Bilgisayarım...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YasinLY

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar konu bilgisayarımla ilgili olduğu için program haneye açtım doğru yere açtığımı düşünüyorum. Bilgisayarım 2 seneden beri aynı şekilde bozuluyor. Önce Windows Görev Yöneticisi devre dışı oluyor, sonrada Kayıt Defteri kapanıyor. 2 seneden beri aynı virüsten bıktım. Hep aynı şekilde bozuluyor, tüm bilgisayarcılara götürdüm hiçbiri yapamadı. Hepsi format diyor fakat için de babamın ablamın verileri var, çok önemli. Benim de kendi dosyalarım var konuyu açmak için tıkladığımda 5 dakika bekledim neredeyse.
Eset NOD32 kullanıyorum taradı 2 virüs buldu sildi. İnternette yaptığım araştırmada SpyBot programını yükledim buda epeyce Spy - Virüs buldu. Sildi hâlâ sorun var. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar lütfen. İyi forumlar... :banghead: :banghead: :banghead:

arkhe93

Kayıtlı Üye
Esed den lisanslı virüs programı al. Benim pc ye bisey olmuyor masallahı var :) Sadece çok hor kullanıyorum :)

YasinLY

Kayıtlı Üye
ESET Orjinal ve son virüs tabanı imzasın da. Linke bir bakıyım... :(

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Eset antivirüs yerine Norton antivirüs ü linsanslı almanı öneririm . Eset antivirüsde bir dezavantaj var oda pc'nin %99 unu kullanıp pc'yi yavaşlatması . Bu pc'yi yavaşlatma durumu her zaman olmaz , ancak olduğu zaman çok sinir bozuyor .

YasinLY

Kayıtlı Üye
Doğru söylüyorsunuz görev yöneticisinden çok yer alıyor. Arkadaşlar sorun hala var bilgisayar acayip yavaş sinir oldum sabahtan beridir yapmaya çalışıyorum ama olmuyor... :hang: :banghead:

Belladona

Banlı Kullanıcı
bilgilerin yedeğini alıp format atın gitsin. hiç bir antivirüs programı formatın yerini tutmaz.

YasinLY

Kayıtlı Üye
D sürücüsü 32 GB :) nasıl atabilirim ki...

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Bilgiler kayda değer ise harici hard disk alırsan bayağı yüksek boyutludur onlar . Bir göz atmanı öneririm .

doguhang

Kayıtlı Üye
Valla benimde aynı sorun ama birtürlü çözemiyorum

PG13

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ben bilgisayara program bile yazıyorum.

Senin problemin Windows Görev Yöneticisi Windows Registry ile kaynaklanan bir problem.

Bu problemi çözmen için en iyi antivirüs'ün adı= Malwarebytes Antimalware'dir.

Tabi sırf bunun ile problemi çözemezsin.

TuneUp Utilities 2010 programını indirmelisin ve kullanmalısın.

Deneme sürümlerini indir özelden mesaj at. Ben onları kullandığım için kendi lisanslarımı sana veririm.

Kolay gelsin.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Bir gelişme oldu arkadaşlar Ad Aware 1.6 (Eski Version) ile tarattığımda sürekli 8 tane virüs buluyor silince eski hale geliyor sonra da tekrar 8 virüs geri geliyor...

YasinLY

Kayıtlı Üye
Format C'ye atılıyor bliyorum ama virüs D'ye de kopyalıyor Sn. Ajan 47'nin dediği gibi Norton yükledim tarattım virüsleri sildi ama hepsini değil, hala virüs var virüsün ismini verebilirim Win32.Sality a, Win32.Sality.b, Win32.Sality.c, Win32.Alman, Win32.Nar, Win32.Pirate... :eek:fftopic: virüsleri araştırdığıma göre çoğu anti virüs işe yaramıyor PC'de gelişme oldu Norton'dan sonra ama hale Görev Yöneticisi açılmıyor. Office'ye giremiyorum. Format at diyen arkadaşlar bilgisayarcılar oldu, bir keresinde yine girdiğinde attık hala aynı yani format işe yaramıyor. Zaten bu tür virüs bulaşınca PC'ye çoğu kişi kafayı yiyor... 6 saat tarama yaptım PC'de çoğu programlar gitti. :eek:fftopic: Malwarebytes Antimalware deneyeceğim şimdi inşallah olur. Bilenlerden hala yardım bekliyorum.

Jasgues

Kayıtlı Üye
İş
Esnaf
Dosyalarım dursun ama virüs temizlensin diyorsan işin zor.Basit virüsler yazan biri olarak ( deneme amaçlı) sana bir kaç öneri de bulunabilirim.
Virüsler ilk olarak sistem dosyalarına yerleşir.Virüs en çok sistem dosyaların da etki gösterir.Nod 32 ve diğer anti-virüsler de temizleyemez.Nedeni sistem dosyasını silerse önemli bir dosyaysa pc çöker.Diyelim ki sistem dosyalarına bulaşmış ve diğer dosyalara,programlara bulaşmış. İşte bundan kaçışınız yok format atmadan olmaz.
Virüsün yapısı anlatırsam daha iyi anlaşılır.
Sisteme girer-->önemli dosyalara bulaşır (kendi kodlarını onun kodlarına ekler) --> Siz pc'yi her açtığınızda tekrar etkinleşir yani tekrar bulaşır.Anti-virüs temizledi diyelim. Kapattınız açtınız yine bulaşır.
Size önerim dosyalarınızı bi şekilde yedekleyin,format atın,hemen ardından Firewall olarak Zone Alarm Firewall kurun,Ad-Aware ve Spy-Botuda kurun Haftada bir taratın en azından virüslerin çoğu bulaşadana yakalanır.Yeni yazılan virüsler program tarafından tanınamadığı için yeniler bulaşabilir.
Umarım anlatabilmişimdir.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Sorun çözüldü arkadaşlar. Format atmadan PC'de ki virüslerden kurtuldum... Konu silinebilir artık.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Anlattığınız olay bi arkadaşında başına geldi bir gecemi aldı ama kurtardık hem verileri hem pc yi.
Öncelikle önerim bu tür durumlarda avast ın son sürümünü kullanın avast dos tabanlıdır ve bilgisayar açılmadan başlangıçta tarama yapar en güzel tarafı bu zaten çünkü daha virüsler aktif hale gelemeden başlangıçta siler.
Ama bi kaç dosya gidebilir o kadarını göze alın zaten sileceği zaman yazıyor neleri sileceğini.
İkinci meselede bu işlemin üstüne bide autorun virüsleri için yazılmış küçük anti virüs tarzı ücretsiz programlar var onlardan edinip çalıştırın.
Genelde işe yarar bu taktikler.

obelisk

Kayıtlı Üye
ben sana söliyim bu olay benimde başıma geldi defalarca virüs programları yada başka bişe malesef kurtarmıyo devam ediyo bu virüsten kurtulmanın tek yolu harddiskini yeniliceksin başka yolu yok malesef benden söylemesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...