Matrix'e Hükmedin

joker

Kayıtlı Üye
Matrix'e Hükmedin isimli kitabı okuyan ve orada anlatılan iki nokta sistemini anlayıp uygulayabilen arkadaşlar deneyimlerinizi lütfen burada paylaşın.Anladığım kadarıyla anında şifa veren çok ilginç bir yöntem. Yazarı,bu tekniğin nefes almak kadar doğal bir olay olduğunu ve herkesin bunu başarabiliceğini,önemli olan bir kere yapabilmek olduğunu yazmış ama o ilk sefer de kolay kolay olmuyor...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Buradan bu sistemleri yazarsanız yardımcı olabiliriz. Ben bu kitabı okumadım, bir fikrim de yok. Dediğim gibi sadece teknikleri yazarsanız ve amacını, yardım edebiliriz bu konuda. Belki bildiğimiz bir şeyi farklı isimle belirtmiştir yazar.

vivalavida

Kayıtlı Üye
Kitapla ilgili sitenin birinde sayfalarca (en az 100 sayfa) yorum yazılmış. Özellikle kitapta olduğu iddia edilen "2 nokta tekniği" hakkında ayrıntılı açıklamalar yapılmış. Kitabın özü anladığım kadarıyla çekim yasasına dayanıyor. Yalnız şu an bildiğim kadarıyla basılmıyor, en azından benim gittiğim kitapçıların söylediği bu. Son olarak iki sene önce basılmış.

Bahsedilenleri okuyup uygulamak da mümkün. Ben orada okuduklarımdan uyguladığım bir şeyi paylaşmak istiyorum.

Çok başım ağrıyordu, işaret parmağımdan birini başıma diğerini de karnıma koydum. Gözlerimi kapadım ve söylendiği gibi parmaklarım arasında bir bağ hissetmeyi bekledim. İlk kez yaptığım için hayal ettim yalnızca. Bir süre sonra gerçekten de alnıma ve karnıma değen parmaklarım arasında bir bağ hissettim. Parmaklarım karıncalandı. O anda baş ağrımın gittiğini ve rahatlamış olduğumu düşündüm. Gözlerimi açmadan önce de "baş ağrımın geçmesini istiyorum" dedim. Sonra işime geri döndüm, başka şeylerle ilgilendim. 5 dakika geçmemiştir, başımın ağrısı kayboldu.

Burada sürekli bahsedilen "serbest bırakma" olayı çok önemli. Çünkü sonraki denemelerimde o elektriklenmeyi çok rahat hissetsem de hiç başarılı olamadım. Yapmak istediğiniz şeye ne kadar odaklanırsanız olmasını o kadar engelliyorsunuz. Belki tesadüfi bir şeydir benimkisi bilmiyorum, belki de dendiği gibi olup olmaması hakkında çok da düşünmediğim için oldu.:)

termagant

Kayıtlı Üye
Çok başım ağrıyordu, işaret parmağımdan birini başıma diğerini de karnıma koydum. Gözlerimi kapadım ve söylendiği gibi parmaklarım arasında bir bağ hissetmeyi bekledim. İlk kez yaptığım için hayal ettim yalnızca. Bir süre sonra gerçekten de alnıma ve karnıma değen parmaklarım arasında bir bağ hissettim. Parmaklarım karıncalandı. O anda baş ağrımın gittiğini ve rahatlamış olduğumu düşündüm. Gözlerimi açmadan önce de "baş ağrımın geçmesini istiyorum" dedim. Sonra işime geri döndüm, başka şeylerle ilgilendim. 5 dakika geçmemiştir, başımın ağrısı kayboldu.

Burada sürekli bahsedilen "serbest bırakma" olayı çok önemli. Çünkü sonraki denemelerimde o elektriklenmeyi çok rahat hissetsem de hiç başarılı olamadım. Yapmak istediğiniz şeye ne kadar odaklanırsanız olmasını o kadar engelliyorsunuz. Belki tesadüfi bir şeydir benimkisi bilmiyorum, belki de dendiği gibi olup olmaması hakkında çok da düşünmediğim için oldu.:)[/quote]

Güzel paylaşım öncelikle, emeğinize sağlık:Angel_anim:

Bu ağrının geçmesi, serbest bırakma olayı sanıyorum ki düşünce gücüyle aynı durum. Hani diyoruz ya, birşeyi evrenden iste ve unut. Onun gibi birşey sanırım. Deneyiminiz bence harika, kitabı okumadım ama bende merak ettim şimdi. e-book olarak yükleyebilirseniz bizler de okuyabiliriz :) Tabii sizin için zor olmayacaksa...

Bu arada konuyla ilgili olacağını düşünerekten bir yazı paylaşmak istiyorum sizlerle (bugün bir internet sitesinde okudum,hoşuma gitti);

"Beklemekte olduğun şey, ancak onu beklemeyi unuttuğunda gerçekleşir. Bu, evrenin; ''sen bakarken soyunamıyorum'' deme şeklidir..."

Sevgiler :Angel_anim:

vivalavida

Kayıtlı Üye
Kitapla ilgili bildiklerim, kitap hakkında yapılan yorumlardan ibarettir. İlgili sitede yapılan tüm yorumları okudum, sonrasında anladığımı uyguladım o kadar. Dediğiniz gibi "sen bakarken soyunamıyorum" cümlesi buna çok iyi örnektir bence.

Yalnız bu sitede de gördüğüm üzere her şey bir zincir halinde. Tam ifade edemiyorum, orada söylenilen "2 nokta" belki burada başka bir isimle mutlaka ifade edilmiştir.

Sevgiler.:)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
kitabı alalı 1 ay oluyor tam olarak daha nasip olmadı bir türlü diğer kitaplardan sıra gelmedi. rağbet gören bir kitap olduğu için alıp okumak istedim neden rağbet görüyor diye. adını hiç sevmedim. biraz kurcaladığımda bir çok kitapta yazan bilgilerin başka bir isim verilmiş hali olduğunu gördüm kitaptan iyice soğudum ama tabiki hepsini okuyacağım. bitirince tam bir yorum yapabilirim.

goldcloud

Kayıtlı Üye
bu kitabı bir bulamadım ya, hiçbir kitapçıda yok, hep farklı kitaplar aldım bu yüzden =) oda güzel

daniel

Kayıtlı Üye
Kitabi okumadim fakat yazarin kitapta verdigi sifre ile sovunu seyrettim. Sonuc olarak klasik agri alis eyleminin yeni bir isimle sunulmasindan baska birsey degil bence.. Mtrix'le pek alakasi da yok bence..

Ben gecmiste ayni metodla aliyordum. Paylasabilirim.

Agriyan bolgenin uzerine, bas ve isaret parmaklarinizi arada 4-5 cm aciklik kalacak sekilde yerlestirin. Yerlestirirken dikkat etmeniz gereken nokta, parmaklarinizin ucuyla degil, yuzeyiyle sIkI bir sekilde koyacaksiniz parmaklarinizi..

Niyetinizi edin (ben bu arada kisinin anne adi ile birlikte niyet ediyordum) ve inandiginiz guc ne ise, ona bu agriyi alma gorevine talip oldugunuzu soyleyin icinizden.

Yaklasik 5 dakika bu sekilde kalin. Ve kolunuzdan hasta kisinin basina enerji akittiginizi imgeleyin. 5-10 dakika sonra hasta kisiye agrinin nerde oldugunu sorun, size iki parmaginizin arasindaki bolgede yogun oldugunu soyleyecektir.

Bu surec sonunda iki parmaginizin arasinin attigini (zonkladigini) da soyleyebilir(bu tamamen sizin enerji oraniniza kalmis), parmaklariniz karincalanmaya basladiginda milim , milim, yavasca, isaret parmaginizi bas aparmaginiza dogru, parmagin yuzeyini kaldirmadan surukleyerek cekin. Kaldirirsaniz olanin iki kati agri verirsiniz kisiye..

Kucuk bir cimdik alani kalana degin bu suruklemeyi surdurun, ardindan parmak uclarinizi kullanarak cimdik atarmiscasina, hasta kisinin derisinden parmak uclarinizi ayirmadan agriyi alin.

Hani parmaklariniza tuz bulastiginda birbirine surterek giderirsiniz ya, birbirinden ayirmadan o sekilde..

Surukleme yontemiyle(sureyi uzatarak) isterseniz o agriyi kisinin tum vucudunda gezdirebilir ve kendi ozelliginizi gorebilirsiniz. Orngin bas agrisini kisinin ayagina kaydirip oradan da alabilirsiniz.

Tek dikkat edilmesi gereken nokta; sac veya kil olan bolgelerden almayin agriyi (ilk etapta biraz zordur cunku) mumkun mertebe ciplak deri uzerine cekin.

Cok ilerlettiginizde ille agriyan bolge ustune koymaniza gerek kalmayacak parmaklarinizi.. Ornegin bir bas agrisini nabiz bolgesinden iki parmak yontemiyle alabilecek duruma gelirsiniz.

Aldiginiz agriyi atmayi unutmayin.

joseffb06

Kayıtlı Üye
Matrix'e Hükmedin.

Kitap hakkında yorumlar...

Çevrelendiğimiz dünyanın sadece beynimizde oluştuğunu ve beş duyumuz sayesinde anlam kazandığını biliyor musunuz? peki ya bu çevrelendiğimiz dünyanın sadece bir yanılsama, bir matrix olduğunu söylesem? belki matrix filmini hatırladınız... peki matrix'i aşabileceğinizi ve gerçeğe adım atabileceğinizi söylesem bana inanır mıydınız? kendi kaderinizi belirlemeye ne dersiniz? bu gerçeğin içinde en hızlı şifanın, en hızlı dönüşümlerin yattığını biliyor musunuz? matrix'e hükmedebilme becerinizi bu kitapta anlatılan detaylı yöntemlerle elde edebileceğiniz olasılığına hazır mısınız? bu kitap, size bu konuda meydan okuyor ve sizi gerçeğe davet ediyor.

1997’de dr. Bartlett hayatının akışını tamamıyla değiştirecek bir olay yaşadı. Niyetini odaklayarak ve hastalarına hafiften dokunarak onları fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak dengelerine kavuşturabilmekte, onları yıllardır hastalığa mahkum eden yanlış sıralanmaları anında değiştirebilmektedir. En şaşırtıcı olanı ise bunu yapmayı herkese öğretebilmesidir. Sağlıklı olma yetkisini elinde bulundurmak isteyen milyonlarca insan bu fenomeni bu kitapta bulacaktır. Bu kitap, kuantum fiziğinin temel prensiplerini kullanan, kolayca tekrarlanabilir bir değişim ve sonuç odaklı bir yöntem sunar. Bu kitap sayesinde kendi yaşamınızı dönüştürmek ve iyileştirmek için yaratıcı güçlerinizi harekete geçirmeyi öğreneceksiniz.

"Richard Bartlett bu dünyaya verilmiş paha biçilmez bir hediye. O bu gezegendeki olasılık sınırlarını aşan ve neler yapabileceğimiz konusunda hepimizi çok ileri boyutlara taşıyan nadir insanlardan biri."

-- Rhonda Byrne, the secret kitabının yazarı

"Matrix'e hükmedin sadece sınırlarımızı aşmakla kalmıyor, sağlık konusunda çok hızlı dönüşümleri nasıl sağlayacağımızla ilgili yeni bilgileri de bize yüklüyor. Ben uzun yıllardır kişisel dönüşüm alanında çalışıyorum ve rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki; bu kitaptaki bilgiler neyin mümkün olduğuyla ilgili bütün algılarınızı değiştirebilir."

-- john j. la valle, m.b.a., nlp master trainer ve persuasion engineering™ kurucusu

"Matrix'e hükmedin, güçlü, çok yönlü, kolay öğrenilebilen ve uygulanması basit bir yöntem. Hiç bir şifa yöntemiyle de sınırlanmamıştır. Ondört yılı aşkın süredir, fiziksel, duygusal hastalıkları ve ölümcül vakaları gözlemledim ve bu durumların tamamen değiştiğine şahit oldum. Dr. Bartlett'in metodu hiçbir iyileştirme modelinde rastlamadığım kadar olağanüstü ve müstesna, bu nedenle Dr. Bartlett'in yöntemleri benim üzerinde çalıştığım iyileştirme biçimlerinin en ayrıcalıklı olanları arasındadır. Bu kitap, okuyan herkese inanılmaz faydalar sağlayacaktır."

-- Christopher Hegarty, ph.d., alternative medicine magazine editörü