Sarkaç (Pendel) yapımı

Angel777

Kayıtlı Üye
Öncelikle bir amacınız olmadan öylesine eğlence olsun diye pendel yapmamalısınız.Yapmanız için ya cadı olmayı istemelisiniz, ya Evrensel enerjilerle şifa vermeyi istemelisiniz, ya da fal bakmalısınız. Ben pendelimi bu amaçların üçü için de kullanıyorum.
Madde 1. Pendelinizi hangi amaçla kullanacaksınız?
Eğer fal için kullanacaksanız bir ipin ucuna her hangi bir nesne bağlayarak pendel yapabilirsiniz.
Eğer ki cadılık için kullanacaksanız, ucu inceleşen, piramit benzeri bir şekile sahip olan, sentetik ve yapmacık materyelden olmaması kaydıyla, siyah bir ip ve ya bir cincirin ucunda. Bu nesne Ahşap, Mineral kristal, cam, bakır, gümüş, altın, aluminyum olabilir.
Fakat, eğer bu pendeli şifa için kullanacaksanız, çıkışınız yok, Kuvars kristalini bir zincirin ucuna bağlamalısınız.
Evet madem ki materyali seçtik geçelim diğer maddeye.
Madde 2. Neden başlamalıyım?
Bir gümüşçü vs gibi bir yerden ucu sivri olan, konüs ve ya piramit şekilli bir kolye ucu kuvars ve bir gümüş zincir alın. Sadece fal bakacaksanız bakır (gümüş, cam, altın vs vs) ve ucu sivri bir nesne ayrıca da siyah ip ve ya zincir.
Madde 3. Nasıl yapılıyor?
Zinciri kolye ucuna takın ve bir hafta boyunca, karanlık bir dolapta, içi kaya tuzu ile dolu bir bardak suda bekletin o sarkacı. Kolye ucu zincirin ucunda olmalı ve zincir açık olmalı. Daha sonra sarkacınızı tuzlu sudan çıkartın. Googleden ay takvimini araştırın, Ay takvimine göre dolunayın ilk gecesi pendelinizi ay ışığı gören bir yere koyun (açık havada). Sabah olmadan, yani güneş doğmadan sarkacınızı alın ve siyah bir mendile ve ya keseye sarın. O gecenin akşamı yine ay ışığnda beklesin. Ve yine sabah olmadan sarkacı alın. Sarkacınız güneş ışığı görmemeli. 3. gece de bunu tekrarlayın ve sarkacınızı almadan önce, gece ve ya sabaha yakın bir zamanda, parmağınızı iğne ile ve ya bıçak ile delin, bir kaç damla kanı pendelinize damlatın. Onu kendinize bağlamak amaçlıdır bu. Damlatırken bunları okuyun.
Sarkacım, aldım seni
Tuzlu suda arındırdım,
Dolunayda yükledim
Kanım ile bağladım,
Benimsin artık benim.
Sadece benim,
Yüksek benliğim duy sesimi,
Cevapla her sorumu,
Noktalı ve yılzdızlı yerlede kafiyeli bir şekilde pendelinize onu hangi amaçlarda kullanacağınızı söyleyeceksiniz. Bu şiiri okumak zorunda değilsiniz, kendiniz de kafiyeli bir dua yazabilirsiniz, bir meleğe ve ya Tanrıça- Tanrıçaya adayabilirsiniz vs. Benim yazdığım sadece basit bir örnekti.
Ay ışğının amacı sadece onu enerji ile yüklemektir. Bunu yaptıktan sonra yine siyah kesesine koyun. Hiç kimse dokunmasın ve güneş ışığını görmesin...
Pendelin kullanımını bir sonraki yazımda anlatacağım. Sevgi ve ışıkla...

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Daha geçen hafta pendel alacaktım. Fiyatlarını araştırdım ve bana 30 tlye falan gelecekti. Kendim yapabilmem çok daha iyi. Hem daha ucuza gelecek hemde tamamiyle bana ait olacak. :D Çok sağolun Sayın Angel777. :) Verdiğiniz bilgiler çok işime yarayacak ileriki zamanlarda. :)

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Hazır satın aldığımız pendelere de karanlık dolapta bekletme ayışığında şarj etme vs.yi uygulamamız gerekiyor değil mi?

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Sayın Angel777, ben yakın bir zamanda pendel yapacağım ve şifa için kullanmak istiyorum. Kristal kuvars buldum; ancak kuvarsım piramit şeklinde değil. Ucu sivri yalnızca... Sizce pendelimi bu şekilde bir kuvarsdan yapmam uygun olur mu? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Saygılar...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sayın Angel777, ben yakın bir zamanda pendel yapacağım ve şifa için kullanmak istiyorum. Kristal kuvars buldum; ancak kuvarsım piramit şeklinde değil. Ucu sivri yalnızca... Sizce pendelimi bu şekilde bir kuvarsdan yapmam uygun olur mu? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Saygılar...
Uygundur..

pandorax

Kayıtlı Üye
Arkadaslar bu Pendel dedigimiz gerec cadilarin hayatinda ne derece onemlidir bileniniz varsa aciklayabilir mi lutfen? Ne amaclarla kullanilir?

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Arkadaslar bu Pendel dedigimiz gerec cadilarin hayatinda ne derece onemlidir bileniniz varsa aciklayabilir mi lutfen? Ne amaclarla kullanilir?
Sarkaçlar sadece araçtır; diğerleri gibi. Kristal kuvars yüklenebilir bir taş olduğundan, genellikle o kullanılır. Neyi yüklerseniz, o sebeple kullanablirsiniz. Önemi kısaca budur. Şifa yüklerseniz, şifa için ve çakralarla çalışırken kullanırsınız.