar okudum ve dediklerime tezat hiç bir şeye rastlamadım. melekler hususunda ademden önce dünyada nelerin olduğunu bir araştırmanızı öneririm.. insanoğlunun yaradılışında meleklerin sorgulama yapmak değil malumu ilan ettiklerini yalnızca islam dini ile ilgili bilgi sahibi olanlar değil tek tanrı inancına sahip tüm dinlerin ilim sahipleri kabul ederler.
biz nasıl adem nesli isek Cinler ise Can neslidir.. her doğaüstü canlıya cin denmez. sizin mantığınızla düşünseydik; insan kelimesi nisyan kökünden türeyip unutan anlamına geliyor o halde tüm balıklar insandır..? Bir rivayete göre Cinler İnsandan önce dünyada idiler ve biraz ileri gittiler.. bu sebeple azazil ki biz onu şeytan olarak biliriz komutasında - cinleri iyi tanıyan bir komutan ki kendisi de cin neslinden olur -meleklerden oluşan bir ordu cinleri karalardan sürdü ve denizlere kovaladı.. İşte melekler bu nedenle savaşın ardından levh te yazanı ilan ettiler. rabbim onlarda aynı şeyi yapacaklar... ve tabii cevap gecikmedi yani; ben sizin bilmediklerinizi bilirim.. yani her şeyi levhe yazmadım.....
Melekler hakkında yazdıklarınız insiyatifleri ile ilgili değil benim inkar etmediğim diğer hususlarıdır yani iradeleri... ben iradeleri yok demedim insiyatifleri yok dedim.. öldür derse öldürürler yık derse yıkarlar anladığımız manada iyi filan da değillerdir kötüde değillerdir. yalnız emirleri uygularlar. buna android diyorsanız o da sizin görüşünüz..
haa gelelim harut ve maruta aslında bunlarda allahın emirlerini uyguluyorlardı bakın ayette Allahın izni olmadıkça hiç bir şey yapamazlar demekte..
İnancıma göre ; tek düşmüş melek aslı cinlerden olan Şeytan dır.. o da asıl itibarı ile melek olmadığına göre aslen melek yaratılanlardan hiç biri düşmemiştir. Celbedilen cinlerden bazıları kendilerine melek diyorsa celbeden arkadaşa tavsiyem kendilerinin çok iyi bildiği ( sahtekar değilde gerçekten celbedense bilir bunları açık yazamam kusura bakmayın ) bazı yaetler ve yöntemler vardır bunlar meleklere tesir etmez cinler ise topukları yağlar bi denesinler bakalım.. selamlar..

vildann

Banlı Kullanıcı
cok uzun yazmışın okuya okuya sıkıldım yahu ammada uğraşmışın.neyi savunuyoruz anlamadım kimsenin bizim savunmamıza ihtiyacı yok zaten aman boşverin

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
cok uzun yazmışın okuya okuya sıkıldım yahu ammada uğraşmışın.neyi savunuyoruz anlamadım kimsenin bizim savunmamıza ihtiyacı yok zaten aman boşverin

Sizi arkadasimizin konusu baya sikmis anlasilan:biggrinjester:Siz en iyisi sayfa kurallarini bir okuyun hem eglenceli,hemde uslubunuz acisindan faydali olacagina yüzdeyüz temin ederim.:biggrinjester:Kolay gelsin (site kurallar)adi altinda paylasilmistir:nopity:

vildann

Banlı Kullanıcı
Sayın arzuhal ikide bir beni uyarmanızdan sıkıldım heryerde beni takip ediyorsun.beğenmiyorsan beğenmedim dersin site kurallarını bende biliyorum.bende senin uslubundan ve beni rahatsız etmenden sıkıldım.