Korkuyorum arkadaşlar (3 harflıler)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HpogontruoX

Kayıtlı Üye
Selamın aleyküm arkadaşlar. Bu foruma ikinci konum, bir sorunla başbaşayım.. Sorunuma geleyim... Sanki oturduğum sandalyeyi biri sallıyor sürekli ve boşluktaymışım gibi hissediyorum. Psikolojik olarak mı desem, yoksa farklı bir anlamda mı desem sürekli tetikteyim, herhangi bir şey görecekmişim gibi korkuyorum ve sürekli Besmele çekiyorum ama nedense rahatlayamıyorum. Dün gece uyurken üç kere besmele çektim ama hala rahatlayamadım. Yorganı tamamen üstüme örttüm ve sanki biraz rahatladım ve uyudum. Sizce bunu beynim mi yapıyor yoksa ?

saliha

Kayıtlı Üye
Farklı bir durum olduğunu zannetmiyorum arkadaşım. Panik yapma, anladığım kadarıyla psikolojik bir durum bu. Sorunları ciddiye aldığın ölçüde gittikçe büyür.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Sayın üyelerimiz konu bir arkadaşımızın duydugu rahatsızlık üzerine kendisi tarafından açılmış ama diger mesajların hepsi uyku bozuklugu ile alakalı şikayetler olmuş, konu açan arkadaşa cevap niteliginde tekbir mesaj göremedim?! Bu sebeple tüm mesajları sildim, uyku bozuklugu rahatsızlıklarınızı başka konu başlıklarında arayabilir yada çözüm yolları bulmak adına kendiniz konu açabilirsiniz...

Gelelim arkadaşımızın sorununa; yazınızda sizinde belirtiginiz gibi sürekli tetikte olmanız yani birşeyler olacakmış gibi beklemeniz zaten birşeyleri beyninize olduracaktır, psikolojinizi etkilersiniz öncelikle rahat olmaya çalışın, korkulara yer vermemeye özen gösterin.. Birde bu durum sandalyede otururken mi oluyor sadece? Eger sadece burada oluyorsa sandalyenin o an sallandıgını düşünmek sallanıyormuşsunuz gibi hissetmek ortakulak iltihabından kaynaklı denge probleminden olabilir kısa hafif baş dönmeleri vs gibi belirtileri olur, öncelikle bir doktora görünün daha sonra iyileşme gözetmezseniz bir psikolog tarafından muayene olun geçici defresik durumlarda baş göstermiş olabilir yaşanılan sıkıntılar, geçmişe ait hesaplaşmalar, pişmanlıklar endişeler gibi durumlar bu tür rahatsızlıklara meydan verebilir.. Hiçbir yerde çözüm bulamazsanız, başka tavsiyelerdede bulunuruz..

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Öyle bir olay olduğu zaman korkam birşey yapamazlar.Bana bağlılar ama ben neden korkmuyorum ? Sana gerçek korkuyu söyliyim mi ? Gece uyumadan önce tam yattığın zaman kapalı olan kapının yavaş yavaş açılması bunu görmen ve sesini çıkaramaman ve yan odadan annenin sesinin gelmesi bir süre sonra sesinin çıktığını gördükten sonra koşa koşa yan odaya gidip annenin uyuduğunu görmek.İşte gerçek korku bu olur.Yok sandalyem sallanıyo yok başka birşey oluyo bunlar sadece küçük oyunlardır.Senle eğlenirler onların amacı eğlencedir senle uğraşmak.Seni korkutmak değil.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Birde 3 harfliler demişsin cin kelimesini kullanamıyorsun ama bu forumdasın bu kadar korku niye anlayamadım.3 harfliler diyince onlar gelmiyor mu ? Onlar bunu bilmiyor mu bu şuna benzer ismin abdullahtır sana apo derler.Apo denilince sana seslenildiğini anlamıyormusun ? Komedi bir durum 3 harflilerde 3 harfliler.

striker

Kayıtlı Üye
korkmana gerek yok, cesaret yoksa zaferde yok :)

dildarı-suda

Banlı Kullanıcı
İş
yurt içi yurt dışı ticaret ( Mutfak eşyaları dalında )
Merhaba arkadaşım
Herhangi birşey görücekmişsin gibi oluyorsun evet bu bendede vardı ancak korkmana gerek yok
bu işin içinde olanlar daha iyi bilirler ama ben kendi yaşadığıma göre söyleyim
mesela ben bazı geceler uyumaya yatıyorum tam uykuya dalıcam açık açık hissediyorum bir el değer sırtıma omuzuma sürtükler
ama ben bu durumda şunu yaparım uykudan uyanırmışım gibi yaparım korkumu belli etmem bi bardak su içerim telefonumda oyun oynarım
yani günlük programım neyse odamdaki o anda aynı onu yaparım yani korktuğumu belli etmemeye çalışırım çünkü o an bir varlık var ve benim korkumu belli etmem bana çare değil ama korkumu belli etmemek bir çare oluyormuş diye duymuştum bunu uygularım ve hep işe yarar
ayrıca Allaha yönelmeyi dene ondan izinsiz bir yaprak bile oynamaz
bazen başımıza böyle şeylerin gelmesine müsade eder ki anlıyalım ondan baska koruyucumuz yok
korkmuyormuyum elbette korkuyorum böyle rahatça yazdığıma bakma ama korktuğunu belli edersen onları cezbeder bu
kaldıki bence gelicek olsalar sana bişey görücekmişsin hissini vermezler sana bende olduğu gibi işaretler verirler
bu sana olan şey beynin oyunu bir pisikoloğa görünmende fayda var korkma deli diye akıl hastanesine atmazlar
bu olaylar süper zeka adamlarda bile oluyor

AyŞaman

Banlı Kullanıcı
İş
Gazeteci
Sevgili dildarı-suda korktuğunu belli etmemek deyimi sadece insanlar için geçerli. Onlar senin korkup korkmadığını hemen anlarlar. Belki korktuğunu belli etmeyerek biri insanı kandırabilirsin. Ama onları kandırmak imkansız. Enerji halkan korktuğun zaman çok küçülüyor. Enerjin düşüyor. Korkunu hemen atlatırsan auran hemen genişler. Bu sefer senden korkmaya başlarlar.
Bu tür olaylar bazen psikolojik de olabilir. Genelde psikolojiktir. Geldiler gibi bir vesveseye kapılırsanız olamayan birşeyi görürsünüz. Fakat geldiklerini hisseden özel insanlarda vardır. Bunlar zaten artık onlarla yaşamaya alışmış olanlardır. Korkmazlar hiç bir şekilde.
Arkadaşlar bu işlerden sıyrılmanın tek çözümü var.
Bu işlerle kesinlikle uğraşmayacaksın. Diğer insanlar gibi normal yaşantına bakacaksın. Aklından atacaksın gelirler giderler v.s diye. Yatmadan önce de Ayetel Kursi, Felak-Nas surelerini okursan sana Allahın izni ile hiç bişey olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...