Ayın etrafındaki 4 tane kuyruklu toz bulutu

Heyula

Kayıtlı Üye
Yaklaşık 10 sene önce, alt komşuda misafirlikte iken şahit olmuştuk bu olaya, ben o zamanlar çok moda olan kayak oyunu oynuyorudum (kar canavarının hiç yoktan çıkıp sizi yediği oyun), evdekiler birden cama çıktılar; Ayın dört köşesinde birbirine senkronlu şekilde hareket eden dört tane beyaz renkli toz bulutu vardı, ayın büyüklüğüyle kıyasla 1/10 oranındalardı, sonra tek tek kayboldular.

Bu konuyla ilgili bir teorisi/bilgisi olan var mı?

Sultan Mirza

Kayıtlı Üye
onlar sirius yildizlaridir. 2 tanedir cok hareket ettiklerinden her biri iki tane var gibi gozukur. bunlar ki yildizlar bir birine yay cizmis gibi gider birde gelirler. cifte yildizdir sen onu 4 sanirsin bazen 2. 50 yilda gecer bir kere gokyuzunde sarkarlar. muhtemel ki sen o vakitlerde gormussun. kac yil gecmis se o kadar daha yani 50 daha ustune ekle gecer ki bir daha gorursun. bu benim bildigimdir baska birsey bilen var mi bilmem.

Öktem

Kayıtlı Üye
Sultan Mirza siz İsviçreli misiniz ?Merak ettim de. Bir İsviçreli komşumuz vardı,onun gibi konuşuyorsun.Bu yıldızlar peki şimdi bakıldığında gözükmez mi ?

Sultan Mirza

Kayıtlı Üye
yok ben Turkum ama burda delhi de buyudum. yani hindistan. turkcem de iyi degilse yanlis yazabilirim kusura bakma bunlarda hep kitap okuyarak Turkcemi gelistirdim. sagolun sizler gibi dostlarin da yazilarini okuyarak bazi cogu zaman yazimi gelistirdim.
bir de o yildizlar hep vardir tabi ki ama gozukur mu her zaman bilmem. 50 yilda olur ki diyor gozukur uzman kisiler.