Bitkilere Tedavi

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Bitkilere Tedavi
Evde ya da işyerimizdeki bitkiler zaman zaman mutsuz olmaya başlarlar biz erkenden farkına varmazsak hastalanıyorlar .
Her canlı gibi onlar da sevgi ilgi ve alaka bekler . Aşırılıklar her canlıya zarar verecileceği biliniyor. Bitkiler , türüne göre
özel bakım ister . Kimi suyu sever , kimi gölgeyi , kimi arsız olup pek nazlanmaz ama bizimle yaşadıkları sürece onlar bize alışırlar
biz de onlara . Bir ailenin bireyi olarak yer alırlar evimize ve herşeyiden önce sevgimizle besleniyorlar.
Burda bir Menekşe nin hikayesini anlatmak istiyorum .
Geçen sene yeni işe başladığımda , mekanın içinde birkaç çeşit çiçek vardı , aralarında bir de Menekşe vardı. Saksıda suyun içinde yüzüyordu resmen.
Gövdesi çürümüş , kahverengi , sulu ve yapışkan bir görünümü vardı , yapraklar düşmüş ve orda mutsuz mutsuz onu dilinden anlayacak birini bekliyordu sanırım.
Kalan iki yapraklardan birine dokunup az kaldırmak istedim , incelemek istedim ama dokunur dokunmaz yaprak elimde kaldı . Çürük idi.
Patronum " Ne çiçek idi bu ? At at bundan bi şey olmaz artık..bitti bu " dedi bana o zaman . Ama ben atmadım . Yalnız kadığım sürece ışık gönderdim , onunla onuştum
ama yaklaşık yedi ay kadar bir damla su bile vermedim , yani anlayacağınız üstüne iki mevsim geçmiş. Bir gün "ışık tedavisi " uygulamak istediğimde saksıda birden 3-4
yaprak belirlendiğini gördüm . O an ki heyecanımı anlatamam :) İlk suyu o zaman verdim ve daha güçlü bir ışık , daha güçlü bir sevgi , ee ne de olsa emeğimin
mükafatını gördüm . Ve Menekşe çok hızlı bir şekilde büyümeye başladı . Normal bir çiçeğin 2-3 katı daha hızlı . Tekrar bekleme salonunda aldım onu ve o her gün
büyüyordu , büyümeye doyamıyordu .
Şimdi çalışmadan bahsetmek istiyorum . kısa bir meditasyon yaptıktan sonra toprağın içinde kök saldım , çiçeğin köklerine dolandım ve evrenin yeşil ve altın rengi ışıkları kullandım
sonuç : elma yeşili renginden bir ışık elde ettim ve kökten başlatarak çiçeğin gövdesi yapraklarına ve taç yapraklarına kadar yükseldim ışıkla doldurdum . Özü hissettim
kokusunu alabildim , mutlu ve sağlıklı olduğu hissedebildim . Bu sonuca vardığımda çalışma bitiyordu . Her çalışma bu şekilde gerçekleşti , zaman olarak : haftada bir kere uyguluyordum
Sonucu az önce yazdım zaten . yaprak verdi , büyüdü , mutlu bir çiçek oldu , fakat şaşırtıcı bir sonuç elde ettim , bunu bende beklemiyordum . Aşırı büyüdü :)
Çiçek açmadan evvel , Menekşe olduğunu kimse inanmadı . Çiçek açtıktan sonra daha çok merak uyandırmaya başladı ve bana " Bu nasıl bir Menekşe öyle ?" her sorulduğunda
" Bu benim Astral Menekşe'm " biraz gururlanarak cevap verirdim .
Evet bu benim Astral Menekşem :)

Amethyst

Fotoraf0625.jpg

Fotoraf0619.jpg

Fotoraf0622.jpg

Öktem

Kayıtlı Üye
Maşallah nazarım değecek şimdi o ne devasa bişey olmuş öyle. Muhyi olan Rabb'den sonra özünü kimden almış menekşesi acaba ;)

Voy

Kayıtlı Üye
Benimde fesleğenlerim ölmüştü pek uğraşmıştım onlar için benzer bir yöntemle :)Bence bitkiler en kolay anlayanlar sevgiyi:)Astral menekşenize sevgilerimi gönderiyorum,güzel paylaşım için teşekkürler.

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Benimde fesleğenlerim ölmüştü pek uğraşmıştım onlar için benzer bir yöntemle :)Bence bitkiler en kolay anlayanlar sevgiyi:)Astral menekşenize sevgilerimi gönderiyorum,güzel paylaşım için teşekkürler.

Teşekkür ederim sevgili Voy ,
Sonbahardan bu yana uğraştım ..Kuru topraklı bir saksı olarak duruyordu masanın altına kuytu bir köşede. Ama ben pes etmedim , o da sevgimin ısrarına dayanamayıp bu şekilde tekrar Merhaba dedi :)
Fesleğeniniz en son ne oldu ?

Voy

Kayıtlı Üye
Fesleğenim iyileşti,eskisinden daha büyük oldu .Sonra şehirdışına çıktığım için arkadaşıma emanet ettim onu ve geçen hafta öğrendim ki ölmüş:(

Amethyst

Banlı Kullanıcı
:( sonu kötü olmuş ama ilk müdahalede kurtarabildiniz onu , buna sevindim

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bitkiler uzun süre yaşadıkları ortamdaki diğer yaşam formlarıyla bağlı hale gelir. Bu bağlantıya bakteriler de dahildir. Sadece sevgi veya iyi niyeti değil, ayrım olmaksızın pozitif veya pozitif olmayan bütün etkileri de hissedebilir, buna yönelik tepki verebilirler. Bitkilerin kendilerine yönelik veya yaşadığı ortamda diğer canlılara yönelik tehditlerin de farkına vardığı tespit edilmiştir. Öyle ki, bir bitkinin evinde işlenen tehditkar bir eylem, bitki sayesinde öğrenilebilir. Üstelik bağlı durumda olduğu yaşam formlarından biri hayatını kaybederse kısa süreli bir şoka girerek tepki verirler. Bu şekilde bir cinayeti dahi kamera kaydı alınmışçasına bünyelerinde tutabilirler. Bitkiler sürekli iletişim halinde olup, bizden daha farklı bir farkındalık düzeyine sahip canlılardır. Bitkilerinizle ilişkilerinizi bu doğrultuda, tıpkı bu yazıda da olduğu gibi düzenleyebilirsiniz.

Voy

Kayıtlı Üye
:( sonu kötü olmuş ama ilk müdahalede kurtarabildiniz onu , buna sevindim

Evet ne yazık ki ,bir ara sulamayı unutmuş arkadaşım ,sanırım sonra toparlayamadı :boxing_smiley:.Ama farkettiğim şey bitkiler gerçekten sevgiye çok hızlı yanıt veriyor .

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Evet çok doğru ..Çarşamba günü Astral Menkşemle vedalaşacağım ama , umarım benden sonra da mutlu olur

Belladona

Banlı Kullanıcı
Evet çok doğru ..Çarşamba günü Astral Menkşemle vedalaşacağım ama , umarım benden sonra da mutlu olur
Vedalaşmayın bence, yanınızda götürün eğer işten ayrılıyorsanız.
Ne de olsa onu yoktan var etmişsiniz. Sizin sayılır...