Aramızda Wicca var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Azize

Kayıtlı Üye
Üç gündür cadılık için meditasyon yapıyorum. Her şey bir yana, meditasyon rahatlamamı sağlıyor ancak merak ediyorum; gerçekten wiccan büyüleri tutuyor mu?
Tutturan oldu mu?
Deneyim sahibi var mı?

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Evet tabiki ..Gerçek bir cadı olduktan sonra istediğini yapabilirsin.İstediğin büyüyü.İstediğin ritüeli oluşturabilirsin.Ama üç günde olacak bir iş değil.Bir dersi bitirmek belki uzun süre alabilir.

Azize

Kayıtlı Üye
Hmm.. Hadi bakalım. Bugün ateşe kendi kanımdan verdim, işe yaramazsa tüm elementleri yok ederim :p

...WiccaN...

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
ben bir kere denedim ve tuttu :D ayrıca sitede büyüleri yapıp tuturabilen birçok arkadaşımız var. isteyen ve çalışan herkes yapar :D

alfin84

Kayıtlı Üye
Evet tabiki ..Gerçek bir cadı olduktan sonra istediğini yapabilirsin.İstediğin büyüyü.İstediğin ritüeli oluşturabilirsin.Ama üç günde olacak bir iş değil.Bir dersi bitirmek belki uzun süre alabilir.
merhaba ben uzun zamandır tarot ve angel bakıyorum..ve kendimi bildim bileli garip anlık görüntüler görüyorum genelde 1-2 hafta içinde gerçekleşiyor..ama telepatiyle yada kendi kendime uydurarak bişeyler başarmaya çalıştım daha önce olumlu sonuç aldım basitlerinden ama bu sitedekileri okuduktan sonra şoktayım tekniğini bilmeden maji yapamammı???? ve burdan herşeyi derleyip toparlamak zor..benim kendimde hissettiğim bir güç var şu an ukudaki bir insanı huzursuz edebilmek veya kalp hizasına elimi koyup yerinden zıplatabilmek gibi ama nasıl eğiticem kendimi hiç bilmiyorum :(( yardımınıza ihtiyacım var sanırım..

Azize

Kayıtlı Üye
Buaradaki yöneticiler öğretmenlerimizdir benim nezdimde. Ancak, yine de, herhangi bir alanda ustalaşmak için verilen teknikler dışına çıkmamak, kendi tekniğimizi yaratmamak yanlış olur.
Bugüne kadar kendi yöntemlerimle başarabildim pek çok şeyi. Teorik bilgiler pratiğimde işe yaramaz oldu.
Sebebini bilmiyorum.

Hecate sizinle olsun.

Osiris

Kayıtlı Üye
Buaradaki yöneticiler öğretmenlerimizdir benim nezdimde. Ancak, yine de, herhangi bir alanda ustalaşmak için verilen teknikler dışına çıkmamak, kendi tekniğimizi yaratmamak yanlış olur.
Bugüne kadar kendi yöntemlerimle başarabildim pek çok şeyi. Teorik bilgiler pratiğimde işe yaramaz oldu.
Sebebini bilmiyorum.

Hecate sizinle olsun.

Daha çok baştasınız =) Çok okuyun =)

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
merhaba ben uzun zamandır tarot ve angel bakıyorum..ve kendimi bildim bileli garip anlık görüntüler görüyorum genelde 1-2 hafta içinde gerçekleşiyor..ama telepatiyle yada kendi kendime uydurarak bişeyler başarmaya çalıştım daha önce olumlu sonuç aldım basitlerinden ama bu sitedekileri okuduktan sonra şoktayım tekniğini bilmeden maji yapamammı???? ve burdan herşeyi derleyip toparlamak zor..benim kendimde hissettiğim bir güç var şu an ukudaki bir insanı huzursuz edebilmek veya kalp hizasına elimi koyup yerinden zıplatabilmek gibi ama nasıl eğiticem kendimi hiç bilmiyorum :(( yardımınıza ihtiyacım var sanırım..

Herkes kendi yolunu çizmeli bence..öncelikle çok oku ve araştır wicca/pagan/cadılık konularını..sitede de yazıldığı gibi cadılığın temelinde doğayla bütünleşmek vardır..doğayla bütünleş..elementlerle bütünleş..bu zaten büyük bir adım atmanı sağlayacaktır..sitedeki cadılık derslerini ıygula 1,2 ve 3..doğayla ve elementlerle nasıl bütünleşeceğin bu derslerde anlatılmaktadır..inisiye ol eğer yardım alacağın biri yoksa kişisel cadılık inisiyasyonunu uygulayıp kendini inisiye edebilirsin..bir cadıda olması gereken malzemelerini hazırla..son olarak ta çemberini açıp adanma ritüelini gerçekleştir..

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Cadılara hangi güçlerin yardım ettiği konusunda şüphelerim var...

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ne gibi şüpheleriniz var..Bir cadı dinine göre inandığı Tanrı'dan,Tanrılar'dan,Tanrıçalar'dan ya da başka varlıklardan yardım alabilir..yani demek istediğim kendi dini inancına göre inandığı güçlerden yardım alır..

BeLiaL

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
Peki sizce dünyadaki bütün inançlar doğru mu?Böyle bir şeyin olması söz konusu bile olamaz.Ben burada cadıların yaptıkları büyülerin tuttuğunu ve bunlara yardım eden varlıkların inandıkları tanrılar ve tanrıçalar olamayacağını söylüyorum.Eğer ki bu tanrı ve tanrıçalar yoksa ki bana göre yok bu büyülerin tutmasında yardım eden farklı enerjisel varlıklar olduğunu gösterir.Ama siz derseniz ki ben cadı dininin yardım eden tanrı ve tanrıçalarına inanıyorum o zaman söz söyleyemem anlatmak istediğim eğer ki islam dinine inanıyorsanız böyle bir şey söz konusu değil olamaz.Büyüleri tutar bunda şüphe yok ama yardım eden enerjisel varlıklar tanrı ve tanrıçalar değil...(Olmayan bir şey yardım edemez!)

Karanlık

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Aslında sizin söylemek istediğiniz şey benimde aklıma takılan birşeydi..yani kendi kendime, büyüleri inandığımız Tanrı'ya göre yapıyorsak ve bu büyü tutuyorsa bütün inançlar doğru mu diye düşünüyordum.Ama bide şöyle düşünelim..Müslüman bir kişi inandığı Allah'a dua eder..Hristiyan bir kişi ya da farklı bir dindeki kişide kendi inandığı Tanrı'ya dua eder..bu farklı dindeki kişilerin de duası kabul olabilir..bu durumda Tanrı yoktur diyemeyiz..yani herşey inanmakta bitiyor..eğer olacağına inanıyorsan yaptığın şeyin olması çok yüksek..ve tabi büyünün tutmasında da inanmanın ve evrensel enerjinin gücü oldukça fazla..umarım anlatabilmişimdir..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Aslında bu konu güzel bir yere gelmiş. Şöyle anlatmak lazım tanrı ve tanrıça durumunu ki, anlaşılabilsin. Tanrı ve Tanrıça diye ibadet edilen eski enerjilerin bir kısmı gerçek bir kısmı sunidir. Bunlar kimi zaman görevli varlıklar, kimi zaman ölümünden sonra tanrılaştırılmış insanlar, kimi zaman da suni enerjilerdi. Nedir bunlar?
Görevli Varlıklar:
Bu varlıklar büyük sistemin çarklarındandır. Biz insanlar da sistemin çarklarından biriyiz. Bu çarklar yeri ve zamanı gelince farklı kimlik ve görevlerde geldi ve geliyorlar. Görevlerini tamamlayıp gidiyorlar.

Tanrılaştırılmış İnsanlar:
Bu insanlar zamanının dehaları ve bu dehalarına evrensel bilinci yine o çarklar sayesinde katıp bunu toplumlara verebilmiş kişilerdir. Bunlar da bazen görevlidir (peygamberler) bazen de olduğu gibidir. Unutulmamalıdır ki hesapsız ve plansız değildir bu insanların yükselişleri ve konumları.Bu sebeple teknik olarak onlar da olduğu gibi görünen de gereçkten görevli olarak mühürlenmiş olanlar da görevlidirler aslında.

Suni Enerjiler:
İşte belki de kilit taşı budur. En büyük muammalara sebep veren, tartışmaların çoğu zaman odağındaki ama unutulan, es geçilen çok önemli bir noktadır.
Bildiğiniz gibi psipet denen bir kavram vardır. Bunu insanlar kedi, köpek beslemek gibi küçümseyici ve ciddiyetsiz ele alsa da bu konu ne kolaydır ne de basit. Zira ''Tanrı'' ve ''Tanrıça'' ların büyük çoğunluğu bu sınıfa dahildir. ;)
Binlerce mürit toplanır, bir amaç edinir. Kitlesel maji çalışması diyorum ben buna, başkası değişik söyleyebilir. Bu amaç uğruna insanlar bir enerjinin oluşması için astral alemde tabiri caiz ise kendilerini adeta bir besin kaynağı gibi sunarlar. Öyle ki, bir yandan imgelenip amaçları doğrultusunda yoğrulan astral bir beden yaratılır. Bu bedene bu insanlar çok ciddi bir disiplinle ve çok özel tekniklerle yaşam enerjilerini sunarlar. Yani evet, ileride kullanacakları ''Tanrı'' yı kendi canları ile beslerler. Bu tıpkı sizi koruyacak bir bekçi köpeğini kendi etiniz ve kanınızla beslemek gibi düşünülebilir basitçe. Sonra bu beslenen ve özel olarak programlanmış astral varlığa, yine muazzam tekniklerle yer yüzündeki bazı özel besleyicelerin somut bedenleri verilir. İşte burada artık hem astral hem de bu boyutta can bulmuş, sirkülasyonu sürekli ritüeller ve dualarla sağlanmış bir yavru tanrı yapılmıştır. Bu tanrı/tanrıça gittikçe mabetlere yayılır. Heykelleri ve nesnelerine manyetik enerjiler yüklenmeye başlar. Elinizin altında halk vardır, bu halkı çeşitli biçimlerde bu tanrıya tapınmaya (yani enerji ile beslemeye) teşvik edersiniz. Binlerce, on binlerce insan tek amaç ile bu yavru tanrı/tanrıçayı bir bakmışsınız ki gerçekten savaşlarda, berekette büyük yardımlar sağlayan yapay zekalı özel programlanmış, enerjisi jeneratör insanlardan sağlanan devasa Tanrı/Tanrıçalara dönüşmüşler.

Peki günümüzde bu tanrı ve tanrıçalar aslında neden işe yaramazlar? Dediğim gibi binlerce yıl önce on binler hatta yüz binleri bulan jeneratörlerle beslenen bu yarı otomatik bilgisayarlar artık o günkü yaşam şartları, özel teknisyenleri (rahip/rahibe), jeneratörleri (kulları), yazılımı (ritüelleri) olmadan basit bir insandan bile daha aciz bir duruma gelerek çok zayıf bir enerji ile görevlerinden emekli olmuşlardır. Burada da gizli bazı tarikatlar devreye girerler. Hala bazı tarikatlar vardır ki, çok kadim tanrı ve tanrıçaları (suni olan) o günlerden bugüne beslemişlerdir. Yine eski güçleri yoktur ama aralarında aktif olanlar vardır. Peki bu işlerle uğraşanların kaçta kaçı acaba hangisi aktif veya deaktif biliyor? Ben söyleyeyim sanırım milyonda biri. Şimdi diyeceksiniz ki biz deaktif tanrı ve tanrıçalar değil işlem yaptıklarımız çünkü uygulamalarımız tutuyor. Ben de size kocaman bir sürprizim var diyip şunu diyeceğim: O deaktif tanrı/tanriçalar o kadar zayıf ve o kadar acizler ki, oyuncu veya kötü niyetli varlıklar o kanalları gasp edip, onların yerine isteklerinizi yerine getiriyor. Diyeceksiniz ki işim görülüyor daha ne olsun? Ben de diyeceğim ki, acaba karşılığında sizden ne alacaklar? Emin olun o karşılıklar hiç de küçümsenecek karşılıklar değil. Korsanlarla iş yapılmaz. Başınıza gelebilecekleri sadece tahmin edebilirsiniz ama o tahminler bile az kalır diyeyim ve konuyu kapatayım. Umarım merak edenler için toparlayıcı bir özet olmuştur.
(Yazıları başka sitelerde paylaşım yapanlar bu yazıların kaynağını belirtmelidir. Aksi takdirde yasal işlemle karşı karşıya kalabilirler)

Osiris

Kayıtlı Üye
Ne kadar Tanrı/çalar'a dinim gereği inansam'da en yararlı ve sağlıklısı direk Kaynakla/Bir'le Bir olmak =) Dişil ve Eril olan Yaratıcıyla.

Bir Cadı sadece Tanrı/Ça'lardan değil,doğa ve kendi içsel güçlerindende yararlanır.

delena

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar nasıl bir cadı olurum öğrenmek istiyorum özel mesaj göndererek yardım edermisiniz?

merakl-ı

Kayıtlı Üye
özürünüze sığınarak wiccan nedir neler yapar kötümüdür iyimidir wiccanların ayrıcalığı nedir size zahmet olmazsa bana bunları anlatırmısınız ...

Esperit

Kayıtlı Üye
Sevgili arkadaşlar,
Wicca yalnızca 'büyü' diye tabir ettiğiniz şeyden ibaret değildir. Bu sığ anlayıştan sıyrılmak gerekir önce. Birkaç meditasyon yapıp, adanma ritüellerini gerçekleştirip 'Haydi büyü yapayım şimdi' düşüncesine kapılıyorsanız eğer Wicca felsefesini anlamamışsınız demektir. Anlamamız gerekir öncelikle. Tanımamız gerekir. 'Doğa' ile konuşabilmemiz gerekir. Yardıma çağırdığınız Tanrı ve Tanrıça'yı anlamamız gerekir. Bilmediğiniz bir şeyden yardım istemek, kendinize yabancılaşmanıza yol açar sevgili arkadaşlar. Tanrı ve Tanrıça nedir? Sahiden Olympos'ta oturan uzun saçlı, beyaz tenli dişil varlık(lar) mıdır Tanrıça? Anlayamadığımız bir inancın, 'büyü' diye tabir ettiğimiz şeylerini nasıl yapabiliriz söyler misiniz?

Konuşun. Arayın. Ağaçlara fısıldayın, yıldızlara göz kırpın. Rüzgarı koklayın. Kendinizi sorgulayın. Tanrı ya da Tanrıça dediğiniz varlıklar ile konuşun. Onları anlayın. Ne olduklarını tayin edin. Ve unutmayın ki kendi içinizde oluşturduklarınızdır Tanrı ve Tanrıça formları. Antik şairlerin Olympos'a , Hades'e taşıdıkları değil.

Bir arkadaş Wiccan'ın kötü mü iyi mi olduğunu sormuş. Kötü ya da iyi nedir bunu anlamamız gerekir önce. Evlilik dışı sex kimine 'iyi', kimine 'kötü' dür. Antik Yunan filozoflarına inecek olursak, derler ki, 'bir su bir elime sıcak, diğerine soğuk gelebilir, hangisi doğru söylüyor?'... Kötü dediklerimiz kime göre kötü? Önce kötülüğü ve iyiliği bireyin tayin ettiğini anlamamız gerekir. Bir Wiccan hayatının her alanında, her eyleminde şu felsefeyi hatırlar:
"Kimseye(kendine de) zarar vermediğin sürece,ne istiyorsan yapabilir ve düşünebilirsin." Sanırım daha fazla yazmaya gerek yok. İyi taraftadır onlar.
Sorusunun devamında 'Wiccanların ayrıcalığı nedir?' diye sormuş arkadaş. Buna cevap vermeyeceğim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...