kabe nin üstündeki varlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yoda

Kayıtlı Üye
sayın site sakinleri bu gün mynet haber sayfasında kabe' nin üstüne inen garip bir varlık-şekilden görüntüler var.. incelersiniz umarım ve ne olabileceğine dair fikir alışverişinde bulunabiliriz.. çok enteresan

sogukates

Kayıtlı Üye
Görüntüyü buldum baktım hiç inandırıcı bir özelliği yok montajdır bence.Zaten sadece bir beyazlık var belli bir şekli veya sureti bile yok.Benim fikrim bu yönde :)

yoda

Kayıtlı Üye
olabilir. aslında onun için haber verdim.. ama ya değilseee!!!!!!!

sogukates

Kayıtlı Üye
Değilse benim için bir önem taşmıyor.Şöyle yaklaşırsak aslında konuya daha güzel olur;Meleklerin varlığına iman ediyoruz , inanıyoruz.Bütün semavi dinlerdede bu inanç hakim.Biz onları görsekte görmesekte var olduğunu bildikten sonra , böyle bir olayın olması olağan üstü değildir.Zaten sağımızda solumuzda her tarafımızda görevli melekler var.Sağlık olsun ne diyelim benim görüşüm bu zıt görüş olsun diye yazmadın yanlış anlaşılmak istemem . :)

yoda

Kayıtlı Üye
yok zıtlık olarak anlaşımaz bu.. melekler saf enerjiden-nurdan yaratılmışlardır ve bu görüntüler gerçek yada değil , sanırım görsek bile bu şekilde algılayabiliriz.. montaj bile olsa güzel bir çalışma...

YasinLY

Kayıtlı Üye
Daha videoya bugün baktım, bakınca montaja benzemiyor gerçek veya değil bir şey diyemem. Ama montaj olsa belli olur resmen telefondan kayıt...

yoda

Kayıtlı Üye
bu görüntü ses getireceğe benziyor.. dediğiniz gibi montaj falan değilse hele.. ama yinede bizlerin temkinli olmasında yarar var.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Montaj olup olmadığı belli değil ama telefon ile çekilmiş montaja benzemiyor...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Işık oyunu. Mercekle alakalı bir durumdur. :)

Thyphon

Kayıtlı Üye
İş
Acil Tıp Teknisyeni
Birileri sevabına link versede bakamayanalrda bakabilse :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bu şekil bizim çatıya inse kesin uzaylı derim ki uzaylıları savunan bir insan değilim sanki yarı görünür yarı görünmez bir gemi gibi iniş yaptı...Ufo yada melek galiba dikkat çekmek istemiş.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Sn. Chillout nereden biliyorsunuz ? Ben zannetmiyorum oyun olacağına her şey oyun oluyor böyle işlerde...

Mermaid

Kayıtlı Üye
İzledim ve bana da hiç gerçek gelmedi, zaten Kabe'nin bulunduğu mekan, etraf oldukça aydınlatılmış, ışık oyunlarına müsait bana kalırsa. Birisi orada gerçekten böyle bir olayı yakalamış olsaydı, sizce TV' de filan yayınlatmak istemez miydi? Böyle teknolojik imkanlardan yararlanarak oluşturulmuş,propaganda amaçlı mucizevi olay-durum çabaları da çok olduğu için, insanın inanası gelmiyor maalesef.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sn. Chillout nereden biliyorsunuz ? Ben zannetmiyorum oyun olacağına her şey oyun oluyor böyle işlerde...
Birincisi ben adamlar bilerek oyun, ayar yaparak bunu bize yutturmak istemişler demedim. Işık oyunu kendiliğinden olan bir şeydir. Onlar da bunu başka şey sanıp ''işte melek'' demişler bana göre.
Nereden biliyorum?
Ben de fotoğraf çekerim, video kaydı alırım. Hatta biraz fazlaca yaparım, hem zevk alırım hem de mesleğim bunu gerektirir.
Dikkat edildiğinde, duvarların üstündeki ışık setlerinden yansıyan ışığın açısı merceğin sabit bir hareketine göre büyüyüp, küçülme yapıyor. Ne fotoğraflar ve çekimler gördüm ki bundan daha fantastik şeylerdi. O fotoğraflarda ve çekimlerde, ışığın içinden geçen objeler (asla bozulma görünmüyor hem de), ışık açılarıyla ortaya çıkan durumlar (her yöne çekebileceğim görüntüler) vardı.
Bu arada son cümlenizdeki imayı da açıklar mısınız?
''Her şey oyun oluyor böyle şeylerde''
Sanki ortada bir gerçek varmış da, belli bir insanlar bunları hep oyunmuş gibi yansıtırlarmış. Beni de kattığınız o durum veya tarif nedir bunu da bir açıklayın.
Herşeye de saf gibi inanmayın. Apple binasını Kabe benzeri bar, maketleri cin, photosoplu resimleri bilmem hangi kavim, tabakları ufo, iki sivri zekanın ürününe Lochness gölü canavarı, iki kalıp izine Yeti diyen şu zihniyetten bir kurtulun. Hele de bu durum Müslüman camiasında nedense facia derecesinde yaygınlaştı. Her şeyi yiyip yutmadan biraz araştırmacı ve şüpheci olun. Allah'ın meleği görünmek zorundaysa (isteyerek yapamaz, emir varsa görünür. Görünmezse de bunu da teknoloji şu haliyle yakalayamaz) öyle iki ışık sütunu gibi ya da mercek parıltısı gibi değil, gerçekten görünmesi gerekiyorsa gerçekten görünür.

La-edri

Kayıtlı Üye
Cekim görsellik acisindan güzel,ama ben bedensiz varliklarin resm edilebilecegine inanmiyorum, kaldiki Kabe zaten bir cok alemler tarafindan tavaf ediliyor, cin olur melek olur vsa vsa, Kabe'nin tavafi icin özel bir melek gurubunun oldugunu okumustum o kadar yogun bir kitleki tek bir melek saadece bir kere tavaf edebiliyormus,iman meselesi bunlara inanmak icin illede film resim lazim degilki, bu tip olaylarin illede film ,resm edilme cabasina girmeyi bos buluyorum..

YasinLY

Kayıtlı Üye
Adam Mekke'de bakıyor ama ışık dediğimiz o şeye diğeri de telefon yada kamerayla çekiyor, hep makinadan bahsetmişsiniz adam eliyle gösteriyor hayret ile bakıyor...

Adamın biri de yanın da kamerasız değil mi ? Allah'ın mucizesi de olamaz mı benim aklıma ilk bu geliyor... Telefon, kamera bana göre diğer planda...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Adam Mekke'de bakıyor ama ışık dediğimiz o şeye diğeri de telefon yada kamerayla çekiyor, hep makinadan bahsetmişsiniz adam eliyle gösteriyor hayret ile bakıyor...

Adamın biri de yanın da kamerasız değil mi ? Allah'ın mucizesi de olamaz mı benim aklıma ilk bu geliyor... Telefon, kamera bana göre diğer planda...

Orası çok kalabalık bir yer değil mi? Bir tek o iki adamın görmesi de ayrı mesele. Konuşmalarını duyuyor musnuz? Bir birlerine ne dediklerini duyuyor musunuz? Ben duyamadım.
Hala diyelim ki bunlar iyi niyetlidir. Kamerayı elinde tutan mercek parlamasına şahit ıoldu ve arkadaşına ''bak bak orada işte şurada kamerada bir şey var'' dedi ve arkadaşı da döndü baktı.
Ya da daha başka bir şey. Belki adamların çektiği şey bambaşkaydı.
Allah'ın mucizesi bu kadar mı? İki dandik kameraya yakalanan ve o iki adam dışında kimseye görünmeyen, şekilsiz ışık formlarından ibaret melekler mi Allah'ın mucizesi oldu şimdi? Allah'ın mucizesi insanın o kamerayı ortaya çıkaracak beynidir. Başka bir mucize aramaya gerek yok. Hele kafamızda taşıdığımız şeyi bir çözelim, sonra sıra başka mucizeleri sıkıp çıkarmaya gelsin.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Aklınıza niye melek geliyor töbe Ya Rabb hemen akıllara melek gelir ben melek dedim mi efendim ? H.Z Muhammed (A.s) bu yana müşriklerin hepsi mucizelere inamamıştır... Hem şunu söylüyorum Sümmün Bukmün Umyun Fehüm La Yerciun..!

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Pekala o görünen şey herhangi bir varlık ve Allah'ın mucizesi. :) Siz böyle inanın. Ben de kendi inandığıma. Yani müşrik de olduk şimdi öyle mi? Daha yukarıdaki imanızı açıklamamışken bu biraz haddinizi aşmaya yönelik ikinci bir ima olmuş. Dikkat edin. ;)
Şimdiye kadar diğer üyelere de aynı yaklaşımlarınız oldu. Bir daha herhangi bir kimseye bir imada bulunduğunuzu, provake ettiğinizi tespit edersem gerekli işlemi yapacağım. Şuan yapmıyorum zira bu bana yönelik. Dediğim gibi bir daha kimseye imalarda bulunmayınız. Hele de ''müşriksin'' gibi ifadeleri sakın sakın. Siz müşrik kelimesinin ne manaya geldiğini biliyor musunuz? Siz ne ara peygamber oldunuz da sizin bize ''işte bu mucizedir, inanmayan da müşriktir'' diyebileceğiniz kıvama geldiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...