İmajinasyon

Turkuaz_

Kayıtlı Üye
İmajinasyon Nedir ?

Arkadaşlar imajinasyon bi nevi gözler kapalı görmektir yani gözlerinizi kapatın ne görüyorsunuz ? karanlık bir görüntü öyle değil mi ? işte imajinasyon o siyah görüntünün istediğiniz gibi şekillendirilmesidir...

nasıl gözleriniz acık herşeyi net görüyorsanız gözleriniz kapalıda öyle görebilirsiniz...

biraz önce başka bir konuda imajinsyon calısmalarının 1-2 yıl sürdüğünü yazmıs bazı arkadaşlar ve bu yüzden bu konuyu acma gereği duydum ve o arkadaş gerçekten 1-2 yıl ugrastıysa gerçekten cok yazık en geç 1 ayda bu yetenege sizde sahip olabilirsiniz eger yeterince calısırsanız bu süre 1-2 haftaya kadar iner bundan emin olun...

Peki İmajinasyonun faydası ne ?

İmajinasyon yeteneğinizin gerçekleşmesi meditasyon yapmanızı kolaylaştırır sizde bu yetenege sahip olunca göreceksiniz ki muhteşem bişey gözünüzü kapatıyorsunuz ve istediğiniz yeri bütün ayrıntılarıyla görebiliyorsunuz ( tabi ki canlı bir şekilde değil ) bu yüzden güzel bişey ayrıca sitede bir çok kişi levitasyon kinezi çeşitleriyle ugrasıyordur kinezide de imajinasyon cok önemlidir her şeyin basında imajinasyon gelir imaje etmeden bir kaşık bükmek yada suyu kontrol etmek ateşe hükmetmek imkansız denecek kadar zordur ama imajinasyon yeteneginiz varsa emin olun hiçde zor olmayacaktır...

İmajinasyon yeteneğini nasıl geliştiririz ?

bu yeteneği geliştirmek için bazı resimler var bu resimlere bakarak kolayca geliştirebilirsiniz ama bu çalışmalar sırasında gözleriniz biraz yorulabilir onun içinde fazla zorlamamanız gerekir ilk günden sonra bile imajinasyon yeteneginizdeki değişimi gözlerinizle görebilirsiniz... bu resimler şu anda bende mevcut eğer sitede çok istek olursa bu resimleri paylaşırım zaten resimleri görünce cok basit 2 dk de paint de yapabileceğiniz resimler....

Alıntıdır

Artemis*

Kayıtlı Üye
Özel mesaj atmamızı belirtmediğiniz için burdan yazıyorum o resimleri sizden alabilirmiyim?

YasinLY

Kayıtlı Üye
Güzel paylaşım, resimleri koyacak mısınız ?

Sydonay

Kayıtlı Üye
İş
EÄŸitimci
Arkadaşlar imajinasyon çalışmaları için 'Zener Kartları' olarak isimlendirilen kartlar üzerindeki şekilleri kullanmanızı tavsiye edebilirim kendi adıma. Zaten çoğu ruhsal çalışmalarla ilgili kaynakta da Zener kartları üzerindeki şekillerin kullanılması tavsiye edilmektedir imajinasyon konusunda diye bilmekteyim.

Bu şekiller daire, kare, artı, dalgalı görünüm ve yıldızdır. Bunları beyaz fon üzerine siyah ya da; siyah fon üzerine beyaz olarak edinerek - kendiniz hazırlayabilir ya da; bilgisayardan çıktı da alabilirsiniz bu kartları internetten bularak - kullanabilirsiniz.

Zener Kartları üzerindeki şekiller basit olduğundan imajinasyon çalışmalarının başlangıcında çok işinize yarayacaktır. Aynı şekilde ben imajinasyon için mum alevini de kullanmıştım bu çalışmaya ilk başladığım zamanlarda.

Bu bedensel bir özelliğimizden faydalanmaktır ruhsal bir konuda. Parlak bir görüntüye baktıktan sonra gözlerimizi kapattığımızda gözlerimizi kapatmadan önce seyrettiğimiz parlak görüntünün bir tür negatifi o karanlıkta oluşur ve bir belirip bir kaybolur. İşte imajinasyon çalışması ilk seviyelerde basitçe şöyle tanımlanabilir; gözlerimizin karanlığında bir belirip bir kaybolan görüntüyü kalıcı ve sabit hale getirmeye çalışmak...

Zener kartlarının kullanılmasında ve bunların siyah beyaz kullanılmasının tavsiyesinde de benzer bir mantık yatar. Şekil-zemin arasındaki renk çatışması görüntüyü daha kalıcı kıldığı için de Zener kartlarını bu renklerde kullanmamız tavsiye edilir.

Kusura bakmayın şu an yine çok dağınık zihnim. Anlatmaya çalıştım ama ne kadar başarabildim bilmiyorum.

ComRad3

Kayıtlı Üye
Size internette hazır olarak bulduğum bir kaç tane zener kartı

Zenerkarten_c.jpg

hayalethikayeleri_zenerdestei6rh.gif

732px-Cartas_Zener.svg.png

zalim

Kayıtlı Üye
Neden imajinasyon diyorsunuz siz Turk degil misiniz?Yada imajinasyonun ne demek oldugunu biliyor musunuz?Turkce sozcuk dururken neden fransizca bi sozcuk kullaniyorsunuz?Bildigim kadariyla bu sosyal agda kurallar var.Acaba bu kurallarin icinde Turkcenin korunmasi yok mu?

Imajinasyon=Hayalleme denemez mi neden imajinasyon? Turkceye yabanci sozcuk sokmak size zevk mi veriyor?

YasinLY

Kayıtlı Üye
Bu zener kartları daha çok telepatiyi geliştirmiyor mu ?

Kar

Elit Üye
Sayın zalim Türkçe dilini doğru kullanma tabiki sitenin kurallarında var ama üyelerimiz Türk olup olmadığını sorgulamak size düşmez.Sitemizde bir çok ülkeden yabancı arkadaşımız var.

mavişpery

Kayıtlı Üye
Bu zener kartları daha çok telepatiyi geliştirmiyor mu ?

Evet zener kartları telepati için kullanılır fakat imajinasyon için zener kartlarının üstündeki şekilleri imgelmek amacıyla da yararlanılabilir. Mesela o şekillerden birine bir süre bakarak aklınıza kazırsınız ve gözlerinizi kapattığınızda şekili görmeye imgelemeye çalışırsınız..

Neden imajinasyon diyorsunuz siz Turk degil misiniz?Yada imajinasyonun ne demek oldugunu biliyor musunuz?Turkce sozcuk dururken neden fransizca bi sozcuk kullaniyorsunuz?Bildigim kadariyla bu sosyal agda kurallar var.Acaba bu kurallarin icinde Turkcenin korunmasi yok mu?

Imajinasyon=Hayalleme denemez mi neden imajinasyon? Turkceye yabanci sozcuk sokmak size zevk mi veriyor?

eski zamanlarda ülkeler birbirinin dillerinden etkilenmiştir ve günümüzde de çeşitli diller bizim dilimize yerleşmiştir. türkçeyi bu kadar korumak istiyorsan yerleşen diğer fransızca sözcükleri de çıkarsana lütfen.. bakalım ne kadar başarabilceksin.. imajinasyon sözcüğü imgelemekten oluşmuştur. imgelemek de dediğiniz gibi hayallemektir. tükçe bir sözcük olmasa da türkçemize yerleşmiştir. ona bakılırsa sizin kullandığınız 'zevk' kelimesi de türkçe değildir. ama yerleşegelmiş olarak kullanmak aciz sayılmıyor.. uslubunuza dikkat etmenizi öneririm... iyi forumlar.

zalim

Kayıtlı Üye
Turkce konusmasini bilmeyene bu sekilde hitp edilir.Ayrica sen yonetici misin ki bana uslup dersi vermeye kalkiyorsun.Ben dilimdeki butun yabanci sozcukleri atmak icin ugras veriyorum peki ya sen ?

Ayrica zevk sozcugu bundan yuzlerce yil once girmis ama senin imajinasyon dedigin senin gibi kendini avrupali diye tanitanlar tarafindan sokulmaya calisilan bi sozcuk.Bunun gibi start,jurnal,aplike,andikap sozcukleri bilincli bir sekilde Turkcenin bozulmasi icin dilimize sokulmaya calisilmaktadir.Cunku dili olmayan bir ulusun hic bir seyi olmaz.Bu yazidan ceza bile alsam onemli degil cunku ben dilimi ve Turklugumu korumaya calisiyorum ve sonuna dek koruyacagim.Madem imajinasyon imgeleme demek neden o sozcugu kullanmaiyorsun?

mavişpery

Kayıtlı Üye
Turkce konusmasini bilmeyene bu sekilde hitp edilir.Ayrica sen yonetici misin ki bana uslup dersi vermeye kalkiyorsun.Ben dilimdeki butun yabanci sozcukleri atmak icin ugras veriyorum peki ya sen ?

tüklüğü bu kadar çok seviyorsan türklerin hoşgörülü ve nazik olduğunu da biliyorsundur ama nedense ben sende bunu göremedim. ayrıca seni uyarmak için yönetici olmam gerekmiyor. bu sitede tek rahatsız olanlar yöneticiler değil. diğer üyelere karşı saygı çerçevesini aştığının farkına varmanı istedim. sonuçta yöneticiler de insan diğer üyeler de insan.. ve insanları bu şekilde aşağılaman senin haddine değil !.. türkçe konusuna gelince; elbette sonuna kadar türküz ama ne anlamdır ki sen benim demek istediğimi anlayamıyorsun. ya da ben anlatamıyorum.. bir önceki mesajımı dikkatli oku istersen.. hala anlatamadıysam (ya da anlamıyorsan) çabalarımı boşuna vermek istemiyorum.. senin gayretini de görmediğim sürece !!..

Ayrica zevk sozcugu bundan yuzlerce yil once girmis ama senin imajinasyon dedigin senin gibi kendini avrupali diye tanitanlar tarafindan sokulmaya calisilan bi sozcuk.Bunun gibi start,jurnal,aplike,andikap sozcukleri bilincli bir sekilde Turkcenin bozulmasi icin dilimize sokulmaya calisilmaktadir.Cunku dili olmayan bir ulusun hic bir seyi olmaz.Bu yazidan ceza bile alsam onemli degil cunku ben dilimi ve Turklugumu korumaya calisiyorum ve sonuna dek koruyacagim.Madem imajinasyon imgeleme demek neden o sozcugu kullanmaiyorsun?

konu başlığı imajinasyon olarak açılmış.. imgeden türemiş bir sözcük.. rahatsızlık duydusan biraz daha sakin ve rahatsız etmeyen bir dille anlatsaydın senin lehine olurdu.. bi TÜRK olarak senin göstermediğin hoşgörüyü gösteriyorum ve saygı duyuyorum.. bu konuyu gereksiz işgal etmekten alıkoyuyorum kendimi sana iyi günler.. hala polemik yaratmaya devam etmek istiyorsan kendi kendine devam et..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu konu uzarsa hem konuyu kapatacağım hem de cezai işlem uygulamak zorunda kalacağım. Sn. Zalim, size söylemem gereken bazı şeyler var, umarım faydası olur.
-Burası Orta Asya değil. Günümüz Türkçesi, Osmanlı İmparatorluğu zamanından beridir şekillenen ve yenilenen bir dildir. Bu ülke ve bu imparatorluk da sadece Türk ırkı tarafından bu günlere gelmedi. Bu konuda önce bir sakin olun ve unuttuğumuz hoş görüyü yaşatmaya çalışın. İşte o zaman Türk diline de Türk ırkına da asıl hizmetinizi vermiş olursunuz. Bir dil sürekli gelişir. Bu arada size ''imajinasyon'' kelimesinde de katılıyorum. Daha uygun bir ifade kullanılabilir ama asıp kesmeye lüzum yok.
-Burada herkes Türk değildir, olmak zorunda da değildir. Yani Öz Türkçe'yi kimse konuşamaz ve konuşmak zorunda da değildir. Biz yönetim olarak zaten dilimizi düzgün kullanıp, imla kurallarına dikkat edilmesi konusunda çok hassasız. Bunu zaten uyarı yazılarında da görebilirsiniz. Ama gözlemlediğim kadarı ile siz belirli bir grup ve ideoloji üzerinden hareket ediyorsunuz ki biz bu konuda da hassasız. Anladınız sanırım neyden bahsettiğimi.
-Bir öneriniz, bir karşı fikriniz varsa bunu özgürce ve rahatça sununuz ama bunu yaparken üslubunuza dikkat ediniz ve başkalarının özgürlüklerini kısıtlamayanız. Hoş görü ve saygı göstermek zorunda olduğunuz bir forumda olduğunuzu hatırlayınız.

Turkuaz_

Kayıtlı Üye
"zalim" kardeş türkçe yi savunduğun için teşekkür ederim sana...
günümüzde türkçenin önemini bilen kimse yok bende bu konuda hassasım ama bak bazı durumlar olur ki türkçe konuşamama durumunda kalırsın mesela günlük hayatında "otobüs" kelimesini kullanıyorsun bu türkçe değil ama bunun yerine kullanacak kelimemiz yok bu tdk nın bir eksikliği yine aynı şekilde televizyon kelimesi de öyle başka diyecek anlamlı bişey yok anlataibliyormuyum ?
bu imajinasyon meseleside ona benzer bişey imajinasyon kelimesi evrensel bir kelimedir... bilimde evrensel kelimeleri değiştiremezsin buda öyle bişey başka bişey demem dogru olmazdı umarım anlatabilmişimdir derdimi
tekrar türkçeyi savundugun için teşekkür ederim

AkeLdan

Kayıtlı Üye
hayal kelimesi de türkçe değil zaten zalim arkadaşım..kimse kusura bakmasın sırf türkçe olacak diye bu yaştan sonra deir'e temur diyemem...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Konunun uzamaması gerektiğini izah etmiştim. Israrla uzatmayınız lütfen.