Durugörü ile Tanışma

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
DURUGÖRÜ İLE TANIŞMA!...

Adını bile bilmediğim sonradan parapsikolojide adına DURUGÖRÜ denilen zihinsel algılama olayıyla 6-7 ay kadar önce tanıştım.
Bazı televizyon programlarında ki cinayet haberleri dikkatimi çekmiş ve takip eder olmuştum.
Tarihini ve gününü tam hatırlamadığım DURUGÖRÜ ( ben izleme diyorum), gece uykuya geçmeden önce gözlerim kapalı iken aniden karşıma Tv ekranı gibi bir pencere açılmasıyla başladı.ı.
Şunu da bu arada söylemekte yarar var seneler önce astral yolculuk denilen yolculuğu birkaç kez yaşamış olduğum için herhalde yine biryerlere gideceğim dedim.
Ancak bu seferki değişikti karşıma kişiler, mekan olan sadece ses olmayan bir görüntüler geldi.
Burada açıklıyamayacağım birkaç x cinayetlerini görmüştüm.
Ertesi gece ve devam eden geceler de aksamadan olayları izlemeye başladım.
Bunun DURUGÖRÜ olduğunu bilmiyordum.
Bir yakınıma hemen hemen 1 ay geçmişti artık rahatsız olmaya başlayınca anlatmaya karar verdim.
Pisişik olaylar olduğunu dikkatli olmamı başka yollara sapan psikolejik hastalıklar doğurabileceğini görmemeye gayret etmemi tavsiye etti.
İnternette psişik konuları içeren sitelere girdim araştırma yaptım ve bunun DURUGÖRÜ
Olduğunu öğrendim.
Benim gibi bir takım olayları gören en az bir kere deneyimi olan kişilere bu olayın nasıl olduğunu tarif ederek sizlere yardımcı olmayı , sizlerin de tecrübelerinizi öğrenmeyi karşılaştırma yaparak çeşitlilik arz ediyor mu yoksa hepsi aynı seyir mi takip ediyor
Paylaşmak isterim.
DURUGÖRÜ
Benim DURUGÖRÜ tarifim şöyle.
Gözlerinizi sımsıkı kapatmadan yarı aralık, etrafınız da olan bitenden de haberdar olarak,
Yan odada yanan bir ışık, dışarıdan gelen bir korna sesi,havlayan bir köpek vb bunları da aynı anda hissetmeniz lazım. UYANIK olmanız lazım. UYKU VE RÜYA ASLA DEĞİL .
Gözleriniz yarı kapalı iken relaks halde gözlerinizi fazla kırpmadan dikkatlice bakmanız
Yeterli..
Önce gözünüzün önüne parlak bir IŞIK çarpacak.
Hani yerden aniden kalkarsınız yıldızlar uçmaya başlar aynen öyle. Burada fark sadece o yıldızın 1 tane olması.
O IŞIK(yıldız ) uçağın uzaktan yaklaşması gibi size doğru gelecek büyüyecek sonra kayan bir yıldız gibi kaybolacak.
İlk zamanlar flu bir renkle başlayan bir takım kişiler eşyalar çıkacak karşınıza.
Sisli bir hava gibi tam net olmayan dumanlı sülietler görüntüler bunlar.
Takip eden günlerde berraklaşan netleşen renklerin bile bariz görüldüğünü göreceksiniz.
Bu arada fiziksel olarak ayak topuğunuzdan başlayan bir ısınma sızı gibi bir akım saçlarınıza kadar gelebilir.Ayaklarınızın çok ısındığını hissedecsiniz yani.
Gözlerinizi kaçırmayın odaklanın gördüklerinizi beyninize yazın, detay atlamayın.
Görüntüler bittiği zaman panik telaş yapmayın artık DURUGÖRÜ ile tanıştınız demektir.
Bu arada sakın zorlamayın inatla göreceğim diye ısrar etmeyin NAFİLE!
Aklınız da hiçbir şey yokken kafanız bir yere takılı değilken zemin hazırlanıyor bunu unutmayın.
Her müslüman kadar bende ALLAH’a inanırım ama DURUGÖRÜ’YÜ’ dua veya başka bir ritüele dayandırmayın.
Şuuraltınızı zorlayıp deşmeyin ŞUURALTI ile alakası yok çünkü siz o gece veya 1 gün önce olan olayları zaten göreceksiniz , olayların ve gördükleriniz birbiriyle çakışıyor mu onu takip ediniz..
Gördüklerinizi not alın hatta ispat için mail edreslerinize notlarınızı yollayın.
O notlarla karşılaştırdığınız da sakın şaşırmayın. .
Ufak tefek ipuçları bir bir çıkacaktır.
Günlük yaşantınız da mutlaka EMPATİ kurun.Bu kuru bir çiçeğin suya hasreti nasıl olur
Onu düşünün.AÇ ve susuz sokak köpekleri neler hissediyor 40. derece sıcakta eksi derecelerde bizden başka yaşayanlar olduğunu börtü böcekleri hayvanları düşünün.
Çiçekleri elleyin konuşun, komşunuzla acıyı tatlıyı paylaşın.Kin yüreğe yüktür kin gütmeyin.
CİNAYETLER, hırsızlıklar veya büyük acılar sizin başınıza gelmiş gibi derin ve samimi EMPATİ deneyin .
DURUGÖRÜ için ben hiçbir hazırlık yapmadım hala da yapmıyorum.Hazırlık safhasını deneyen arkadaşlar varisa lütfen yazsınlar.
Eskilerin dediği gibi benzetmem ne kadar yerin de bilmiyorum ama hepimizin
KALP GÖZÜNÜZÜN açık olması dileklerimle.

Sevgiler saygılar

durugörü

Kaynak: İnternet

Mermaid

Kayıtlı Üye
Durugörü için hazırlık yapılmaz bence de. Ancak psişik yeteneklerin açığa çıkmasına yardım edecek çalışmalar yapılabilir, yapılmalıdır. Düzenli meditasyonlar, doğayla mümkün olduğunca içiçe olma gibi. Enerjiniz temizlendikçe, yükseldikçe var olan yetenekleriniz de açığa çıkmaya başlayacaktır.

Ancak, eğer zihninizi susturmayı ve bilinçaltının etkisinde kalmamayı başarabiliyorsanız az çok, durugörü zorlanabilir diye düşünüyorum. Ben bazen yeterince konsantrasyon sağlayabileceğim ortamı yakaladığımda vizyonları çağırabiliyorum, öğrenmek anlamak istediğim kişi ve durumlara yönelik olarak.

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Durugörü için hazırlık yapılmaz bence de. Ancak psişik yeteneklerin açığa çıkmasına yardım edecek çalışmalar yapılabilir, yapılmalıdır. Düzenli meditasyonlar, doğayla mümkün olduğunca içiçe olma gibi. Enerjiniz temizlendikçe, yükseldikçe var olan yetenekleriniz de açığa çıkmaya başlayacaktır.

Ancak, eğer zihninizi susturmayı ve bilinçaltının etkisinde kalmamayı başarabiliyorsanız az çok, durugörü zorlanabilir diye düşünüyorum. Ben bazen yeterince konsantrasyon sağlayabileceğim ortamı yakaladığımda vizyonları çağırabiliyorum, öğrenmek anlamak istediğim kişi ve durumlara yönelik olarak.
Benimde imajinasyondan sonra üzerinde çalışmam gereken konular bunlar sanırım. Yani, zihnimi susturmak ve bilinçaltımı temizleyebilmek... Vizyonları kontrol edebilmeniz çok güzel bir şey bu arada. Tebrikler efendim. :)

narkoz

Kayıtlı Üye
"Ne yazık ki" demeli miyim bilmiyorum. Evet göz kapaklarım sıkı sıkı kapalı olduğu halde, bir takım görüntüler beliriyor, dışarıdaki ışık rahatsız ediyor beni...Bir şeyle tanışıyor muyum yoksa bir şeylere veda mı ediyorum bilemedim.

AJA

Elit Üye
Umuyorum doğru konu altında soruyorumdur bunu ; PC başında gecenin geç bir saattin de bir anda gözümün önüne çok yakın bir arkadaşımın yatağından kalkıp camı açıp dışarı baktığını gördüm..Fakat bu bana fısıldandı mı yoksa bunu gördüm mü anlayamadım hala..Bu sabah o kişiye sordum ve saatini de söyledim, bir ses duyup uyandığını hatta hırsız gelmiş olacağını düşünerek cama çıkıp bakındığını söyledi. Bunun adı nedir bilmiyorum.. Yorumlarınızı bekliyorum..
Yine fırtına olan bir gece de odanın camını açık unuttuğumu, kalk kapat diyen bir adamı gördüm rüyamda, rüya olduğu için aldırmadım ve uyumaya devam ettim. Sabah cam açıktı ve bunun adını koyamıyorum. O adam 2 defa rüyama girdi ve yüzünü hiç görmüyorum, aynı renk kıyafetiyle yani aynı kişi olarak algılıyorum bunu. Bir fikri olan var mı ?

Vmprincess

Kayıtlı Üye
Yani durugörü yapabilmek için rahatlayıp gevşemeye gerek yok, uyanıkken de yapıulabilir. Gözlerimizi de hafif açık bırakacağız.. Akşam deneyeceğim, bunu da deneyim bakalım. İnşallah bu yöntem bari işe yarar
Mutlulukla kalın

guys

Kayıtlı Üye
Bende de duru görü bildiğim kadarıyla var ama şu siluet ve böyle uçuşan veya takip eden şeyler görürsem çok fena korkarım bunun için kendimi farklı yollarla geliştirebilir miyim?