arakadaşlar dolandırıcılarla ve itiraf etmekle ilgili bişey yok mu

maviliman21

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bizim 2 akraba bizi dolandırdı paramızı onların aldıklarını düşünüyoruz fakat onlar başkasına kaptırdıklarını söyleyip inkar ediyorlar. bu durumda onların itiraf etmeleri için ne yapmalıyız. birde paramızın kimin aldığını gerçekten başkası mı yoksa onlar mı aldı acil yardım lütfen

XTX

Kayıtlı Üye
Öncelikle size de geçmiş olsun, aynı sorunu bende yaşıyorum.. İnsanı kahreden bir durum bu, çok üzücü ne yazıkki.

arkhe93

Kayıtlı Üye
Bizde zamanın da çok dolandırıldık. Ama o dolandıran akrabalarımız şu anda sürünüyorlar. Biri feci bir traik kazası geçirdi heryerinde platin var. Birinin evine haciz geldi. Yani etme bulma dünyası. Allah'a havale edin. Allah herşeyin hakkından gelir şüphesiz...

grim_repaier

Kayıtlı Üye
Bizde zamanın da çok dolandırıldık. Ama o dolandıran akrabalarımız şu anda sürünüyorlar. Biri feci bir traik kazası geçirdi heryerinde platin var. Birinin evine haciz geldi. Yani etme bulma dünyası. Allah'a havale edin. Allah herşeyin hakkından gelir şüphesiz...

katılıyorum..

XTX

Kayıtlı Üye
Dolandırıcılık konusunda, sanırım benimki rekor düzeyinde. Kime ne iyilik yapmışsam karşılığında bu cevabı aldım. Bir örnek verirsem, bana çok yakın olan bir insanın kabrini yaptırmak amaçlı gerekli olan parayı gönderdim, şehirler arası olduğundan mesafelerin uzaklığı nedeniyle banka aracılığıyla havale gönderdim. Bu kişinin çok güvenilir olduğundan emindim, amaa bu kişi ne kabiri yaptırdı, nede parayı bana geri iade etti. Ben tekrar 2.defa para öedemek zorunda kaldım. Benim başıma çok geldi, kaybım çok oldu ama ne yazıkki onların hala iyi ve rahat bir durumda olduklarını biliyorum. Siz onların sonlarına şahit olmuşsunuz, ben hala bekliyorum ...

arkhe93

Kayıtlı Üye
XTX illa bu hayat da karşılığını ödeyecel değil ki. Öbür dünyada mutlaka cezasını çekecektir. Bizi dolandıran kişiler şu anda perişanlar. Allah yardımcıları olsun. Ama onların sayesinde biz de perişanız. Geçmişte olanlardan dolayı ailem o akrabalarımızın çocukları ile samimi olmamamı söylüyor ve baskı yapıyor. Bu bile çok kötü. Akrabayız ve samimiyet yok. Ne kötü birşey. :(

XTX

Kayıtlı Üye
arkhe93 arkadaşım, öyle çok canımı yakan olduki.. bunlar nasıl insanlar anlamıyorum. Sıkıntılı dönemlerinde yardımcı olduğum insanlar evime geldiğinde, bana ait özel eşyamı izinsiz alıp götürecek kadar ileri gitti..Küstahlığına, hakaretine ve tehtitlerine dahi maruz kaldım..Şimdi ise beni zorlayarak yine para istemenin yollarına bakıyor. Oysa bu insana benim o kadar çok yardımım oldu ki..Benden borç karşılığında alanlar veya yardım ettiğim insanlar, şimdi bana düşman oldular.Şunu iyi anladım, iyilik yapmak her zaman kötülük getiriyor..Benim psikolojim alt üst olmuş durumda, hem maddi hem manevi olarak büyük çöküntü yaşıyorum..Sizin akrabalarınız tarafından madur edilmenize çok üzüldüm, ama en azından onların halinin ne olduğunu biliyorsunuz ve en azından siz yalnız değisiniz. İster akraba olsun ister eş, dost ve arkadaş; hiç fark etmiyor. İnanın kimse kimseye acımıyor, kesinlikle menfaat ön planda oluyor.Ben sizin akrabalarınızdan uzak olmanızı tavsiye ederim, sonuçta yine sizler zarar görürsünüz. Ben herşeye rağmen yinede affedici olarak bu yakınlaşmayı denedim ve sonuçta yine zarar gören kendim oldum, şimdi ise çok zor durumdayım anlıyacağınız...:eek:fftopic: :banghead: işte böyle...

arkhe93

Kayıtlı Üye
XTX çok haklısınız. Bu cevabı vermek için sabahı bekleyemedim. Saat 02:00. o akrabamın çocuğunun zararı dokundu. Çok haklısınız. Ve uzak durucam artık. Allah yardımcınız olsun :( Umarım bundan sonra karşınıza çok iyi insanlar çıkar. Menfaatsiz.

Belladona

Banlı Kullanıcı
kurda sormuşlar neden ensen kalın diye.."kendi işimi kendim yaparım" demiş. Yani: hiç kimseye güvenmeyin, başkasına iş verecekseniz bile sürekli kontrol edin ve o işi de çok iyi bilin. Örneğin avukat tuttunuz diyelim, hukuğu da çok iyi bilmek zorundasınız. Aksi halde meslek erbabının elinde kukla olursunuz. Haa bir de çok zorunlu kalmadıkça peşin para ödemeyin. O para istediğiniz amaçla kullanılmadığı gibi geri de alamazsınız, çarçur olur gider...

arkhe93

Kayıtlı Üye
Çok haklısınız Belladona. Ama işte canım ciğerim diyip güveniyorsun. Ne olursa olsun büyük sözü dinleyeceksin aslında ama nerdeee.

XTX

Kayıtlı Üye
:)
XTX çok haklısınız. Bu cevabı vermek için sabahı bekleyemedim. Saat 02:00. o akrabamın çocuğunun zararı dokundu. Çok haklısınız. Ve uzak durucam artık. Allah yardımcınız olsun :( Umarım bundan sonra karşınıza çok iyi insanlar çıkar. Menfaatsiz.
Teşekkürler arkhe93, sağol arkadaşım, bundan sonra daha çok dikkatli olamamız gerekiyor..Daha fazla zarar görmiyelim, artık canımız yanmasın.. Sizin ve aileniz için de hayırlısı olsun, inşallah bir an önce sağlıklı, bol rızıklı ferah günlerinize kavuşursunuz......Bu arada bir arkadaşımız bize çok güzel tavsiyelerde bulunmuş, sağolsun...

XTX

Kayıtlı Üye
kurda sormuşlar neden ensen kalın diye.."kendi işimi kendim yaparım" demiş. Yani: hiç kimseye güvenmeyin, başkasına iş verecekseniz bile sürekli kontrol edin ve o işi de çok iyi bilin. Örneğin avukat tuttunuz diyelim, hukuğu da çok iyi bilmek zorundasınız. Aksi halde meslek erbabının elinde kukla olursunuz. Haa bir de çok zorunlu kalmadıkça peşin para ödemeyin. O para istediğiniz amaçla kullanılmadığı gibi geri de alamazsınız, çarçur olur gider...
Belladona, sevgili arkadaşım çok doğru söylemişsin, yüreğine ellerine sağlık.. Bu söylediğin yanlışları ben hayatımda çok yaptım malesef..İnsanlara karşı hemen güvenip inanmak gibi bir zaafım var ne yazıkki, çok iyi niyetli olmamak gerekliymiş, artık daha iyi anlıyorum; bunca zarardan sonra şüpheci bir kişiliğe büründüm ama bazen de yardıma ihtiyacımız olduğunda mecburen kişiye güvenmek zorunda kalıyoruz.. Ayrıca hukukla ilgili sorunlarımda var, hakim-avukat-dava-mahkeme-temyiz...5 yıldır devam ediyor...Söylediklerinizde çok haklısınız, ayrıca yorumunuz için teşekkür ederim; gerçekten çok hoşuma gitti..tavsiyelerinizi dikkate aldım....:) :) Sağolun.. saygılar..

Belladona

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar rica ederim, mahcup ediyorsunuz. Ben herkesin bildiği genel şeyleri söyledim. Önemli olan bilmek değil uygulamaktır. Öğrendiğinizi uygulayaBİLDİĞİNİZ zaman bir anlam taşır.
Umarım herşey hepimizin istediği gibi olur, umarım bundan böyle "insanlara güvenimizi kaybetmeye mecbur bırakan" insanlar çıkmaz karşımıza. Sevgili XTX, size de mahkemenizde sabır ve şans dilerim, çünkü iş hukuka, davaya, hakime dayandı mı sabır ve şansa da ihtiyacımız oluyor maalesef.

yohauns

Kayıtlı Üye
onlar o paraları aldıklarını sanıyorlar ama bilmiyorlar ki onları gözetleyen biri var böyle insanlar yazık hemde çok yazık arkadaşım sanada tavsiyem sana bu başına gelen olayda pek fazla yardımcı olacak kişi olduğunu zannetmiyorum hem bulsanda giden gitmiş ama hesabını elinde sonunda sorarsın