Farkında Olmadığımız Sihirli Kelimeler 1

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
İnsanın doğası gerekiği; herzaman daha büyük olana , gizli olana inancının büyük olmasıdır. Büyücüler, bilim adamları, din adamları vs vs söydekleri ya da yaptıkları genelde hep doğrudur. İşin içine birazda gizem katılısa artık gerçeği ve mucizeyi yakınlarda değil uzaklarda aramaya başlarız. Bilmem hangi zamandaki bir şaman demişki. Bilmem hangi zamandaki kahin demişki diyen cümleler bizi bilmediğimiz şeye karşı büyük bir inanç beslememizi sağlar. Fakat gerçek bu kadar uzaktamı. Evrenin muhteşem matematiğini anlamak için profesör olmak gerekiyormu. Evren bize herşeyi bol bol sunarken bazı konularda cimri olabilir mi ?(elbetteki hayır)

Evren nerede sorusuyla başlayalım. hoş sorunun cevabından sonra yeni bir soruya ve cevaba gerek kalmacak.

Evren nerede?

İÇİMİZDE. Yani 'BEN' de

Mucize kelime bir : BEN

Ben , ben olan benim. cümlesini daha önce duydubuz sitemizde de üzerinde konuştuk. Ne demek 'ben, ben olan benim'. Üzerine yüzlerce sayfa yazılabilir , ( ki yazıldı Kuran- kerim, Mesnevi, .......) Felsefik binlerce cümle söylenebilir. ( yolda yürüyen dervişi değil , kendi içinde bulunan dervişi ara). Uzatmaya gerek yok. Bizler herşeyiz hepimiz biriciğiz ve hepimiz biriz. Birden geldik , Birin içindeyiz, Bire geri döneceğiz, yeniden bir olacağız.

--Herşey içimizde ise neden istediğimiz hayat bizim dışımızda akıyor?Soruya soru ile karşılık vermek belkide en güzel cevap olur.

--Senin içinin istemediğin dıştan farklı olduğunu nerden biliyorsun?
Eeee, elbetteki yeni bir sorunun oluşmasına neden olacak.

--Ne istediğimi biliyorum , hiç birşey istediğim gibi değil.

-- Örneğin ne istediğin gibi değil?

-- Sağlığım istediğim gibi değil.

-- Sağlığında ki sorun nedir?

-- Astımım var. Rahatsızım hep.

-- Astım olmak istemedin ve oldun öylemi?

-- Evet..

-- Astım olmak istemediğini nerden biliyorsun?

-- Kim astım olmak isterki . Ne saçma bir soru bu.

-- Korkuyormusun?

-- Neden korkayım?

-- Kokrtuğun hiç birşey yokmu yani?

-- Elbetteki var. Örneğin Babamdan çok kokarım.

-- Şimdi gözleri kapa ve babanı düşün. korkmana sebep olan şeyleri düşün.

--- Evet...

--- NE hissediyorsun boğazımda bir yumruk, Sanki nefes alamıyorum.

--- Şimdi gözleri aç . Gördün mü kokuların seni nefessiz bırakıyor. Nefes almayı terhih edebilirsin.

2. mucize kelime : TERCİH EDİYORUM.

Hayat bizim bilincimiz dışında hareket etmiyor. Ediyorsa bile bizim bilincimiz olmadan bir anlamı yok. Tavukmu YUMURTADAN YUMURTAMI TAVUKTAN ... Bilinç altımız, Bedenimiz kısacası varlığımız kendisi öyle muhteşem bir yapıya sahipki dünyanın tüm bilgisi kendi içimizde. Ve biz doğayı didik didik ederken çok önemli bir şeyi unutuyoruz varlığımızı. Hücrelerimiz değil, kaslarımız değil, neronlarımız değil. Öz varlığımız. ister yaşam enerjisi diyin, ister prana, ister can diyin ister baraka, ister ruh diyin ister mana. Unuttuğumuz şey 'BEN' imiz.

Evren sadece tek bir kelime bilir. Ne mi? Cevap biraz basit gelebilir. ....EVET....

Sadece eveti bilir evren. Ve siz ne söylerseniz söyleyin ne sorarsanız sorun sadece evet der.

-----çok mutsuzum..
Evrenin cevabı : evet

..... Allahım hiç mutlu olmayacakmıyım

Evrenin cevabı evet.

Madem evren tek bir kelimeyi biliyor , bizneden doğru şeyler söylemiyoruz ya da sormuyoruz.

---- Çok mutluyum (mutsuz olsanda söyle . Unutma evren tek bir kelime biliyor)

--- Evrenin cevabı .. evet

--- Araba alıyorum ( alamayacak olsanda söyle . Unutma evren tek bir kelime biliyor)

----Evrenin cevabı evet.

3. mucizevi kelime .. EVET

hazırlayan : Urum

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Çok güzel bir şey kesin denicem :D

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Harika bir yazı. Daha okumaya başladığımda bana çok şey katacağını biliyordum. Bana ve benim gibi daha bir çok kişiye yararlı olacak bir yazı... Teşekkürler Sayın Urumhamatahayil. Devamını sabırsızlıkla bekliyorum. :)

termagant

Kayıtlı Üye
Çok etkileyici bir paylaşım Sayın Urum. Devamını heyecanla bekliyorum.

Emeğine, yüreğine sağlık :)

zenithmx

Kayıtlı Üye
Evrenin verdiği evet cevabı. Bir meleğin söylediklerini hatırlattı:

Hüzünle bütünleşmiş bir adam hergün içinden gelen o sesi duyuyordu

- Evet !

adam bu evet' in ne olduğunu bi türlü anlamıyor " neye evet" diye kendi kendine bocalıyor hatta kızmaya başlıyordu.

Birgün o ses devamını getirdi.

- Evet

- Evet ne !

- Evet. sorduğun sorunun cevabı.

Her sabah uyandığında ve mideni doldurduğunda, bir iş yapamaya başladığında ve çocuklarınla sevdiklerinle bir aradayken, eşine sarıldığında, durup düşünüp sorduğun tüm soruların cevabı EVET.

armasis

Kayıtlı Üye
İş
biyolog/biyoloji öğretmeni
İlk satırdan itibaren kilitlenip kaldığım bir yazı bu. Çok teşekkürler. Devamını bekliyorum :)
Bu arada anlatım da harika. Urum, kitap yazmayı düşünür mü acaba? ;)

Benim ilk cümle de kitap eleştrisi gibi olmuş :D

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
gazetecilik 3. sınıf terk
ellerinize sağlık çok güzel bir paylaşım

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
gazetecilik 3. sınıf terk
kardeşlerim çok beğendiler değişik bir bakış açısına döndüler desem :) evet aynen öyle oldu teşekkürler urum :)

vivalavida

Kayıtlı Üye
İyi de evren neden hep "evet" cevabını veriyor? Bunu doğru kabul edersek gerçekleşmeyen isteklerimizi düşündüğümüzde, isteği yanlış şekilde mi söylemiş oluyoruz?

Araba alıyorum. Cevabı "evet" demişsiniz. Eee sonrası. Araba almak eylemine arabaya sahip olmak dışında bilinçsizce başka anlamlar yüklediysek, evren bir şekilde bizi o arabayla temas ettirecektir mi demek istiyorsunuz?

Bu konuda kafam karışık, dolayısıyla anlatımım da karışık olmuş olabilir.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
bekleyiniz efendim bu bir yazı dizisi

namasteeee

Kayıtlı Üye
İş
Grafikerlik
İyi de evren neden hep "evet" cevabını veriyor? Bunu doğru kabul edersek gerçekleşmeyen isteklerimizi düşündüğümüzde, isteği yanlış şekilde mi söylemiş oluyoruz?

Araba alıyorum. Cevabı "evet" demişsiniz. Eee sonrası. Araba almak eylemine arabaya sahip olmak dışında bilinçsizce başka anlamlar yüklediysek, evren bir şekilde bizi o arabayla temas ettirecektir mi demek istiyorsunuz?

Bu konuda kafam karışık, dolayısıyla anlatımım da karışık olmuş olabilir.

Bu isteğine sahip olmuşçasına yada oluştuğundan emin olurcasına içinde bir etkileşim yaratman ve buna sürekli enerji göndermen senin ona ulaşmana hız katacaktır...

(etkileşimden kastım korku veya sevgi kutuplarına yaklaşarak oluşturabilirsin)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
hayır bu bahsettiğiniz gerekli değil. lütfen bekleyiniz yazı dizisinin tamamlanmasını

phoibos

Kayıtlı Üye
İş
Müzisyen
Evet gerçekten de güzel bir yazı..Evren hep "evet" diyor..İstediklerimizden bazıları olmuyor çünkü nasıl istememiz gerektiğini bilmiyoruz ya da tüm kalbimizle istemiyoruz.

AJA

Elit Üye
Sayın urumhamatahayiI yazınızın devamı haIa geImemiş ,1 senedir hatta :) iIgiyIe bekliyoruz.

CadıAdayı

Kayıtlı Üye
Aklıma bir film geldi: ''Yes Man'' bu yazı sanki o filmi destekler gibi olmuş. Adam evet demeyi öğrendikten sonra hayatı düzene giriyordu. Onun gibi bir şey işte. O filmi de önermiş olayım burdan.