Sivrisinekler

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar. Şu son birkaç gündür neler olduğunu anlayamadım. Parfüm de sıkmıyorum halbuki. Yani sivrisinekleri, arıları çekecek bir şey yapmıyorum ama nereye otursam arılar beni buluyor. Evdeki bütün sinekler sadece beni ısırmışlar sanki. Saydım, 45 tane ısırık var elimde, yüzümde, bacaklarımda her yerde. :willy_nilly: Hele şu arılar!!! Dışarı çıkıyorum. Gelip beni buluyorlar. :eek:fftopic: Sinirlerim altüst oldu. Vızıltı duysam kaşınmaya başlıyorum. Nasıl kurtulabilirim bunlardan? Yağ karışımları falan yaparak yapabileceğim bir şey var mı acaba? Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olacağım.

sabahh

Kayıtlı Üye
Adaçayı yapraklarından yapılan merhem, sivrisinek, arı sokmasında acıyı dindirir, kaşıntıyı önler.
Andız otu yaprakları veya kökünün hayvan ısırma ve sokmalarında enfeksiyon oluşumunu önleyici etkileri vardır. Çok miktarda andız otu mide bulantısına neden olur.
Maydanoz tohumlarının ve yapraklarının kaynatılması ile elde edilen saf maydanoz suyu, arı ve haşarat sokmasında, sokulan yere sürüldüğünde ağrısını geçirir.
Sarımsak rendelenmiş olarak yara, çıban ve zehirli hayvanların soktuğu bölgelere sarıldığında iyileştirici olur

AYRICA SİNEKLERİ KENDİNİZDEN UZAK TUTMAK İÇİN
Nane yagı ,kekik yagı ,biberiye yagı yeni bahar sarımsak yagı bu yaglarda sivri sinek kovucu özelliğine sahip ve sivrisinekler sıcağa karşı ilgi duyarlar yani çok terliyorsanız sadece sizi ısırmalarının nedeni budur yatarkende yakınınızda bir yerde mum yakın....

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Teşekkürler Saba. Gece mum yakıpta bırakamam ama diğer söylediklerini denememde fayda var.

sabahh

Kayıtlı Üye
Rica ederim temin etmesi kolay şeyleri yazdım umarım faydasını görürsün feslegende kovucu özelliğe sahip yazmayı unutmuşum :) geçmiş olsun......

zxaswe

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
yattığın yerin hemen yanına sarımsak koymak faydalı olacaktır

Osiris

Kayıtlı Üye
Dövülmüş sarımsağı mikrodalga fırında 1-2 dk. ısıtıp yanınıza koymakta çok yararlı olur.Ama o koku çok illet oluyor,sineği tercih etmek daha mantıklı oluyor =)

(Eğer yaparsanız,ısıtma bittikten sonra kapağı ilk açtığınızda yüzünüzü fırıdan uzak tutun.Buharı uçsun gitsin ilk.)

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Dövülmüş sarımsağı mikrodalga fırında 1-2 dk. ısıtıp yanınıza koymakta çok yararlı olur.Ama o koku çok illet oluyor,sineği tercih etmek daha mantıklı oluyor =)

(Eğer yaparsanız,ısıtma bittikten sonra kapağı ilk açtığınızda yüzünüzü fırıdan uzak tutun.Buharı uçsun gitsin ilk.)
45 sinek ısırığından sonra yöntem umrumda değil inanın. :) Ne yapmamı söyleseniz yapacağım. O kadar yani. :D

Osiris

Kayıtlı Üye
İyi o zaman deneyin =) Buharın gözlerinize gelmemesine dikkat edin ama.

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Bunu söylediğiniz iyi oldu. Gözlerim çok hassastır çünkü.

AlizeQueen

Kayıtlı Üye
Ya artık eczanelerde birde marketlerde buna uygun şeyler var.Yani çok acil birşeyde etkili oluyrlar.Mesela geçenlerde bizde arkadaşlarla açık alanda kamp yaptığımızda bileklik birde losyon kullandık gayet iyiydi.Sokma durumlarında da tüp gibi birşey var onu sokulan yere uyguluyosunuz kaşıntı ve kabarıklığa iyi geliyor.Marka yazmam uygun olursa yazarım.

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Ya artık eczanelerde birde marketlerde buna uygun şeyler var.Yani çok acil birşeyde etkili oluyrlar.Mesela geçenlerde bizde arkadaşlarla açık alanda kamp yaptığımızda bileklik birde losyon kullandık gayet iyiydi.Sokma durumlarında da tüp gibi birşey var onu sokulan yere uyguluyosunuz kaşıntı ve kabarıklığa iyi geliyor.Marka yazmam uygun olursa yazarım.
Kimyasal kullanma istemediğimden doğal bir ürünün tavsiye edilmesini istemiştim. Kaşıntı ve kabarıklığa iyi geln bir şey oduğunu bilmiyordum. Onu araştıracağım. Mutlaka cildimi uygun bir ürün bulurum. :) Teşekkürler Sayın AlizeQueen.

AlizeQueen

Kayıtlı Üye
Kimyasal kullanma istemediğimden doğal bir ürünün tavsiye edilmesini istemiştim. Kaşıntı ve kabarıklığa iyi geln bir şey oduğunu bilmiyordum. Onu araştıracağım. Mutlaka cildimi uygun bir ürün bulurum. :) Teşekkürler Sayın AlizeQueen.
Kusura bakmayın ben sonradan anladım doğal bişeyler istediğinizi. :Angel_anim:

tolk112

Kayıtlı Üye
arkadaşlar konu hakkında fikrim yokta ben yeniyim nerden konu açacağım yardımcı olursanız sevinirim :D

origanum

Yönetici
arkadaşlar konu hakkında fikrim yokta ben yeniyim nerden konu açacağım yardımcı olursanız sevinirim :D

Hasbinallah, buraya mı yazılır bu. Özelden de konu açacağınız yerin moderatörüne sorabilirdiniz. Ya da sorular bölümüne. Konu açmak istediğiniz bölüme gelin, orada seçenekler diye bir yer var, basın, yeni konu aç diye bir yer çıkacak, basın oraya. Sonra da yazın. İlgili olmayan yazıları konu altına yazmıyoruz, buna dikkat edin lütfen. Mesaj kirliliği oluyor, konu bütünlüğü bozuluyor. Bu mesajı görüp yeni konuyu açtığınızda gereksiz bu yazışmayı sileceğim. iyi forumlar dilerim.

tolk112

Kayıtlı Üye
sağolun tekrar özür dilerim herkesten özelliklede konuyu açandan... :(