PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karabasan Konusunda Araştırma

aris
17.07.2008, 14:23
Karabasan Nedir?

Uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz.

Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde, hareket edemez, ses çıkaramaz ve göğsümüzün üzerinde bir ağırlık varmış gibi hissederiz.

Bunu herkes hayatının bir döneminde en az bir kez yaşamıştır. Korku verici bir durumdur. Ama saniyeler içinde kendiliğinden düzelir. Karabasanın olma nedeni; uykudan uyanmamıza rağmen REM uykusundaki fizyolojik felç halinin, uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlıdır.

Bilimsel yönü dışında...

Karabasanın,insanın uyanışı esnasında fiziksel,eterik ve astral bedeninin aynı zamanda biraraya gelmediklerini ve birinin dışardayken(tam olarak bedene girmemiş halde) diğerinin bedene dönmüş olduğunu biliyorum. Odayı hisseder,görürsünüz,hatta dokunduğunuzu da hissedersiniz,yatakta olduğunuzu da...

Fakat bağırsanız sesiniz çıkmaz,çünkü astral bedeninizle bağırıyorsunuz,fiziksel bedeninize aynı uyarıyı gönderemiyorsunuz. Aynı şekilde bu sebepten ötürü fiziksel bedeninizi hareket ettiremezsiniz.
alıntı

aris
17.07.2008, 21:18
Uyandiginiz halde yataktan kalkamamaniz, bir guc tarafindan hareketlerinizin engellenmesi, kipirdayamamaniz yada konusamamaniz, bagirmaya calistiginiz halde sesinizin tum cabalamalariniza ragmen cikmamasi, bu sure zarfinda cesitli sesler ve halusunasyonlar gormeniz yani, halk arasinda Karabasan diye tabir edilen olay.
19 yasindaydim. O zamana kadar karabasanin ne adini ne sanini duymustum. Ilk yillar sesli ve goruntulu yogun bir sekilde yasadim. Ailecek panik icerisindeydik. Caresizlikten herkezin verdigi akli uygulamaya koyulduk.Bu arada cok komik olaylar da yasadim. Dortyol agizlarina sekerli sular doktum, yatagimin altinda kuranla uyudum o olmadi bicakla uyudum o olmadi makasla uyudum o da olmadi hocaya gittik bana muska yazdi. O olaydan sonra yogunluk azaldiysa da tam olarak kesilmedi.Cahil insanlar da degiliz ama nedense o zamanlar hic aklimiza bir psikologa danismak gelmedi . Cunku birazdan anlatacagim seyler cok mistik doga ustu olaylardi.

Her olay sonrasinda yataga oturup '' Neden Ben?'' diye aglardim. Ne yapmistim acaba.Neden boyle korkunc olaylar beni bulmustu.Bu konuyu her ne kadar arastirdiysam da bir sonuca ulasamamistim. Gorduklerim ruya miydi acaba? Kendimi cok tahlil ettim .Her defasinda gozlerim acik bulundugum mekani cok iyi gorebiliyordum. Fakat bir turlu ne hareket ediyor ne de bagirabiliyordum.Hadi hareket edip bagiramiyorum tamam ama o anda duydugum sesler ya da gordugum goruntuler beni zivanadan cikariyordu . Yasadiklarimi arkadaslarima anlattigimda pek inanan olmadi.Benim gibi karabasanlar tarafindan basilanina da rastlayamamistim. Bulundugum mekani degistirirsem belki yarari olur deyip yurtdisina ciktim olmadi evlendim yine olmadi. Dindar bir teyzemize bu konuyu anlattim. Teyze bana Kuran dan bazi ayetler okudu. O gunden sonra olaylar kesildi.Arasira yine bu olayi yasasamda eskisi gibi degil artik..

Basimdan gecenleri bir internet sitesinde 4-5 satirla ozetledim.Bu konuda yuzlerce mesaj aldim.Bir kismi cinlerle ilintili oldugunu soylerken, diger kismi beyinsel fonksiyonlarla iniltili oldugundan bahsettiler. Buyuk cogunluk ise basindan bu tarz olaylar gecen insanlardan aldigim mesajlardi. Hepsi de benden bu konuda yardim istiyordu. Hal boyle olunca kayitsiz kalamadim ve bu siteyi yapmaya karar verdim.Benim yasadiklarim korkunctu hic bir yerde cevap bulamamistim daha da kotusu bu olayin yalnizca benim basima geldigini saniyordum.Ama simdi biliyorum ki bu olayi bir cok insan yasiyor .Turkiye'de bu konuyla ilgili ne bilimsel ne de dinsel bir bulguya rastlayamadim. Tahmin edersinizki bu olay yalnizca Turk insanin basina gelmiyor. Amerika'da bu olaya SLEEP PARALAYSIS adi verilmis.

Bir grup insan bu olayin cinler tarafindan yapildigini, diger bir grupsa bu konunun beyinle ilgili olup adinin uyku felci oldugunu savundular.Ben her iki grubun da aciklamalarina yer verecegim. Bu konuda bilgisi olanlarin bilgilerini bizimle paylasmalarini da isteyecegim.Ayrica basinizdan gecen deneyimlerinizi de bana yazabilirsiniz.Yalniz bildigimiz bir sey var ki her ne ise, Dunyanin her yerinde bu olayi insanlar yasiyorlar. Eger bu olaylar surekli basiniza geliyor ise benim size tavsiyem hastahanelerin neurology klinigine gidip bir beyin filmi cektirmeniz.Hepinize karabasansiz gunler dilerim.
alıntı

Bloody_mary
01.09.2008, 16:16
Ben eskiden sadece Müslüman aleminde olan bişey sanırdım karabasanı.Zamanla araştırınca herkesin başına gelebilecek bişey olduğunu öğrendim.Aynen yazında belirttiğin gibi.
Benim sadece birkez başıma geldi karabsan olayı.Doğruluğu ne kadar doğru bilemem ama o varlık gelince onu tutarsan bi daha gelmez diyorlar.
Ben de öyle yaptım bir daha da gelmedi.

BLOTKHAYSER
11.10.2008, 15:42
Arkadasim bu olay dubletin dunya ve ust boyut arasinda kalmasindan kaynaklanir her gece en az bir kez yasiyorum

en cok oldugu geceyi hic unutamam bilincim acik tam 12 adet saydim ardi ardina

eger beden tam ölü durumda ise cikis basarilidir

zaten bu hal oldugunda gorulen varliklar yani cinler o boyuta ait varliklar

bir cin bedenin yanina geldiginde insan kendini korumak icin bilinc altindaki cevap budur ama biz bilemeyiz nedensiz sanariz ki dublet olarak bedenden cikar

sonra karabasan diye tabir edilir sabah

ha ha ha diyorum

bu olay sadece bi cikis asamasi boyutlar arasi

bu konu kapanmistir

orenkayali
11.10.2008, 17:07
Karabasan halindeyken dilim dönmedigi halde zihnimden yasin,fetih ve mülk surelerini öyle bir hizla okudum ama kurtulamadim,daha sonrakilerde aklima ezan okumak geldi ve inanin simdi artik karabasandan korkmuyorum,o hal geldigi zaman ezan okuyorum agzim dilim hemen cözülüyor.tavsiye ederim.

BLOTKHAYSER
11.10.2008, 18:46
Karabasan halindeyken dilim dönmedigi halde zihnimden yasin,fetih ve mülk surelerini öyle bir hizla okudum ama kurtulamadim,daha sonrakilerde aklima ezan okumak geldi ve inanin simdi artik karabasandan korkmuyorum,o hal geldigi zaman ezan okuyorum agzim dilim hemen cözülüyor.tavsiye ederim.

bız o hal gelsın dıye bakıyoruz sen gıtsın dıyorsun ama :D

mystica
08.11.2008, 00:23
Bu olay çok sarsıcı izler insanda bırakıyor ben uykudan uyandım kıpırdıyamadım ayaklarımın ucunda bana bakarken o çirkin cüceye gözlerim dikili kaldım ve mekan dalgalanıyordu sanki yarı rüya gibi idi ve yalnızdım birde sonra kontrolumu kazandım ayağımı onun yüzüne doğru salladım kaybolup gitti ve işin ilginç yanı hemen o andan sonra uyudum hiç bişey olmamış gibi ve buna benzer şeyler çok yasadım evde küçük olan kırıla bilir ne varsa kendiliğinden düşüp kırılıyor bazan bardaklar kırılıyor ve tavandan tıkırtılar geliyor ve işin en fenası gölgeler görüyom bazan hızla yanımdan geçiyor ve ürperiyorum elektiriklenmeyi hissedebiliyorum bunlar hoş deil :(

leyla
24.11.2008, 00:04
Bunu ben de çok yaşıyorum. O cüceyi ben de gördüm. Baş ucuma geldi ve beni uyandırmaya çalıştı. Kafamı çevirdim sonra beni bastırdı ve hareket edemedim o anda onun beni ayaklarımdan tavana kadar kaldırdığını gördüm. Aslında imkansız küçücük bi cüce 1.75 birisini tavana kaldırıyor ama ben bunu yaşadım ve sonra hiç bişi olmamış gibi uykuma devam ettim. Fakat sabah uyandığımda gerçek gibi hatırlıyordum. Hala da hatırlıyorum zaman zamn görmesem de bastırıldığımı hareket edemediğimi biliyorum.

*BLaiR
26.11.2008, 21:22
Bizim din öğretmenimiz, uykumuzda en savunmasız halde olduğumuz için karabasının geldiğini söylemişti. Sağ tarafına yatıp bildiğiniz duaları okursanız gelmez dedi ama bana karabasan olduğunda bunları yapmama rağmen o kabus diyim artık devam etti. Çok kötü bir şey gerçekten.. Çok yorgun olduğunda oluyor sanırım.. Rüyamı gerçek mi bende bilmiyorum.. Ama dehşet korkunç onun rüya olduğunu bildiğim halde korkmaya devam ediyorum.. Kurtulmanın bir yolu olsa keşke..

peril
04.12.2008, 20:41
kuzenimde her qece oluyor peki bunun olmaması için ne yapması gerek:S:S:D

yaman
04.12.2008, 20:57
kuzenimde her qece oluyor peki bunun olmaması için ne yapması gerek:S:S:D
bir sağlık kuruluşuna gidip tedavi olması gerek.

medusa
04.12.2008, 20:59
banada herdeyse her gece oluyo kurtulmak gerçekten çok zor...

darkkesh
23.12.2008, 23:20
bakın bu direkt olarak başka varlıklarla iletişime geçme durumu odamda bunu her gece yaşıyorum bana birşeyler anlatıyorlar onları seyderiyorum ama engel olup kıpırdayamıorum eğer beyinsel bir şey olsaydı gündüz de olurdu neden hep gece ve neden hep siyah gölgeler oluyor konuşan başucumda

bu kesinlikle bir boyut ve geçmek için uyku haline gerek yok uzanmanız yeterli gelmeleri için

Hayalet
26.12.2008, 16:22
Bu olayı yaşayanlardan biriyim. Yüzlerce kez yaşadım ve yaşamaya da devam ediyorum. Benim için çok korkunçtu ama alıştım sanırım. Yorgan üzerimde havalanıp katlanıyordu Kilitlenip kıpırdıyamamaksa çok daha kötü. Ayetel Kürsi, felak ve nas sureleri dilimden hiç eksik olmadığı halde. Musibetlerden hala kurtulamadım :(

ceren1
26.12.2008, 20:14
Cin mektubunu asın evinize yastığın altına koyun sararak.

darkkesh
27.12.2008, 12:09
ben pentagram çiziyorum yatağımın altına çok sıkıştığımda uyumak için her gece konuşamam ya onlarla :D

sleepless
01.01.2009, 23:23
bana sadece odamda pencerem açıkken veya perde açıkken oluyor ..tam olarak bir kaç kez gördüm diyebilirim..uyandığımda ya sadece ses duyuyorum yada hiçbişey olmuyor sadece kasılmış bi vazieyette yatıyorum .. bir de tek yatınca oluyormuş olayları filan çok saçma bence yanımda kaç kişi olursa olsun yaşadığım bir olay bu benim...

Narastor
02.01.2009, 01:20
Benim başıma da sık gelir hatta geleceği geceyi bilirim. Bu gece gelecek diye içimden geçirdim gece gelir önce kulaklarım sanki sağırlaşır gibi bi uğultu sonrasında da bir kere gözümü açmayı başardım, karartıyı gördüm güçlüydü. Bir kere ışıklar açıkken yorgan üzerinizde olur hani ısığı görürsünüz o bir çöktü ısık felan yok sonra kalkıyor bir daha çöküyor canlı canlı da gördüm arkadasımın ve lisedeki hocamın kılığına girmisti.... İlk baslarda korksam da zamanla alıstım.. Daha sonra kendi kendime düsündüm neden geliyor bana diye... Bunun cevabını en iyisi ona sormak dedim ve sordum bana rüya seklinde gösterdi :) Sonra o rüyadaki seyi tekrarlamayınca bir süre gelmedi ama şimdi gene gelmeye basladı yumruğumu sıkıp vurmaya çalıstım ama basaramadım.. Hemen gitmesini istersem eğer kelimeyi şehadet getiriyorum gidiyor.. Gitmesini istemezsem kendi kendime testler yapmaya calısıyorum kendimi zorluyorum gücümü sınıyor vb yani korkmam anlamsız zarar verecek olsa çoktan verirdi. Sağlıcakla kalın...

Hayalet
04.01.2009, 02:19
Uyanıkken bazen ismimle sesleniyor. Korkmamaya çalışıyorum. Korkarsam geleceğini biliyorum çünkü. Yorganın üzerine çengelli iğneleri açarak diktim. Üzerime yüklenmesin diye. İşte o akşam yorgan üzerimde havalanarak, iğneleri içine alacak şekilde katlandı. Rüya görüyorum sandım ama gerçekti. Yataktan fırlayıp annemi ve babamı uyandırdım. Onlarda hayretler içinde kaldı. Yorgan o kadar intizamlı katlanmıştı ki, kağıt gibi ütülenmişti sanki. O günü unutamıyorum. Bir daha bu şekilde olmadı. Fakat çok daha beterini yaşadım.
cin mektubu nedir? Sitede var mı?

xmahmutx
04.01.2009, 18:39
Arkadasim bu olay dubletin dunya ve ust boyut arasinda kalmasindan kaynaklanir her gece en az bir kez yasiyorum

en cok oldugu geceyi hic unutamam bilincim acik tam 12 adet saydim ardi ardina

eger beden tam ölü durumda ise cikis basarilidir

zaten bu hal oldugunda gorulen varliklar yani cinler o boyuta ait varliklar

bir cin bedenin yanina geldiginde insan kendini korumak icin bilinc altindaki cevap budur ama biz bilemeyiz nedensiz sanariz ki dublet olarak bedenden cikar

sonra karabasan die tabir edilir sabah

ha ha ha diyorum

bu olay sadece bi cikis asamasi boyutlar arasi

bu konu kapanmistir

Söylediklerini Tastikliyorum!...
Biz bu boyuta astral alem diyoruz. Ve isteyerek o boyuta çıkıyoruz.
Ama her insan o boyutta hareket edemez.
Hareket etmeyi öğrenmeniz gerekecek.
Astral Seyahat olarak arayın biraz araştırın.
Eğer korkmayıpta hayallerde bulunursanız hareket edersiniz ve ruhunuz ile istediğiniz yere gidersiniz.
Örneğin; "Şuan TV'nin Karşısındayım" gibi hayaller. Bir bakmışsınız TV'nin karşısındasınız
;)

Doganay
06.01.2009, 04:21
Ben bunu yaşadığımda bedenimden ayrılıyorum fakat odanın sınırları içinde kalıyorum dışarı çıkamıyorum, astral bedenin duvarlardan geçebildiği söyleniyor ama ben defalarca odanın içinde hapis kaldım, çıkabildiğim zamanlarda da tam bir deneyim olmadı daha çok görmek istediğim şeyleri gördüm yaşamak istediğim şeyleri yaşadım gibi birşey, bi tavsiyeniz varmı?

yaren81
17.02.2009, 21:29
allaha şükür hiç böyle bişeyle karşılaşmadım.bir arkadaşım anlatmıştı hiçbir gece atlamaz ki her gece mutlaka gelir zor uyanırım diye.gece mesaisinde bile sandalyede oturduğum yerde içim geçse arkadaşlar uyandırırsa öyle kendime geliyorum demişti.cok etkilenmiştim.

SaSSa
17.02.2009, 22:02
Uyanıkken bazen ismimle sesleniyor. Korkmamaya çalışıyorum. Korkarsam geleceğini biliyorum çünkü. Yorganın üzerine çengelli iğneleri açarak diktim. Üzerime yüklenmesin diye. İşte o akşam yorgan üzerimde havalanarak, iğneleri içine alacak şekilde katlandı. Rüya görüyorum sandım ama gerçekti. Yataktan fırlayıp annemi ve babamı uyandırdım. Onlarda hayretler içinde kaldı. Yorgan o kadar intizamlı katlanmıştı ki, kağıt gibi ütülenmişti sanki. O günü unutamıyorum. Bir daha bu şekilde olmadı. Fakat çok daha beterini yaşadım.
cin mektubu nedir? Sitede var mı?

Arama butonundan arattırarak bu tür bilgilere ulaşabilirsiniz.

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=1077&highlight=mektubu (http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=1077&highlight=mektubu)

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?p=28879#post28879 (http://www.gizlimabet.com/showthread.php?p=28879#post28879)

PUNKY
17.02.2009, 22:29
Astral ile karabasanı karıştırmayın birbirinden çok farklı şeyler, evet dediğniz gibi astralde de karşılaşabiliyorsunuz fakat sizin olayınızla karabasan olayı çok farklı şeyler...Ben karabasanı hayatımda yalnızca 1 kere yaşadım bir dahada yaşamak istemem açıkçası...

samir_22
17.02.2009, 22:56
Astral ile karabasanı karıştırmayın birbirinden çok farklı şeyler, evet dediğniz gibi astraldede karılaşabiliyorsunuz fakat sizin olayınızla karabasan olayı çok farklı şeyler...Ben karabasanı hayatımda yalnızca 1 kere yaşadım bir dahada yaşamak istemem açıkçası...

Karabasanı ben çok yaşadım ne yazık ki? :( Özellikle 2005 yılında bir ara neredeyse günlük oluyordu. Karabasan gelmesin diye uyumamaya çalışıyordum :( Ama Allah'a şükür kurtuldum daha sonra. İçeriye girdiklerini hissediyordum, hatta yanıma yaklaşışlarını bile.

likeufo
18.02.2009, 11:07
Daha önce Punky de uyarmıştı,astral ile karabasanı birbirlerine karıştırmayın ve lütfen astralle ilgili yazılarınızı astral konusu başlığı altında yazınız.

aşikar16
20.02.2009, 19:14
Ben abartmıyorum
5000 den fazla yaşamışımdır.Bazı geceler 15-20 kez yaşadım.

evet bir korku oluyor.
bence beyinle ilgili.
belkide ruhani kötü varlıkların.
beyne etkisi...
bir sürü şey olabilir.

İnsan çok rahatsız oluyor. Ama hiç cindir,yok muska yok şu yok bu diye düşünemdeim.

Evet bazen çok korkunç oluyor,tam 5 dk nefes alamadığımı biliyorum ama herşeyin bilimsel bir açıklması vardır,ruhani de olsa var,ama açıkcası elimden geldiğince namazı kıldğımda,duamı ettiğimde,ayetel kürsi ağzımdan düşürmediğimde, birden kesilme oldu.Haftalardır da birşey olmuyor.

Ama dediğim gibi,
çok fazalydı eskiden.
ben genelikle bilimselliğe vuruyordum.

Ama bazı açıklayamadığım yönlerde oldu.
yani bazen hissediyorum.
2-3 dk önceden
bu olayı yaşayacağımı biliyorum.
ve evet beni şaşırtanda şu zihnim baya açık.
ve hareket edebiliyorum;
ama sonra.
müthiş bir uğultu, baskı, acı ve kitlenme oluyor.

Ama dediğim gibi düzelme oldu.
şunu söyleyim.
bazı günler o kadar ağır yaşıyordum ki bu durumu
bağırarak uyanıyordum.

likeufo
24.02.2009, 10:17
Evet bazen çok korkunç oluyor,tam 5 dk nefes alamadığımı biliyorum ama herşeyin bilimsel bir açıklması vardır,ruhani de olsa var,ama açıkcası elimden geldiğince namazı kıldğımda,duamı ettiğimde,ayetel kürsi ağzımdan düşürmediğimde, birden kesilme oldu.Haftalardır da birşey olmuyor.

Evet bu tip durumlarda dua etmek -nasıl ve ne şekilde olursa olsun- Allah'a (yüce yaratıcıya) sığınmak ve sadece ona güvenmek; bir anda rahatlamanıza korkunuzun kaybolmasına yardımcı olacaktır.

sayborg
05.03.2009, 15:32
vallahi arkadaşlar o dediğiniz mağluk benide ziyaret etti ama bu onun en büyük hatası oldu çünkü o mağluku yakatım vede şuanda elleri ve ayakları zincirli durumda benden size sadece bir tavsiye sakın korkmayın eğer korkmazsanız bilinki sizi hiç bir şey yapamazlar bir de ayetel kürsüyü okumayıu unutmayın sevgili arkadaşlarım....

Shemhurashin
05.03.2009, 21:31
Ben hep gelmesi isterim. Korkmam gelsinler , gitsinler ben orkmadıkdan sonra hatda niye bilmiyorum hoşuma gidiyor desem yeri vardır.

likeufo
06.03.2009, 18:09
Bende korkmamayı tavsiye ediyorum. Bu onlara tokat gibi olacaktır. Ve size zarar veremeyeceklerdir.

melis kesici
06.03.2009, 23:10
imkanlı bişeylermi buldun arkadaşım:hurray:

bonussimo
07.03.2009, 00:08
Korkmak çok anlamsız. İnsan yaratılmışların en şereflisidir. Bence diğer tüm türlerden ne kadar üstün olduğumuzu bilirsek ve kafamızda insanlığımızı belirginleştirirsek karabasan dahil hiçbir şeyden korkulmaması gerektiğini anlarız. Ama gerçekten ne kadar insanız o tartışılır. Ben insanım diyen kaç kişi gerçekten insan. Yüce kitabımız Kur'anın kastettiği insan, heralde zina yapanları, yalan söyleyenleri, içki içip küfredenleri, kulluk görevlerini yerine getirmeyenleri değil. Hatta Allah, bazı ayetlerde, bu tür kişilerin hayvanlardan bile daha aşşağılık olduğunu söylüyor. İçimizinde de dışımızında da huzurlu olmanın tek şartı gerçekten insan olmaktır. İnsan olmaksa öze dönmektir. Bakın o zaman, bırakın karabasanı deccal ya da daha beter bir yaratık size zarar veremez. Kamil insan olmak dileğiyle...

mecra
10.03.2009, 17:24
ya arkadaşlar dun gece uyumaya çalısırken ayaklarımda bir ağırlık hissettim ve basımı kaldırıp baktım ama bir sey yoktu tekrar uzandım tam uykuya dalacakken bacaklarımda o ağırlığı tekrar hissettim gel de uyu simdi yorganın altına girdim nas suresini belki yirmi defa okudum sürekli besmele çektim oyle uyuyakalmısım sabah ezanında uyandım ne yalan söyleyeyim acayip tırstım bu karabasan mı yoksa benim hüsnü kuruntum mu:willy_nilly::willy_nilly::willy_nilly::willy_ni lly:

Chillout
10.03.2009, 17:49
ya arkadaşlar dun gece uyumaya çalısırken ayaklarımda bir ağırlık hissettim ve basımı kaldırıp baktım ama bir sey yoktu tekrar uzandım tam uykuya dalacakken bacaklarımda o ağırlığı tekrar hissettim gel de uyu simdi yorganın altına girdim nas suresini belki yirmi defa okudum sürekli besmele çektim oyle uyuyakalmısım sabah ezanında uyandım ne yalan söyleyeyim acayip tırstım bu karabasan mı yoksa benim hüsnü kuruntum mu:willy_nilly::willy_nilly::willy_nilly::willy_ni lly:
Büyük ihtimalle kan akışından veya kaslardan kaynaklanan bir durum.Sanırım endişe edilecek birşey yok ;)

mecra
10.03.2009, 17:55
Nasıl rahatladım anlatamam.Böyle bir şeyin başıma gelmesini hiç istemem maazallah her an kalpten gidebilirim. :hang:

Whısper
28.04.2009, 15:10
Bu konu hakkında edindiğim bir bilgiyi sizinle Paylasacagım..
Bilim adamları bu KaraBasan konusunda araştırma yapıyor..Aslında karabasan diye bir varlık yoktur arkadaslar...İnsani bir pil gibi düşünün uydugunuzda şarz olursunuz ve uyandıgınızda full batarya ile gününüzü gecirirsiniz..İnsan vücudu yaşam enerjisi olarak bu %100 lük bataryanın %20 enerjisini saklar..Gün boyunca fazla yoruldugunuzda eve geldiğinizde üstüne tıka basa yemek yediğinizde (yemediğinizde de olur ) yata yattıgınızda bu %20 lik enerjinin bir an için %20 nin altına düşmesi sonucu istem dışı beyin tüm vücudu kitler..Sayet kitlemezse ufacik bir parmak hareketi kalp krizine yol acabilir..Edindigim bir bilgiydi sizlerlede paylasmak istedim..

Saygılar..
Whısper

jeker_1986
29.04.2009, 18:16
benimde kardeşime oluo bu arasıra sanki bişiler bana basıo dio ve biz aynı odada uyurken bana hiç bişi olmuo bağırmak istiorum olmuo dio hepiniz uyuyorsunuz dio onada bi ara olmuştu ama şu aralar pek olmuo oda bigün ölecem o şekilde diyor hep. Kötü bişi ya Allah yardımcınız olsun

Yesil Cingene
29.04.2009, 18:32
benimde kardeşime oluo bu arasıra sanki bişiler bana basıo dio ve biz aynı odada uyurken bana hiç bişi olmuo bağırmak istiorum olmuo dio hepiniz uyuyorsunuz dio onada bi ara olmuştu ama şu aralar pek olmuo oda bigün ölecem o şekilde diyor hep. Kötü bişi ya Allah yardımcınız olsun
Kurallar gereği lütfen yazarken imlâ kurallarına dikkat edelim ve "Türkçe" yazalım arkadaşlar. "olmuo" "olmuyor" lütfen..

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=9897

osho
29.04.2009, 18:53
İnsanlar bu gibi durumlarda direk cin-karabasan düşünüyor.Halbuki evrende cinlere gelene kadar o kadar çok fazla varlık var ki bunların çok küçük bir kısmı cinlerin işi,bu evren insanlardan ve cinlerden ibaret değil,hatta insanlarla cinlerin uğraştığından çok daha fazla uğraşan başka varlıklar var

Whısper
29.04.2009, 23:35
Ne tür varkliklar osho merak ettim bahsettiklerin Demon lardan farkli canlilarsa biraz acarsan memnun olucam ..

osho
30.04.2009, 00:05
Örneğin kertenkeleler,kertişler,oryonlular,griler,gargory enler ve daha biçokları...Bunlar insan ırkını olumsuz etkileyenler tabi ki bunun dışında pek çok da yardımcımız var...ama özellikle cin vakası yaşadığımızı sandığımız çoğu vakka kertenkele vakalarıdır.Bir insan tüm ömrü boyunca defalarca kez kertenkeleler tarafından kaçırılır örneğin...

forza
30.04.2009, 00:21
Karabasan'ın günümüze kadar pek çok tanımı yapıldı,hatta bu platform içindeki kişilerinde başka başka tanımlar yaptığına şahit oldum.Peki o tanımlar yanlış mı?Doğru da olabilir,mümkündür.Benim açıklamaya çalışıcağım şekliyle pek rastlamadım anlatan yada bir yerde yazan.Bu açıklamayı deneyimlerim sayesinde de kanıtlanmış sayıyorum ama her konuda olduğu gibi inanıp inanmamak size kalmış http://www.psisik.com/images/smilies/02.gif

Karabasanı en genel tanımıyla astral seyahat başlangıcı olarak söyleyebilirim.
Karabasan ne sizi bir cinin rahatsız etmesi,ne bir karartının üzerinize oturması,ne de bir çocuğun boğazlaması değildir.
Karabasan tam olarak şu şekilde gerçekleşir:
Rüya halindeyken astral beden fiziki bedenden ayrılır,tabi bu rüyaya dalmadan gerçekleşir.Genellikle yorgun olursunuz,yada çok uykunuz gelmiş olur.Tam astral beden fiziki bedenden ayrılırken karabasan gerçekleşir:
Hareket edemzsiniz;vücudunuzu hissetmezsiniz;kulakta çınlama olur;değişik konuşmalar yada melodi vs. gibi şeyler duyarsınız;titreme olabilir;konuşamazsınız;en önemlisi de gözünüz kapalı olduğu halde etrafınızı görürsünüz.Dikkat ederseniz "uyandığınızda" gözünüzü açarsınız,ama ondan önce ise etrafınızı görüyordunuz.
Gözünüz kapalıyken etrafı görmek;peki bu nasıl olur?
Bunun sebebi bilincin hangi vücudunuzda bulunduğuna bağlıdır.
Yani günlük hayttayken bilincimiz fiziki bedendedir ve konuşuruz vs.,en önemli tarafı da bilincimiz fiziki bedenimizde olduğunda normal bir zamanda,fiziki bedenimizin gittiği yerleri görür,duyarız.

Astral seyahattede bu durum söz konusudur.Astral seyhatteyken astral bedenimizin gittiği yerleri görürüz çünkü bilincimiz astral bedenimizdedir.

Karabasanda da konuşamayız ve gözümüz kapalı olduğu halde etrafımızı görebiliriz,nedeni de işte budur.Çünkü karabasan anında bilincimiz astral bedendedir ve tam o anda fiziki bedenle bir uyuşmazlık içindedir.Yani astral seyahate mi çıkacaktır,yoksa bedene geri mi dönecektir.Buna o anda biz karar veririz.
Ama eminim ki kimse bu yöntemi pek deneme yanlısı olmamıştır,çünkü insan öyle bir korku hali içinde hemen "uyanmak" ister,yani geri dönmek ister.Bu hal içerisindeki her iki vucütta kasılı kalır,yani en azından fiziki vucüt kasılı kalacaktır,astral beden de bizim kararsızlığımız sayesinde 30sn kadar öyle kalacaktır.

Karabasan bu sebeple astral çıkış yapmak isteyenlere yardımcı olabilir.Yani beleşe konmak olacaktır.Tek yapmanız gereken karabasan anındayken,olayın tam olarak bu şekilde olduğunu bilmek ve fiziki bedenden uzaklaşma isteğidir.Bunu başarmak için "inanç" önemlidir herşeyde olduğu gibi.Tabi dini inançtan bahsetmiyorum,astral seyahat yapabileceğinize olan inancınız.

Karabasan kısaca budur.Dini bir ceza değildir,yada başka bir varlığın sizi rahatsız etmesi de değildir.

ALINTIDIR.

osho
30.04.2009, 00:37
söyledikleriniz mantıklı olmakla birlikte pek çok karabasan diye tabir edilen vakada bir varlığı gören de olmuştur aynı belirtiler eşliğinde...

forza
30.04.2009, 01:38
bunu bende yaşadım
astralde deneyim geçirenler kimi zaman başka varlıklar tarafından çekildiklerini vs. durumlarla karşılaştıklarını söylüyorlar
isterseniz astrale çıkmayı deneyin aynı şeylerin olduğunu göreceksiniz.

gypsy
30.04.2009, 01:42
aris beyin filmi çektirin demişsin..açıklar mısın bunu biraz?ayrıca konuyu açmışsın ve anlatacağım demişsin ama bir daha yazmamışsın...bana da oluyor bu ama cin falan hiç düşünmedim gözümü de açabiliyorum 20 sn kadar kıpırdayamıyorum konuşamıyorum sesim çıkmıyor...ama o an biliyorum ki diğerleri gibi olacak ve geçicek..sonra yavaş yavaş çözüşüyorum bence bu olayın ne cinlerle ne astralle alakası var...ama ben de nedenini tam çözmüş değilim

osho
30.04.2009, 01:50
cinlerle ya da astralle olan alakasına inanmıyorsanız o halde bilime kulak vermeyi deneyin onlar bunu araştırdılar ve "uyku felci" adını verdiler...

bu arada forza daha önce astral seyahat deneyimlerim oldu tabi biliyorum dediklerini ama arkadaşlarımın yaşadığı durumlar var açıkça neler olduğunu biliyorum ve ikisini ayırt edebildiğimden astral diyemiyorum buna...

forza
30.04.2009, 02:19
kişisel görüşüm osho

konuya farklı bir bakış açısı getirmek her zaman için iyidir :)

alevalev
03.05.2009, 17:45
peki bunun adı uyku felciyse görülen objeler nedir? ve herkeste aynı sey görülüyor bu bir imge olamaz

asagnak
03.05.2009, 17:55
illa birseyin görünmesi gerekmez bu durumda tıpta beyin ölümüde denir bu duruma uyku halinde olur insan kendini hareketsiz ve caresiz hisseder.konusamaz bagıramaz kolayına uyanamaz bu şekilde devam eder.

alevalev
03.05.2009, 19:01
herseyi tıpla açıklamayalım lütfen. çünkü bilimin de eli kolu bağlı kalıyor çoğu durum karşısında.

Pocahontas
03.05.2009, 19:43
Neden açıklamayalım ki?
Ben bilimin hiçbir zaman çaresiz kaldığına inanmıyorum öncelikle
Bana göre bazı konularda bilimin elini kolunu bağlayan çaresizlik değil insandır.
Herşeyin birden fazla yorumu vardır illaki. Kişi hangi yorumu kaile alır veya almaz kendisi bilir
ama sonuç olarak neye inanırsa inansın, ister karabasan desin ister uyku felci
her sorun kişinin kendisinde başlar kendisinde biter.
sebep-sonuç ilişkisiyle çözemeyeceğimiz birşey olduğuna inanmıyorum.
bu da benim görüşüm.

MAHŞER
14.06.2009, 08:55
Benim acım'dan onlarsız bir uyku düşünemem. Onlarla olmak'tan ben mutluyum. Haftada bir yada iki gün onlarla olmak; biraz canımız yansada ve onları (en az 3) yenmek benim için ne kadar güzel olduğunu sizlerlere anlatamam. Zafer benimdir.

efe50
15.06.2009, 02:32
Kolay 30 dakikalık iş inanın.

Oddie
17.06.2009, 14:47
Karabasan pek çok açıdan tartışma konusu olmayı başarmıştır.Kurtulan insanlar olduğu gibi karabasan sonucu öldüğü söylenen kişiler de mevcuttur.Tabi doğruluğu tartışılır.Şapkasını (evet bir şapkası varmış) çıkarabilen insanlar zengin olurmuş ki tabi bu da başka bir rivayet.

şakird
17.06.2009, 18:56
DIYORSUN PEKI O NASIL OLACAK BEN BASIMDAN GECEN BENI COK ETKILEYEN BIR OLAYI AILEME ANLATTIGIM HALDE GERCEKLIK PAYI ÖNGÖRMEDEN STRESS TEMDIR DEDILER..HANGI SAGLIK KURULUSU GÖRDUGUN YADA VARLIGINI HISSETTIGIN SEYIN STRESSTEN DEGILDE HAKIKATEN BASKA BOYUTTAN OLDUGUNU KABUL EDER???
BENIM ICIN ONEMLI BIR CEVAP BU?:oops:

Chillout
17.06.2009, 19:20
DIYORSUN PEKI O NASIL OLACAK BEN BASIMDAN GECEN BENI COK ETKILEYEN BIR OLAYI AILEME ANLATTIGIM HALDE GERCEKLIK PAYI ÖNGÖRMEDEN STRESS TEMDIR DEDILER..HANGI SAGLIK KURULUSU GÖRDUGUN YADA VARLIGINI HISSETTIGIN SEYIN STRESSTEN DEGILDE HAKIKATEN BASKA BOYUTTAN OLDUGUNU KABUL EDER???
Az önce eklentinizden sildiğim reklamın ne işi var bu yazıda onu açıklayın. Hayırdır? Burayı bedava reklam yapabileceğiniz bir forum mu sandınız? Bir açıklama bekliyorum. Özel mesajla da soru sorulmuştur. GMBO Yönetimi.

logii
17.06.2009, 19:57
Günlük yaşantınızda neler olmuşsa veya geçmişe yönelik bir duygu ön basıyorsa rüyalara çoğunlukla girebilir. Karabasan olayıda bence bun benzer. O gün kötü birşey yaşamışsa belki onun tepkisi olabilir.

şakird
17.06.2009, 22:09
:Angel_anim:BEDAVA REKLAM YAPMA NIYETI GUDULMEYEN BIR LOGOYDU ART NIYETLI DUSUNULMUS DEGILDIR.

Oddie
18.06.2009, 13:22
Cevap basit:Psikiyatriste gideceksin,o da seni dinliyormuş gibi yapacak,yasaklanmış maddelerden(isim vermek istemiyorum) daha ağır uyuşturucu haplar verecek.Sende ömrünün geri kalanını yarı baygın yitik bir insan olarak geçireceksin...
not:Umarım aramızda psikiyatrist yoktur (=

Chillout
18.06.2009, 14:55
:Angel_anim:BEDAVA REKLAM YAPMA NIYETI GUDULMEYEN BIR LOGOYDU ART NIYETLI DUSUNULMUS DEGILDIR.
Madem bir yanlış anlaşılma olmuş, uyarıcı ve sert üslubumuzdan dolayı kusura bakmayın. Siteyi, üyeleri ve düzeni korumak adına çok ince şeylere dikkat ediyoruz. Kaliteli ve iyi forumlar.

senay74
21.06.2009, 14:58
bu olayı bende çok yaşıyorum sadece birkez minik minik uçan birkaç varlık gördüm onun haricinde hiçbirşey görmedim sadece çok büyük bir ağırlık ve kurtulmaya çalıştıkta daha büyük bir ağırlık hissettim ama dua okuduğumda o küçük varlıklar iyice küçüldü küçüldü ve duam bitince onlarda kayboldu

isa60
22.06.2009, 19:24
bunu bende yaşadım
astralde deneyim geçirenler kimi zaman başka varlıklar tarafından çekildiklerini vs. durumlarla karşılaştıklarını söylüyorlar
isterseniz astrale çıkmayı deneyin aynı şeylerin olduğunu göreceksiniz.
Deneyip görelim.

doki26
23.06.2009, 16:10
Benim anlamadığım kısım şu; bilimsel olarak düşününce bu bir hastalık mı ? Her insanda olurmu ?
veya bilimsel olarak bakmayalım böyle varlıklar insanları neden rahatsız ediyorlar amaçları ne ? :oops:

Pocahontas
23.06.2009, 21:26
Benim anlamadığım kısım şu; bilimsel olarak düşününce bu bir hastalık mı ? Her insanda olurmu ?
veya bilimsel olarak bakmayalım böyle varlıklar insanları neden rahatsız ediyorlar amaçları ne ? :oops:

Tıptaki adı Uyku Felci olarak geçer.
Sırtüstü uyumak, düzensiz uyku, aşırı stress, ani ortam değişiklikleri gibi faktörlerin sebep olduğu söylenir.
Diğer türlü bakarsak aslında birçok ülkenin bunun için değişik inançları vardır.
Mesela Hindistan'da bilinci açık kişilerin, aydınlanmaya giderken gördüğü şeytani bir hareket olarak bilinir.
Yani bir nevi engelleme ve doğru yolda olduğunun göstergesi gibi görülür.
Ya da Çin gibi bir ülkede bunun ruhun ele geçirilmesi olarak görülür.

Sonuç olarak hemen hemen her kültürde buna şeytani negatiflik olarak bakılır.
Dualar yoluyla korunulur.

t_dewil
27.06.2009, 09:19
yaa aslında ben bilinçli olarak bir kere yaşadım ama bi daha yaşamak isterim ben onların tamamen yanlış anlaşıldığına inanıyorum =) eğer oturup konusabilirsek bunları neden yaptıklarıni veya bizden ne beklediklerini öğrenebiliriz keşke bi kere daha gelsede dedikodu etsek =)

Chillout
27.06.2009, 14:02
yaa aslında ben bilinçli olarak bir kere yaşadım ama bi daha yaşamak isterim ben onların tamamen yanlış anlaşıldığına inanıyorum =) eğer oturup konusabilirsek bunları neden yaptıklarıni veya bizden ne beklediklerini öğrenebiliriz keşke bi kere daha gelsede dedikodu etsek =)
Rahatsız edenlerin çoğu düşük varlıklardır. Bazıları çok gençtir. Bazılarının zekası bile yoktur. Haliyle oturup iki normal birey gibi konuşma çabanız pek verimli olmayabilir. Çoğuyla bunu yapamazsınız. Bunlardan kurtulmak için hep ilkel güdüleri kullanılır. Yani çoğu zaman korku verilir. En zekası düşük olan bilinçli varlık bile korkunun ne demek olduğunu bildiğinden kaçarlar, rahat bırakırlar. Yani çok azı ile uzlaşma yoluna gidilir. Diplomasi söz konusu değildir genelinde.

canuuu
21.10.2009, 16:03
Bende böyle olaylari cok yasadim,ama hic birsey göremedim.

Sadece bi kac saniye önce kulaklarim tikanmis gibi oluyor,cogulari dedigi gibi bi "ugultu" gibi ondan sonra tüm vücudum uyusuyor,ve sonradan o agirlik basiyor.
Korkmadigimdada dahada bi asiri halde geliyor,yani dahada güclü bi sekilde.

Cogu kisidende farkli cevaplar aldim:

Annem hep derdi,ekmek kirintisi yerde olursa veya bir yere tuz döküldüyse gelirmis.

Bi Tanidik diyordu,eline cengelli igneyi batirirsan onu kapatirsan sana "hizmetci" gibi olurmus.

Veya bazilarinda geldiginde,Siyah bi gölge gibi görünüyormus ellerindede delik varmis,
Bu deliklerde neyden kaynaklaniyormus,Peygamberimiz Hz.Muhammede gelmis ve agzini eliyle kapatmis nefes almamasi icin,ve Allah onu cezalandirmis,o yüzden ellerinde delik varmis.

Kontejyan
21.10.2009, 19:06
Son duydugunuz bilgi tamamen uydurmadır, yani Peygamberimize gelipte agzını kapadıgı bilgisi... Ama ekmek kırıntısı, siyah elbise ile yatmak, yorgunluk, sarımsak yada sogan yiyip uyumak, o gün içinde işlediginiz büyük bir kul hakkı günahı, yada işlediginiz büyük bir sevap bunlara etken olabilir... selam ve dua ile

mecra
23.10.2009, 11:21
Şu çengelli iğne hikayesini ben de duymuştum.İğne vb. batırınca kaçamıyorlarmış.Başıma gelmediği için ne kadar doğru olduğunu bilemiyorum.

Oddie
28.10.2009, 09:51
Bende böyle olaylari cok yasadim,ama hic birsey göremedim.

Sadece bi kac saniye önce kulaklarim tikanmis gibi oluyor,cogulari dedigi gibi bi "ugultu" gibi ondan sonra tüm vücudum uyusuyor,ve sonradan o agirlik basiyor.
Korkmadigimdada dahada bi asiri halde geliyor,yani dahada güclü bi sekilde.

Cogu kisidende farkli cevaplar aldim:

Annem hep derdi,ekmek kirintisi yerde olursa veya bir yere tuz döküldüyse gelirmis.

Bi Tanidik diyordu,eline cengelli igneyi batirirsan onu kapatirsan sana "hizmetci" gibi olurmus.

Veya bazilarinda geldiginde,Siyah bi gölge gibi görünüyormus ellerindede delik varmis,
Bu deliklerde neyden kaynaklaniyormus,Peygamberimiz Hz.Muhammede gelmis ve agzini eliyle kapatmis nefes almamasi icin,ve Allah onu cezalandirmis,o yüzden ellerinde delik varmis.
Bu belirtiler her zaman karabasan olmuyor.Uyku felci dediğimiz olay da gerçekleşmiş olabilir.Ayrıca o korkuyla kimsenin çengelli iğneyi batırmayı akıl edebileceğini de sanmıyorum.Genellikle bu tip görüşler(şapkasını çıkarırsan zengin olursun yada sizin yazdığınız örnek gibi) hurafe olup gerçekten yaşayan kişilerden de duyulmuş değildir.İyi forumlar dilerim...

safi_naz
28.10.2009, 17:46
bende bu tarz şeyleri yıllar önce çok yaşıyodum.hatta delirecek boyuta gelmiştim.gece ayrı uğraşırlardı ,akşam ayrı uğraşırlardı.beni resmen delirtmek için uğraşıyolardı.cüceler,gölgeler,sevdiğin insanların kılığına girmeler,korkunç şekil almaları bunun gibi bir sürü şeyler oluyordu.gündüz bunları birilerine anlattığım zamanda,gece beni korkutuyolardı,kimseye söylememi istemiyolardı.en sonunda dayanamayıp bu tip şeylerden anlayan insanlarla diyaloga geçtim,bana kurşun takmamı sölediler.ve bende taktım.evde benimle uğraşmaz oldular,ama gece geliyolardı.ama allah tarafından bana rüyamda bi dua öğretildi gibten bi ses tarafından.bana dediki rüyamda;geldiklerinde bu duayı o kızım,onlar ateş olup yok olacaklar.hakikatende okuduğum vakit ateş olup yok oluyolardı.fakat ben uyanıkken bu duayı hatırlamıyorum,sadece rüyamda hatırlayabiliyorum.artık bu tip durumları yaşamıyorum.çok şükür artık benimle uğraşmıyolar.size tavsiyem herşey inanç meselesi.ben eskiden onların bana büyük zarar vereceklerini düşünüp korkardım,onlarda ben korktukça daha çok uğraşırlardı.artık korkmuyorum çünki ben onlardan daha güçlü olduğuma inanıyorum.

BİRTSEN
28.10.2009, 22:41
Gerçekten çok ilginç.

mecra
29.10.2009, 18:39
Arkadaşlar ben bir şey sormak istiyorum;
Ayet-el Kürsi ve Nas surelerinin okunduğu bir odaya bu varlıklar girebiliyor mu?Ya da varlar da zarar mı veremiyorlar?Görünebilirler mi??

Mortho
29.10.2009, 18:41
Ayetel Kürsi'nin Nas'ın Felak'ın etkisi çoktur. Fakat zamanında bana sataşan bir ifrit 10-20 şer kere bu surelerin okunmasına rağmen epey korkutmuştu beni. :D

mecra
29.10.2009, 18:46
Ben ikisini her akşam okurum da en son okuduğumda odada gidip gelen uzun simsiyah bişey gördüm gerçi korkmadım ama merak ettim o yüzden sordum.:)

Kontejyan
29.10.2009, 19:04
Karabasanlara karşı okunacak birşey bizzat Peygamberimiz tarafından rivayet edilmemiştir çünkü Karabasan diye halk dili ile tabir ettigimiz varlıga efendimiz işaret etmemiştir.. Ancak Bir islam büyügü karabasandan korunma hakkında yastık altına nane yapragı bırakılmasını şiddetle tavsiye etmiştir.. Bunun dışında yine herzaman ki gibi manası itibari ile Karanlık güçlerin en büyük düşmanı olarak ayetel kürsi ve felak nas okunmalıdır..

logii
03.11.2009, 17:51
Karabasan'a Bilimsel Açıklama

Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir?
Tıptaki adı uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz. Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde, hareket edemez, ses çıkaramaz ve göğsümüzün üzerinde bir ağırlık varmış gibi hissederiz. Bunu herkes hayatının bir döneminde en az bir kez yaşamıştır. Korku verici bir durumdur. Ama saniyeler içinde kendiliğinden düzelir. Karabasanın olma nedeni; uykudan uyanmamıza rağmen REM uykusundaki fizyolojik felç halinin, uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlıdır.

Ajan 47
20.12.2009, 22:44
Bana kalırsa bu gibi olaylar gerçekleşmeden önce tedbir alınmalıdır . Bilinçaltına bu ve benzeri olaylar hakkında kötü yorumlar getirilmemelidir. Yani korkuyu hissederseniz bilinçaltında farkı sonuçlar ve cevaplar ortaya çıkar , kendinizin içinde tanrının gücünü hissederseniz ve cesaretinizi en üst seviyeye çıkarırsanız , bu ve benzeri olayları yaşamanız kesinlikle mümkünatlı bir şey değildir .

beytullah
02.01.2010, 19:31
onlarca kez başıma geldi o an gözlerini açamıyosun çok uykun geliyo gibi oluyo ama uyumak istemiyosun ondanda garip garip tıkırtılar fln geliyo sesi tam olarak anlıyosun ya pet şişeden çıkaan tık sesi yada tahtadan gelen tak sesi ne çok fazla ses çıkıyor nede çok az üzerinde bi halsizlik oluyo o an tirilyon verseler kafanı kaldırıp bakamıyorsun ayet el kürsi okuyunca geciyo bazen

MANGETSU
05.03.2010, 22:55
karabasanlar rüyalarınızdasevdiğimiz insanların kılığına girer ve onları kullanır bizi onlardan soğutmaya çalışır.sizde olduğu gibide gelebilir. karabasanlar insanları gece boğmaya çalışırlar hatta bazıları boğularak ölmüştür.gece yatmadan önce dua okuyun ozaman gelmez.ben 1 gece dua okumayı unutunca gelmişti ama onu göremedim ve sırf gözlerimle ağzım kıpırdıyordu.ama ondan korkmadım ve bunu neden yaptığını,eline birşey geçmeyeceğini soledm içimden sanki gücü biras azalmış gibidi elimi oyatabilmistim ama karsılık wermedim.sonra kendiliğindende gitti.bana genelde rüyalarda geliyo annemin kılığına girip wuruyo ağır sözler söylüyo falan.tabi hayatta en sevdiğiniz kişiler size vurunca acımasa bile içten çok acır.neyse çok konuştum benim yorumum bu :)

alierennet
28.03.2010, 17:04
Bana da böyle birşey olmuştu. tek hatırlayabildiğim vücudum kilitlendi ve önce ayaklarımdan çekildiğimi sonra ise sanki sağa sola yukarı ve aşağı vücudumun çekildiğini hissettim. Birileri sanki vücudumu çekiştiriyor gibi hissettim. Kısa bir pakikle farkında olmadan ayaklarımdan birini oynatmaya çalıştım bir kaç denemeden sonra başarabildim. Ve birde hissettiğim birşey daha vardı. Göğsüm sanki patlayacak gibi hissettim.

a’yes
06.04.2010, 12:36
Boyle bir durum yasamadım ama sürekli görmüs oldugum bir ruya vardı ve bir boşluğa düşüyorum ucsuz bucaksız sürekli düşüyorum karanlığa doğru sonu yok düşme hiç bitmiyor yere çarpmayı bekliyorsun ama oda yok her seferin bu rüyadan uyanarak kurtuluyordum.Bu rüyayı her gece görüyordum.Sonra her gece yataga yatarken bilgimi bütün duarı okuyarak Allah'ım bana bir daha rüya gösterme iyi yada kötü hiç rüya görmek istemiyorum diye her gece dua ediyordum.Sonun da kesildi ama şimdi hiç bir şey görmüyorum.Sadece ben hayal edersem neyi düşlersem onu görüyorum.Ama biliyorum ki bu gördüklerim benm hayal ettiklerim düşlediklerim bir rüya değil.

greengrass
06.04.2010, 16:05
karabasan durumunda ne kadar korkarsanız çözülmek o kadar zor oluyor. felak ve nas sureleride içinden okumak oldukça etkili.

siyahgul
06.04.2010, 16:13
bunu bende defalarca yasadim karabasan denilen seyi ustumde inanilmaz bir agirlik hicbir yerimi oynatamiyorum bagirmaya calisiyorum sesim cikmiyor gozlerimi acmaya calisiyorum kirpiklerim yapisik gibi acamiyorum cok kotu bir duygu ve aslinda uykuda olmadigimi biliyorum icimden besmele cekince gozlerimi acip uyaniyorum ve dua etmeden uyursam oluyor bu yuzden hergece mutlaka bir ayetel kursi okuyup uyuyorum cok uzun zamandirda olmadi birdaha

gecenin_sesi
06.04.2010, 17:10
sesli okumak daha tesirli olur düşüncesindeyim...

greengrass
06.04.2010, 19:46
dilin kitlenmesi durumunda mecburen içten okunacaktır. fakat kitlenme yok ise sesli çok daha tesirlidir elbette..

logii
06.04.2010, 19:54
Önemli olan titreşimler diyebilirim.. Bazen sözler kadar seslendirme de önemlidir.

Kontejyan
06.04.2010, 20:50
Yıllar önce ilk okul orta okul dönemlerimde, ne zaman gece kalkıp teheccüde uyansam tekrar uyuduktan sonra istisnasız Karabasan ile karşılaşırdım, haftada en az 3-4 kez karabasan agırlıgı ile meşguldüm...Sonra savaşmayı düşündüm, bu savaş ayet yada dualarla yetersiz kalıyordu bunu gördüm çünkü yattıgımda zaten abdestli yatıyor, dua ile uyuyordum. Bir silah olmalıydı ama ne? Babannem rahmetli yastıgım altına igne yada metal birşey koyardı bıçak gibi.. Ama etkiyi buda tam saglamadı.. Gelenlerin sanki çok güçlü korumaları vardı o kalkanlarını delemiyordum.. Sonra bigün Sahabeleri okurken 3 isim bu konuda dikkatimi çekti bu 3 isim öyle azametli insanlardı ki şeytan bile onları görünce yol degiştirirmiş, cinlerden ordular bu 3 isim karşısında titrerlermiş... Heybetleri imanları cesaretleri o kadar yüceymiş ki bu insanların varlıksal manada tüm alemler arasında onların adı duyuldugu zaman perdelerini kapatırlarmış...Bu 3 isimden bir şekilde yardım talep etmek gerekirdi... Ayetler bir koruma elbette ki, ama ayet birebir o varlıga zarar vermiyor çünkü okuyan için sadece dilde kalıyor, gönülden kopmayan dua sadece kelime kalıplarından öteye geçmiyor.. Oysa isim bu şekilde degil, bu 3 kişi bir sahabe, 3 şehit, ruhları serbest ve enerjinizi sevginizi yardım talebinizi duyuyorlar.. Tüm bu bilgilerimi birleştirdim ve kendi özel uygulamamı gerçekleştirdim.. Yatmadan önce besmeleden sonra bir salavat okuyunuz, sonra 3 kez Ya Ömer bin Hattab, Ya Hamza bin Abdulmuttalip Ya Ubeyde bin Cerrah diye anarak bir fatiha bagışlayınız... Sonrada beni rahatsız ettginizde hergece Fatihalarım artacak diye sesleniniz.. Bunu dil ile degil gönül ile yapınız, ne musallat ne karabasan agırlıgı ne kabus...
Selam ve dua ile
Not: Felak ve Nas sureleri sizi korumakta sınırsızdır yeterki dil ile degil yürek ile okuyunuz, okudugunuzun manasını ve önemini bilerek

EniAc
09.06.2010, 19:36
herkese mrhba.bu siteyi bgn buldm.bulmam oldu çnkü pek çk knuda zihnmdeki soruları cewaplandırdım..bu karabasan olaynıbnde sık sık yaşıyorum.sonuncusnu dün gce yaşadm..
arkdşımla telefonda msjlaşıydk.saat 00:30-01:00 gbiydi.msjıma cewap beklerknbrz gözlermi kapatmak istedm.we kapattm.bkaç dk sonra çewremde duyduğum tüm sesler birden kesildi.saatn sesi,krdşimin uyurken çkardığı homurtu,dşardki yğmrun sesi...hepsi.snra uzaktn bi ses duydum mikrfncızırtısı gbi,ama cırcır böceine de benziyor..ses yaklaştkça kulaklarım ısınmaya yanmayabaşlıodu..bu sesin arkasnda bide kadn sesleri..fsıldıyolar..bilmedğim bi dilde fısıldıolar ama..ne gözlrmi açabldm nde hareket edebildm.nefes dahi alamadm.gözm kapalıydı ama sanki yüzümün bkaç cm ötesnde bri beni izliodu..aniden o sesler kesildi we norml dier sesleri duymaya başladm we aniden fırladmyataktan.ışığı yaktmm..etrafa baktm panikle..we arkdşm ben bnları yaşarken msjlarının iletlmediğini söledi.bna attığı msjlar gelmemişş bana..halbukitfnum açıktı.we baktığmda 8 msj wardı.bunedir??? ne oldu bana? kulaklarımhala acıo..:S.S

Kontejyan
10.06.2010, 01:08
herkese mrhba.bu siteyi bgn buldm.bulmam oldu çnkü pek çk knuda zihnmdeki soruları cewaplandırdım..bu karabasan olaynıbnde sık sık yaşıyorum.sonuncusnu dün gce yaşadm..
arkdşımla telefonda msjlaşıydk.saat 00:30-01:00 gbiydi.msjıma cewap beklerknbrz gözlermi kapatmak istedm.we kapattm.bkaç dk sonra çewremde duyduğum tüm sesler birden kesildi.saatn sesi,krdşimin uyurken çkardığı homurtu,dşardki yğmrun sesi...hepsi.snra uzaktn bi ses duydum mikrfncızırtısı gbi,ama cırcır böceine de benziyor..ses yaklaştkça kulaklarım ısınmaya yanmayabaşlıodu..bu sesin arkasnda bide kadn sesleri..fsıldıyolar..bilmedğim bi dilde fısıldıolar ama..ne gözlrmi açabldm nde hareket edebildm.nefes dahi alamadm.gözm kapalıydı ama sanki yüzümün bkaç cm ötesnde bri beni izliodu..aniden o sesler kesildi we norml dier sesleri duymaya başladm we aniden fırladmyataktan.ışığı yaktmm..etrafa baktm panikle..we arkdşm ben bnları yaşarken msjlarının iletlmediğini söledi.bna attığı msjlar gelmemişş bana..halbukitfnum açıktı.we baktığmda 8 msj wardı.bunedir??? ne oldu bana? kulaklarımhala acıo..:S.S
Ben bu mesajdan birşey anlayamadım, sesli harfleri kullanmamışsınız genelde, W gibi bir harf var sanırım Türk'çe yazmadınız yarı ingiliz harflerinden oluşmuş... Önce Türk Dil Kurumu unsur ve kaidelerine uyarak yazarsanız sorunuzu daha iyi anlayarak açıklayabiliriz... Lütfen imla kurallarına dikkat edelim...

paranoise
10.06.2010, 04:11
çok defa yaşadım sık olmasada yılda bir kaç kez yaşıyorum araştırmalarımda bir takım bilgiler edindim karabasan dedikleri şey uyku ve uyanıklık arasında ruhun bedeni terketmesi ve kendinize geldiğinizi sandığınızda ruhun bedene yerleşememesi ve bu sebeple hareketsiz sessiz ve tepkisiz kaldığı yönündeydi. Bunun gibi bir çok bilimsel açıklamalar var. Aynı astral seyahate çıkarken ki gibi ruhun bedeni terketmesi gibi bir sonuç çıktı karşıma. Çoğu kişi karabasanın efsaneden ibaret olduğunu savunur. bilimsel açıklamalar getirirler.. ben aslında hangisine inanacağımı şaşırdım diyebilirim çünkü en son yaşadığım deneyimde görüntüde vardı ve çok korkmuştum. Sonra fikirlerim iyice değişti tabi bu sebeple uzun süredir karanlıkta uyuyamıyorum. (:

aswang
10.06.2010, 04:48
Bana hiç etki edemedi.Geldiği gibi gitti. Özellikle Allah' a yakıın hissettiğim zaman olurdu. Dua filanda etmezdim, sadece sakin bir şekilde Allah'ı düşünür, onun beni bir duvarla koruduğunu çok güçlü bir şekilde hissederdim.
Hiç etkileyemedi, gelir ve giderdi.Artık hiç olmuyor.Zaten karabasana inanmam, gelende karabasan mı başka birşey mi hiç emin olamadım.

sabahh
10.06.2010, 14:33
sn kontejyan şimdi konuyu görünce internetten baktım ve bunu bilim adamları şu şekilde açıklıyorlar "uyku felci" uyurken beyinin uyanması ama vucudun hala uykuda olması nedeniyle hareket edemediği ve psikolojik sorunlardan ve stres nedeniyle bunun oldugu gibi açıklamalar var karabasanın bir varlık olmadıgı yönündeki bu açıklamalar aklımı iyice karıştırdı

Kar
10.06.2010, 15:23
Yıllar önce benzer durumu bir yıl kadar bende yaşadım sonra kendiliğinden kesildi.Kesildi derken artık konu hakkında daha bilinçliyim korkmuyorum onlarda beni korkutarak rahatsız etmiyorlar.Sayın Kontejyan son paylaşımınızı çok beğendim çok isabetli olmuş .O üç mübarek insanı anmak gerçekden faydalı olsa gerek Allah nurlarını artırsın.Sizdende Allah razı olsun bunu bizimle paylaştığınız için.Butür olaylar sebebiyle intahara sürüklenen veya cinayet işleyenleri biliyorum.

Kar
10.06.2010, 15:39
Sayın Saba bunu yaşayan bilir.Ben tıp çalışanıyım tıbbın bazı yerlerde çaresizliğini defalarca yaşadım ve halen yaşıyorum.Karabasana gelince bu olayı yaşadığım zaman ne psikolojik sorunum nede stresim vardı,yeni evliydim ve hayatımdaki herşey mükemmeldi ama yinede yaşandı.Bence bilmeden yaptığımız bazı şeyler onların dünyasına kapı açıyor.Peygamberimizin yapmamamızı söylediği bazı şeylerin önemini yıllar sonra kavradım.

sabahh
10.06.2010, 15:54
ben yaşamdım hiç sn. kar o yüzden bilmiyorum,hemen konuyu görünce internete baktım açıklamalar o şekildeydi dogrulugunu yaşayan birine sormak istedim yani bunu yaşayanlar bir varlık oldugu kanısına nasıl varıyorlar bunu merak ediyorum yoksa aksi yönde bir iddam yok yanlış anlaşılmak istemem çünkü olayı yaşarken uyku hali söz konusu oldugu için aklım karıştı

Cryptia
10.06.2010, 19:50
anlattıklarınız kadarıyla ben çok yaşıyorum.bazı geceler bağırmak istiyorum sesim çıkmıyor, kalkmak istiyorum kalkamıyorum.en kötüsü de gece ayağıma bir ağırlık çöküyor ve 2 gün falan o ağırlık hiç gitmiyor.

La-edri
25.06.2010, 20:35
korkmamak da zor is yani o durumu ilk defa yasamis bir insan nasil "cool" davranabilirki,
felak nas aytelkürsi evet mutlaka bir ilac,ama bu sureler basit sözler degil.bu surelerin anlamini bilmek lazim, surelerin özelligi nurdur o nur gönle indigi taktirde zaten insan hic birseyden korkmamasi gerektigini bilir,cunki o nur insani korkur..
ben uykufelci sözünede pek inanmiyorum, cunki tip herseyde mantikli bir sebeb arar, bu yuzdende binlerce insan "sizofren" damgasi altinda bir yerlere kapatilir,acaba gercekdende sizofreni diye bir rahatsizlik varmi? yoksa bu söz tip adamlarinin bilmedikleri mevzulara taktiklari kendi egolarini tatmin edebilecekleri uyduruk bir rahatsizlikmi, bunun üzerindede biraz düsünmek lazim,

aswang
15.07.2010, 06:05
korkmamak da zor is yani o durumu ilk defa yasamis bir insan nasil "cool" davranabilirki,
felak nas aytelkürsi evet mutlaka bir ilac,ama bu sureler basit sözler degil.bu surelerin anlamini bilmek lazim, surelerin özelligi nurdur o nur gönle indigi taktirde zaten insan hic birseyden korkmamasi gerektigini bilir,cunki o nur insani korkur..
ben uykufelci sözünede pek inanmiyorum, cunki tip herseyde mantikli bir sebeb arar, bu yuzdende binlerce insan "sizofren" damgasi altinda bir yerlere kapatilir,acaba gercekdende sizofreni diye bir rahatsizlik varmi? yoksa bu söz tip adamlarinin bilmedikleri mevzulara taktiklari kendi egolarini tatmin edebilecekleri uyduruk bir rahatsizlikmi, bunun üzerindede biraz düsünmek lazim,

Şizofren diye bir hastalık var, gerçektir. 2 tane yakından tanıdığım hasta var, Allah yardım etsin. Çok zor..
Bu arada altını çizdiğim cümleyi okuyunca başka alemlere daldım sanki. Neden bilmiyorum ama gerçekten çok etkilidim. Gözlerim doldu ya gerçekten yüreğinize sağlık, teşekkürler...

kaansarp
17.07.2010, 21:52
aslında her insanın başına hayatı boyunca bir çok ilginçlikler geliyor karabasanda bunlardan biri mesela ben gece uyandığımda üzerimde kel tırnakları uzun yarı insan yarı ucube gibi bir canlı gördüm üzerimde yatıyordu cok korktumm ağırlığını hissetiyordum kesinlikle hallüsinasyon değildi.. üzerimdekyden ona dokundumm cok cirkin bir canlıydı.. sırt üstü yatıyordum ve görebildim. sonra yavaş yavaş kalktı ve yok oldu bu gibi olaylar yaşadım. arasıra da yaşamaya devam ediyorum.. bu tarz canlılar beni öldürmeye bile calıştılar ama hepsinde bir şekilde kurtuldum. mesela bizim evin yakınlarında bir ıssız bir yol var bu yoldan her geçtiğimde başıma kötü olaylar geliyordu esrarengiz olaylar bunu farkettiğimde yolumu değiştirdim ve o yolu bir daha kullanmadım yolu kullanmayınca gelmediler. bu gibi canlılarla başı dertte olan insanlar bence her günkü kullandıkları yolları değiştirsinler ıssız yerlerden uzak dursunlar ve günlük yaptıkları alışkanlıklardan vazgeçmeye çalışsınlar yararını göreceklerdir..

XTX
19.07.2010, 19:23
Benimde karabasanla ilgili yaşadığım çeşitli durumlar olmuştu, sonraki zamanlarda ise daha farklı durumlarla karşılaştım ama beni rahatsız eden bir durum varki o da geceleri tam uykuya geçiş anımda beni sarsacak kadar sıçramalarımın olması.. Dualarımı okumadan yatmıyorum ama bu sıçramaların neden devamlı olduğunu anlıyamıyorum hatta dün gece çok sık aralıklarla sıçrayarak uyandım hatta birisi fazla şiddetliydi.. Benim gibi çok yaşayanlar vardır eminim, bu durumdan kurtulmanın bir çözümü varmı acaba.. Teşekkürler..

Kar
19.07.2010, 20:24
Yaşadığınız durum karabasanla alakalı değil.Daha çok astrale geçişte yaşanan duruma benziyor endişelenmeyin, sitedeki astral seyahatle ilgili yazıları okursanız yararı olacaktır.

vampir
22.07.2010, 01:05
Benimde karabasanla ilgili yaşadığım çeşitli durumlar olmuştu, sonraki zamanlarda ise daha farklı durumlarla karşılaştım ama beni rahatsız eden bir durum varki o da geceleri tam uykuya geçiş anımda beni sarsacak kadar sıçramalarımın olması.. Dualarımı okumadan yatmıyorum ama bu sıçramaların neden devamlı olduğunu anlıyamıyorum hatta dün gece çok sık aralıklarla sıçrayarak uyandım hatta birisi fazla şiddetliydi.. Benim gibi çok yaşayanlar vardır eminim, bu durumdan kurtulmanın bir çözümü varmı acaba.. Teşekkürler..

Ben de çok yaşadım, 06.09.2008'den 2009 temmuzuna kadar her gece. en sonunda nörolojiye gittim. bir ilaçla uyuttular sonra çok nadir oldu. Görünebilirsin tavsiye ederim ancak ilaçla uyutturma kendini.

XTX
22.07.2010, 14:20
Haklı olabilirsin, şu dönemler yoğun stres altında olmamında etksi olabilir..

musty1453
22.07.2010, 18:48
Bir gün şizofren birisine yardım ettim.. Gece sokakta konuşurken ona Kur'an ayetlerini okuyordum.. ve birden "geldiler" dedi.. gerçekten de arkamda kalabalık bir grup varmış hissine kapıldım.. "Senin için geldiler ve şu anda seni dinliyorlar" dedi.. İster istemez kalabalık ortam hissine ve az da olsa gerginlik hissine kapıldım.. onlara Allah'ı tebliğ et dedim.. Sürekli Allah (CC)'ın isimlerini ve Kur'an-ı Kerim'den ayetleri okudum yüksek sesle.. sonra arkadaşlarım geldi aniden ve şizofren kişinin hali değişiverdi.. Fakat onlar beni 3 gün yanlız bırakmadılar.. Odada tek başıma namaz bile kılamadım.. Tevafuken sabah ezanına yakın peygamber hayatlarıyla ilgili bir belgesel çıktı televizyonda.. Ne zaman ki "Hz. Süleyman" ve onunla ilgili ayet okundu, o an hepsinin gittiğini hissettim.. ve bir daha da gelmediler.. bu olay 3-4 ay önce oldu..

ve XTX Hanım, anlattığınız gibi kırmızı kıyafetli ve elinde sivri bir cisim olan varlıkla yaklaşık 8 yıl önce ben de karşılaşmıştım .. İkimizin de aynı şeyi tarif ediyor olması ilginç geldi bana o yüzden buraya yorum yazayım dedim.. Hem belki diğer arkadaşlara da yardımı olur diye.. Benim tavsiyem Hz.Süleyman'ı anmanız ve onun adının geçtiği ayetleri okumanız.. Bilindiği üzere Hz. Süleyman tüm cinlere hükmetmiştir.. ve cinler ondan çok korkarlar..

Fakat benim gördüğüm kırmızı giysili surette insan gözleri vardı.. diğer heryeri aynı bedevi araplarının giydikleri giysiler gibiydi ve kapalıydı.. ve bayandı .. çok öfkeli bakıyodu suratıma .. giysi, küçük küçük yamalardan oluşmuştu (çirkindi) ve hep kırmızı tonlarından ibaretti.. Sonra ağzıma sivri bişey batırmak istedi.. 3-4 saniye göz göze baktık .. Heryerim kilitlenmişti ama çok sinirlendim.. o an bir açılma hissettim ve tekme attım.. Tekmem içinden geçti ve kayboldu.. Hatta ayağımı ranzanın demirine çarptım ve morardı.. Bu anlattıklarım uyandıktan sonra oldu.. (yani üzerimde hala uyku mahmurluğu varken) Fakat bu olaydan bir iki saniye önce aynı rahmetli babamın sesi ile iki kez çağırıldım.. ve ona irkilmişken görüntü çıkıverdi

yule
22.07.2010, 19:30
Karabasandan korunmak için bildiğim ve oldukça etkili olan yöntem 8 defa ayetel kürsi okumaktır. Ama yöneri vardır bu sekiz duanın. Daha önce başka konularda belirtmiş olmamız gerekli. sağa sola öne arkaya üste alta öne ve içinize üfleyeceksiniz okuduğunuz duayı. Bu sizi koruyacaktır.

1melek
23.07.2010, 16:50
Karabasandan korunmak için bildiğim ve oldukça etkili olan yöntem 8 defa ayetel kürsi okumaktır. Ama yöneri vardır bu sekiz duanın. Daha önce başka konularda belirtmiş olmamız gerekli. sağa sola öne arkaya üste alta öne ve içinize üfleyeceksiniz okuduğunuz duayı. Bu sizi koruyacaktır.

Sevgili Yule bu bahsettiğiniz sadece karabasan için mi geçerli yoksa genel bir korunma vazifeside yapar mı?

Raphael
24.07.2010, 23:55
Küçüklüğümden beri karabasan illetiyle uğraşıyordum artık alışmıştım ne zaman geleceğini ne yapacağını falan hepsini biliyordum artık bundan sıkılmaya başladım dualar okudum, abdest alıp yattım ama pek bi işe yaramadı...

Karabasandan kurtulmak isteyenlere şöyle bir tavsiyem var, evinizde kurban kestiğiniz bir bıçağı yastığınızın veya yatağınızın altına koyun %90 garanti veriyorum birdaha karabasan olayı gerçekleşmez.

orun
30.07.2010, 17:07
Karabasanmı bilmiyorum ama bazı geceler cismani bir görüntü olarak göremediğim ama gücünü iliklerime kadar hissettiğim bir güç yada her ne ise üzerimde öyle bir baskı yapıyorki kıpırdayamıyorum konuşamıyorum felç inmiş gibi oluyor ve çığlık atarak fırlıyorum yataktan aile fertlerim bile çığlığıma uyanıp yanıma geliyor. nedir bu

Raphael
31.07.2010, 04:53
Karabasanmı bilmiyorum ama bazı geceler cismani bir görüntü olarak göremediğim ama gücünü iliklerime kadar hissettiğim bir güç yada her ne ise üzerimde öyle bir baskı yapıyorki kıpırdayamıyorum konuşamıyorum felç inmiş gibi oluyor ve çığlık atarak fırlıyorum yataktan aile fertlerim bile çığlığıma uyanıp yanıma geliyor. nedir bu
Karabasan bir diğer anlamıyla uyku felci.

Kontejyan
14.08.2010, 02:04
Arkadaşlar yaklaşık 20 senedir, karabasanlarla ortalama ayda 2 kez karşılaşıyorum, son 6 senedir her karabasan gecesi yada kabusu sonunda çeşitli notlar aldım, o gün hangi yemegi yedim, fiziksel durumum, okudugum ayet, o gün en çok baktıgım renk, en çok kullandıgım isim, en çok karşılaştıgım rakam yada semboller, yatış pozisyonum, haftanın hangi günü ayın hangi dönemi vs vs gibi çok ince detayları yazdım, belirli bir ortalama saptadım ancak şimdilik açıklamayacagım tezlerimi sizlerin sayesinde daha net ve kararlı bir veriye dökecegim..
Bu birçok insan için belkide kurtulaşa sebep olacaktır, biliyorsunuz karabasan konusunda dualar ayetler yada diger inanç sistemlerinin çalışmaları etkisiz kalıyor, fiziksel yada bilimsel yönlerle alınan ilaçlar vs gibi durumlarda aynı şekilde peki tam olarak bu durum nedir? Varlıksal boyutmudur, yoksa bilimin dedigi gibi uygu felci denilen fizyolojik bir durum mu? Aslında bunu kendimce buldum lakin yanlış yönlendirme yapmamak için şimdilik suskunum..
Bu konuda çok ciddi emek verdim, şimdi aranızdan bazı gönüllü arkadaşlarla bu konuya net bir ışık tutmak istiyorum... Çalışmaya katılacak arkadaşlarda bazı vasıflar arıyorum, örnegin 22 yaş altı kimse katılım göstermemeli, yılda birkaç kez bu olayla karşılaşan arkadaşlarımızda katılım göstermesin..
Karabasan dedigimiz olayı sıklıkla yaşayan;
Tüm detayları tektek not alabilecek ve bunu veri haline getirebilecek, gün boyu yaşam ayrıntılarını minik notlar halinde toplayacak, ne yedi o gün ne içti hangi pozisyonda uyudu vs vs gibi konuları günlük halinde tutacak, üzerinde yattıgı elbisenin renklerine varıncaya kadar detayı kaçırmayacak ciddi arkadaşlar buraya yazsınlar..Çalışma şartlarına haizim, katılım ve destek saglamak istiyorum diye yazsınlar, karabasan oldugu gece sonunda detaylı veriyi bana özel mesajla ulaştırsınlar, yaklaşık 2 ay sonra bu veriler birleştirilecek ortak noktalar tespit edilecek.. Arkadaşlar bu çalışma bizim sitemizde başlatıldı belkide sayenizde tüm insanlıga ışık olacak... Bu sebeple gereken ciddiyet ve hassaslıgı göstereceginizi umud ediyorum.. Saygılarımla
Kontejyan

Kar
14.08.2010, 12:08
Sİzi tebrik ederim çok yararlı bir çalışma olacak insanlık için.Bizlerde elimizden geldiğince sizi destekleyeceğiz inşallah.

cadi1971
14.08.2010, 18:39
ben varım çok yaşıyorum bunu.2003 yılından beri.

Amethyst
14.08.2010, 19:17
Tebrik ederim , faydalı bir çalışma olacağı eminim .. Ben hiç kabus görmedim bugüne kadar :)çalışmanıza bende katılırdım

zedrix
14.08.2010, 22:31
Bende çok sık yaşıyorum bu çalışmaya katılmayı düşünmüyorum ama çalışmalarınızın sonucunu merakla bekliyorum.Güzel ve yaratıcı bir çalışmanın başlangıcına adım atmanızdan dolayıda kendi adıma teşekür ederim...

La-edri
15.08.2010, 00:26
Cok degerli bir calisma, Tebrik ve basarilarinizin devamini dilerim...
Peki katilimci arkadaslar,her karabasan yasadigi gecenin sabahimi Size bilgi verecek,yoksa belirli birikmden sonra birdenmi özellikleri Sizinle paylasacak?
Benim de uzun yillar cok sik yasadigim bir olay idi,yani haftada bir kac kere,
Bu durumun sikintisini cok iyi bildigim icin, bu calismanizdan haberdar olmak hosuma gitti.. tesekkürler sn.Kontejyan

Kontejyan
15.08.2010, 01:23
Cok degerli bir calisma, Tebrik ve basarilarinizin devamini dilerim...
Peki katilimci arkadaslar,her karabasan yasadigi gecenin sabahimi Size bilgi verecek,yoksa belirli birikmden sonra birdenmi özellikleri Sizinle paylasacak?
Benim de uzun yillar cok sik yasadigim bir olay idi,yani haftada bir kac kere,
Bu durumun sikintisini cok iyi bildigim icin, bu calismanizdan haberdar olmak hosuma gitti.. tesekkürler sn.Kontejyan
Teşekkür ederim öncelikle; sorunuza gelirsek öncelikle katılımcıları belirleyecegiz, tam profesyonel bir ekip hazırlamak için minik bir ön eleme yada test yapacagız, 5-10 kişilik bir ekip kurulduktan sonra bu degerli arkadaşlarımız yaşadıgı olayları not alacaklar aynı gün bana göndermeyecekler, belirlenen periyotta bildirim yapacaklar.. Örnegin Her Cumartesi günü, bir rapor hazırlanacak ....... rumuzlu üyemiz hangi gün bu olayı yaşadı yada yaşamadı mı? Yaşadı ise belirttigin detaylar veriler halinde sunulacak.. Bir müddet sonra tüm veriler bir araya getirilecek..

La-edri
15.08.2010, 01:40
Cok güzel bir calisma, yillarca cok syk karsilastigim bir durum idi simdi 2 yildir yok denilecek kadar az sükür, ama cok merak ediyorum sebeblerini...Kolay gelsin

vampir
15.08.2010, 11:07
Güzel bir çalışma olacak, umarım sonuçlanır. Yardımcı olmak isterdim ama yaş 20 ve 2008 yılından beri yaşıyorum karabasan olayını hemen her gece. Artık boyut değişti ben onları karabasıyorum (denebilir) hissediyorum ve uyanıyorum. =) Başarılar şimdiden...

Meyra
16.08.2010, 12:53
Güzel bir çalışma inş. başarı ile sonuçlanır çalışmanız

Kontejyan
17.08.2010, 02:27
Güzel bir çalışma olacak, umarım sonuçlanır. Yardımcı olmak isterdim ama yaş 20 ve 2008 yılından beri yaşıyorum karabasan olayını hemen her gece. Artık boyut değişti ben onları karabasıyorum (denebilir) hissediyorum ve uyanıyorum. =) Başarılar şimdiden...
Kendinizi hazır hissediyorsanız ve bu durumu sıklıkla yaşıyorsanız herhangibir detayı kaçırmam diyorsanız sizi bu çalışmaya dahil edecegim.. Yaş sınırlandırması yapma amacım başkaydı..

doguhang
18.08.2010, 02:15
Bende katılırım 1998 den beri yakamdalar...

karnawal
18.08.2010, 11:10
ben de yıllarca bu konuyla ilgili sıkıntı yaşadım.sizin gibi ben bugün ne yaptım yada ne yapmadım bana musallat oldu diye çok düşündüm....mesela o gün hiç bir namazımı kaçırmamış ve istediğim gibi verimmli bir gün olduysa mutlaka uğruyordu.... hatta bir defasında yüzüne bile baktım.... Ondan artık korkmuyorum..... size nasıl aştığımı özelden yazarım umarım bir faydası olur.....

Chillout
18.08.2010, 11:28
ben de yıllarca bu konuyla ilgili sıkıntı yaşadım.sizin gibi ben bugün ne yaptım yada ne yapmadım bana musallat oldu diye çok düşündüm....mesela o gün hiç bir namazımı kaçırmamış ve istediğim gibi verimmli bir gün olduysa mutlaka uğruyordu.... hatta bir defasında yüzüne bile baktım.... Ondan artık korkmuyorum..... size nasıl aştığımı özelden yazarım umarım bir faydası olur.....
Buradan yazın genele faydası olsun.

vampir
18.08.2010, 12:25
Kendinizi hazır hissediyorsanız ve bu durumu sıklıkla yaşıyorsanız herhangibir detayı kaçırmam diyorsanız sizi bu çalışmaya dahil edecegim.. Yaş sınırlandırması yapma amacım başkaydı..

bu yıla kadar her gece yaşıyordum. artık yaşamıyorum fazla. gelmelerini engelliyorum bir şekilde. uykum oldukça hafifledi, en ufak bir çıtta, odama giren herhangi bir şeyde uyanıyorum.

karnawal
20.08.2010, 15:15
Peygamber efendimizin ayetel kürsiyi okuyup vücuduna sürdüğü şekilde bende yatmadan önce mutlaka bu uygulamayı yapıyorum..... eğer unutup yatar da musallat olursa felak ve nas surelerini o kabusu görürken ve beni rahatsız ettiği anda okumaya çalıyorum ve sağ elimi yukarı doğru kaldırırsam mutlaka uyanıyorum..... bunu çok denedim inanın ve ALLAHIN izni ile geçti.....ve araştırdım eskidende varmış karabasan hatta peygamber efendimize de s.a.v. uğramış..... eliyle insanları boğmaya çalışıyormuş ....efendimiz onun eline mübarek nefesi ile üflemiş artık boğamıyor ama rahatsızlık derecesinde korkutuyormuş.....

umarım bu konuda rahatsızlık duyan arkadaşlara bir faydası olur....

Micheal21
07.09.2010, 10:22
cumleten s.a beyler forumuzu 1 haftadır takıp edıyorum cok hosuma gıttı yenı uye oldum tebrık edıyorum
meseleye gelcek olursak kımılerı demıs su dua okucaksın kımılerı demıs yok o dıel su dua okucan
tmm muslumanlar dıyelım 1 sekılde kurtuluyor dua ederek peki bu olay musluman olmayan bırının basında geldıgınde ornegın amerıkalı bırının sımdık bu adam dedıgınız gıbı dua bılmıyor veya baska 1 sey bu adam yane sonsuza dek oylemı kalıyor veya kendılıgınden kurtulabılıyormu ınsan bu karabasandan cok kafam karıstı her dın kendıne gore kutsaldır sızde boyle belkıde onların kendıne has carelerı vardır
şahsen benım basıma boyle 1 olay gelmedı yasım21 ama yanımda uyuya kalan arkadaşıma 1 kez gelmıstı vede dede olarak gordugum cok sevdıgım 1 yaslı adama her hafta 2 kez geldıklerıne şait olmusumdur uyku felçi olsa herkez 1 seyler gordugunu ıddaa edıyor arkadaşımda dail uyku felci olsa ınsan bu tur yaratıklar gorebılırmı peki sadece bedenın kıtlenmıyor aynı zamanda 1 takım varlıklar gordugunu ıddaa edıyor herkez gercekten karabasan dıye 1 sey varmıdır ben hep bunu merak etmişimdir

St.Raven
08.09.2010, 18:49
Ne yaparsanız yapın ama okuduğunuz duaları kendi dilinizde okuyun..ne dediğinizin fakında olarak ve hissederek..ve eğer bilinciniz yarı yarıya açılırsa karabasan halindeyken uzerinize yapışmış en fazla 50 cm boyunda yarasa benzeri tuhaf bir gölge görürsünüz.eğer gözlerinizi üzerine dikip silkinip birden doğrularak üzerinizden atmayı becerebilirseniz tekrar gelemez.dediğim gibi bunuda ancak bilinciniz yarı yarıya açıkken farkederseniz yapabilirsiniz bu hareket o varlığı son derece afallatıyor ve kısa sürede etkisinden kurtulmayı becerdiğiniz için size diş geçiremeyeceğini farkedip geri gelemez.

dozert
09.09.2010, 02:33
Yaşaması Duygusu Nasıldır Bilemicem Fakat Hayatımda bu olaya dair bir iz yok şükürler olsunki :)

Warcraft
24.11.2010, 07:16
Yüzüstü yattığınızda karabasan daimi ve çok gelirmiş genellikle boğmalar nefes kesmeler bazı anlatılanlara göre uyku esnasında karabasan geldiğinde başında fesi varsa eğer onu alabilirsen çok zengin oluyormuşsun..

glfm
29.11.2010, 13:46
ben hergün yaşıyorum işin tuaf tarafı bu olay zaman içerisinde genel belirtilerden çıkdı daha öncede anlatmışdım,başka bi konu üzerinden.taciz daha fazla ağırlık sanki biyere götürecekmiş gibi,yanağımda yakın bölgelerde sıcaklık sanki dokunuyor. anlayamıyorum işin hem bilimsel hemde gerçek bi tarafı var. en kısa zamanda birde doktora görünücem.özellikle bazı geceler dualarımı okumadan yatıyorumki anlamaya çalışıyorum yapacaklarını...

Monarcas
17.12.2010, 03:06
Son 1 yıldır onlarca kez yaşadım bu durumu.Özellikle sabaha karşı saat 4 civarlarında yaşadığım bir deneyimi umutamıyorum.Ayaklarımdan başlayarak vücuduma giren buz gibi birşey hissetmemle o derin uykudan sıçramam bir olmuştu.Gözlerim bir anda faltaşı gibi açıldı.Neye uğradığımı şaşırmıştım.Sonra bu soğuk his bacaklarıma,gövdeme ve boynuma kadar ilerledi,geçtiği yer adeta felç oluyordu.O bölgeleri 1 santimetre bile kıpırdatamıyordum.En son boynumdan yukarı ağzıma kadar ulaştı bu soğuk his,aman Allah'ım resmen ağzım kilitlendi,bütün benliğimle bütün gücümle aklıma gelen ilk şey olan Allahu Ekber demek istiyordum tüm vücudum kaskatıydı,ağzım o anda açıktı ve kıpırdatamıyordum.Allahu ekber demeye çalışırken kulaklarımda inanılmaz sesler duydum,mekanik seslerdi.O kadar zorladımki kendimi Allahu Ekber demek için ve sonunda başarmıştım,tüm kalbimle söyledim,bir süre sonra zincirlerini koparmış bir mahkum gibi bir anda üstümdeki inanılmaz ağırlık kayboldu ve bir anda o şok anıyla kendimi yere atttım.Nefes nefeseydim,kalbim deli gibi çarpıyordu,resmen bilmediğim birşeyle boğuşmuştum.Buna bazı doktorların söylediği gibi uyku felci diyemedeim daha sonra,resmen birşey ayaklarımdan başlayarak tüm vücudumu dolaştı,geçtiği yer kıpırdamıyordu ve kulağımda duyduğum o ürkütücü mekanik sesler aklımdan hala çıkmıyor.

Warcraft
17.12.2010, 06:14
ben hergün yaşıyorum işin tuaf tarafı bu olay zaman içerisinde genel belirtilerden çıkdı daha öncede anlatmışdım,başka bi konu üzerinden.taciz daha fazla ağırlık sanki biyere götürecekmiş gibi,yanağımda yakın bölgelerde sıcaklık sanki dokunuyor. anlayamıyorum işin hem bilimsel hemde gerçek bi tarafı var. en kısa zamanda birde doktora görünücem.özellikle bazı geceler dualarımı okumadan yatıyorumki anlamaya çalışıyorum yapacaklarını...

Anlaşılan macera seviyorsunuz özellikle bazı geceler duamı okumadan yatıyorumki dediğiniz kısım ilgimi çekdi. cesur olun ve savaşın korkmayın.
siz insansanız onlarda varlık.. hayatınızı siz belirlersiniz geleceğinizi siz şekillendirin..

deadfingers
27.12.2010, 15:25
ne zaman sırt üstü uyusam bende karabasan görürüm.onedenle hep yan yatmaya özen gösteririm...uyku felci denilen olaya inanıyorum.yoksa karabasan sonrası gördüğüm kukuletalı sulu yeşil gözleri olan o çirkin cüceyi her yatmadan önce düşünüp korkmak istemem...

relax_28
13.01.2011, 02:23
Bu olay çok sarsıcı izler insanda bırakıyor ben uykudan uyandım kıpırdıyamadım ayaklarımın ucunda bana bakarken o çirkin cüceye gözlerim dikili kaldım ve mekan dalgalanıyordu sanki yarı rüya gibi idi ve yalnızdım birde sonra kontrolumu kazandım ayağımı onun yüzüne doğru salladım kaybolup gitti ve işin ilginç yanı hemen o andan sonra uyudum hiç bişey olmamış gibi ve buna benzer şeyler çok yasadım evde küçük olan kırıla bilir ne varsa kendiliğinden düşüp kırılıyor bazan bardaklar kırılıyor ve tavandan tıkırtılar geliyor ve işin en fenası gölgeler görüyom bazan hızla yanımdan geçiyor ve ürperiyorum elektiriklenmeyi hissedebiliyorum bunlar hoş deil :(
katılıyorum bu konuya ben 3 tane cüce gördüm biri sağımda biri solumda biride göğsümün üstüne oturmuş halde ellerinde kılınçlar vardı zorda olsa sonunda içimden besmele çekebildim bir anda uyumuşum gözlerimi açtım yoklardı olay şöyle gelişti uyumak için uzandım yatağıma duvara bakarken birden beyaz birşey üzerime geldi hızlı bi şekilde uyumuş gibi oldum gözlerimi açtığımda cüceleri önce anlattığım gibi gördüm bu konuyu ve cinleri ve altın hazinelerini araştırıyorum bana göre vardığım konu kişi ve kişilerin bulunduğu yerde hazine olması bunların başındada cinlerin olması büyük olasılıkla bu karabasan dediğimiz şeyi yaşayanlar acaba bulunduğunuz yerde kuyu varmı teşekkürler...........

Warcraft
13.01.2011, 03:42
karabasanın fesini çalabilirseniz zengin oluyormuşsunuz derdi dedem gören olursa bir denesin zengin olursa yarı yarıya bölüşürüz :)

beyazasi
24.01.2011, 20:55
karabasan genelde sırtüstü yatarken gelir benim başıma çok geldi ama bazı arkadaşların dediği gibi ben hiçbir varlık göremedim(daha cok askerde başıma gelirdi) vücudumun heryeri felç olmuş gibiydi ama gecenlerde cok kötü bir rüyamı desem karabasanmı desem bilemiyorum gözümü açtığımda başımda biri duruyordu uzun boylu arapların giydikleri giysiler gibiydi baş kısmı kapalı yüzü temiz giydiği elbise siyahdı.gözleri normal insanın gözleri gibi değildi gözler büyükçe ve simsiyahtı bana şu soruyu sordu (Demek Peygamberi gördün )bu kelimenin üstüne o korkuyla hemen kendime geldim üstünden birkaç ay gecti ama hala onun yüzünü ve bana söylediklerini hatırlıyorum bir anlamda veremedim ben buna..

mystica
29.01.2011, 00:36
Bu olayları yaşayan herkes için söylüyorum lütfen ortak özelliklerimizin çıkartılması için bir şeyler yapalım bence bu varlıklar belli bir özelliğe sahip insanlara gelip kendilerini gösteriyor yafa hissettiriyorlarmesela ben agustos 15 dogumluyum örnek olarak ve bir köyde yaşıyorum. mesela bunun gibi ayrıntılar işte .

gözde
09.02.2011, 13:52
Lisedeyken psikoloji öğretmenimiz bize bunu uzun uzun anlatmıştı.. karabasan diye birşeyin olmadığını söyledi.insan uykudayken bilinçaltındadır..uyanıkkense bilinci açıktır.bazen insan beyni geçişleri çabuk yapamaz ve bilinçle bilinçaltının arasına sıkışır..bu esnada insan çeşitli halüsinasyonlar görür.sesler duyar.bunlar günlük yaşamda yaşadığımız ama umursamadığımız dikkat etmediğimiz şeylerdir..bize böyle anlatılmıştı okuldayken.

sakarya61
17.02.2011, 18:22
ben bu olayı yıllardan beridir yaşıyorum bir ara başıma gelmiyordu
fakat son zamanlarda olay bayağı bi artış oldu 2-3 gün önce
falan yatıyorum vucudumda bi titreme meydana geliyo
ilk zamanlar bu şekilde olmuyodu sadece üzerime ağırlık
çöküyodu dua okuyunca hemen uyanıyordum şimdi öyle deyil
vucudumda bir titreme sanki birisi elektrik veriyo vucuduma
ilk gözlerimi açmak için boğuşuyorum başaramayınca bağırarak uyanıyorum
dua okuduğum zamanlarda geçmiyor
benim merak ettiğim neden vucudum da sanki elektirik çarpmış gibi
etkiler hissediyorum

Orion
23.02.2011, 15:06
Bütün mesajları okudum, benim de eskiden başıma benzer şeyler geliyordu Allahıma çok şükür artık pek olmuyor, hafif karabasan tabir edilen şeyler oluyor nadiren. Eskiden beni çok rahatsız eden şey uyurken sanki yüzüme birşeyler dokunuyor gibi bir şeyler oluyordu ve benim dışımda birşeyler hissediyordum ve çok üzülüyordum bunlara sonra zamanla geçti. Ondan önceki dönemlerde bir iki çok ciddi kriz geçirmiştim, bir keresinde geceleyin uyurken bir anda uyanıp müthiş bir korkuyla odadan çığlıklar içinde kaçmıştım ondan sonraki günler odaya girerken bile saçlarımda elektriklenme hissediyordum, daha sonraki günler odada asla ışığı kapatıp yatamadım, ışığı kapar kapamaz hemen yine saçlarımda elektriklenme hissediyordum, zamanla geçti. Bir de hiç bir mesajda bahsedilmeyen bir kaç koruyucu yöntemden bahsedeceğim, (sahaja yogaya giderken onlardan öğrenmiştim) , Uyumadan önce mümkünse yatağınızın sol yanına güvenli uzaklığa bir mum yakın (mumu altına seramik tabak vs koyarak güvene alın yangın çıkmasın diye, mumun yakınında da yanabilecek şeyler perde falan olmasın tabii) onun yanına da bir tütsü yakın. Mum ve tütsü ortamdaki negativiteyi uzaklaştırmada çok etkilidir. Özellikle mumu yaktıktan bir süre sonra mumum ipinin ucunun top şeklini aldığını görürseniz bilinki önemli bir negativite yok edilmiş veya kovulmuştur (veyahut varlığından emin olursunuz) Aynı zamanda bu şekilde uyursanız muhtemelen sabahları daha dinlenmiş uyandığınızı da görebilirsiniz. Aynı şekilde dualarda etkili olmaktadır. Bazı düşüncelere göre iki yatak arasında yatınca karabasan olur (bana bir kere oldu), ayrıca ormanlık yerlerde de veya orman yakınında uyunduğunda olmaktadır benim de başıma gelmiştir çokça ormanlık yerde kamp yaparken vb, böyle yerlerde mum ile uyumak çok önemlidir korunmak için . Yazılanları okuduğumda diğer yaklaşımlarında (astral seyahat teoremi, uyku felci vs) doğrulukta payı olduğunu düşünüyorum, zira hem yabancı varlıkların rahatsız edişini ve karabasanı (uyanıp hareket edememe, uyanamama vb) ayrı ayrı yaşadım. Yine bazı zamanlar uyumadan önce uykuya dalarken yaptığım derin meditasyon ve hipnoz çalışmalarından sonra karabasan yaşadım (bunun astral seyahatle ilgili olduğunu hissetttim nedense yazılanlarda bunu doğruluyor, bir yerde bilinçli olup bedenini kontrol edememe gibi bir his), son zamanlarda meditasyondan hipnozdan çok uzaklaştım gibi ve karabasanlar çok azaldı...

raksvale
23.02.2011, 17:29
peki arkadaşlar yataktan düşer gibi bir hisle uyanmak sıçramak sanki merdivenden düşüyor gibi toparlanmaya çalışmak bunu ben defelarca yaşıyorum bu konuda bilgisi olan var mı acaba.

AJA
08.04.2011, 19:52
Yine karabasan!!! Uykuya yatmıştım yorgun oIdugum için hatta uyuya kaldım buranın sayfası açıkke 1-2 saat önce.O anda rüyamı gerçek mi hala çözemedim çünki erkek arkadaşımı karşı koltukt yatarken görüyorum ve ona sesleniyorum efendim diyor ve bana yardım etmiyor.. En berbatı da beynimde kulaklarımda ki aşırı derecede bir çınIama sanki patIayacak gibi..
Aglıyorum hıçkırıyorum ve uyanamıyorum o an.. Rüyamı yoksa karabasan mı anIamadım ama çok kastı bu beni, haIa etkisindeyim :( :( :(
Urum nedir bu?

laperlanegra
13.04.2011, 20:05
Merhaba sevgili arkadaslar, yazilarin cogunu okudum.Lise yillarimda ben de bircok kez karabasan yasadim.Artik yatmaya korkar hale gelmistim. Uyaniyordum ve karsimdaki saate bakiyordum( gercekten yerimden kalkabildigimde saat ayni oluyordu!) , oda ve esyalar hersey normalde oldugu gibi ama yerimden hareket edemiyordum , ustumde bir agirlik ve birseyin odada oldugu hissi. Ciglik atmaya calisiyorum ama sesim cikmiyor. Bunlar bircok kisinin yasadigi ve burda da paylastigi seyler, neler hissettiginizi biliyorum. Ben bundan cok sukur kurtuldum.
Bir gece yine ayni seyleri yasiyordum ve bu durumdan oldukca rahatsiz oluyordum. 'defol' diye bagirdim 'beni rahat birak git burdan' dedim. O gunden beri rahatim( aradan 10 yildan fazla zaman gecti), tekrar yasayacagimi da dusunmuyorum cunku karabasan gercekte her ne idiyse ben onu gonderdim. Karabasan oldugumuzda dusunebiliyoruz , sonucta bircok kisi dua okuyor , ben de okumustum dua ama o anlik gitseler de baska bir gece yine ayni seyleri yasiyordum. Ama bu kovma olayindan sonra bir daha donemek uzere gittiler:)
Eger her yontemi denediginiz halde hala karabasan yasiyorsaniz ve bundan kurtulmak istiyorsaniz benim dedigimi de deneyin. Umarim bende oldugu gibi sizde de ise yarayacaktir. Burdan da ise yaradi ya da yaramadi diye bilgi verirseniz sevinirim, en az bir kisiye bile yardimim dokunursa ne mutlu bana.
Sevgiyle ve isikla kalin.
Iyi forumlar,,,

DARKKING011
13.04.2011, 23:43
Karabasan bu güne kadar çok ama çok fazla başıma geldi ama 3 tenesi vardı ki onlar çok farklıydı hele son 2 sinde boğuluyordum nerdeyse şurda anlattım olayı Uykuda boğulmak ve aldiğimiz nefesin kiymeti - "Gizlimabet Parapsikoloji Platformu" (http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=18571&highlight=uykuda+bo%C4%9Fulmak)

shique
14.04.2011, 00:12
2 arkadaşıma sordum.

1.Karabasanlar var dediler kimileri öldürebiliyor dedi.Anlattığı kadarıyla Bazı karabasanların avcu delikmiş hz.muhammedin karşına cıkmış bir tanesi var peygamber de asasını fırlatmış avcunu delmiş.Sesinizin cıkmamasının nedeni avcuyla ağzınızı kapamasıymış.

2.Arkadaşımın söylediği ise karabasan yoktur.Siz uyurken beyninizin bir den acılması gibi bir şey söyledi. Yani ani bir felc.

Hatta bunun bilimsel acıklamasıda yapıldı karabasan yoktur diye.Şuanlık bana gelmedi ama gelirse herhalde ayetel kursiyi okumak yerine ana avrat küfür ederim :D

La-edri
14.04.2011, 00:24
Hayatim boyunca hep yabancilar ile beraberdim, okul is hayati özel hayatimda vsa..
Hep farkli dinlerden vemilletlerden insanlar ile beraber oldum, ilginctirki türk yada müslüman diyeyim, onlarda daha yogundur karabasan vsa.. Bende de vardi hep vardi, ben türk degilim ama müslümanim,anlatir sorardim, hic bir insan yasamadigi icin empati kuramazdi..
Bazen diyorumki acaba biz kendimiz mi kendimizi bu hale sokariz, sehir efsaneleri ve dinimiz dolayi cinlere vsa inandigimiz icin..

DARKKING011
14.04.2011, 19:23
Hayatim boyunca hep yabancilar ile beraberdim, okul is hayati özel hayatimda vsa..
Hep farkli dinlerden vemilletlerden insanlar ile beraber oldum, ilginctirki türk yada müslüman diyeyim, onlarda daha yogundur karabasan vsa.. Bende de vardi hep vardi, ben türk degilim ama müslümanim,anlatir sorardim, hic bir insan yasamadigi icin empati kuramazdi..
Bazen diyorumki acaba biz kendimiz mi kendimizi bu hale sokariz, sehir efsaneleri ve dinimiz dolayi cinlere vsa inandigimiz icin..
Bence kendimizi kandırmakla korkuyla falan bi ilgisi yok çünkü bana bir ara o kadar çok sık gelir oldu ki ilk başlarda insan korkuyor tamam ama artık alışmıştım hatta bazen hoşuma bile gidiyordu bakalım kim galip gelecek hesabı kendimi deniyordum parmağımı oynatabilecek miyim yok işte ayağımı oynatabilirmiyim falan :) Bazende böyle hiç aklımın ucundan geçmezken tamamen unutmuşken gelirdi. Öyle garip bi durum.

airmag
08.08.2011, 08:37
Herkese selam,

Uzun zamandır karabasan sıkıntısı çekenlerden biriyim, hatta bu konu ile ilgili araştırma yaparken bu forumu buldum ve üye oldum. Ben Elhamdülillah 5 vakit namazında bir kişiyim, tabi ki cinlere inanıyorum ve özellikle de teyze oğlumun yaşadığı çok ciddi tecrübeler var. Ben yapı olarak cesur bir insanım ancak iş, fizik ötesi varlıklara gelince aynı cesareti gösteremiyorum. Benim yaklaşık 15 yıldır belli aralıklarla yaşadığım karabasan tecrübelerinde aynen anlatılan kulak uğuldaması, nefes kesilmesi, garip mekanik gıcırtılı sesler ve zaman zaman da çok değişik bir dilde geçen diyaloglar oluyor. Bu konu ile ilgili diğer arkadaşlarımızın yazdıklarının pek çoğunu yaşadım ancak Allah'a şükür ki hiç bir şey görmedim. Yalnız bir kaç defa gerçekten öleceğimi sandım, oldukça korku vericiydi.

Artık uzun zamandır yaşadığım için midir bilemiyorum kesinlikle eskisi kadar korkmuyorum, bazen elimi oynatıp yumruk atmaya çalışıyorum, bazen de bekliyorum ve "Hadi bakalım ne yapacaksın?, Bir şey yapamazsın ki.. işte anca böyle beni aklın sıra uyandırırsın, dur şimdi seni bi Ayet'el Kürsi ile cayır cayır yakayım da gör".. şeklinde konuşuyorum ve tabi ki anında kaçıyor.

Şimdiye kadar ne bir muska, ne yastığın altına bıçak, ne çengelli iğne hiçbir şey denemedim, sadece dua okudum ve tabi ki avret yerlerimin açılmamasına dikkat ederek sağa doğru yattım. Ancak gene de bazen ziyaret ettikleri oluyor ve uyandığımda da kendimi sırt üstü yatmış ve belim açılmış olarak buluyorum. Karabasan olayını tamamen çözmüş olan arkadaşlar bu işin kesin çözümünü belirtirlerse sevinirim.

Herkese karabasansız huzurlu uykular dilerim

Geberiyolog
08.08.2011, 14:56
Uyku haline geçerken geçilen boyutlardan biri cinlerin boyutu, o yüzden görülüyor karabasan denilen cin. Kıpırdayamazsınız çünkü uyuyursunuz :) Ruh hem bedende hem değil. Ruh olarak sadece olanları görüyorsunuz fakat bedeniniz kıpırdayamayacak şekilde uyuyor. Biraz daha ilerleyince kıpırdamaya başlayabilirsiniz. Biz onlardan daha üstünüz, eğer karabasana hasar verirseniz bir daha gelemez. Karabasan gördüğünüzde onun üzerine atıldığınızı hayal edin.

oddyseus95
08.08.2011, 17:30
Benim bildiğim eğer yatarken sırt üstü kafanız tavana bakar şekle yatarsanız beyincik kısmınız uyuşabiliyor ve uyku felci adlı olay meydana geliyor. Diğer gördükleriniz ise hayal gücünüz çünkü bu olay yaşanırken tam olarak uyanık olmuyorsunuz, uyanıklıkla uyku arasında bir halde bulunuyorsunuz.

medcez
10.08.2011, 18:23
Bana gündüz vakti de geldiği oldu akadaşlar. Dualar yan yatmalar vs hiç fayda etmiyor. Yorgun olunca oluyor genelde

siyahlale
10.08.2011, 23:28
Ameneresulu 21 kez okuyup,,huuu şeklinde suya üfürüp içilirse bu tarz durumlardan arinilir,yanlişsam düzeltin,bir de kelimeyi tevhid ve o an ayetel kürsi son ayeti,,vela yehuduhu.........okunabilir,,.bizden güçlü değiller biliyorsunuz......

airmag
15.08.2011, 10:51
Medcez, haklısın gündüz de oluyor, ancak ben şu uyku felci olayını da ciddi olarak düşünmeye başladım. Zira karabasan olsa dua edince gidiyor ancak uyku felci olduğunda elbette ki dua edince herhangi bir değişiklik olmuyor. Normal bir insana gündüz karabasan gelmesi bana pek mümkün gelmiyor açıkçası.

janet
15.08.2011, 11:53

Sayın La Edri haklı, farklı dinlere mensup olan insanlarda karabasan yoktur.

mişa
15.08.2011, 13:45
Ben bu olayı üstüste 3 gece yaşadım.. Benimle konuşuyordu.. Dalga geçiyordu çırpındıkca.. İnsan çok aciz hissediyor kendini.. Yaz günü buz kesti odam, donuyordum.. Eğer kendimi zorlayıp "allahuekber" diyebilirsem gidiyordu.. Bunu ünlü bir hocadan öğrendim, bu tür varlıklar tarafından rahatsız edildiğinizde allahuekber diyecekmişiz..

Sabah ezanıyla giderler ya, bu bakımdan düşünülürse işe yaraması muhtemel..

Mandos
20.08.2011, 21:08
Ben sürekli yaşıyorum bu durumu. İlk başlarda korkuyordum ama sonra araştırınca bilimsel kaynaklardan bunun parapsikolojiyle alakası olmadığını sadece kişinin bir uyku felci halinde olduğunu öğrendim. Çeşitli teknikler uyguladım. Örneğin hiç bir şey yapmadan kendimi telkin ediyorum 10 a kadar sayacağım ve uyanacağım diye gerçekten de başarılı oluyor. Bazen kendimi çok yorgun hissediyorum. Uyanmak istemiyorum kendimi kasmayıp tekrar uyuyorum. Bilmiyorum belki ben olayın bilimsel şekline inandığım ve korkmadığım için rahat olabiliyorum. Fakat şu gerçek ki ilk sefer yaşadığım olaydan sonra araştırıp bilgi sahibi olunca asla ilk seferki gibi korkmadım. Boşuna dememişler insan bilmediğinden korkar diye :)

Warlord
22.08.2011, 20:25
Karabasan dediğimiz olay aşırı enerji yüklenmesiyle olan bir şey. Enerji sırasında astral bedeniniz dışarıda olduğu için hareket edemezsiniz. Astral bedeniniz tekrar geri geldiği zaman hareket edebiliyorsunuz. Karabasan dediğimiz sadece enerjinin dışarı çıkmasıdır. Saygılar.

musashi
17.09.2011, 17:47
7 yıldır yasadığım şeyleri yasayan insanları sonudna buldum. birazda sevindim. okadar yanlızdımki kimseye anlatamıyorsun tarif edemiyorsun. uyumuyordum diyosun yok yok rüyadır diyorlar :)
uykuda uyurken uyuma anında beni en çok ürküten o boğultulu korkunc ses arkadaşlar ben bu olayı bastırmaya calısıyorum. millet yazıyor ya korkmicaksın felan ama o anki çaresizlik birde aşırı gürültülü boğucu ses ben duyoyorum o ses beni ürkütüyor. belki kişiden kişiye değişir bazı durumlar ama bende ses aşırı fazla.
çok arıstırdım arkadaşlar ben sağlıklı bir insanım inancım allaha şükür tam. dualarımı eder uyurum. yani ofsayt bir durumumuz yok allaha şükür.
bu benim fikrim katılırsınız katılmazssınız. sanırım bizler özel insanlarız. eğer boyutlar arası geçiş var ise ve bunu yapabilmek icin insanlar sürekli urasıp senelerce pratik yapıp çoğu basarısız oluyor veya biryere kadar gidiyo ama sonuc yine bbasarısız oluyosa ve bizlerde bunu istemediğim halde yapıyosak en önemli geçiş kısmını yaşıyoruz en korkunc olayları sonrası belkide en kolay kısmı olacakken korkuyla karısık bitiriyoruz. sanırım bizler özeliz.
bu günden itibaren şunu deneyeceğim artık olayı akısına bırakıp komple gittiği yere kadar istenen neyse gideceğim.

musashi
17.09.2011, 17:56
Bu olayları yaşayan herkes için söylüyorum lütfen ortak özelliklerimizin çıkartılması için bir şeyler yapalım bence bu varlıklar belli bir özelliğe sahip insanlara gelip kendilerini gösteriyor yafa hissettiriyorlarmesela ben agustos 15 dogumluyum örnek olarak ve bir köyde yaşıyorum. mesela bunun gibi ayrıntılar işte .

mystica arkadaşımız değişik bir bakış açısı yakalamış bencede mantıklı bunları yasayan arkadaşalr özelliklerini yazar ise belkide ortak bir noktada buluşuruz.
ben bekarım 01,11 1984 doğumluyum karanlıkta yatmayı seviyorum. sigara kullanıyorum. düzensiz bir hayatım var mesai bakımından gecem gündüzüm karmakarısık. sabit bir uyku düzenim yok bir hafta gece 2 hafta gündüz 3 hafta gece gibi.

tissas123
10.11.2011, 18:07
Karabasanın çıkma nedeni akşamları veya sabahları izlendiğiniz korku filimlerinden yüzünden çıkar.Karabasanı görünce hiçbirşey yapamazsınız.Karabasanın birşey yapmaması ve kısa sürede gitmesi için sakin olun ve telaşa girmeyin

cemtürk
06.12.2011, 18:34
Allah hepinize yardımcı olsun arkadaşlar.bende bir hocaya gittim hep böyle bir halsizlik vardı üstümde oda bana dediki sende karabasan var ama gece falan rahatsız edilmiyorum dedim.karabasan üstünde dedi bazen üstüne çöküyo seni halsizleştiriyo dedi.sizce doğrumu ne yapmam gerek;

gülşahhhhhhgönenbaba
06.12.2011, 19:23
ona igne batırmak için mi

Philip
06.12.2011, 23:43
Karabasan olduğunuzda sakin olun kendinizi sıkmayın rahatlayın kısa bir süre içerisinde gidecektir..
Sırt üstü yatmamaya dikkat edin.

REZEDA
07.12.2011, 12:49
çok güzel bir konuya değinmişsiniz,bende yıllarca karabasanlarla yaşadım şimdi artık eskisi kadar sık değil ama 12 yaşındaki kızım haftada 3-4 defa görüyor.Doğal olarak korkuyor ve yalnız yatamıyor.Eşim bu tür olaylara inanmadığı için onu anneyle yatmak için bahane bulmakla suçluyor.Yazılanları kızıma da okutacağım.Umarım bir çare bulunur

nybergsund
11.01.2012, 00:22
Bu konuda burada daha evvel net bilgi verildiğini zannediyorum ama ben yine de görmediğim için yazmak zorunda hissettim kendimi naçizane. Arkadaşlar karabasan denilen olay SEMUM denen cinni varlıklara dalalet eder genelde ve her insan bir şekilde bunu az ya da çok yaşar. Nedeni de şu SEMUM cinni bir varlıktır ve de insandan evvel bu alemde yaşayan bir varlıktır. İnsanın gelmesiyle beraber lanetlendiği için insanlara düşmandır ve de herzaman saldırmak ister. Genelde de saldırması rüyalarda elini kolunu kıpırdatamamak, sesin kısılması gibi etkiler yapar insan üstünde dediğiniz gibi okunan AYET-EL KURSİ, FELAK, NAS sureleri onların üzerinde etkili olur. Gören arkadaşlara gelince onlarında profesyonel yardım almaları bence daha hayırlarınadır nedeniyse normalde bunları bizim görmemiz boyut farkından dolayı zordur ancak bunlara birisi kapıyı açarsa gözlerimizde ki perde kalkar ve bizler bunları görebiliriz. Bu da genellikle büyü yoluyla oluyor bildiğim kadarıyla o yüzden bilen birinden yardım almak en güzeli. En son tavsiyemde SEMUM filmini izlesin bunu yaşayan arkadaşlar gerçekten güzel bilgiler var konu hakkında..

eexx
13.01.2012, 18:23
arkadaşlar sonuçta ölmüyorsunuz ya ona şükredin siz bence.
Hem kimi insanlar korkmaya para ödüyor, ve ona adrenalin diyor bunu da unutmayın.

yasmina
13.01.2012, 21:58
arkadaşlar ben neredeyse her rüyamda bir cin ile karşılaşıyorum ve bu benim sürekli yaşadığım bir kabus ve sanki hep aynı varlık geliyor onu hissedebiliyorum.bir gün ikiz kardeşime bu durumu anlattım o varlığı tarif ettim nerelerde gördüğümü ve canımı çok yaktıktan sonra uyandığımı anlattım ve oda bana benim gördüklerimin aynısını söyledi ve varlığın aynısını tarif etti sizce bu nedir yardım edin lütfen :(

Dex
14.01.2012, 00:18
Hayatımın ayrılmaz bir parçası . 2-3 gün geciktimi özlemeye başlarım . Burdan bilim ile açıklayanlara söylüyorum . Bilim bu konuya farklı yaklaşmalı . Çünkü sizde yanı başınızda size bakan cüce görürdseniz ve hiç kıpıdayamassanız birdaha düşünmeniz gerektiğini anlarsınızı :)

watcherboy
14.01.2012, 12:25
bana karabasan gelemez hey gidi hey nereye geliyo öyle sıkar biraz...

Artemis.B
14.01.2012, 14:24
Ben de çok yaşıyorum ilk yaşadığımda daha küçüktüm acayip korkmuştum ne oldugunuda tam anlamamıştım ikinci oldugunda da korkmuştum.Ama artık alıştım genelde yazları oluyor bende hareket etmeye çalışıp onu alt etmeye çalışıyorum gözlerimi açmaya filan çalışıyorum yani bu durumu biraz eglenceli hala getirdim o kadar kötü bir şey değil bence en azından benim için :)

CrazyHeroDeno
16.01.2012, 16:01
İlk önce meraba mabet üyeleri konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.Konulara bakıyorum ama herkez gece karabasan geldi bana gibi abuk subuk konuşluyorlar.Oyüzden bunu sölemeye gerçekten mecbur hissediyorum kendimi.Arkadaşlar !!!KARABASAN DENEN BİŞEY YOKTUR!!!.Karabasan denen olay uyanıklıkla uyku arası bir olaydır bunada rem olayı denir.Bu rem olayının açıklaması şudur;İnsan tam uykudan kalkarken kalkamaz bunun nedeni vücut kalkarken hala uyku hormonlarını sergilemesidir ve bu durumdada sadece gözlerimizi ve nadirende olsa parmak uçlarımızı hareket ettirebiliriz.Hormon hala salgılandığı için vücut hareketsiz kalıyor,eğer salgılanmasaydı düzgün bir şekilde uyuyamazdık hep hareket ederdik ve uyurgezerlik denen olay artar.Peki bu durumda insan ne yaşar;Arkadaşlar bu durumda insan hala gözü açık ruya görür.Bizzat kendi yaşadığım bir durumdur her hafta 2-3 kez yaşarım.Arkadaşlar genelde gölge görülür veya şekiller,bazende insan görürüz konuşuyorlar vs gibi.

Olayın gerçeği budur Saygılarımla,

Yakaza
16.01.2012, 18:22
İlk önce meraba mabet üyeleri konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.Konulara bakıyorum ama herkez gece karabasan geldi bana gibi abuk subuk konuşluyorlar.Oyüzden bunu sölemeye gerçekten mecbur hissediyorum kendimi.Arkadaşlar !!!KARABASAN DENEN BİŞEY YOKTUR!!!.Karabasan denen olay uyanıklıkla uyku arası bir olaydır bunada rem olayı denir.Bu rem olayının açıklaması şudur;İnsan tam uykudan kalkarken kalkamaz bunun nedeni vücut kalkarken hala uyku hormonlarını sergilemesidir ve bu durumdada sadece gözlerimizi ve nadirende olsa parmak uçlarımızı hareket ettirebiliriz.Hormon hala salgılandığı için vücut hareketsiz kalıyor,eğer salgılanmasaydı düzgün bir şekilde uyuyamazdık hep hareket ederdik ve uyurgezerlik denen olay artar.Peki bu durumda insan ne yaşar;Arkadaşlar bu durumda insan hala gözü açık ruya görür.Bizzat kendi yaşadığım bir durumdur her hafta 2-3 kez yaşarım.Arkadaşlar genelde gölge görülür veya şekiller,bazende insan görürüz konuşuyorlar vs gibi.

Arkadaşım sana katılmıyorum.Daha önce forumada 17 yaşımdayken kısa boylu zifiri kara bir yaratık(cin)gördüğümü yazmıştım.Hayatımda hiç uyku felci geçirmedim.Uykudan uyandım kısab oylu zifiri kara bir yaratık baş ucumdaydı 3-4 yaşlarındaki bir çocuğun boyu kadar bişey.Bana fiziki bir zarar vermedi.Gözlerimi açında biraz geri çekilde sonra hızla uzaklaştı.Karabasan benim dediğim.Öyle uyku felciyle alakası yok.

şinçeyank
16.01.2012, 18:30
.Konulara bakıyorum ama herkez gece karabasan geldi bana gibi abuk subuk konuşluyorlar

Saygılı olun, bu ne terbiyesizliktir. Bu konuda bence hiç bir şey bildiğiniz yok. Bu yaptığınız açıklamalar neye dayanarak yapıldı , kaynak belirtin. Bilmediğiniz bir konu olduğu belli tam olarak net bir şekilde yapamadığınız açıklamadan..

Clavery
16.01.2012, 19:40
Ya Din ve Bilim her zaman çakışma içindedir arkadaşlar şunu artık anlayın.Bilimin dediği Din'e , Din'in dediği Bilim'e uymaz.

Bilim diyorki karabasan olayı yoktur uykuda felc geçirme vs...

Din diyorki karabasanlar vardır.Hatta bunu arkadaşımdan duydum bir tane karabasan Peygamber Efendimize görünmüş zarar vericekmiş.Hz.Muhammed (s.a.v) elindeki asayı karabasana doğru fırlatmıs ve avcunu delmiş karabasanın.Bu karabasanın soyundan gelenlerin avucları delik oluyormus.(dediğim gibi arkadaşım söyledi doğruluğunu bilmiyorum)

berula
16.01.2012, 19:53
Arkadaşım sana katılmıyorum.Daha önce forumada 17 yaşımdayken kısa boylu zifiri kara bir yaratık(cin)gördüğümü yazmıştım.Hayatımda hiç uyku felci geçirmedim.Uykudan uyandım kısab oylu zifiri kara bir yaratık baş ucumdaydı 3-4 yaşlarındaki bir çocuğun boyu kadar bişey.Bana fiziki bir zarar vermedi.Gözlerimi açında biraz geri çekilde sonra hızla uzaklaştı.Karabasan benim dediğim.Öyle uyku felciyle alakası yok.

Ben görmedim fakat sizin tarifinizdeki varlığın aynısını kız kardeşim gördü. Kardeşim uykudaydı ve bir anda bağırarak yerinden kalktı işte şurda dedi ve hemen ardından ise gitti ordaydı dedi ne olduğunu anlayamadan gösterdiği tarafa baktım. Gösterdiği yastıktı ve yastık sallanıyordu. Sayın Yakaza sizin tarifinizle aynı şeyi tarif etti. Kısa boylu, kapkara ve tüylü...

Diyeceğim o ki. Size katılıyorum Yakaza, karabasan ayrı uyku felci ayrı bir şeydir.

Konuyu açan sayın CrazyHeroDeno; eğer karabasan dediğimiz şey uyku felci ise uyumayan ben yastığın sallandığını nasıl görebildim ?

ceren001
16.01.2012, 20:52
Ya Din ve Bilim her zaman çakışma içindedir arkadaşlar şunu artık anlayın.Bilimin dediği Din'e , Din'in dediği Bilim'e uymaz.

Bilim diyorki karabasan olayı yoktur uykuda felc geçirme vs...

Din diyorki karabasanlar vardır.Hatta bunu arkadaşımdan duydum bir tane karabasan Peygamber Efendimize görünmüş zarar vericekmiş.Hz.Muhammed (s.a.v) elindeki asayı karabasana doğru fırlatmıs ve avcunu delmiş karabasanın.Bu karabasanın soyundan gelenlerin avucları delik oluyormus.(dediğim gibi arkadaşım söyledi doğruluğunu bilmiyorum)

arkadaşım bilimle din çoğu zaman örtüşürde aynı zaman örtüşür. doğruluk payı olabilir bu dediğinde fakat sanada hak veriyorum çünkü hiç yaşamadım allaha şükür. nasıl olduğunu bilmiyorum :)

hazaR
16.01.2012, 20:55
Ben daha önce yaşadım çok zevkli..

andrah
16.01.2012, 22:09
Ben daha önce yaşadım çok zevkli..

İlginç birisiniz :)

Yakaza
16.01.2012, 22:13
İlginç birisiniz :)

Bencede ilginç.Zevkli olan kısmı neresi acaba?

p4inkiLLer
16.01.2012, 22:59

REM'de vücut felç olur o yüzden de beyin uyansa bile vücudu hareket ettiremeyiz ve sanrı dediğimiz rüya- illüzyon arası görüntüler görülür. Sanrıların kaynağı nedir bilinmiyor. Bilimsel olarak böyle, hormonlarla bir ilgisi yok. Eskiden bunlar bilinmediği için bu duruma karabasan denmiş. İkisi de doğru ya da yanlış değil ve eskiden beri pek çok kültürde buna şeytan, hayalet, cadı ziyaretleri gibi pek çok anlam yüklenmiş. Lütfen uslubunuza dikkat edin, görüş bildirirken saygısızlık etmeyin.

Yakaza
16.01.2012, 23:03
REM'de vücut felç olur o yüzden de beyin uyansa bile vücudu hareket ettiremeyiz ve sanrı dediğimiz rüya- illüzyon arası görüntüler görülür. Sanrıların kaynağı nedir bilinmiyor. Bilimsel olarak böyle, hormonlarla bir ilgisi yok. Eskiden bunlar bilinmediği için bu duruma karabasan denmiş. İkisi de doğru ya da yanlış değil ve eskiden beri pek çok kültürde buna şeytan, hayalet, cadı ziyaretleri gibi pek çok anlam yüklenmiş. Lütfen uslubunuza dikkat edin, görüş bildirirken saygısızlık etmeyin.

Sanırım benim cevabıma ithafen yazmışsınız ama ben hayatımda hiç uyku felci geçirmedim.Gördüğümde halisülasyon değildi bilmenizi isterim.

p4inkiLLer
16.01.2012, 23:44
Sanırım benim cevabıma ithafen yazmışsınız ama ben hayatımda hiç uyku felci geçirmedim.Gördüğümde halisülasyon değildi bilmenizi isterim.

Size ithafen yazmadım. Bilimin karabasan denen şeye yaptığı açıklamayı yazdım uyku felci denen şey yani, herhangi birine doğrudur demedim. Yanlış bilgiler vardı onları düzeltmek için ve uslubu uyardım. Uyku felcinden kastınız REM döneminde felç olmaksa bunu her insan yaşar zaten.

JoKeR-23
17.01.2012, 00:01
Ya Arkadaşlar uyku felci falan hikaye banada geldi karabasan sesimi çıkaramıyordum üstümde bir ağırlık vardı onun enerjisini hissediyordum ama tek bir sihirli cümleyle kurtuldum ''Bismillahirrahmanirrahim'' bunu söylememle birlikte üzerimdeki ağırlık kayboldu bazıları psikolojik deyip doktora gidiyor doktordan bilimsel açıdan bir cevap vermek zorunda o yüzden uyku felci diyor bunu yapan tamamen bir varlıktır ... uyku felci neden yan yatarken olmuyorda sırt üstü yatarken oluyor bunu söylesin bakalım doktorlar ...

Yakaza
17.01.2012, 13:01
Ya Arkadaşlar uyku felci falan hikaye banada geldi karabasan sesimi çıkaramıyordum üstümde bir ağırlık vardı onun enerjisini hissediyordum ama tek bir sihirli cümleyle kurtuldum ''Bismillahirrahmanirrahim'' bunu söylememle birlikte üzerimdeki ağırlık kayboldu bazıları psikolojik deyip doktora gidiyor doktordan bilimsel açıdan bir cevap vermek zorunda o yüzden uyku felci diyor bunu yapan tamamen bir varlıktır ... uyku felci neden yan yatarken olmuyorda sırt üstü yatarken oluyor bunu söylesin bakalım doktorlar ...

Evet sizin bahsetmiş olduğunuz uyku felcidir.Ama yaratık gördünüz mü?

Nighwing
01.03.2012, 02:44
Nadir de olsa bu karabasan denen durumu yaşarım. En son bir kaç hafta önce yaşamıştım. Öncelikle şunu söyleyim müslüman değilim dua falan bilmem. Genelde müslümanlara görünür minvalinde mesajlar atılmış. Doğruluk ihtimali var. Mesela bana çok nadir gözükürler. Yaşayan hemen herkesin ortak görüşleri aynı varlığı gördükleri. Bence bu durum olayın bilimsel yanını da çürütüyor. Bilimin savunduğu gibi bilinçaltı ve REM uykusuyla alakalı bi şey olsa herkes aynı varlığı görmezdi.

Başıma gelen en son olay dediğim gibi bir kaç hafta önceydi. Böyle dublex iki katlı amerikan evlerindeki gibi bi yerdeydim. Aynı evde annem kardeşim ve teyzemlerde var. Kiler gibi köşe bi odadayım ve karanlık gölge gibi bir cisim beni engelliyor, sıkıştırıyor. Hareket edemiyorum. En sonunda yardım için annem ve teyzemlere bağırdım ama sesim çıkmıyordu. Sonra ayaklarımdan çekilmiş gibi sıçrayarak uyandım. Neyseki kabusmuş dedim uyumaya devam ettim. Ama çok net hatırlarım o rüyayı.

Bunun yanında ara sıra rüyalarımda cin olduklarını tahmin ettiğim cüce bazen de alevli varlıklarda görüyorum. Bu da yine irkilip uyanmama neden oluyor. Bir de şu olay çok sık başıma gelir: Tam uykuya dalacakken uykuyla uyanıklık arasında bazen yüksek bi yerden düşme bazende yürürken düşme hissine kapılıp aniden uyanırım. Bir keresinde bir tenis kortunda tanımadığım biriyle konuşurken düşme yaşadım yine o tam uykuya dalma anındaki uyku uyanıklık evresinde oldu bu. Konu krabasanken belirteyim bunun karabasan rüyalarla bi ilgisi varmıdır acaba?

ravi
02.03.2012, 11:47
Karabasa nedir

Uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri Rem uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Kaslarının hiçbiri çalışmaz.

Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde, hareket edemez, ses çıkaramaz ve göğsümüzün üzerinde bir ağırlık varmış gibi hissederiz.

Bunu herkes hayatının bir döneminde en az bir kez yaşamıştır. Korku verici bir durumdur. Ama saniyeler içinde kendiliğinden düzelir. Karabasanın olma nedeni; uykudan uyanmamıza rağmen Rem uykusundaki fizyolojik felç halinin, uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlıdır.
Bilimsel yönü dışında,.

Karabasanın, insanın uyanışı esnasında fiziksel,eterik ve astral bedeninin aynı zamanda bir araya gelmediklerini ve birinin dışarıdayken (tam olarak bedene girmemiş halde) diğerinin bedene dönmüş olduğunu biliyorum. Odayı hisseder, görürsünüz; hatta dokunduğunuzu da hissedersiniz,yatakta olduğunuzu da...

Fakat bağırsanız sesiniz çıkmaz; çünkü astral bedeninizle bağırıyorsunuz, fiziksel bedeninize aynı uyarıyı gönderemiyorsunuz. Aynı şekilde bu sebepten ötürü fiziksel bedeninizi hareket ettiremezsiniz.

İşte karabasanın ilmi ve lügat boyutu bu. Biz şimdi hakiki yaşanan suretine dönelim.
Karabasan diye tesmiye edilen şey cin’in ta kendisidir. Ben ve benim gibi cinlerle irtibat kuran her kes bunların baskınına uğramıştır. Özellikle ben küçük yaşlarda bu illetten çok çektim. İnanın artık uyumaya korkardım. Günde birkaç kez çöktükleri olurdu. Ama sürekli bu durum devam etti. Bu da küçük yaşta geçirdiğim bir hastalıktan kalmış her halde . Çöktüğü zaman tüm vücudunuz hareketsiz kalır. Ama bilinciniz açıktır. Her şeyi dünürsünüz , ama uygulayamazsınız. Yanınızda kim var , kim yok oda içersinde neler var, hatta hangi oda da ışık var hangisinde yok , hepsini uyanık gibi hissedersiniz. Yanınızdakine avazınızın çıktığınca bağırırsınız, yani bağırdığınızı zannedersiniz. Ama kimse sizi duymaz. Çünkü sesiniz çıkmaz. Sanki felç gibi öylece yatarsınız. Üzerinize sanki çok ağır bir nesne çökmüşte altında eziliyormuş gibi olursunuz. Bunu tam bir hayal etmek için depremde yıkılmış bir evde bir kolonun altında kaldığınızı düşünün, Kolon öyle sizi altına almış ki nefes alamıyorsunuz, sadece düşünüyorsunuz. Hareket hiç yok. İşte karabasandaki durumda böyledir. Ben küçükken bir kolay yol bulmuştum. Karabasan çökünce ayak parmaklarımı oynattığım zaman ayıkırdım .Çünkü en kolay oynattığım organım ayak parmaklarımdı. Tüm gücümü ve düşüncemi ayak parmaklarımı oynatmak için kullanırdım , oynatınca da ayıkırdım. Bazı büyüklerimiz derler , karabasanı uyku anında yakalarsanız bir daha gelmez diye. Bazı kişilerde bu etkili olmuş. Ama her zaman değil. Zaten onları o an yakalamak veya onlardan üstün gelmek büyük bir mesele. Canınızın derdindesiniz .Siz kıpırdamaya çalıştıkça o daha da sizi sıkar ve baskı uygular.
Size sadece son yıllarda ve günlerde bunlarla ilgili yaşadığım üç olayı anlatıyım. Bu olaylardan sonra onların cin olduğuna daha da emin olursunuz.

Sana neden sürekli geliyor, bitiremedin diye düşünen olursa, bizler her hastaya baktığımızda hastanın suçlularını üzerimize çekeriz ve bize saldırmalarını sağlarız. Böylece onları alıp imha ederiz .Yoksa hasta kurtulmaz. Bu yüzden bize sürekli gelirler. Gelenler aynıları değil. Çünkü aldığımız ölmüştür, yeniden gelemez. Şimdi gelelim yaşananlara.

BİRİNCİ OLAY
: Bir hastaya bakmaya başladığım ilk günlerde gece uyurken, birden üzerime çok ağır birinin çöktüğünü hissettim. O anda hata aslında bende idi. Temellik yaptım ve abdestsiz yatmıştım. Bizlerin özellikle hasta bakımı günlerinde mutlaka abdestli yatmamız lazım. Gece saldırılarına karşı görevlileri anında çağırmamız için bu gerekli. Neyse o ana kalkmaya çalıştım ama iyice çullandı. Çok güçlü idi. O bastıkça ben daha da onu yakalamaya çalışıyordum. Bir yakalayabilsem sana sorarım der gibi. Bu boğuşma biraz sürdü. Ama beni çok yordu. Bu durumla karşılaşanlar bilir . Kalkınca kendinizden çok ağır biri ile güreşmiş gibi olursunuz. O an, görevlilerimi de çağıramıyordum. Yani ulvileri. O çabalamam sonucu birden elini tuttum ve kaçmaya çalıştı. O an tüm gücümle kendime doğru çekmeye başladım, O da tüm gücüyle yatağın ayak ucuna doğru kendini çekmeye çalışıyordu. Elini ne kadar sıksam da sanki hiç kemik yokmuş gibi sıyrılıp kurtuluyordu. O sıra elini gördüm. Siyah , uzun parmaklı, maymun dersi gibi kıllı bir eldi. O an parmaklarını ısırdığımı hatırlıyorum. Daha fazla tutamadım ve elimden kaydı . O an görevliler gelmiş olacak ki. Almışlar kaçarken. Yani imha etmişler. . Demek ki haber almış ve gelmişler. Bunun cin olduğunu bir zat gözlerimle gördüm. Çünkü cinleri küçüklüğümde kaldığım Kur ‘an kursunda da görürdüm. Onlar 40-5o cm boylarında insan şeklinde ama maymun derisi görünümünde yuvarlak ve parlak gözlü olarak gözükürlerdi.Ama bana zarar vermezlerdi, çocuk görünümünde idiler.. Öylece oyun vâri şekilde davranırlar ve namaza kaldırırlardı. Gerçi bunlar her şekle girebilirler. Bu benim yaşadığım ve karabasanın cin olduğuna birinci delilim.

İKİNCİ OLAY
Yine yeni hasta aldığımda, akşamın erken vakitlerinde bir ağırlık ve baş ağrısı çöktü. Kafamı kaldıramadım. Erkenden, akşam namazını kıldıktan sonra yattım. Yatsıyı biraz dinlendikten sonra kılarım dedim, bekleyemedim. Çocuklar içerde idiler. Hayrettir ki ben gece lambasını yakmadan yatmazdım. Sol tarafıma yattığımı hatırlıyorum. Aslında sol tarafıma yatamam , kalbim rahatsızlık verir gibi olur hemen sağıma dönerim. Rabbim mecburen sünnete uyduruyor yani. Tam dalmaya başlıyordum ki, o an arkamdan ayak sesleri duydum. Bir an eşim mi diye düşündüm. Hislerimle yöneldim cin olduğunu anladım. Kendi kendime birden bire döneyim de şeklini göreyim diye aklımdan geçirdim. Tam dönmeye yeltendim ki, o an fırsat vermedi ve çöktü. Nasıl çırpınıyorum , bir dönebilsem ve gırtlağına bir yapışabilsem canını okuyacağım. O hırsla tüm gücümle boğuşuyorum. O an içeride ki çocuklara öyle bağırıyorum ki anlatamam. Ama ağzıma yöneldiğim zaman sesimin çıkmadığını hissettim. O an düşündüm sesim çıkmıyorsa gırtlağımı hırıldatayım, belki duyarlar. Gırtlağımdan hırıltı sesleri çıkarmaya başladım , ben içeriden televizyonun sesini duyuyorum oma onlar beni duymuyor. İnanın yattığım odanın lambasının kapalı olduğunu , çocukların oturduğu odanın lambasını yandığını, televizyonun sesini, her şeyi duyuyor ve düşünüyorum. Ama hareket ettirmiyor. O an tam bir can havliyle döndüm ve gırtlağından yapıştım. Baş parmağım tam gırtlağın oynak kıkırdak kemiğine denk geldi. Tüm gücümle gırtlağını sıkıyordum. Oda ben sıktıkça daha da çöküyordu. Bir ara baş parmağım gırtlağını deldi ve o an kendini bıraktı. İnsan bedenini ve düşüncesini öyle mükemmel kontrol ediyorlar ki , o an eşim olduğu hissini verdi. Kendini göremiyorum. Ama eşim olduğunu hissettiriyor . Kendini öylece bırakmış.Yüzünü göremiyorum. Oda karanlık Ölmemiş ama baygın. Daha da çöküp öldüreceğim ama korkuyorum. Bu kez bir korku çöktü, hadi bunlar rüya değilse ve bende eşimi öldürmüş isem diye. Tereddüdümü yenmek için büyük bir endişe ve telaş ile saçından sürükleyerek ışık olan odanın kapısının ağzına getirdim. Baktım ki gerçekten eşim. O an oracıkta bırakıp karşı duvara yaslanıp ağlamaya başladım. Bunlar size kabus veya rüya gelebilir ama bizler için gerçek yaşanmış kadar ızdırap ve acı veriyor.Çünki bizler için somut ve soyut alem farkı kalmamış. Zaten cinlerde mağnâ alemindendir. Onlarla yaşananlarda rüyavâri olaylardır. Sadece yaşanan acı ve çekilen ızdırap o olayı yaşayana gerçek gibidir. Yani onların boyutlarına girebilen, varlıklarını hissedebilen kişiler.Neyse o anın şokuyla yerde baygın yatan eşime bakarken birden canlandı ve üzerime gelmeye başladı.Beni tehdit eder gibi geleyim mi üzerine diyor , bende elimle gelme diye ,o olayın şokuyla işaret ediyorum. Sonra onun eşim olmadığını anladım ve bir hamle ile tekrar saçından yapıştım.Sürükleyerek eşime götürdüm. Eşime gösteriyorum bak senin sûretinde cin diye rüyamda. Oda göremiyorum yüzü kapalı diye işaret ediyor. Bunların hepsi o karabasan halinde , yani zihnin açık, bedenin uyuduğu anda oluyor. O an uyandım. Rabbim o anki sıkıntıyı ne rüyada nede gerçek hayatta yaşatmasın. O an anladım eşini ve çocuklarını kesen , cinnet geçirdi denilen kişilerin hallerini. Aslında o an öldürdükleri ailesi değil. Ailesi sûretinde nefret ettikleri veya düşmanları. Ama öldürdükten sonra her şeyi görünce anlıyorlar ki hallerini ben rüyada olsa gördüm.O zaman da iş işten geçmiş oluyor. Geçenlerde bir arkadaş gazetede okumuş. Bir vatandaş rüyasında eşini boğmuş ve öldürmüş. Ama olayın farkında bile değilmiş. Belki de rüyasında bir canavarı boğazlıyordu veya kendisini öldürmek üzere olan bir düşmanını. Aynen benim bu olayım aklıma geldi . Şükür bizimki sadece soyut alemde olan bir olaydı. Ama bu vatandaşın durumunu ve o hali düşünmek bile istemiyorum. Daha da birkaç yıllık evlilermiş. Rabbim bizi bunların eline bırakmasın.
Neyse konuya dönelim. Sonra hemen abdest alıp davet yaptım ve bana bu sıkıntıları çektiren o cini büyük bir kinle aldırdım. İşte arkadaşlar basit bir karabasan olayının bana yaşattıkları. Bu basit bir hastalık değil , çok acele tedavi edilmesi gereken bir hastalık. Bu da o cinin yakılması ve imhasıyla mümkündür. Ehil insanlarım yazdıkları etkili koruyucularda onları uzaklaştırır. Ama zamanla tekrar gelme riski vardır. En iyi çözüm ölmeleri.
Üçüncü olay

Gündüz vakti bir hastanın çok ağır bir muskasını iptal etmiştik. O iptal anından itibaren muskanın kalan suçluları veya suçlularının akrabaları sürekli bize ve hastaya saldırırlar. En çok sıkıntıyı biz çekeriz. Zaten böyle yoğun saldırmalarını sebebi de bizi yıldırmaktır. O gün akşama kadar saldırılar devam etti. O kişiye çok ağır nasip bağlama ve ölüm büyüsü yapılmış. Zaten kendiside ondan sonra iş kazası geçirmiş. Ve sürekli cinleri hissedebiliyormuş, bazen de hayvan suretinde görüyormuş. Gündüz muskayı iptal ettikten sonra akşam kız istemeye gideceklerini söyledi. Bizde gidin dedik. İnşallah hayırlısı olur. Zaten muskayı yapanda ayrıldığı eşi tarafları. Bir daha evlenemesin diye. Gece bir ara bir telefon geldi. Kızla görüşürken, kız buna bakarken sıkıntı çökmüş ve kötü bir surette görmüş. Eve gelince de teyzesi kapıdan girip çocuğa bakınca düşüp bayılmış. İşte para uğruna kötülük yapan arkadaşlar, nelere sebep olduğunuzu görün. Bu vebali kaldırabilecek misiniz. O an beni aradılar tekrar onlara yöneldik ve orada olanları aldık. O an telefon ettim aldık diye, o da zaten teyzem düzeldi anladık dedi. Belirli bir süre sonra yattım.Allah a şükür ertesi gün aradım emeğimiz boşa gitmemiş, kız la nişanlanmışlar. Aslında uykum yok ama geç olduğu için yattım. Ama uyutmuyorlar. Ev çok yoğunluk hissediyordum. Uyuyunca da saldıracaklarını biliyorum. İşin kötüsü evde de yalnızım. Sürekli virt çekerek uyumaya başladım. Yâkaza halinde onları görüyordum , insan suretinde. Ama ne çare alıştık. Korkunun ecele faydası yok. Onlar saldıracak bizde alacağız. Kanun bu. O sıra bir insan suretinde, yanaştı konuşarak. Hissettim o an saldıracağını . Ben onun cin olduğunu anladığımı anlayınca , birden köpek suretine girdi ve üzerime atladı. Tam üzerime çökeceği sırada boğazından yakaladım. Elhamdülillah çektiğim virdin etkisindendir ki, o çöktükleri andaki sıkıntıyı çok kısa hissettim. O yüzden anladım onunda karabasan taifesinden olduğunu.
İşte kardeşler karabasan denilen şey kesinlikle cindir ve cinnî bir hastaya uygulanan tedaviyi gerektirir. Bunu tek güzel yanı tedavisinin fazla uzun sürmemesi. Yani, o geleni alınca veya anlaşınca genelde olay bitiyor. Yerine yeni gelenler pek olmuyor. Anlaşma dedik ya, bunlarla anlaşmada oluyor. Bunu hiç denememiştim . Sadece bir kere denedim. Çünkü bu cinlerin sözlerine pek güven olmuyor. Sözlerinde durmuyorlar . O yüzden anlaşmaya pek yanaşmıyorum. Bir arkadaşım bana gelmişti ve arkadaşlarından birinin sabaha kadar yatakta oturduğunu söylemişti. Benim küçüklüğümde yaşadığım gibi uyuyunca hemen karabasan çökermiş. Korkudan sabaha kadar yatakta otururmuş zavallı. Acaba evin altında yatır veya türbe mi varda korkutuyorlar diye akıllarına gelirmiş. Bu durumu duyunca arkadaş da bu işi yaptığımı bildiği için bana söyledi. Bende bakalım dedim , kıramadım. Akşam davet yapıp baktım ki cini vâka. Kendi kendime dedim, şimdi bunun birine zarar versek, tüm sülalesi saldıracak , haftalarca uğraşacağız. Bir dinleyelim dertlerini dedik ve sorduk neden musallat olduklarını. O vatandaş besmelesiz olarak bunların o an bulundukları mekandan geçerken , o kavmin krallarının çocuğunun koluna basmış ve kırmış. Bundan dolayı musallat olmuşlar. Bizde dedik siz bunu bırakın biz sizin çocuğu tedavi edelim. Yoksa sizi almak zorundayız diye. Onlarda olur dedi. Zaten maksatları zarar değilmiş. Sadece o kişi besmele çekmediği için kendilerini uyarmadığı için kızmışlar, çocuğu sakat bıraktı diye. Bizde görevlileri rica ettik. Onlarda çocuğu tedavi edip gönderdiler. O günden sonra o vatandaşa hiç gelmemişler. Keşke her tedavi böyle olsa. Dedim ya, cinler biz onları tetiklemedikten ve muska , büyü v.s gibi şeylerle insanlara musallat etmeden bizlere musallat olmazlar. Muska ve büyü birer davettir. Onlarda dâvete icabet etmek zorundadır. Vebali yapanlara. Muska olmadıktan sonra bu tür musallatlıklar kolay tedavi ediliyor. Karabasan genelde büyü ve muska yoluyla değil de , halk arasında uğrak denilen ve de insanların tedbirsizliklerinden dolayı besmelesiz ve destursuz cinlere zarar vermelerinden dolayı musallat olan taifelerdir. O yüzden deniliyor sürekli besmele çekin diye. Bismillah her hayrın başıdır diye. Sizin bu dünyada yaşamaya ne kadar hakkınız varsa , cinlerin de o kadar hakkı var. Siz onları rahatsız etmezseniz veya görevlendirilmezlerse insanlara musallat olmazlar. Her zaman olduğu gibi burada da suçlu insanlar. Ha! onlarında sapıkları ve Müslümanlara eziyet etmekten hoşlananları var. Ama siz Allah’ a yakın olursanız Rabbim bunlardan sizi korumak için müekkel melekler ve görevlileri size yardımcı kılar.Tarık süresi dördüncü ayette müjdelendiği gibi. Eğer siz Allah a sığınmazsanız,Allah’ ta sizi tek başınıza bırakır da siz bu şeytanlara ve cinlere açık hedef haline gelirsiniz.Hata ta Rabbim bizzat kendisi şeytanı bize musallat kılar. Taki aklımız başımıza gelsin.

bendekiben
02.03.2012, 12:25
Sayın ravi bu konu size mi ait yani bu yaşananlar sizin tecrübeleriniz mi ?

ravi
02.03.2012, 14:25
Evet tamamen bana ait ve gerçek. Alıntı değil.

BritneySpears
02.03.2012, 14:35
çok aydınlatıcı olmuş..tecrübelerinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz:) küçükken bana karabasan ı siyah pelerinli avcunun ortası delik diye anlatırlardı:) birde uyurken sağtarafına yatarsan gelmez denirdi....doğrumudur bunlar

bendekiben
02.03.2012, 14:49
Evet tamamen bana ait ve gerçek. Alıntı değil.

Size ait olan konuların altına üye adınızı yazmanızın daha yerinde olacağı kanısındayım en azından okuyanlar olayın birebir tanığıyla muatap olduklarını bilirler. Sevgiler..

ravi
02.03.2012, 18:04
Sayın bendekiben iyi niyetiniz için teşekkür ederim. Bu na dikkat edeceğim inşeallah. Sayın BritneySpears bazen olur ki bırakın sağ tarafa yatmaya , o kadar koruyucu dua okursunuz yine olur. Yani bunu kestiremezsiniz. O kişinin ruhsal durumu ile alakalı bir olaydır.

samuray
03.03.2012, 05:47
güzelmiş sevdim detaylı acıklamamış