Manyetik Gelişim

Mermaid

Kayıtlı Üye
Doğu'da kahinlerin becerileri çubuk biçiminde bir mıknatıs kullanılarak geliştirilir. Bunun için çubuk biçimli bir mıknatısa ihtiyacınız olacak. At nalı biçiminde mıknatıs, bu iş için uygun değildir. Mıknatısı asın ve yarım saat kadar altında oturun (mıknatıs hemen başınızın 5-10 cm yukarısında kalacak biçimde asılmalıdır). Mıknatısın hangi kutbunun bilinciniz üzerinde genişletici bir etkisi olduğunu bulmanız gerekli. Yanlış kutup altında oturuyorsanız, kendinizi anında rahatsız hissedeceksiniz.
Bunu belirledikten sonra, mıknatıs altında geçirdiğiniz bu zamanın size yararı olduğunu göreceksiniz. Ben mıknatısımın altında otururken uzun bir rahatlama alıştırması yapıyorum. Böylece hem yeterince rahatlamış oluyorum hem de kendi kendimle olan uyumumu sağlıyorum.
İnsanlar mıknatısın etkilerini farklı biçimlerde hissederler. Bazılarına başlarının üzeri titreşiyor ve genişliyormuş gibi gelir. Bazıları renkler ve ışık huzmeleri görürler. Bu deneyi ilk yaptığınızda kendinizi az da olsa sersemlemiş hissedebilirsiniz.
Deneyi yapmaya devam edin, sezgisel yetenekleriniz zaman içinde gelişecektir.

Kaynak : Yeni başlayanlar için aura okuma / Richard Webster

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu arada mıknatıs başın üst tarafına gelecek biçimde asıldığında dikey mi kalacak yoksa orta ağırlık noktası bulunarak yatay mı bağlanacak? Bu konuda da bilgi varsa eklemenizi rica edeceğim. Güzel bir paylaşım.

Mermaid

Kayıtlı Üye
Mıknatısın dikey olarak asılması gerekiyor. Alt ya da üst kutuplarından hangisinin size uygun olduğunu tespit edip size uygun olan kutup alta gelecek, yani başınızın üzerinde bulunacak şekilde dikey bir biçimde asılmalıdır.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Mıknatısın dikey olarak asılması gerekiyor. Alt ya da üst kutuplarından hangisinin size uygun olduğunu tespit edip size uygun olan kutup alta gelecek, yani başınızın üzerinde bulunacak şekilde dikey bir biçimde asılmalıdır.
Teşekkürler tarif için. Buna benzer bir çalışmayı ben kendim yapmıştım ama başın üstüne 10 cm lik hizaya (tepe çakrası) eklememiştim. Basit ama güzel bir yol. :)