Aklım Karıştı!

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar. Bugün bir sahaja yoga grubuna katıldım ve grupta ders anlatan ve meditasyonda yön veren kişi astral seyahat ve diğer pek çok şeyle ilgili aklımı karıştıran bazı şeyler söyledi. Söylediği şeyleri daha önce duymamıştım. Bir kişi astral seyahate çıktığında, dünyada bebekler ölüyormuş. Boyutların enerjileriyle ilgili bir şeyler söyledi ama tam olarak anlayamadım o kısmını. Böyle bir şey duymuş olan var mı?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Evrende birden fazla boyut olduğuna inanılır. 7 boyut olduğuna inanırlar (8 boyut tanrısal boyuttur) bazıları 11 bazıları sonsuz. insanların ve bazı varlıkların 3 boyut olduğu düşünülmektedir. insan oğlu enerjisel ve zihinsel olarak 1.2. 4 ve üstü boyutlara gidebilir kendi boyutunda olan diğer evrenlere ve paralel evrenlere gidebilir. Diğer boyutlarla bizim buyutumuz arasında tabiki enerji farkı vardır. Astral seyehat yapan kişi öncesinde ve seyehat sırasında oranın enerji seviyesine uyumlanır (astral çıkışı zorlaştıranda budur) uyumlanamayan kişi ya astrale çıkamaz (uyuyakalır başı döner midesi bulanır farklı duygu ve düşüncelerde kalır) ya da astrali kontrol edemez zihinsel zarar görür (fiziksel zarar çok nadir görülür eğer fiziksel biir zarar olmuşsa başka bir varlığın saldırısına uğrandığı düşünülür.

Astral çıkış sağlayan kişi boyutlarda gezmeye ve bilgi almaya başlayabiilir. Uygun zamandada geri döner. Astral tek kişi yapılacağı gibi grup olarakta yapılabilir.

Buraya kadar astralde astral yapan kii dışında başka bir şey bahsetmedim dikkat edersiniz. Diyelimki ; Ahmet astrak çıkış yapıyor ve bundan bir bebek etkileniyor ve ölüyor. Enerji olarak astral çıkış yapan kişi için bile tehlikesi dünyada yaşayacağımız tehlike kadar olasılığı olan bir eylemde hiç bir alakası bulunmayan bir çocuk neden etkilenir. Bu dünyada nın dışında olan bir boyutta olan bir eylem nasıl bu dünyadaki bir bebeği etkileyebilir. Boyutlar kendi boyutlarında bulunan enerjilerden etkilenir. Dünyada bir olay olduğunda dünya insanı etkilenir (bir kişin ölmesi içinde ciddi bir olay olması gerekir) Astral çıkış sdırasında bir zarar oluşmaz. Yani bir otomobilin dünyaya verdiği zararın yanında astral çıkış sırasında olan bir olaydan bahsetmek çok saçma olur. zehirli bir gaz çıkmaz. doğada 2 yılda kaybolan bir madde kullanılmamaktadır. Nükleer bir enerji ile çalışmaz. Sadece öz önerji yaşam enerjisi kullanılır. Bununda kimseye bir zararı olmaz.

İdea edilen şeyde evrensel yasalardan bahsedecek olursak (hal yasası çekim yasası gibi) Boyutlar arası geçişin yasaklandığına dair pek bir bilgi yoktur (sadece cinlerle insaların geçiş kapısının kapatıldığından bahseden antımlar vardır. Cin ve İnsanlar aynı boyut varlıklarıdır. Bu yasak delindiğinde Bahsedilen tek zarar insan oğlunun ruhani zarar görebileceğidir (delirme gibi) hiç bir şekilde bebeklerden bahsedilmez.

3 boyuttan sonraki boyular ruhani boyutlara girmeye başlar burada bulunan varlıklar zararlı değildir. TEK BİR AMAÇ VARDIR oda insanı yetiştirmek . 3 ve 2 boyutta zararlı varlıklar bulunur. buralarda seyehat ederken dikkat etmek gerekir. (bazı anlatımlarda 3 boyuttan yukarıki boyutlardada negatif varlıklardan bahsedilir o anlatımlarda sadece satanizim temelli olandır.)

kısacası söylenen şey ezoterik hiç bir bilgiyle örtüşüyor. Mantık ilkelerine de uymuyor. sahaja yoga ile astral seyehatin pek alakasını anlamadım. neden bu eğitimde bundan bahsetme gereği duyulmul olabilir.

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ediyorum. Aklımdaki soruların tümünü cevapladınız. Bu konuya reiki ile ilgili sorulan bir soruyla geldik aslında ki reikiyle ilgili de aklım çok karıştı... Reikinin uygulayıcıya zarar verdiğini söyledi. Uygulayıcı kişi hastalıkları kendinde topluyormuş reiki yaparken ve bu sebeple reiki üstadlarının pek çoğunun kanser ya da felç gibi ağır hastalıklar geçirdiğini söyledi. Bunlar kişiye ve dünyaya zarar verir dedi ve arada astral seyahati de söyledi... Ayrıca reiki yerine Sahaja Yoga'yı tercih etmemiz gerektiğini söyledi. Kundalini enerjimiz açığa çıktığında ve bunu kontrol edebilecek düzeye geldiğimizde bütün rahatsızlıkların üstesinden gelebileceğimizi belirtti. Bu kısmı anladım; ancak reikinin bedene zarar verdiğini iddia etmesini anlayamadım... Reiki'yi kullanmaya yeni başladım ve bu konuşmadan sonra aklım çok karıştı. Ne yapacağımı şaşırdım... Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz Sayın Urumhamatahayil?

tabur

Kayıtlı Üye
Gidilen boyutları nasıl bilebiliriz???

arkhe93

Kayıtlı Üye
Diyelim ki astral denemesi yapıyoruz. Hangi boyuta gideceğimizi nasıl belirliyoruz...

tabur

Kayıtlı Üye
astral bedende çok fazla yere gittim. ama ne bunun bir çalışmasını yaptım ne de yönlendirdim. ilk zamanlar dünya üzerinde bir çok yere gittim ve o anda orda yaşanan olaylara tanıklık ettim. benim için sadece rüyaydı yada kabustu ismi ama sonradan da bu olayın aynı benim gördüğüm gibi gerçekleşmiş olduğunu öğrendim...
daha sonra bilmediğim çok farklı yerlere gitmeye başladım boyutlardan bahsettiler bana. ama bende ne olduğunu tam olarak bilmiyorum. en azından gittiğim yerlerin nereleri oduğunu öğrenmek isterdim...

Osiris

Kayıtlı Üye
Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ediyorum. Aklımdaki soruların tümünü cevapladınız. Bu konuya reiki ile ilgili sorulan bir soruyla geldik aslında ki reikiyle ilgili de aklım çok karıştı... Reikinin uygulayıcıya zarar verdiğini söyledi. Uygulayıcı kişi hastalıkları kendinde topluyormuş reiki yaparken ve bu sebeple reiki üstadlarının pek çoğunun kanser ya da felç gibi ağır hastalıklar geçirdiğini söyledi. Bunlar kişiye ve dünyaya zarar verir dedi ve arada astral seyahati de söyledi... Ayrıca reiki yerine Sahaja Yoga'yı tercih etmemiz gerektiğini söyledi. Kundalini enerjimiz açığa çıktığında ve bunu kontrol edebilecek düzeye geldiğimizde bütün rahatsızlıkların üstesinden gelebileceğimizi belirtti. Bu kısmı anladım; ancak reikinin bedene zarar verdiğini iddia etmesini anlayamadım... Reiki'yi kullanmaya yeni başladım ve bu konuşmadan sonra aklım çok karıştı. Ne yapacağımı şaşırdım... Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz Sayın Urumhamatahayil?

Gerçek dışı.Bende sahaja yoga eğitimleri aldım geçmişte.Sadece sahaja yoga dersleri bitene kadar Reiki kullanmamamı önerdiler.Nedeni ise kundalininin orta,reikininde sağ ve sol kanallarını kullanmasıydı.Korkmayın,içiniz rahat olsun.Reiki evrensel yaşam enerjisidir.

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Gerçek dışı.Bende sahaja yoga eğitimleri aldım geçmişte.Sadece sahaja yoga dersleri bitene kadar Reiki kullanmamamı önerdiler.Nedeni ise kundalininin orta,reikininde sağ ve sol kanallarını kullanmasıydı.Korkmayın,içiniz rahat olsun.Reiki evrensel yaşam enerjisidir.
Reikinin sağ kanalı kullandığını söyledi, haklısınız. Egomuzu besliyormuş yani. Bu sebeple şüphe ettim bende. Teşekkür ediyorum yönlendirdiğiniz için. Önemli bir konu benim için.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
1- Astral seyahat kimsenin ölmesine neden olmaz.
2- Reiki insana zarar vermez. (hayvana da :) )
3- Boyutlar arası gezinti tehlikeli olabilir ve bunun farkındalığına ulaşmak zaten asıl meseledir. Varlıklar ve görevlilerle irtibat başlar. Zira bir çok yere kafanıza göre gidemezsiniz.

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
3- Boyutlar arası gezinti tehlikeli olabilir ve bunun farkındalığına ulaşmak zaten asıl meseledir. Varlıklar ve görevlilerle irtibat başlar. Zira bir çok yere kafanıza göre gidemezsiniz.
İlgilendiğiniz için teşekkür ediyorum Chillout. Reiki'nin kimseye zarar vermeyecek olması beni rahatlattı ve çok mutlu etti. :) Adam fena gözümü korkutmuştu vallahi.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
İlgilendiğiniz için teşekkür ediyorum Chillout. Reiki'nin kimseye zarar vermeyecek olması beni rahatlattı ve çok mutlu etti. :) Adam fena gözümü korkutmuştu vallahi.
Unutmuşum:
4- O adamdan uzak durun bilgi alma konusunda. :)

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Unutmuşum:
4- O adamdan uzak durun bilgi alma konusunda. :)
Hahaha öyle olması gerekiyor bence de. :D Ayrıca sadece benim değil, pek çok kişinin aklını karıştırdı. Üzücü bir durum... Umarım herkes doğru yolu bulur. Tek kişinin lafıyla inanılmaması gerek böyle şeylere... Araştırmalı, düşünmeli insan.

tabur

Kayıtlı Üye

Boyutlar arası bu gezinti tehlikeli deniliyor dediğiniz gibi ama ben bunu istemeden bilmeden yapıyorum. kafama göre gitmiyorum ama gittiğim yerlerin nereleri olduğunu öğrenmek ve tehlikelerini bilmek istiyorum istiyorum...
irtibata geçtiğin görevliyle ilgili bir tehlike mümkün mü pekii??

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Sayın Osiris, biliyorum biraz geç oldu ama bir şey sormak istiyorum size. Ben hem Sahaja Yoga'ya hem de Reiki'ye devam etmek istiyorum ama biliyorum ki Reiki sağ kanal enerjisi... Sağ ve sol kanalımı dengeleyecek çalışmalar yaparak ikisini de kullanamaz mıyım acaba? Sizin Reiki'nin mi Sahaja Yoga'nın mı daha faydalı olduğu konusundaki görüşleriniz nelerdir? İkisinin de eğitimini aldığınızı belirtmişsiniz. Onları deneyimlediğinizi bildiğimden size soruyorum. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. :)

Osiris

Kayıtlı Üye
Şifa için çalışacaksanız reiki ve reiki orjinli sistemleri öneririm.Çünkü sahaja yoga daha çok kişiye aydınlanma verir =)