Ve İnsan( Sadece Bakın Ve düşünün)

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Ben İlk Baktığımda İçim Burkulmuştu Açıkçası. Hepimiz insanız ama bu noktaya gelene kadar ne tecrubelerden ne olaylardan geçmişiz bi düşünün istedim.

NOt: Fotoğraf altında Yazılan İsimler Fotoğrafı Çeken Kişilerindir..

1957 Douglas Martin, ABD.
ABD'de sadece beyaz öğrencilerin devam ettiği Harry Harding Lisesi'ne kabul edilen ilk siyah öğrencilerden Dorothy Counts'ın okuldaki ilk günü. Tacizlere sadece 4 gün dayanabilmişti.

1958 Stanislav Tereba, Çekoslovakya
Sparta Prag ve Bratislava arasındaki şampiyonluk maçından bir kare. Fotoğrafçı bu kareyi çektiğinde henüz 20'sindeydi

1960 Yasushi Nagao, Japonya
12 Ocak 1960. Sağcı öğrenci, Japon Sosyalist Parti lideri Asanuma'yı öldürmeden saliseler önce...

1962 Héctor Rondón Lovera, Venezuella
Sniper tarafından vurulan bir asker son anlarında papaza tutunuyor...

1963 Malcolm W. Browne, ABD
Budist rahip Thich Quang Duc, Güney Vietnam Hükümeti'nin din adamlarına eziyet etmesini kendini yakarak protesto ediyor. Rahip yanarak ölürken hiç ses çıkarmadı ve kıpırdamadı

1964 Donald McCullin, İngiltereKıbrıs'ta bir Türk kadın Rumlar tarafından öldürülen kocasının yasını tutuyor. Olaydan çok etkilenen İngiliz McCullin, olaya fotoğrafçı gözüyle baktığı ve bir sosyal görevli gibi yardım edemediği için suçluluk duyduğunu itiraf ediyor

1965 Kyoichi Sawada, Japonya
Güney Vietnam'da anne ve çocukları ABD bombalarından kaçmak için nehri geçmeye çalışıyor

Bizler insanız değil mi? peki bu nasıl bişey kendinizi koyun bakalım bi yerlerine yorum bekliyorum. ilginizi cekerse dvmınıda getireceğim.

Pantea

Kayıtlı Üye
Bunlar cok etkileyici ama sanirim bu paylasimlaricin uygun baslik burasi olmamaliydi atiyorum mesela" hayatin aci yuzu" falan gibi bir baslik secilebilridi diye dusunuyorum bunlar pek insan psikolojisii basligiyla uygun degil insan psikolojisi daha cok kisisel gelisim yada psikolojik sorun yada ilerlemelerin yada buna yardim edecek paylasimlarin olmasi gerekdigi bir baslik .