Wicca için bazı yağ tarifleri

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Boynuzlu Tanrıyı onurlandırmak için
Malzemeler:

*2 tutam buhur
*2 tutam tarçın
*1 tutam defne ağacı
*1 tutam biberiye
*1 tutam misk

Küçük bir şişede karıştırın.Ritüeller sırasında Boynuzlu Tanrıyı onurlandrmak için kullanın.

Tanrıçayı onurlandırmak için
Malzemeler:

*3 parça gül yağı
*2 parça gardenya yağı
*1 parça limon yağı
*1 parça lotus yağı
*1 parça amber yağı

Küçük bir şişede karıştırın.Ritüeller sırasında Tanrıçayı onurlandırmak için kullanın.

Dolunay için
Malzemeler:

*13 damla sandalağacı yağı
*9 damla vanilya yağı yoksa vanilya özü
*3 damla yasemin yağı
*1 damla gül yağ

Arkadaşlar yukarıdaki yağların hepsi uçucu yağ olmalıdır.

Bu yağları bir dolunaydan önce temiz bir kap veya ufak bir şişe içinde karıştırın ve dolunay ışığında şarj edin.
Yağı koyacağınız kap mutlaka cam olmalıdır.

Bu yağı dolunay ritüelleri için veya ayın enerjisine ihtiyaç duyduğunuz zaman mumları ya da kendinizi yağlamak için kullanın.

Uyku yağı
Malzemeler:

*1/2 oz taşıyıcı yağ (kayısı çekirdeği kullanabilirsiniz)
*12 damla bergamot
*3 damla lavanta
*3 damla servi

Taşıyıcı yağın içine,bergamot,lavanta ve serviyi karıştırın.Uykunuzun yararını artırmak için,bir kaç damla kulaklarınızın arkasına ve tüm alt çene bölgenizin üzerine fazlaca yayarak sürün.Bunu yatmadan hemen önce yapın.Bu,geceleri zor uykuya dalan insanlar için iyi bir yağ karışımıdır.

Öktem

Kayıtlı Üye
boynuzlu tanrıyı yalanladıklarını hatta bununla ilgili gündemde sorunlar bile çıktığını hatırlıyorum. Bahsettiğin Tanrı İsa mı yoksa İblis mi. başka birimi ayrıca bunu yapmanın kişiye ne sağlayacağını da belirtsen iyi olur. boynuzluyu onurlandıracağız peki ya sonra bittimi yani karşılığında aldığımız birşey yokmu ?

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
boynuzlu tanrıyı yalanladıklarını hatta bununla ilgili gündemde sorunlar bile çıktığını hatırlıyorum. Bahsettiğin Tanrı İsa mı yoksa İblis mi. başka birimi ayrıca bunu yapmanın kişiye ne sağlayacağını da belirtsen iyi olur. boynuzluyu onurlandıracağız peki ya sonra bittimi yani karşılığında aldığımız birşey yokmu ?

Ne isasından ne iblisinden bahsediyorsun anlamadım ben.Wiccanlar tanrıçaya ve eşi boynuzlu tanrıya tapar.Ayrıca burdaki boynuzunda iblisle alakası yoktur.Doğadaki hayvanları temsil eder.Boynuzlu tanrıyı çağırdığınızda veya onunla ilgili bir ritüel yaptığınızda bu yağı onu şereflendirmek , onurlandırmak için kullanırsınız.

Öktem

Kayıtlı Üye
burdaki birçok uygulamayı denedim oldu yada olmadı bu benim sorunum ve hepsini birşey verdiği için yaptım. peki bu boynuzlu bize karşılığında birşey vermicekmi. bu malzemeleri bulmak ve yapmak çok kolay anlatmışsınız. insanlar karşılıksız birşey yapmazki. neden onu onurlandıracağımı anlamadım.

ben wiccan olmak için neler yapmam gerekiyo ve vazgeçmem gereken birşey varmı. bu boynuzluyu nasıl çağırıcam. korkunçmu görünümü. hem çağırsamda görünmese olurmu. korkarsam bu yağı verirsem sevindiği için çekip gider mi. hem o zamanda ben korkudan isteyeceklerimi isteyemem yağ da boşa gider. YARDIMM

zenithmx

Kayıtlı Üye
Sevgili Öktem sanırım biraz gençsin. Yanlış anladıysam kusura bakma. Bence bu tür şeylerle uğraşacak yaşa geldiğinde ve tamamen yapmak istediğinden emin olduğunda öğrenerek (ki bu çok zaman alır) yapıp yapmayacağına karar vermen en doğrusu olur. Tabi bu benim fikrim herkes özgür hür iradeye sahiptir. Bilinçsizse yapılması yanlıştır bu tür şeylerin.

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
gazetecilik 3. sınıf terk
boynuzlu tanrı dedğimiz kötülükk ve iyilik mi hani şu boğa olanlar beyza ve siyah sürekli kavga içindeler ?

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
zenithmx gerçekten güzel açıklamışsın.öktem gerçekten sen bu işler için fazla acemisin.biraz araştırma yapmalısın.wiccan olmak istiyorsun ama çoğu wiccanlar için yüce olan tanrıya boynuzlu diye hitap ediyorsun.gerçekten bu konular üzerinde çok çalışman gerekli..wiccalık konusunda baya bi bilgi toplamalısın..

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Arkadaşlar tarifte geçen tutam kelimeleri türkçe çevirisinde en anlamlısı o olduğu için yazdım.Yani 2 tutam buhur yerine 2 parça buhur yağı kullanacaksınız.Diğerlerinde de aynı...

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Paylaşım için teşekkürler Karanlık. :) Bunları bir kitaptan mı yazıyorsunuz, yoksa kendinize ait çalışmalar mı? Eğer kitaptan yazıyorsanız ismini verebilirseniz çok mutlu olurum. :)

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bu çalışmaları ingilizce ''wicca&witchcraft'' sitelerinden çeviriyorum.

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Anlıyorum. Tekrar tekrar teşekkürler uğraştığınız için. Kitaplardan alıntı yaptığınız zaman kitabın ismini yazarsanız çok mutlu olurum. Böylece kitabı alıp okuma imkanımız da olur. :) Sevgiler...

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Tabi kitaplardan yazdığım zaman söylerim.Genelde en sevdiğim kitabım olan ''Büyücülük Kılavuzundan'' çalışmalar paylaşıyorum.

armes2

Kayıtlı Üye
Af edersiniz anlayamadım bana bilgi verirseniz sevinirim sorularım: tanrıça kim neden onurlandırıyorsunuz onurlandırırsanız ne gibi bir fayda sağlar. Sorumu ciddiye alıp yanıtlarsanız sevinirim sevigler

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Af edersiniz anlayamadım bana bilgi verirseniz sevinirim sorularım: tanrıça kim neden onurlandırıyorsunuz onurlandırırsanız ne gibi bir fayda sağlar. Sorumu ciddiye alıp yanıtlarsanız sevinirim sevigler

Tanrıça wicca dininde yani pagan inançlarında dişi tanrıdır.Örneğin müslümanlar nasıl Allah a,yahudiler nasıl Yahova ya tapıyorlarsa, wiccanlar ya da paganlarda Tanrıça ya tapar.Ancak bir tane değil birçok tanrıça vardır.Tanrıçayı, ritüellerde ondan yardım istediğimizde bize yardım ettiği için,ona saygı duyduğumuzu göstermek için onurlandırırız.Yani teşekkür etmek gibi birşey..

egulcem

Kayıtlı Üye
paylaşım için teşekkürler karanlık... bir şey merak ettim, burada parça diye yazmışsın; 3 parça, iki parça, vb. bu oranı koruyayak istediğimiz miktarda hazırlayabilir miyiz? yani 3 damla, iki damla şeklinde de, 3 çay kaşığı, 2 çay kaşığı şeklinde de hazırlayabilir miyiz? damla burada daha mantıklı göründü ama, mesela iksirlerde, oranları koruyarak miktarı arttırıp azaltabilir miyiz?

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Aslında ben genelde bu tür karışımları hazırlarken tam tarife uyarım.Yani 3 damla diyorsa 3 damla koyarım..bence sizde tam tarife uyun..anlatmak istediğim 3 damla yerine 6 damla koyarsanız tarife göre değil de kafanıza göre yapmış gibi oluyorsunuz.

egulcem

Kayıtlı Üye
benim demek istediğim biraz daha farklı :) burada parça demişsiniz mesela, *3 parça gül yağı şeklinde.. bunu 3 damla olarak mı 3 çay kaşığı olarak mı kullanmalıyım? tam bir miktaz belirtmemiş çünkü...