İstemeden Transa Geçmek...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fb_ugur07

Kayıtlı Üye
Bazen çevremden bu tür şeyler duyuyorum, istemsiz bir şekilde transa geçtiklerini söylüyorlar hatta oldukları şeyi bilmeyenler var sadece 1 örnek vereceğim arkadaşımla konuşuyorduk ve bana 'gözlerimi kapatıyorum resmen bambaşka bir yere geçiyorum ve ardından düşercesine uyanıyorum' gibi şeyler söylemişti, bunun sebebi, engelleme yolu, isteyerek transa geçmenin yolu hakkında bilgileri olan birileri varsa bizimle paylaşabilir mi ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Gün içinde herkez en az 7 den fazla transa giriyordur. Engellemenin yolu yok. Engelememizde gerekir. Bedenimizin nasıl bağışıklık sistemi varsa zihninde bağışılık sistemi bu gün içinde girdiğimiz translardır. Arkadaşınız sacede bunun farkında keyfini çıkarsın. Otohipnozu öğrenmek için bir ton para dökmek gerekiyor.

fb_ugur07

Kayıtlı Üye
Peki ya bir trans sırasında oluşabilecek en kötü şey nedir ?

Morgoth

Kayıtlı Üye
İş
Drummer
Buzdolabının kapısını açıp dakikalarca ''ne alacaktım ben?!'' diye düşünmek transa girmek midir?...

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Bu trans olayı çok oluyor bende bir film izlerken dalıyorum bir gözlerim ağırlaşıyor uyuyormuşum gibi oluyorum yüksek bir yerden düşer gibi sallanıyorum ve sıçrıyorum..
bir kaç kez geceleri bu vakayı yaşıyorum..

kaganyucel

Kayıtlı Üye
Aslında insan sevgili urum'un da dediği gibi günde defalarca transa girer farkına varmadan. Sebebi beyi dalgalarının günün her dakikasında çevresel faktörlere göre değişkenlik göstermesidir. Transa geçme anında Alfa dalgası aktive olur. Mesela kedilerin sürekli alfa ritminde olduğunu bir yerde okumuştum-belki bu yüzden Mısır kültüründe çok fazla yer alıyordur-. Dolayısıyla beyin alfa ritmine girdiği anda siz de transa girmiş oluyorsunuz. Tabi ki bazı hastalıklar da trans benzeri bir durum yaratabilir. Örneğin absans nöbet diye adlandırılan apileptik nöbetler sadece birkaç saniye sürer ve kişi "aa daldım gittim", "gözüm daldı" gibi yorumlar yapar. Ama her göz dalması da tabi ki absans nöbet değildir.
Hem transa girmek iyidir. İnsanın beynini ve enerjisini tazeler. Çoğu insan istemli olarak bile transa girmeyi "daha" beceremiyorken, böyle birdurumun kendi kendine olması sanırım vücudumuzun transa olan ihtiyacının bir kanıtıdır diye düşünüyorum.

AphraeL

Kayıtlı Üye
Dün Uzun saatler ders çalışmıştım ve aynı zamanda altta subliminal müzikler çalıyordu.. Gözlerimi kapattığımda uçar gibi, bedenim geriye doğru çekiliyormuş gibi bir histi, gözlerimin önü kapkaranlıktı.. Zaten bu durumun devam etmesine izin vermedim. Çünkü korkuyorum gözlerimi kapattığımda kötü birşeyler görmekten. Yorgunluğa ve müziklere bağlı trans mıydı bu yaşadığım?

DreamDuality

Kayıtlı Üye
İstemdışı trans hali son zamanlarda benim de yaşıyorum.
Beyin dalgalarım beta dan alfaya geçiyor kontrolsüz şekilde.
O sırada yaşanan tuhaflıklar da cabası.

Ama benimki zihinsel bir alışkanlık.
Uzun süre trans üzerine çalıştım.
En sonda ben transa geçmedikçe veya geçemedikçe
zihnim bana böyle bir oyun oynamaya başladı.

Ya da Urum Bey in dediği gibi zihin 7 kez transa geçiyorsa;
tüm translarımı hissetmeye başlamış olabilirim.

Kısaca anlatmam gerekirse;
Herşey donuklaşıyor; biranda ortam sessizleşiyor.
Sonra gözlerim kapanıyor ve başım öne düşüyor.
(Bunu yaşlı bir insanın koltukta uyuklaması gibi düşünebilirsiniz.)
Ardından tuhaflıklar, sesler ve zihinsel görüntüler.
Kendimi zorladığım zamansa uyanıyorum.
Bazen kısa süreli 1 dk dan az bazense uzun süreli bir süreç bu.

Kontrollü transtan çok farklı bir durum benim için.
Ama zorluk yaşamıyorum.
Genelde pc başındayken ve yalnızken oluyor.
Yoksa annemlerin korkacağına eminim.

darkangels

Banlı Kullanıcı
Bazen bana da oluyor, özellikle uyumaya çalışırken.Bir yerden düşüyormuşum gibi sıçrıyorum.Bunda kötü birşey yok arkadaşının korkmasına gerek yok :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...