Farkında Olmadığımız Sihirli Kelimeler 4

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Farkında Olmadığımız Sihirli Kelimeler 4

Gel, gel, ne olursan ol yine gel,
İster kafir, ister mecusi,
İster puta tapan ol yine gel, ,
Bizim dergahımız, ümitsizlik dergahı değildir,
Yüz kere tövbeni bozmuş olsan da yine gel...
Şu toprağa sevgiden başka bir tohum ekmeyiz,
Şu tertemiz tarlaya sevgiden başka bir tohum ekmeyiz biz...
Beri gel, beri ! Daha da beri ! Niceye şu yol vuruculuk ?
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...
Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız!
Bizim mezarımız âriflerin gönüllerindedir
Mevlana Celaleddin Rumi​

Kabul etmekle başladı başkalaşım. Yaratıldı insan oğlu Allah'ın kendi suretinden. Kendi ruhunu üfledi; çamur ve pıhtılaşmış kandan yaratılan varlığa. Ol dedi ve oldu. Kabul etti varlığını, ve kabul etmesini istediği diğer yaratılanlar tarafından insanın varlığını.​

Kabul etmeyen zulme uğradı, kabul eden cennetin güzelliğinde yaşamaya devam etti.​

Emir verdi yaratan insanoğluna, yasaklı ağaçın meyvesini yemeyecekti. Yasağı kabul etmedi adem oğlu. İndi cenneten ruh ikizden ayrı düşerek.​

İki kardeşden biri kabul etmedi, diğer kardeşin kazanmasını. ilk kardeş cinayeti işlenmiş oldu.​

Kabul edemedik farklı olanları, kabul edemedik dinleri, kabul edemedik dilleri, kabul edemedik cinsiyetleri, kabul edemedik kültürleri. kabul etmekdikçe yok ettik. kabul etmedikçe yok olduk.​

Kabul etmedik sevilmeyi, kabul etmedik değersizliği, kabul etmedik aldatılmayı. kendmizi yok ettik. kabul etmedikçe yapanlarıda yok ettik.​

kabul etmedik mucizleeri, kabul etmekdik karşılıksız sevmeyi, kabul etmedik unutmayı, kabul etmedik affetmeyi. kabul etmedik gelen enerjiyi.​

gel ne olursan ol gel​

ister aldatılmış ol, ister çaresiz olmayan hastalığa yakalanmış
ister tacize uğramış ol , ister taciz eden
kendi gönlün, ümitsizlik yeri değildir,
Yüz kere başaramamış olsanda yeniden ayağa kalkmaya yine gel...​

Kabul etmekle başladı herşey. Varlığımız neticesi kabul etmek.
kabul et panik atağını, kabul et seni sevmediğini, kabul et babanın alkolik olmasını, kabul et yanlızlığını , kabul et kendine zarar verdiğini , kabul et bencilliğini. Kabul etmezsen değiştiremezsin hiç bir şeyi.​

8. mucize kelime : KABUL EDİYORUM.

Şu toprağa sevgiden başka bir tohum ekmeyiz,
Şu tertemiz tarlaya sevgiden başka bir tohum ekmeyiz biz...​

Tertemiz topraktan yaratılmış insanoğlu. Neler etkin tarlana bir bak. neler ektin kendine bir düşün. Neler ekmelrine izin verdin farket.​

Nefret tohumu yerleştirdinde ne oldu Yaratıcının ruhunu üfledi toprağa. Boş hırs tohumları ektinde ne oldu. Bağımlılık tohumları ektinde ne oldu. Görebiliyormusun yarattın eseri. Arada kalmış güzel niyetlerle ekilmiş çiceklerinde ne hale gelmiş görebiliyormusun.​

Sevgiden daha başka ne varki bu hayatta. Herşeyi var eden , herşeyi güzelleştiren. Sevmenin yanına eklediğin diğer tohumlar onu bozdu. Bağımlı kıldın kendini o kadına o adama . seviyorum diyip çırpındın. Sevdiğin neydi gerçekten ya da sevgi neydi senin için sorguladın mı.​

Kendini sevmeye başladınmı. Ağacın yeşili sevdinmi, BİR KATİLİ SEVEBİLDİN Mİ HİÇ HAYATINDA. BİR ÇOCUK TACİZCİSİNİ.
Ben söyleyim sevdin. Saf ve katışısksız sevginin katilisin sen, geçmişinden kaçtığın için, geçmişisindeki çocuğu suçladığın için, her gün belki onu nefretinle taciz ettiğin için . Çocuk tacizcsinide sevdin. Hak gördün belkide kendine onu sevmekle. Bahaneler uydurdun.​

Kendini sevmeye başla. Bu defa tüm yönlerini kabul et. Tüm bağımlıklarını kabul. Sonra onları sevmeye başla. Başlaki değiştirebilesin.​

9. Sihirli kelime SEVMEK.

Beri gel, beri ! Daha da beri ! Niceye şu yol vuruculuk ?​

Hadi korkma yaklaş. Herşey senin içinde, yolculun ters tarafa doğru. Başkasının kalbine , başkasının düşüncelerine olan yolculuğu bırak artık. Geri dön kendine. Başkaları ne mi düşünür. başkaları ne hisseder. SANANE. Sen ne düşünüyorsun, ne Hissediyorsun. Yaşadıklarını hak etmediysen ne yaptın. Kendine yaptığın haksızlığın farkındamısın. İzin ver şimdi değişime , izin ver kendini bağladığın zincilerin dağılmasına, izin ver duygularına , izin ver düşüncelerine. İzin vermediğin sürece başkasının masalını yaşamaya devam edersin. Dantel düşler kurarsın hiç kimsenin anlamayacağı, kurduğun dantel düşlerini koyarsın bir televizyonun üzerine unutursun orda. Ne güzelmiş derisn belki bakıp , ne güzel yapmışsın derler belki. İzin ver hayalini kurduğun herşeyin gerçek olmaya başlamasına. İzin ve doğru hayaller kurmaya, İzin ver doğru şeyler istemeye.​

10. Mucize kelime İZİN VERİYORUM..

Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...
Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız!
Bizim mezarımız âriflerin (çok anlayışlı sevgili kimse) gönüllerindedir.​

Ölüm diyince bu dünyadan gitmek aklına gelmesin hemen. Bin ölüm vardır. Her ölümde yeniden doğuştur. Ölmesinden korkma duygularının ve düşüncelerinin. Bırak hastalıklı olanlar ölsün. Tutulma bu kadar seni zehirleyenlere. Herşey birden yaratıldığını, bir olduğunu bire göeri döneceğini unutma. Senden öte değil diğerleride. Sen değişirsen değiştirebilirsin onlarıda. SEN O DEĞİLMİSİN , O SEN DEĞİLMİ. seni nasıl değiştirdilerse şimdi sen başla değiştirmeye. Bağlı olduğun herşeyi ve herkesi etkilebilirsin bunun farkındalığını kaybetme.​

11. Mucize kelime : BAĞLI OLDUĞUM HERŞEY/HERKES

BEN...................(kendi isminizi yazın) Hayatımın değişmesine izin veriyorum. Değişimi kabul ediyorum. ...................'nın (olmasını istediğiniz şey) olmasını hayatıma gelmesine izin veriyorum. Bağlı olduğum tüm olumsuz kanalları kesiyorum. Yeni bağlar kuruyorum altın sarısı ışıkla. Saf ve sınırsız sevgi ile besliyorum varlığımı ve bu kanalı.​

BEN KERİMALİ DOĞACI. HAYATIMIN DEĞİŞMESİNE İZİN VERİYORUM. TÜM OLUMLU DEĞİŞİKLİKLERİ KABUL EDİYORUM. FARKINDALIĞIM ARTIYOR. DOĞRU İSTEMESİNİ ÖĞRENEİYORUM. KENDİM İÇİN DOĞRULARININ FARKINA VARIYORUM. HAYATIMA GİRECEK TÜM OLUMSUZ ENERJİ KENDİMDEN UZAKLAŞTIRIYORUM. BAĞLI OLDUĞUM TÜM OLUMSUZ KANALLARI SİLİYORUM. YENİ VE MUHTEŞEM YENİ POZİTİF BAĞLAR KURUYORUM. ALTIN SARISI IŞIKLA YENİ KURDUĞUM BAĞLARI BESLİYORUM. EVRENDEN SAF VE SINIRSIZ SEVGİYİ TÜM BEDENİME TÜM RUHUMA TÜM VARLIĞIMA DOLDUYORUM. BEN SEVGİYİM. EVET. OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ BEN SAF SEVGİYİM. İZİN VERİYORUM KABUL EDİYORUM. OLAN VE OLMAYA DEVAM EDEN TÜM OLUMLU ŞEYLER İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.

devamı gelecek​

Hazırlayan : Urum​

termagant

Kayıtlı Üye
Kesinlikle sayın Voy :) Harika bir paylaşım.
Bende hergün heyecanla bakıyorum siteye, yazının devamı eklenmiş mi diye..Soluksuz okuyor insan :) Devamını sabırsızlıkla bekliyoruz Sayın Urum :)

Emeğinize sağlık, herkese sevgiler :)

nalper

Kayıtlı Üye
ben biraz fazla kabul etmişim heralde....herşeyi kabul ediyorum..

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Muhteşem bir paylaşım. Yazdığınız her kelime içimde bir yerlere dokunuyor. Evet, söyledikleriniz çok doğru. Bu denli etkilenmemin sebebi de bu belki de... Çok teşekkür ediyorum Urum. Sihirli kelimelerin hepimizin hayatında, her zaman yeri olmasını umuyorum. :)

namasteeee

Kayıtlı Üye
İş
Grafikerlik
Ben burada anlatılan "birlik" halini yaşadım meditasyon esnasında ve
tekrar yakalamak için fırsatlar yaratıyorum kendime,
Bu siteyede onun için üye oldum, Teşekür ediyorum URUMHAMATAHAYİL.

vivalavida

Kayıtlı Üye
Farklı bir anlatım tarzı gerçekten. Öz yine aynı, çoğu kitapta bahsedilen şeyler. Yalnız başka bir şey var burada. Öğretir tarzda değil; bu budur, şu şudur şeklinde açıklamalar yok. İster istemez sürüklüyor bu yüzden.

Bu bahsettiğiniz "sihirli kelimeler" ile çok sık karşılaşır oldum son zamanlarda. Neden sihirli olduklarını şimdi daha iyi anlıyorum.

Teşekkür ediyorum. Devamı gelecek demişsiniz, aman hemen eklemeyin, bunları iyice sindirelim.:)

namasteeee

Kayıtlı Üye
İş
Grafikerlik
Bence kelimelerde hiç bir sihir yoktur
Onu dile getiren insanın enerji alanındaki titreşim seviyesi onu sihirli yapar,
ve onu dinleyeninde tabii.

Böylece sihir veya büyü oluşur.

Yani etkileşim oluşur.

Okuduklarımdan, duyduklarımdan ve gördüklerimden
ben nekadar etkilenirsem okadar sihirlidir.

Bu benim fikrim...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
en başta kelimeler olmasada idi düşünemezdiniz. 5 saniyede kafanızdan geçen kelimeleri bir sayın bakalım. herşey kelam(kelime) ile başlamadımı?
evrende herşey enerjidir. ve her enerji titreşir. tbu buna titreşim seviyesi deriz kısaca. kelimelerin tek başına titreşim seviyesi vardır. kelimlerin ağızdan dökülmesi ile birlikte nefesle birleşir nefesin içinde prana (yaşam enerjisi) ve onunda bir titreşim seviyesi vardır. Kelimeleri nasıl söylediğimiz önemde önelidir. (alfa, beta gibi) söyleyiş tarzınında bir titreşim seviyesi vardır. 3 tane titreşim seviyesi belirledik. işin içine zaman yer atmosfer kişin konumu kişin bulunduğu frekans gibi etmeleride eklersek ( yazının devamında hepsinden bahsedilecek) 10 yakın birbirini etkilen titreşim seviyeleri elede etmiş oluruz. VE BUNLARI BİR AMAÇ DOĞRULTUNDA YEK VÜCUT HALİNE GETİRİZ. buda kelimelerin sihrini gösterir.

Spectrumate

Kayıtlı Üye
Güzel paylaşım için teşekkürler.Benim de günlük hayatta kullandığım bir afirmasyon vardır.''Çok keyifliyim'' Bunu söylemek bile keyifli. :))

joseffb06

Kayıtlı Üye
Sayın Urum yazınız çok güzel okurken çok dugulandım.Özellikle en son yazdığınızı okurken hissederek okudum içimde bir titreşim oluştu.Sanırım bu yazınızda bir çekim yasasının kanunu var.Ne kadar olumlu düşünürsek onu kendimize çekeriz.Çünkü evrendeki herşey enerjiden yaratılmıştır.

Sayın Urum çalışmanızın devamını büyük heyacanla bekliyorum.Çünkü bu konuları çok seviyorum ve bu konuda kendimi dahada geliştirmek istiyorum.Çalışmalarınızdan birşeyler öğrenebilirim.Umarım en kısa zamanda tekrar yazmaya devam edersiniz.

Lux

Kayıtlı Üye
açıklamalar çok güzel

Kar

Elit Üye
Sabırla yazının devamını bekliyorum.Bazı yazılar vardır okur geçersin,anlıkdır.Bazı yazılarda vardır,işde onlar gerçekden sihirlidir.İçinde hem sihirli kelimeler barındırır hemde yazının sahibi inanarak ve yaşayarak yazmışdır o yazıyı,içine kendi ışığını katmışdır.Teşekkürler.

azra-

Kayıtlı Üye
sayın urm bunların bir kısmını uygulamaya çalışıyorum teşekkürler uygulamadığım kısımlarıda uygulamaya başlayacağım

WQé

Kayıtlı Üye
Yazıları şimdi, bir solukta, ard arda okudum. Sihirli sözcükler bir yana, yazılanların her biri tek tek ruha, kalbe, akla dokunmuş. Devamını bekliyorum, umarım kitabını da okuma fırsatı buluruz. Teşekkürler Sayın Urum...

kadaxx

Kayıtlı Üye
uyanmamı sağladığınız için teşekkürler...

serfiraz

Kayıtlı Üye
okurken resmen mutluluktan havalara uçtuğumu hissettim.okudum ve gözlerimi kapadım içimdeki güzelliğin tadına varmak için.

kapliyagos

Kayıtlı Üye
emeğinize sağlık kerimali bey...anlaşılası sözler....

Immortality

Kayıtlı Üye
Biraz geç olucak ama yazı çok harikaydı. Bütün bunları görmemizi sağladığınız için sevgili URUMHAMATAHAYİL'e TEŞEKKÜR EDİYORUM. :)