Rider Waite veya Deste Katina?

Ladyy

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba.. :)
Uzun süredir tarot kartlarıyla meşgul oluyorum..
Henüz tarot kartlarım yok, internetten rider waite ve Deste Katina nın aşk falı kartlarını çözmeye çalışıyorum.. Son iki gündür rüyamda desteyi görüyorum.. Sürekli kendime açılım yapıyorum desteyle..
Normalde desteyi pek fazla çözemedim rider waite e göre.. Ama rüyamda desteyi elime alıp açtığımda karttaki kehanetler dkülüyor ağzımdan.. bu yüzden destenin beni çağırdığını düşünüyorum.. şöyle birşey de var desteyi çözebileceğimi sanmıyorum.. Rider waite kartlarının anlamlarını biliyorum.. interntten 3 kart çektiğimde kombinasyon yorumumu yapabiliyorum alıştırma niyetine.. deste de öyle olmuyor, tıkanıyorum. Rider waite deki gibi destedeki kartlar kendini anlatmıyor bana..
Ama gelin görün ki deste katina beni kendisine daha çok çekiyor.. :)
Bir an önce desteyi elimde hissetmek istiyorum..
Sizce hangi kartlardan başlamalıyım? Yeniler için genelde rider waite önerilir ama durumumu anlatmak istedim.. Kararsız kaldım..:banghead:

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Deneyin. Bir de Desteyi alın. Bakımı bana hiç zor gelmedi bu güne kadar. Zaten ilk birkaç ay kitapçığından baka baka öğrenirsiniz, sonra kendi yorumlarınızı katarsınız. Geliştirirsiniz.

laragökçe

Kayıtlı Üye
yeşil çingene bi sorum olacak bende yeni başlayacağım hangi kitapla başlamalıyım yardım edermisin

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Herhangi bir kitapla başlamayınız. Kartları ezberlemeyeceksiniz onlarla bağ kurup onları okuyacaksınız. Kartın anlamının çok bir önemi yok. Önemli olan kartın size söylediğidir. Yeni başlıyorsanız deste sizi zorlayacaktır. Klasik tarotla başlamanız pratik kazanmanız açısından sizin için daha avantajlı olacaktır. Tabi ki taktir sizindir.

laragökçe

Kayıtlı Üye
sevgili yule dün yazamadım ama özellikle bir kitap ismi istememin sebebi;sitede yeni sayılırım eski paylaşımları okuyorum ve joker kartı üzerine sevgili urumun bir paylaşımı vardı kartı öyle anlatmışki, hayran hayran defalarca okudum harikaydı.ben bi kart için bu iyi tersi kötü gibi bir yorum yapmak istemiyorum.inanın urumun kart hakkında yazdıklarını ben asla o karta bakıpta söyleyemezdim.tabiki kendimi onunla kıyaslamıyorum asla haddim değil sizler tarotun sanatçılarısınız keşke vaktiniz olsada her kartı bu kadar anlabilseniz.ama sizlerde çok meşgulsünüz.o bakımdan bir kitap ismi istemiştim ama haklısınız o kartın içine girebilmekmiş tarot.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
merhaba simge bilimine çalışın. renklerin diline çalışın tarih öğrenin. kültrleri öğrenin. kartları sevin. hatta aşık olsun. ne kadar çok şey bilirseniz o kadar iyi kart okuyucu olursunuz. duru görünüz çok gelişkinse hiç bişey bilmesinizde yorum yaparsınız. zamanla oluşur. benim 15 senem kartlarımla. ve bende her türlü kart var. yeni bişey görürsem alıyorum. tarot çok başka bir alem. tarot eğitimi vermeyi çok istiyorum. bu sanatı öğretmeyi çok istiyorum. belki yaparım bir workshop.

kart ayırmyın ikisinide alın. isterseniz başa başka kartlarıda alın bakın. zamanla zaten yerine oturur.