lüsid rüya mı yardım!!!

tolk112

Kayıtlı Üye
arkadaşlar ben geçen gün rüya görüyordum ama rüyanın sonuna doğru dedim aklıma geldi ben şimdi rüya görüyorum dedim gözleri mi açacağım ve uynacağım dedim yaptım ve uyandım bu lusid rüyamıdır??? Birde birkeresinde uçurum gibi bir yerden düşüyordum korkmuştum bayağı ve sonra tam yere yapışcakken yatakta doğruldum nefes nefese bu nedir bilen var mı???

Sindarin Elf

Banlı Kullanıcı
İlk söylediğinin Lucid rüya olabileceğini düşünüyorum ama 2. söylediğinin ne anlama geldiği hakkında en ufak bi fikrim yok =)

Ajan 47

Kayıtlı Üye
arkadaşlar ben geçen gün rüya görüyordum ama rüyanın sonuna doğru dedim aklıma geldi ben şimdi rüya görüyorum dedim gözleri mi açacağım ve uynacağım dedim yaptım ve uyandım bu lusid rüyamıdır??? Birde birkeresinde uçurum gibi bir yerden düşüyordum korkmuştum bayağı ve sonra tam yere yapışcakken yatakta doğruldum nefes nefese bu nedir bilen var mı???
Uçurum gibi yerden düştüğünü görmenin ne olduğunu bilemem . Ancak o hissi yaşamış olman astral seyahatle ilgilidir .

YasinLY

Kayıtlı Üye
Babamın dediğine göre bazı kişilerin gözünden düşmektir bu bende de oluyordu yatar yatmaz duvarın üstünde veya uçurumdan düşüyorum sonra kalkıyorum... Ayrıca bildiğim kadarıyla bilinçsiz astral da olabilir.

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Babamın dediğine göre bazı kişilerin gözünden düşmektir bu bende de oluyordu yatar yatmaz duvarın üstünde veya uçurumdan düşüyorum sonra kalkıyorum... Ayrıca bildiğim kadarıyla bilinçsiz astral da olabilir.
Bilinçsiz astral ne demek oluyor , yok öyle birşey ruh herşeyin bilincindedir sadece biz bunun farkında değiliz .

YasinLY

Kayıtlı Üye
Anlamadınız ki efendim, yatmadan önce astral deneyimi yapıyorsunuz mesela astrala çıkamayınca uyuduktan sonra bu tip rüyaları görme oranı fazladır... Bilinçsiz astral vardır araştırabilirsiniz...

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Anlamadınız ki efendim, yatmadan önce astral deneyimi yapıyorsunuz mesela astrala çıkamayınca uyuduktan sonra bu tip rüyaları görme oranı fazladır... Bilinçsiz astral vardır araştırabilirsiniz...
Demek istediğim öyle düşünenler yanılanlardır . Çünkü bizim bir olayın farkında olmamamız ruhu bilinçsiz yapmaz ruh her zaman her şeyin bilincindedir biliçsiz olan zihinleşmiş olan bizleriz . Yani bilinçsiz astral demek ruhumuza saygısızlıktır .

YasinLY

Kayıtlı Üye
Yine gel tartışalım diyorsunuz geçen ki konu da gördün halimizi aynısınız tekrar etmeyeceğim... Altta kalıyorum... Sen ister inan ister inanma...

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Yine gel tartışalım diyorsunuz geçen ki konu da gördün halimizi aynısınız tekrar etmeyeceğim... Altta kalıyorum... Sen ister inan ister inanma...
Ne alakası var efendim konunun yerine göre konuşuyorum yanlış bilgilendirmeyi önlemeye çalışıyorum .

YasinLY

Kayıtlı Üye
Bende bir bildiğim var demek istiyorum direkt olarak öyle bir şey yok demeniz olmuyor yani. Bakın şimdi de ben ne yapacağım bilinçsiz astral deyince ruha saygısızlık mı oluyor çok ama çok güldüm... İşte bu kadar sizin bilginize saygısızlık ettim değil mi ? Bana yaptığınız gibi

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Gereksiz bir tartışma içinde olduğunuzun farkına varmalısınız. Aynı şeyden bahsediyorsunuz. Bilinç ve bilinç altı olayını önce bir ayırın. Astral seyahatte ruh elbette kafasına göre dolaşmıyor. Sadece bilinç denilen o katı şey bazen bazı şeyleri fark ettirmiyor. Bilinç altınız her şeyin farkında.
Yani normal günlük bilinç olarak söylersek; ''Bilinçsiz astral vardır.''
Fakat gerçek farkındalık ve özümüzle bilmeye bilinçli dersek; ''Bilinçsiz astral yoktur.''
Umarım aynı şeyden bahsettiğinizi anlamışsınızdır.

Hayır hemen bu lusid rüyadır diyemeyiz.
Düşme konusuna gelince de etiketlemeye gerek yok.
-Normal bilinç altı temizliği de olabilir, daha da basit biçimde hiçbir şey de olabilir.
-Belki bir haber veriyordur (çok basit ifade ile yazmışsınız, eğer bu kadarsa gördüğünüz haber vermiyordur, başka bir şeydir.)
-Günlük bir şeyden etkilenmişsinizdir onu sembolik olarak tekrarlatmışsınızdır.
Hala rüyaların bazılarının bir gerekliliği olup olmadığı konusu net değildir. Genel gereklilik, bilinç altı temizliğidir. (Bilgisayarınızdaki geri dönüşüm kutusunu düşünün.)
Az da olsa diğer gereklilik, parapsikolojik konulara girer ki, bu da bir teoriler deryasıdır.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Yönetici Notu: Üyeleri tenkit edici ve provake edici yazılar GMPP Kurallarına aykırıdır. Bir şikayet durumu varsa bu özel mesajla yapılmalı ve inceleme talebinde bulunulmadır. Mesajınız silinmiştir.

tolk112

Kayıtlı Üye
Teşekkürler hepinize, sağolun. Birde durugörü yeteniğimi nasıl geliştirebilirim yani yarım saat falan sürdü diyolar ya onu nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim ve kavga etmeyin lütfen. :S

Ajan 47

Kayıtlı Üye
teşekkürler hepinize sağolun birde durugörü yetenğiminasıl geliştirebilirim yani yarım saat falan sürdü diyolar ya onu nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim ve kavga etmeyin lütfen :S
Efendim şöyle bir mesajına baktımda o kadar eleştiriye açık bir yorum ki , zaten bitmiş olan birşeyi başlatmaya gücü yetecek . Sizin sorunuza gelince ilk önce düşünce,imajinasyon ve yaratıcılığınızı geliştirmeniz gerekir . Zaman geçtikçe durugörüde de iyi olmaya başlarsınız .

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Efendim şöyle bir mesajına baktımda o kadar eleştiriye açık bir yorum ki , zaten bitmiş olan birşeyi başlatmaya gücü yetecek . Sizin sorunuza gelince ilk önce düşünce,imajinasyon ve yaratıcılığınızı geliştirmeniz gerekir . Zaman geçtikçe durugörüde de iyi olmaya başlarsınız .
Burada yanlış bilgi veriyorsunuz. Bu tür yetenekler bitmez, tükenmez yok olmaz. Sadece baskılanır veya bir yere kilitlenir, unutulur sonra da.. Ama o hep orada bir yerdedir.
Öncelikle kendi başınıza bol bol bilinç altı temizleme çalışması yapmalısınız. Zen Meditayonu buna biraz katkıda bulunabilir. Bunun dışında egzersizler yaparak hem düzeyinizi görebilir hem de bu konuda gerekli yerleri çalıştırmış olursunuz. Ya da sizde olanı farkındalıkla çıkarmak ve kullanmak için dış destek alırsınız. dış destek de tek başına her şeyi sağlamayacaktır, bu sizi ilgilendirdiği için yine sizin zihniniz, bilinciniz, enerji bedeniniz istediğiniz doğrultuda ittifak halinde olmalıdır. Bunu da siz başarabilirsiniz, sizin yerinize dış destekçi başaramaz.

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Burada yanlış bilgi veriyorsunuz. Bu tür yetenekler bitmez, tükenmez yok olmaz. Sadece baskılanır veya bir yere kilitlenir, unutulur sonra da.. Ama o hep orada bir yerdedir.
Öncelikle kendi başınıza bol bol bilinç altı temizleme çalışması yapmalısınız. Zen Meditayonu buna biraz katkıda bulunabilir. Bunun dışında egzersizler yaparak hem düzeyinizi görebilir hem de bu konuda gerekli yerleri çalıştırmış olursunuz. Ya da sizde olanı farkındalıkla çıkarmak ve kullanmak için dış destek alırsınız. dış destek de tek başına her şeyi sağlamayacaktır, bu sizi ilgilendirdiği için yine sizin zihniniz, bilinciniz, enerji bedeniniz istediğiniz doğrultuda ittifak halinde olmalıdır. Bunu da siz başarabilirsiniz, sizin yerinize dış destekçi başaramaz.
Benim yorumum tartışma yapmayınız demişti üye onun hakkındaydı . Yetenek ile alakalı değildi ilk cümlem .

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Benim yorumum tartışma yapmayınız demişti üye onun hakkındaydı . Yetenek ile alakalı değildi ilk cümlem .
Evet doğru. Cevap her iki durum için de müsait olduğundan öyle algılamışım. :)