Isanlarin yasamis olduklarini gormek

habib

Kayıtlı Üye
Sayin Gizli Mabet hocalari, ben neden insanlarin gozune baktimmi onlarin yasamis oldugu her seyi gorebiliyorum? bu yuzden insanlardan uzak kaliyorum, guzel bisey deyil, aci tatli hersey gozumun onune geliyor, bu olayi ontrol altina almam nasil olur?
insanlardan uzaklasir hale geldim, bana tavsiyelerinz? saygilar...

yazi hatasi... ozur ontrol= kontrol...
bu arada ben atomlarin patamasinida goruyorum, bu bir yetenekmi? yoksa Aurayla ilgilimi? tsk...

habib

Kayıtlı Üye
Atom patlamalarını açıklayınız.

Sayin Chillout,

Ben Gozumu belirli bir zoom ayarina getirdimmi, atomlarin patladiklarini
hatta, onlarin sactigi isigi aynen bir kuyruklu yildiz gibi takip edebiliyorum. Bunlar (yani 2 atom carpisinca ortaya cikan ve 4-5 saniye
suren isiklar) ayni anda binlerce oluyor ve surekli devam ediyor. Ben yakin zamana kadar bunlari nur zan ediyordum. Sonradan bir bilir kisi daha ben hic birsey konusmadan anlatmadan (daha kimseyede anlatmamistim, Kendi halime onlari zaman zaman istedigimde gorup inceliyordum) bana bir anda bakip "gorduklerini nur zannetme, onlar yalnizca carpisan atomlarin isinlari, nur olsa, ozaman isiktan gozun biryeri gormez. Bu senin gordugunude herkez goremez." dedi. Ondan sonra oyle bir bakisla baktimki, dogru oldugunu anladim. Daha guzeli, birgun oglumla (11 yasinda) guzel manzarali bir yerde otururken, oglum bana, baba ben havada hep kucuk isiklar goruyorum deyince ben cok sasirdim ve sevindim, ve ona anlataraktan beraber bakmaya devam ettik. Halen arasira bakiyoruz. guzel bir olay ancak ben bunun insanlik icin nasil bil faydasi olabilir onu dusunuyorum. O bilir kiside bunu bana soylemedi. Butun bilgi, dusunce, hayal ve fantazilere acigim, tabiki kurallarin sininirinda. olurki bir yanlis kelime bile bu olayin anahtari olur.

uzun zamandir yurtdisinda yasadigim icin (31 sene) olabilirki belki yazi hatasi olabilir, affiniza siginiyorum.

Sevgilerle...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ayrı bir konu açmışsınız yine aynı mesajla. Cevabı oradan yazdım.

habib

Kayıtlı Üye
Sayin Chillout,

ayni konunun icinde iki konu oldugu icin ayirmayi uygun gordum,
affiniza siginaraktan,

Sevgilerle...

La-edri

Kayıtlı Üye
Selam sayin Habib,
Bir sey sormak istiyorum, mademki sordugunuz zat size gördüklerinizin ne oldugunu anlati devaminida anlatabilirdi, niye kendisinden bilgi edinmiyorsunuz? Cok nadir kisilernin bu tip olaya sahit olacagini düsünüyorsunuz,esasinda bu yanlis bir bilgidir, Tasavvuf ile ilgili bir cok kisi sizin gördügünüz olaya sahit olur,ilgili dedigim bir takim kitaplara merak sarmis bir kisi degil,isin icinde olan kisiler bu tip olaylara sahit olurlar, Ve benim anlamadigim olay,Bahsi gecen o zat niye gördüklerinizi Nur'un disinda birakmis,Yerle Gökler arasinda bulunan hersey O'nun nuru degilmidir..Heleki isik sacan birsey... :)
Birde hangi renkte görüyorsunuz ? Tesekkür ederim...

habib

Kayıtlı Üye
Sayin La-edri kardesim,

Hemen saldirmaya gerek yok guzel kardesim, ben ustun oldugumu soylemedim. Sadece yasadigim bazi olaylara bilgi topluyorum, bahsettigim bilirkisi tasavvufta soylemesi gerektigi kadar soyledi, Nurla isigida karistirmamak gerek tabiki. (yani istedigimiz renkte birlamba yakip chakralari yukleyebilirmiyiz? Tabiatin enerjisiyle, yani Nurla bir lambanin verdigi enerji aynimi?)

"Tasavvuf ile ilgili bir cok kisi sizin gördügünüz olaya sahit olur" diyorsunuz, bilgi verirmisiniz?

Rengi, flash patlamasinin isigi gibi...

Sevgilerle...

La-edri

Kayıtlı Üye
Habib kardesim, ben ne size saldirdim,nede sizin kendinizi üstün gördügünüzü savundum, ama yinede yazim sizde böyle bir duygu uyarmis,özür dilerim..
Oysa ben ciddi anlamda ilgilendigim icin sormustum o sorulari..
Normal sartlarda bahsetiginiz zat size ayrintili bilgi verirdi... Ve renklerin de kendi durumlarina göre önemleri oldugu icin sordum..Ben size yukarida bir ayet söyledim, Allah yerlerin ve göklerin nurudur diye, bu sizin gördügünüz olayda onun Nur tecellisidir...Ama siz atom patlamsi diye adlandiriyorsaniz , ben buna karsi gelmem, kimine göre hersey Nur dur.. Kimine göre Nur Nur dur atomda atom.. (Biraz karisik mevzu bende sizin gibi türkceye cok hakim degilim, kusura bakmayin )

utopian

Kayıtlı Üye
küçükken ben de görebiliyordum, hatta "baba bak işte orada " diyerek parmağımla gösterdiğim, babamın da boş boş havalara bakıp göremediği anları cok iyi hatırlarım :)
havada özgürce dolaşıyorlardı, transparan bir formda olmalarına rağmen hafifce beyaz olduklarını düsündürecek kadar ışık saçıyor ve havada aynı bir saatin tiktakları gibi düzenli aralıklar ile hareket ediyorlardı. biraz daha büyüyüp okumayı söktüğümde, harflerin üzerinde toplandıklarını hatırlıyorum, yazıları görebilmek için kitabı sağa - sola eğerek aradan görebilmeye çalışırdım :)
tabi ki de bir göz doktoruna gittik. Bir şey çıkmadı, okul arkadaşlar filan derken de büyüdüm, unuttum gitti. ..

habib

Kayıtlı Üye
Habib kardesim, ben ne size saldirdim,nede sizin kendinizi üstün gördügünüzü savundum, ama yinede yazim sizde böyle bir duygu uyarmis,özür dilerim..
Oysa ben ciddi anlamda ilgilendigim icin sormustum o sorulari..
Normal sartlarda bahsetiginiz zat size ayrintili bilgi verirdi... Ve renklerin de kendi durumlarina göre önemleri oldugu icin sordum..Ben size yukarida bir ayet söyledim, Allah yerlerin ve göklerin nurudur diye, bu sizin gördügünüz olayda onun Nur tecellisidir...Ama siz atom patlamsi diye adlandiriyorsaniz , ben buna karsi gelmem, kimine göre hersey Nur dur.. Kimine göre Nur Nur dur atomda atom.. (Biraz karisik mevzu bende sizin gibi türkceye cok hakim degilim, kusura bakmayin )

guzel kardesim, ben oyle algiladigim icin ozur dilerim, yazdiklarinizda tamamen haklisiniz.

utopian kardesim yasamis ayni olayi, isterdse geri yasayabilir, ama yinede merak ediyorum, neye yarayabilir...?

fikir ve dusuncelerin icin tesekkur ederim.

Sevgilerle...