Ölüyü diriltme....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zxaswe

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Merhabalar, öncelikle konuyu yalnış yere açtıysam eğer özür dilerim.

Benim bir düşüncem var o da şu, bir insan öldüğünde cenaze ortamında falan insanlar toplanmışken, orada bulunan 100'lerce insan ölünün dirildiğini imajine etse, böyle bir şey mümkün olmaz mı? Biraz saçma gelebilir ama kişinin ölümünden dolayı üzgün kişiler daha çok inanarak bu işe adapte olur...
Gerçi böyle bir şeye kalkışmak büyük cesaret ister ama değer diye düşünüyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum fakat dini inanışlar üzerinden yorum yapmayalım..

Teşekkürler.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Hayır bu sadece niyet, düşünce, imgeleme veya yetenekle olabilecek bir şey değil. Bir de izinler, şartlar ve usuller gerekir. İşin içine izin ve şartlar girdiğinde de imkansıza yakın bir durum oluşur. İmkansız yoktur zira örneğin İsa peygambere bu izin verilmişti. Bunun dışında, beyindeki hücreleri yeniden çalıştırıp, organları da makine yardımıyla çalıştırırsanız bile yine izin ve şartlarla bağlanan ruhun durumundan ötürü sadece hareketsiz bir bitki elde edersiniz (o da yapılabilirse). Yani benim bilgilerime dayanarak bu sorunuza cevabım, hayır yapılabilecek bir şey değil. Nedenlerini de saydım zaten.

Osiris

Kayıtlı Üye
Tarihte çok az sayıda güçlü majisyenlerin bu olayı yapılabildiğinden söz edilir.

KURTT

Kayıtlı Üye
Kesinleşmiş kaderi ( karmayı ) ne yapsanız değiştiremezsiniz. :) Benim de görüşüm imkansız...

Nakşi

Kayıtlı Üye
Ölüleri diriltebilenler zamanın kutblarıdır, yüz yılda bir gelen evliyaların başlarıdır, devrin imamı da denir. Peygamber efendimizin buyurduğu gibi; "ümmetimin evliyası ben-i israil peygamberleri gibidir". Onların gösterdikleri mucizeleri kutblar gösterirler, her devirde böyle insanlar vardır. Aramayla bulunmaz, kısmetin varsa da onlar seni bulurlar. Ölüler sadece Allah'ın izniyle dirilirler, bu olay her türlü metafizik olayı aşar, sıradan bir evliyayı da aşar.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ölüleri diriltebilenler zamanın kutblarıdır, yüz yılda bir gelen evliyaların başlarıdır, devrin imamı da denir. Peygamber efendimizin buyurduğu gibi; "ümmetimin evliyası ben-i israil peygamberleri gibidir". Onların gösterdikleri mucizeleri kutblar gösterirler, her devirde böyle insanlar vardır. Aramayla bulunmaz, kısmetin varsa da onlar seni bulurlar. Ölüler sadece Allah'ın izniyle dirilirler, bu olay her türlü metafizik olayı aşar, sıradan bir evliyayı da aşar.
Yani bu insan diriltebilen zamanın kutuplarının yüz yılda bir, bir adet geldiğini nerede okudunuz veya kim söyledi? Ayrıca şu hadislerle ilerlemeye bir son verelim. Din ve dinle alakalı şeyler, hadislerle değil sadece tek bir kitapla anlaşılmalıdır. Kuran dışında, mezhepler, evliyalar, büyükler bilmem kimler, hadisler doğru değildir. Peygamber de zamanında sözlerinin kayda geçirilmemesini söylemiştir. Çünkü insan doğasını biliyordu. Hadislerle anlatılan hiçbir şeye güvenilmez. Bunun da ispatı vardır. Elbette o hadisler arasında gerçekten Peygamber'in de sözleri vardır ama bu risk alınamaz. Çünkü din gibi büyük bir olgudan bahsediyoruz.

Sinner....

Banlı Kullanıcı
Yani bu insan diriltebilen zamanın kutuplarının yüz yılda bir, bir adet geldiğini nerede okudunuz veya kim söyledi? Ayrıca şu hadislerle ilerlemeye bir son verelim. Din ve dinle alakalı şeyler, hadislerle değil sadece tek bir kitapla anlaşılmalıdır. Kuran dışında, mezhepler, evliyalar, büyükler bilmem kimler, hadisler doğru değildir. Peygamber de zamanında sözlerinin kayda geçirilmemesini söylemiştir. Çünkü insan doğasını biliyordu. Hadislerle anlatılan hiçbir şeye güvenilmez. Bunun da ispatı vardır. Elbette o hadisler arasında gerçekten Peygamber'in de sözleri vardır ama bu risk alınamaz. Çünkü din gibi büyük bir olgudan bahsediyoruz.

inanç farklı bir boyuttur, bu sozlerınızden sizin inancınızın zayıf olduğunu anlıyorum.. İnanmak için bütünlük gerekir.. Fazla bilgi ruhu kirletir fakat gerekli bilgi ufku açar. Bence sözlerinizi bir daha düşününün ... İyi günler..

origanum

Yönetici
inanç farklı bir boyuttur bu sozlerınızden sızın ınancınızın zayıf oldugunu anlıyorum.. ınanmak için bütünlük gerekir.. fazla bılgı ruhu kirletir fakat gerekli bilgi ufku açar bence sözlerınızı bir daha düşünün ... iyi günler..

Burada kimse kimsenin inancını sorgulayamaz, yorum yapamaz, hakaret edemez, kendi inancını da dayatmaya kalkacak davranışlarda bulunamaz. Kişisel yorumlarınızı belirtmeyin sadece konu hakkında bilginiz varsa paylaşın. Site kurallarımızı ihlal etmeyin ki biz de sizi ihrac etmeyelim.

haniel

Kayıtlı Üye
necromancy ismi verilen büyü dalıyla bu işin yapılabilecegi iddia edilmektedir

Sultan Mirza

Kayıtlı Üye
Kime inanacaksin ki herkesin bisey soyledigi birinin Isa dan bahsetmesi digerinin Ibrahimden bir digerinin Musa dan Budhadan Krishna dan ve bu soylediklerinden birbirini oldurdukleri bir dunyada ancak hic birine inanmayip sessiz kalmak en iyisi. hangine inansan digeri dusmanin oluyor. ben zaten inandigima gore tum bu isimleri gonderen Yaratici bize ornek olarak gondermis ama herkes bunlari kendine ozel insan gibi gorup adam secmis gibi davranmislar.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
inanç farklı bir boyuttur bu sozlerınızden sızın ınancınızın zayıf oldugunu anlıyorum.. ınanmak için bütünlük gerekir.. fazla bılgı ruhu kirletir fakat gerekli bilgi ufku açar bence sözlerınızı bir daha düşünün ... iyi günler..
Şimdi inanmak için ne gerekip gerekmediği konusundaki yüce fetvanız bir yana, hadislerle yola çıkılmaması veya diğer türlü o kutup mudur nedir onlarla bir şey olmayacağını size bir kaç farklı yol ile ispat ederim ama siz anlamayacaksınızdır ve ispatı da reddedeceksinizdir. Şimdi şu ithamlarla dolu yazınıza ne cevap verilir ki? Siz cahil kalmaya devam edin. Buradan bu mesaj yoluyla da bütün Müslümanlara diyorum ki, Kuran dışında inandığınız veya kendinize yol edindiğiniz her şey kitabın kendi emri ile YASAKTIR ve GÜNAHTIR. İki kere iki dört!
kımse kımseyı sorgulayamaz dıyorsunz ancak bunu basta sız yapıyorsunuz ..
yanlıs soledıgı bır seyı belırtmek kuralları ıhlala se bence hıc durmayın ve benı ıhrac edın ancak bu yaptıgınız sey ve soledıklerınız sıtenızı basıtlestırır..

ıkı kere dusunmeden hareket etmek cahıllıktır...

bulundugunuz ıthamlar zaten hos degıl..
Yanlış bir şey söylemedim laf yetiştirmeyin ortalığa yerli yersiz! Yanlış bir şey söylemişsem de düzeltecek kişi sizin gibi biri hiç değil siz daha İSLAMİYETİN ne olduğundan bir habersiniz!
Mesajımı irdeleyelim ve sizin cahilce yaklaşımınıza göre bakalım:
Yani bu insan diriltebilen zamanın kutuplarının yüz yılda bir, bir adet geldiğini nerede okudunuz veya kim söyledi?
-Evet kim söyledi? Kim uyduruyor bunları? Nedir bu yüz yılda bir meselesi? Bu yüzden mi beni inançsız ilan etmiştiniz?
Ayrıca şu hadislerle ilerlemeye bir son verelim. Din ve dinle alakalı şeyler, hadislerle değil sadece tek bir kitapla anlaşılmalıdır. Kuran dışında, mezhepler, evliyalar, büyükler bilmem kimler, hadisler doğru değildir. Peygamber de zamanında sözlerinin kayda geçirilmemesini söylemiştir. Çünkü insan doğasını biliyordu. Hadislerle anlatılan hiçbir şeye güvenilmez. Bunun da ispatı vardır. Elbette o hadisler arasında gerçekten Peygamber'in de sözleri vardır ama bu risk alınamaz.
-Yoksa bu cümlelerim için mi inançsızım? Ha bu arada ben inancımı ispatlamam zira bu beni inançsız yapar. Evet güzel insan söyleyin bakalım bana hangi hadis doğru ispatlayın! Çünkü ben şimdi sana yanlış, sahte ve saçma hadisleri ispatlayacağım. Buna karşı çıkamazsın da çünkü Kuran ile karşılaştıracağım. Ben bıktım sizin gibi cahili susturmaktan ama siz bıkmadınız saçmalıklarınızdan!
BUYRUNUZ EN GÜVENİLİR HADİSÇİLERİN EN İTİBAR EDİLİR HADİSÇİLERİN HADİSLERİ! (Zahmet edip kendimi yorup kendi cümelerimle anlatmayacağım, kurandakidin.com dan alıntı yapacağım, hiç sana başka da zahmet edemem)
Kuran:
“ ... O’nun benzeri gibi hiçbir şey yoktur.”

42- Şura Suresi 11

Hadis: “Allah ahirette Peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir.”

Müslim - İman 302, Buhari 97/24,10/29, Hanbel 3/1

Bu hadisin hangi kitaplarda geçtiğine iyice dikkat edin. Hadis kitaplarının sözde en doğrusu olarak gösterilen, tek hadisini inkar edenin kafir olacağı söylenen Müslim ve Buhari’de. Hadisçilerin mantığına göre bu hadisi inkar eden kafir, bu hadise inanan gerçek Müslüman olacaktır. Allah’a hiçbir şeyin benzemediğini söyleyen ayete karşın, hiçbir mecazi ifadeyi çağrıştırmadan, Allah’ın baldırı olduğunu ve ahirette baldırını açacağını söylemenin saçmalığını uzunca anlatmaya gerek var mı?

Kuran: “Ve hiçbir şey O’nun dengi değildir.”

112- İhlas Suresi 4

Hadis: “Allah benimle görüştü ve el sıkıştı. Elini iki omuzum arasına koydu. Öyle ki parmaklarının soğukluğunu iki göğsüm arasında hissettim.”

Hanbel 5/243

Yine bu hadiste hiçbir mecazi manayı çağrıştırmadan, Allah’a parmak, parmaklarına da soğukluk atfederek Allah şekilleştirilmektedir. Bu hadis İhlas Suresi’nin Allah’ın hiçbir şeye denk olmadığını söyleyen ayeti gibi daha birçok ayetle de çelişir. Eğer hadisteki “el” ifadesi mecazi bir manaya gelip insani eli çağrıştırmasa kabul edilebilir olurdu. Örneğin “Her şey Allah’ın elindedir.” dediğimizde cümlenin akışından her şeyin Allah’ın kontrolünde olduğu anlaşılır. Fakat Allah’a parmak, parmaklara soğukluk atfeden bu hadisten böyle mecazi bir manayı kimse çıkaramamaktadır. Üstelik bu hadiste Allah ile Peygamber’in el sıkışması gibi kabul edilemez bir ifade de yer almaktadır. Şimdi bu hadisleri din kabul eden hadisçiler, mezhepçiler mi gerçek Müslümandır, yoksa hadislerdeki yanlışlıkları görüp Kuran’ı yeterli gören Kuran Müslümanları mı?

Kuran:
“Dinde zorlama yoktur.”

2-Bakara Suresi 256

Hadis: “Dinini değiştireni öldürün.”

Nesei 7-8/14,Buhari 12/1883

Allah’ın hükmünü hadisle aşmaya, Allah’ın dinini kendi kafalarına uydurmaya çalışanların bu uydurması yüzünden çok kelleler gitmiştir. Radikal dinci örgütlerin yaptığı katliamları bu örgütlerin zihinlerinde meşrulaştıran bunun gibi hadislerdir. Evlerinin bodrumunu insan mezarına çevirenleri Diyanet kınamaktadır, ama aynı Diyanet Buhari ve Nesei gibi hadis kitaplarını da övmekte, dinin kaynağı olarak göstermektedir. Bu ne biçim bir iştir? Eğer Sunniliği savunursanız bu katliamlara karşı çıkmanız boşunadır. Çünkü bu katliamlara temel olacak deliller Sunni hadis kitapları ve mezhep izahlarında mevcuttur.

Kuran:
“Ben sizden erkek olsun, kadın olsun hiçbir çalışanın ürettiğini boşa çıkarmayacağım. Hepiniz birbirinizdensiniz.”

3- Ali İmran Suresi 195

Hadis: Kadınlar arasında iyi kadın, yüz tane karga arasında alaca bir karga gibidir.

Buhari 9/1391

Kuran hayır üreten erkeğin de kadının da önünü açık tutarken, hadisler kadının önünü kapamaktadır. Kadın konusu, Peygamber’e iftira olarak uydurulan hadislerin en çok olduğu konulardan biridir. .

Kuran:
“Zulmedenler dedi ki: Siz olsa olsa büyülenmiş bir adama uyuyorsunuz.”

25- Furkan Suresi 8

Hadis: “Peygamber Medine’de bir Yahudi tarafından büyülendi. Günlerce ne yaptığını bilmez durumda ortalıkta dolaştı.”

Buhari 76/47 Hanbel 6/57,4/367

Muhammed Abduh ve Mutezile’nin bu hadise itirazlarına karşın Muhammed Ebu Şehbe hadisi şöyle savunur: “Eğer Abduh sihir hadisini inkar etmişse akıl ve nakil ilimlerinde söz sahibi el Maziri, el Hattabi, Kadı İyaz, İbn Teymiyye, İbnul Kayyım, İbn Kesir, en Nevevi, İbn Hacer, el Kurtubi ve Alusi gibi pek çok alim de O’nun hem rivayet ve hem de dirayet yönünden doğru olduğunu ispat etmişlerdir.” Şehbe, Buhari ve Müslim’in de hadisi kabul ettiğini anlatır ve sihir sonucu olanları hadislere dayandırarak şöyle aktarır: “ Peygamberimiz’e sihir yapılmıştı. Öyle ki hanımları ile cinsi münasebette bulunmadığı halde bulunduğunu zannederdi. Süfyan bunun en şiddetli sihir olduğunu söylemiştir.” (Ebu Şehbe, Sünnet Müdafaası, sayfa 152-153)

Kuran’a göre ise Peygamber’in büyülendiğini söyleyenler zalimlerdir. En güvenilir (!) hadisçilerin çoğuysa Peygamber’in büyülendiğini söylemektedir. Lütfen bu önermelerden mantık kuralları içerisinde sonuç önermesini çıkarın ve zalimin kim olduğunu söyleyin.

Kuran:
“De ki; ‘Allah’ın kulları için çıkardığı süsü ve temiz rızıkları kim haram etmiş? De ki: ‘ Bunlar dünya hayatında iman edenler için, kıyamet gününde ise yalnızca onlarındır. Bilen bir topluluk için biz ayetleri böyle detaylı anlatırız’”

7- Araf Suresi 32

Hadis: “Altın ve ipek ümmetimin kadınlarına helal, erkeklerine ise haramdır.”

Müslim 2/16

Altın ve ipek hem erkek için, hem de kadın için bir süs eşyasıdır. Kuran’da hiçbir ayette yasaklanmazlar. Allah inananların dünyada da bu süslerden yararlanabileceklerini söyler ve erkek kadın ayrımı yapmaz. Her hadisinin doğru olduğu iddia edilen Müslim’in bu hadisi Kuran’ın belirttiğimiz ayeti ile çelişir.
------------------------------------
Bu kadar yeter mi İNANÇLI SÜPER MÜSLÜMAN (!) Sen kimsin ki benim inancımı sorguluyorsun?
Yeter bıktırdınız yahu. Bu arada benim yapacağımı zaten yöneticilerimiz yapmış ve yasaklamışlar sizi şimdi gördüm. Keşke yasaklamasaydınız bunu da şu yazılanlara göre bir daha cahil veya inançsız diye hangi mantık üzerinden kötüleyecekti merak ettim.

Bu arada bütün GMPP'ye de duyuruyorum:
Bizim madem ilkemiz doğru bilgi, dürüst bilgi, o zaman bir konu açıldığında da hep bu ilkelerle hareket edilecek. Bu zaten böyleydi ama ben bir kere daha hatırlatayım. Bundan sonra hangi din olursa olsun, özellikle İslamiyet için, dinin doğruluğu veya emirleri ile alakalı bir konu açıldığında Kuran 'ın bilgileri haricinde bir bilgi ile açılırsa tepki göstereceğim. Diğer dinler için de geçerli. Özellikle Müslümanlığın altını çiziyorum ki ülkemizde ve dünyada Müslümanlığı saçmalaştıranlardan olmayacak bu site. Ben yönetici olarak izin vermiyorum. Tek bir Müslümanlık dini vardır o da Kuran'da anlatılan Müslümanlıktır. Mezhepleriniz için bir şey yazacaksanız da mezhepler bölümünde yazarsınız elbette genel bilgilendirme amaçlı olarak. Genel İslami bilgi için tekrar diyorum ki Kuran'da yazılanın dışında bir şey görmeyeceğim. Zira tekrar tekrar kanıtlamaktan anlatmaktan sıkıldık.

ahmet255

Kayıtlı Üye
Düşüncelerine göre hiç bir şey imkansızdır diye bir lafın gerçekligi yoktur. Bir kere o zaman HAKİKATİ inkar etmiş olursun dostum sana tavsiyem önce enerji çalışmalarına başla ve inancını belirle, sonra oların üzerinde çalışmalar yap, bu düşüncelerin ŞİRKTİR. Bu sitedeki arkadaşlar eğer sana deseydi ÖLÜ DİRİLTİLİR oturup diriltecek miydin? Lütfen düşünmek bile bana göre sakıncalıdır. Önce haddimizi, sonra kendimizi bilelim, hayal dünyasında 'supernatural' dizisinde yaşanan olayları kendimize örnek alırcasına düşüncelere ve küfre kapılmayalım. Saygılarımla.

efsunmai

Kayıtlı Üye
ölüyü diriltmenin kime ait oldugu açıktır fakat o üzüntü esnasında görmeyi bir kere daha cok istersek 5. boyuta geçebiliriz hak tarafından tabi oda mucize :)

gümüş

Kayıtlı Üye
Rüyamda bir tür ölü diriltme görmüştüm ama sonuclarının umduğum gibi olmayacağı konusunda da uyarılmıştım :) Geçmiş zaman ve merak ederseniz diye ekleyeyim diriltilen o günlerde diğer tarafa geçmiş olan ve halen de çok sevdiğim ve özlediğim köpeğimdi ,) Diriltenler ise gece bir şekilde eve giren çok uzun boylu ışıklı adamlar :) Sonraları belki S.King'in hayvan mezarlığı'ndan etkilenmiş ve köpeğimden sonra rüyamda onu canlandırmış olabileceğimi düşündüm ama anı anıyı kovalarken usuma düştü, köpeğimin göçünden 2 sene kadar sonra bir trafik kazası yaptım ve yol boş / karanlıktı. Ucuz kurtuldum denecek bir şey.Arabadan indim ve evin olduğu yönden karanlıktan köpeğimin koşarak geldiğini gördüm. Koştu koştu ve aramızda 50 mt kalınca durdu şöyle bir kokladı ve sonra sanki iyiymişsin bir şey olmamış dersesine kuyruk sallayıp karanlığa döndü.

Kendim inanırım / inanmam başka şey ama olasılıkları sonsuz görüyorum sanırım ve özel bir çalışmam olmamakla beraber izlemeyi seviyorum ve şimdi bu başlık altına yazma nedenim ise "Chillout". Karşılıklı ayet ve hadislerle meramınızı ifade etmeniz bence son derecede takdir edilesi ve bilgilendirici. Uzun zamandır Kur'an ile hadis kitaplarını karsılıklı alıp okumayı düşünüyordum, düşüncede bırakmayıp harekete geçsem iyi olacakmış artık, onu farkettirdiniz ;) Teşekkür ederin

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Rüyamda bir tür ölü diriltme görmüştüm ama sonuclarının umduğum gibi olmayacağı konusunda da uyarılmıştım :) Geçmiş zaman ve merak ederseniz diye ekleyeyim diriltilen o günlerde diğer tarafa geçmiş olan ve halen de çok sevdiğim ve özlediğim köpeğimdi ,) Diriltenler ise gece bir şekilde eve giren çok uzun boylu ışıklı adamlar :) Sonraları belki S.King'in hayvan mezarlığı'ndan etkilenmiş ve köpeğimden sonra rüyamda onu canlandırmış olabileceğimi düşündüm ama anı anıyı kovalarken usuma düştü, köpeğimin göçünden 2 sene kadar sonra bir trafik kazası yaptım ve yol boş / karanlıktı. Ucuz kurtuldum denecek bir şey.Arabadan indim ve evin olduğu yönden karanlıktan köpeğimin koşarak geldiğini gördüm. Koştu koştu ve aramızda 50 mt kalınca durdu şöyle bir kokladı ve sonra sanki iyiymişsin bir şey olmamış dersesine kuyruk sallayıp karanlığa döndü.

Kendim inanırım / inanmam başka şey ama olasılıkları sonsuz görüyorum sanırım ve özel bir çalışmam olmamakla beraber izlemeyi seviyorum ve şimdi bu başlık altına yazma nedenim ise "Chillout". Karşılıklı ayet ve hadislerle meramınızı ifade etmeniz bence son derecede takdir edilesi ve bilgilendirici. Uzun zamandır Kur'an ile hadis kitaplarını karsılıklı alıp okumayı düşünüyordum, düşüncede bırakmayıp harekete geçsem iyi olacakmış artık, onu farkettirdiniz ;) Teşekkür ederin
Size faydalı bir adım atmışsam ne mutlu. Fayda çıkardığınız için ben teşekkür ederim.

Atesböceği1

Kayıtlı Üye
gerçi böyle bir şeye kalkışmak büyük cesaret ister ama değer diye düşünüyorum
teşekkürler
Bu da benim düşüncem (galiba Mevlana ile aynı) :Asıl ölünce dirilmiş olacağız, saf ruh biçimine geçip aslımıza döneceğiz.
Ölüyü diriltmek neye yarar ki, çoğu zaman vücut denilen araç tükenince ölürüz. Ta ki yeniden bedenlenene kadar....

Enerji35

Kayıtlı Üye
Hayır olmaz imgelemek yetmez, istediğin herşeyi yap yine olmaz. Tek büyük nedeni var izin. Bazı şeyler insanlara yasaktır, yaradılışta bu kurallar konulmuştur. Zaten bir melekten bunu dileyemezsin, belki bir demon çok güçlü ve sana bu konuda yardım edecek. İmkansıza yakın bir şey bütün damarındaki kanı boşaltman gerekirdi heralde. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...