Rüyada Ahireti görmek istersen

hfcy

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Fâtih Dersiamlarından büyük veli M. Osman Efendi'nin târifidir:

Rüyada ahireti görmek isteyen, bir abdest alır, yatsıdan sonra 2 rekat istihâre namazı kılarak şöyle duâ eder.

"Yâ Rabbi! Bana ahireti göster, ölülerimi benimle konuştur, kabir aleminde kendi halim nasıldır ve benim müslümanlığımın derecesi nedir? Bana göster Allah'ım"

diye duâ eder. Cenâb- Hakk, böyle duâ edenlerin duâlarını boşa çıkarmaz. Ahiret âlemini gösterir. Buna istiare denir. İstiare demek, herşeyin hayırlısını Allah'tan sormak ve istemektir. Bu ise, kuvvetli bir sünnettir. Yanlış-doğru her söze itibâr etmemeli, bu tür duâlarla mânevi hayatımızı güzelce düzenlemeliyiz.

Kaynak: Havas gizli ilimler'Alıntıdır

not:Ben uygulamadım ama uygulayan arkadaşlar kesinlikle doğru olduğunu belirttiler

Sevgilerle mabet üyeleri

Azize

Kayıtlı Üye
En iyisini Allah bilir, büyücü metotlarına benzeyen metotlardan Allah'a sığınırım. O isterse, içindeki ahiret görme isteğini gerçekleştirir zaten diye düşünüyorum.

avelmi321

Banlı Kullanıcı
Yahu siz bunları büyüyle ne alakası var.Gerçek büyü nasıl yapılır bilirmisiniz siz.Büyü dediğin şey ilk önce şeytanla anlaşma yapılır ve Aklın almayacağı derecede pislik şeyler yapılır bu sayede elde eder bazı şeyleri dua la büyü yan yana olmaz bu küfür gibidir laflara dikkat edelim başınız ağrır sonra.

yağmur82

Kayıtlı Üye
Istihare namazinin büyü ile ilgisi yok arkadaşlar ben cevabindan emin olamadiğim konularda uygularim çünki herşeyin akibetini allah bilir ve allaha danişmak gibi algiliyorum ben bu uygulamayi

antika

Kayıtlı Üye
İş
ilahiyatçı
bu paylasımın buyuyle alakası nedır acaba anlayamadım istihare ne zmndır buyu oldu bu hayırlı ıslere sonuc almak ıcın yapılan bır uygulamadır duadır

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Bakınız. Kaynak belli, konu belli, alıntı olduğu ve alıntı olduğu yer belli, mesajda da büyü diye geçmediği belli, ne diye konuyu açan kişiyi haksız duruma düşürmeye çalışıyorsunuz.Kişinin yaptığı sadece paylaşım.Yorumda katmamış.Havas gizli ilimler kitabı hakkında bilgi edininiz.Kitap hakkında yapılan yorumları dikkate almayıp saf bilgiye ulaşmaya çalışın.Ve araştırmaya ön yargılı yaklaşmayın.O zaman bazı şeyleri daha iyi anlarsınız.

Yahu siz bunları büyüyle ne alakası var.Gerçek büyü nasıl yapılır bilirmisiniz siz.Büyü dediğin şey ilk önce şeytanla anlaşma yapılır ve Aklın almayacağı derecede pislik şeyler yapılır bu sayede elde eder bazı şeyleri dua la büyü yan yana olmaz bu küfür gibidir laflara dikkat edelim başınız ağrır sonra.

Siz ise büyüyü bu kadar kısacık cümleye sığdırmışsınız, yaptığınız tanım her inanç için geçerli değildir belki bunu biliyorsunuz ya da bilmiyorsunuz sözlük gibi bir tanımlama yapmışsınız burdan anlaşılıyorki bu ya bilgisizlik ya da saygısızlık.İlk durum ise sorun yok çünkü bu durumdan sonra bilgisizliği aşmış ve bir dahaki sefere bunu yapmayacak duruma gelmişsiniz demektir.İkinci durum ise hakaret ve küçük düşürme içeriklidir bu bakımdan kötüdür saygısızlık, düzeltilir mi bilemem.Son olarak unutmayalım ki forumumuz her inanca eşit seviyede yaklaşım gösterir.

Ayrıca unutmayalım ki önemli olan niyettir ne yaptığınız kadar önemlidir.Hatta yaptığınız şey niyete göre şekillenir.O yüzden elde olan bir şey ile sadece niyeti değiştirerek farklı farklı sonuçlar elde edebilirsiniz.Bakış açısı herşeyi değiştirir.Anlamlandırma herşeyi değiştirir.Niyet herşeyi değiştirir.Aynı ilizyonistlerin kullandığı ışık ve açı gibidir bunlar orada nasıl ışık ve açıyı tutturamadığınızda yaptığınız ilizyon mahvoluyorsa buradada yapılan şeyler değiştikçe (bakış açısı,anlamlandırma ve niyet) yaptığınız şey mahvolur yada farklı sonuçlar içerir.Lütfen dikkatli olalım.

• Beğendim
Tepkiler: Ori

_evr_

Banlı Kullanıcı
"Yâ Rabbi! Bana ahireti göster, ölülerimi benimle konuştur, kabir aleminde kendi halim nasıldır ve benim müslümanlığımın derecesi nedir? Bana göster Allah'ım"

aklıma takılan bir şey var.ölülerimi benimle konuştur cümlesi geçiyor ya duada. peki ölen bir akrabam ile konuşmam mümkün müdür?

Avelox

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar istehare ASLA ve ASLA büyü değildir. Bunu düşünmek bile günahtır.
Kur'an-ı Kerim'de geçer.
Büyü diyen kişiler, islamiyet hakkında zayıf bilgilere sahip olanlardır.
İstehare namazlarını her müslüman bilir.
İnternetten araştırıp öğrenebilirler...

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Ama bence bi sorun var diyelim ki doğru yattık iştihareye cehennemlik yada cennetlik olduğumuzu gördük o zaman ibadet etmeyiz ki burda bi çelişki yokmu?
Ayrıca eğer cennetliksek ölmeden önce cennetle müjdelenmiş oluyoruz benim bildiğim ölmeden önce cennetle müjdelenen bir kaç kişi var onlarada peygamberimiz S.A.V. söylüyor ve bildiğim kadarıyla ölmeden önce cennetle müjdelenmek bi ayrıcalık.

gümüş

Kayıtlı Üye
Ama bence bi sorun var diyelim ki doğru yattık iştihareye cehennemlik yada cennetlik olduğumuzu gördük o zaman ibadet etmeyiz ki burda bi çelişki yokmu?
Ayrıca eğer cennetliksek ölmeden önce cennetle müjdelenmiş oluyoruz benim bildiğim ölmeden önce cennetle müjdelenen bir kaç kişi var onlarada peygamberimiz S.A.V. söylüyor ve bildiğim kadarıyla ölmeden önce cennetle müjdelenmek bi ayrıcalık.

Ahireti görmek cennet - ya da cehennem vaadi anlamına gelmiyor bildiğim kadar ile.

(Ayetleri Kurana bakmadan söyleyemem ama ) peygamberlere bile tüm takdir edilmişliklerine rağmen buna güvenipte hata yapma,yapıpta ateşe düşenlerden olma diye uyarı yapmış Allah, bu durumda rüyada cennette gördüm , olay bitmiştir diye böbürlenmenin de cehennem de kömür taşıdım diye ah vah etmenin de biz faniler için belki teşvik ya da uyarıdan fazla bir anlamı olacağını sanmıyorum açıkçası, ama benimkisi düz mantık yanlış yürütmüşte olabilirim :)

DARKKING011

Kayıtlı Üye
kabir aleminde kendi halim nasıldır ve benim müslümanlığımın derecesi nedir? Bana göster Allah'ım demiş ya duada o yüzden cennetlik cehennemlik tabirini kullandım.
Ve tabiki ona güvenipte yangelip yatmak olmaz ama ortada bi çelişki olduğunu düşünüyorum.

gümüş

Kayıtlı Üye
kabir aleminde kendi halim nasıldır ve benim müslümanlığımın derecesi nedir? Bana göster Allah'ım demiş ya duada o yüzden cennetlik cehennemlik tabirini kullandım.
Ve tabiki ona güvenipte yangelip yatmak olmaz ama ortada bi çelişki olduğunu düşünüyorum.

Özür dilerim, ilk mesajdaki derece sorgusunu kaçırmışım, haklısınız +)

BattleFury

Kayıtlı Üye
bende deneyecegim , gormem ve teşekkür etmem gereken cok cok onemli birisi var :)

tuanabanu91

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bu namaz hocası kitaplarında da geçer istihare gibidir istiharede yapılacak olan eylemin hayırlı olup olmadığını Allah'a danışırsın ki her şeyi danışmamız gerektiği söylenir aslında bunu da bir çok kez yaptım korkulacak bir şey yok sadece renklerle rüyanda yönlendirilirsin bu duada o duanın altında yer alırdı bunda ise ahiretteki yerin gösterilir büyüyle hiç bir alakası yoktur sitesyi 2 gündür takip ediyorum ve paylaşılan herşeyin altına büyü yazılıp tepkiler verilmiş neyin ne olduğu bellidir uygularsın yada uygulamazsın her yere aynı şeyleri yazmayın lütfen önemlidir diye okuyorum yazılanları fak at çok fazla zamnım gidiyor bu sebeple sevgiyla kalın...