Doğal Taşler Ve Özellikleri

YasinLY

Kayıtlı Üye

Zümrütün
Fiziksel Etkileri

Bağışıklık sistemini, sinir sistemini, kalbi, ciğerleri ve böbreği kuvvetlendirir.
Zümrütün
Metafiziksel ve Psikolojik Etkileri

Arkadaşlık, evlilik ve aile bağlarını güçlendirir.
Başarı ve doyum duygularını belirginleştirir. Yetersizlik duygusundan kurtarır ve yaşama karşı duyulan minnet duygusunu güçlendirir.
Kişiye sevgi duygusu verir. Yaşama sevincini artırır.

Zirkonun
Fiziksel Etkileri

İnce ve kalın bağırsak hareketlerine faydalıdır.
Uyumayı kolaylaştırır.
Zihni kuvvetlendirir.

Zirkonun

Duygusal dengeyi sağlar.

Yeşim Taşının
Fiziksel Etkileri

Diş problemleri ve ağrılarında faydalıdır. Ağzın içine yerleştirilen yuvarlak biçimli bir yeşim taşı, dişin yanında durur ve konuşulduğunda diş için rahatlatıcı etkisi olan titreşimler yayar.
Pisliklerin bedenden atılmasını sağlar.

Yeşim Taşının

Aşırıya kaçan duygusallıkları dengeler.
Elde tutulduğunda ısınarak rahatlatıcı bir his verir.
Günlük kullanım için çok uygun bir taştır. Dengeli ve iyileştirici olan yeşil rengin etkisine sahiptir. Mücevher olarak özellikle konuşmacılar ve öğretmenler tarafından kullanılabilir.
İçiniz korku ve endişeyle dolduğunda huzur ve güven verir. Kişinin kendini zayıf ve güçsüz hissettiği anlarda yeşimi kalbinin üzerine koyması içini rahatlatır.
Kendisini taşıyan kişilere akıl, cesaret ve adalet duyguları verir. Kazanılan başarının sonucunda insanın içinde doğabilecek olan kibir duygusunu engeller.
Kişiyi duyguların tutsaklığından kurtararak görüşünü netleştirir.
Zihinsel odaklanmayı gerektiren çalışmalarda yardımcı olur.

Yakutun
Fiziksel Etkileri

Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Cinsel aşırılıklara karşı iyi gelir.
Kan dolaşımına pozitif yönde canlandırıcı etkisi vardır.

Yakutun

Kendisini taşıyan kişiyi dürüst olmaya yönlendirir.
Kişinin gerçek doğasını, kişiliğini özgürce ifade edebilmesine yardımcı olur.
Kişinin özgüvenini ve cesaretini kuvvetlendirir.
Kişiyi kendi sınırlamalarından kurtarır, ruhsal gelişim ve mutluluk duygularını artırır.
Kişiyi kendisi hakkında hissettiği olumsuz duygulardan kurtarır.
Koşulsuz sevmeyi sağlar. Diğer insanlara karşı duyulan anlayış ve hoşgörü duygularını artırır.
Sezgileri kuvvetlendirerek, kötülüklerden uzak durulmasını sağlar.

Unakit Taşının
Fiziksel Etkileri

Kadınlar üzerinde özellikle hamilelik dönemlerinde faydalı etkileri vardır.
Kalbi ve dolaşım sistemini uyarır.

Unakit Taşının

Dengeleyici özelliklere sahip bir taştır. Üzerimizdeki duygusal, zihinsel ve ruhsal etkileri birleyerek kendimizi merkezde bulmamıza yardım eder. Bu özelliğinden dolayı huzur ve mutluluk arayan kişiler için harika bir taştır.
Duygusal, zihinsel, ruhani ve fiziksel sorunların kaynağını farketmemizi sağlayarak bunları iç huzurunuza tehdit olmadan önce çözebilme imkanını sağlar.
Kişiyi geçmişte yaşamaktan kurtaran, şimdiki anı yaşamanızı sağlayan bir taştır. Gelişmemize engel olan, kendimizden kaynaklanan, zihinsel engellerimizden kurtulmamıza yardımcı olur.
Unakitin enerjisi kendimizi sevmemize yardımcı olur.

Turmalinin

Denge ve uyum sağlar.
Kişinin amaçlarına odaklanmasını sağlar.
Kişinin bağımlılıklarından ve kendisini içsel olarak yıpratmasına neden olan beklentilerinden kurtulmasına destek olur. Böylece kişi kendini olayları yargılamaktan uzak tutarak içsel dinginliği koruyabilir.
Kişiye dinginlik vererek daha geniş görüşlü olmasını sağlar ve böylece duygusal iniş çıkışları dengeler.

Turkuazın
Fiziksel Etkileri

Sindirim sorunları için; kemer tokası, bileklik ya da yüzük olarak kullanılabilir.
Tansiyonu düzenler ve kalp hastalıklarına iyi gelir.

Turkuazın

Cinsel cazibeyi ve kadınlık özelliklerini artırır.
Kaygıyı teskin eder.
Kederli insanların kederlerini gidermede, ya da bir olayın şokunu yaşayan kişileri o halden kurtarmada faydalıdır. Onlara, bu durumdaki kişilerin ihtiyacı olan huzur duygusunu verir.
Kendisini taşıyan kişilerin iyileştirici güçlerini artırır ve bilgeliklerini artırmalarına yardımcı olur.
Nazara karşı etkilidir.
Takı olarak, hergün kullanılabilecek bir taştır. Özellikle gümüş içine gömüldüğünde etkisi artar ve dengeyi sağlar.

Topazın
Fiziksel Etkileri

Zihin karışıklığı ya da kan dolaşımı bozukluğu nedeniyle ortaya çıkan uykusuzluk problemlerinde, boyun bölgesinde kullanılan topaz; zihni sakinleştirir, bedeni gevşetir ve böylece onu kullanan kişinin gün sonunda dinlendirici bir uykuyla uyuyabilmesini sağlar.

Topazın

Şeffaf topaz (Beyaz Topaz), ruhsal bakımdan gelişmeye yardımcı olur. Bilinmeyene karşı kişiyi yüreklendirir.
Turuncu renkteki topazlar (Imperial Topaz); cesaret, neşe ve hoşnutluk duygularını kuvvetlendirir.

Sugulit Taşının
Fiziksel Etkileri

İyileştirici özelliklere sahip bir taştır. Rahatsızlıkların tedavisinin hızlanmasını sağlar

Sodalit Taşının
Fiziksel Etkileri

Sodalit ile bütün boğaz rahatsızlıklarını giderebilirsiniz. Boğazdaki bütün şişlikleri ve iltihapları azaltır. Bu amaçla kullanımında, kullanılan taş en az şiş ya da iltihaplı bölge kadar büyük olmalıdır.
Yolculuk sırasında mide bulantısı çekenlere iyi gelir.

Sodalit Taşının

Depresyona giren kişilerin, uyuşturucu madde kullanan kişilerin normal hallerine dönmesine yardım eder.
Duygularını ve düşündüklerini kolayca ifade edemeyen kişilerin bu taşı boyun bölgelerinde kullanmaları onları rahatlatır. Böylece gerginlikleri kaybolur ve kelimeler rahatça ağızlarından dökülür. Bu iyileşme, kademeli bir süreç olarak işler ve ancak düzenli olarak kullanıldığında başarılı sonuçlar elde edilir. Eger çekingen birisiyseniz, bu taşı kalbinize yakın olarak taşıyın.
Kişiyi hem bu dünyanın gerçeklerinde tutar, hem de ruhuyla güçlü bir bağ kurmasını sağlar.
Zihninizdeki gereksiz sesleri susturarak, gereksinim duyduğunuz konuya yoğunlaşmanıza yardım eder. Böylece asıl düşüncelerinizin farkına vararak amaçlarınızı belirleyebilirsiniz. Konsantrasyonu artırmak amacıyla kullanılabilir.

Sitrinin

Ametist gibi, bir ortamdaki istenmeyen enerjilerin engellenmesi için kullanılabilir.
Başarı getirici olduğuna inanılan bir taştır.
Kendisini taşıyan kişiye neşe ve mutluluk duyguları verir.
Kişinin depresyona neden olan duygularından kurtulmasına yardım eder. Kendine güvenmeme, kendinden şüphe etme ve sinirlilik durumlarında rahatlatıcı ve güven vericidir.
Kişinin kendine güvenini artırır.
Negatif enerjiyi yokeder. Ancak kuvars kristali gibi negatif enerjiyi bünyesinde toplamaz. Bu nedenle negatif enerjilerden arındırma işlemine de çok fazla ihtiyaç duymaz.
Zihinsel berraklığı artırır.

Safirin
Fiziksel Etkileri

Böbrekleri kuvvetlendirir.
Kalbi kuvvetlendirir.
Tüm salgı bezlerini harekete geçirici özelliğe sahiptir.

Safirin

Aşkta sadakati sağlar, yanlış davranışları engeller.
İnancı güçlendirerek kişiye güven verir.
Kişiye şefkat duygusu vererek ruhsal duyarlılığını artırır.
Kuşkuların yokedilmesi ve kişinin ruhsal gelişime açık hale gelmesine yardımcı olur.
Özgürlük hissi verir.
Psişik yetenekleri artırır. Sezgiyi kuvvetlendirir.
Sinirleri sakinleştirir ve konsantrasyonu artırır.

Rutil Kuvarsın

Gerilimlerin çözümlenerek yokedilmesine yardım eder.
Sıkıntılı bir günün getirdiği olumsuz duygu ve düşüncelerin çözümlenerek uzaklaştırılmasını sağlar.
Zihin açıklığı ve özgürlük duygusu verir.
Yeni satın aldığınız bir kristali kullanmadan önce bir gece toprağa gömerek negatif enerjilerden temizleyin ve ondan sonra kullanmaya başlayın. Kristaller, onun enerjisine alışkın olmayanlarda ilk başlarda başağrısına sebep olabilir. Böyle bir durumda kristalinizi çıkarın. Ancak enerjisine alıştığınızda sürekli olarak kristal takabilirsiniz. Temizlediğiniz bir kristale başka insanların dokunmalarına izin vermeyin.

Rodonit Taşının

Günlük yaşamda başarılı olmaya yardımcı olur. Geçmişe takılıp güncel yaşamdan uzaklaştığınız anlarda bu taşı kullanmalısınız.
Kişinin içinde bulunduğu ana ilgisini canlı tutar.
Kişiyi geçmişe bağımlılıktan ve geçmişe duyulan özlemden kurtarır.

Rodokrozit Taşının

Sevgi ve denge taşıdır. Kişinin yaşamına sevgi duygusunu katmasını sağlar.

KAYNAK : %50 Benden %50 İnternetten.

doguhang

Kayıtlı Üye
Güzel paylaşım yasin.Bu özellikler işime yarayabilir.:hurray:

N_efertiti

Kayıtlı Üye
Cumartesi günü kolye şeklinde pembe kuvars taşı aldım. Taşı elimden düşüremedim. Sanırım ben taşı, taşta beni seçti :)

janet

Kayıtlı Üye
Taş seçiminde asla kimsenin önerisini istemeyin.
Vücut ihtiyaç duyduğu enerjiye yönelir, nasıl ki kan şekerimiz düştüğü zaman canımız tatlı çeker, vicud susuz kalınca su ister, sizde ihtiyacınız olan enerjiye yönleneceksiniz.
Doğada bilinen 4700 civarında mineral, 2850 cıvarında kıymetl ve yarı kıymetli taş vardır.
Taşların tümünde depolama özelliği vardır, yani sizde biriken olumsuz enerjiyi alıp depolar.
Bir tek kristal kuvars kendinizi daha dinç hissetmenizi sağlayan enerjiyi verir, konsantrasyon artırmasından dolayı Agartha uygarlığında kristal enerjisiyle çalışan bir sürü araç yapılmıştır..

raine

Kayıtlı Üye
Paylaşım için teşekkürler = ) Taşların gerçek olup olmadığını nasıl anlayabiliriz? Enerjisi diye düşünmüştüm bir ara ama taşa dokunan başka birinin enerjisi de olabilir bu . Cevaplarsanız sevinirim = )

N_efertiti

Kayıtlı Üye
Paylaşım için teşekkürler = ) Taşların gerçek olup olmadığını nasıl anlayabiliriz? Enerjisi diye düşünmüştüm bir ara ama taşa dokunan başka birinin enerjisi de olabilir bu . Cevaplarsanız sevinirim = )

Satın aldığınız taşın negatif enerjisini arındırmanız lazım. Her taşın arındırma yöntemleri farklıdır. Sitede bununla ilgili bir paylaşım mevcut. Ben kendi taşımı adaçayı tütsüsü ile arındırdım mesela.
Taşların gerçek olup olmadığı nasıl anlaşılır bilmiyorum ama en güvenilir yol tanıdığın, bildiğin yerden satın almak sanırım.