Tuvalet ve banyo adabi ile alakali bir açiklama

faruki777

Kayıtlı Üye
İş
Serbest
Günümüzde her insan kendine uygun mekan yada yerlerde yaşar ve oralarda çalışıp, oralarda dolaşır. Kimi kahve hanede duman altını, kimi bar köşelerini, kimi çöplükleri seçer. Bu seçim onların tıynıyeti (yaratılış, huy, ahlak) ile yakından alakalıdır.
İnsanlarda durum böyle olduğu gibi cinlerde de aynıdır. Cinlerinde süfli olanları banyo, tuvalet, çöplük gibi yerlerde yaşar. Oralara gelen insanlara musallat olur ve onlara maddi manevi zararlar verirler.
Bu zararlardan korunmak için öyle yerlere giderken yada o tür yerlerden geçerken çok dikkati olmalı, besmele ve dua okumadan oralardan geçmemelidir.
Bu tür yerlerde yaşayan cinlerin erkeklerine hubs, dişilerine habâis denir. Pislik kokusu ile beslenirler ve insanlara vesvese verirler.
Onun için bu yerlere uğrarken, tuvalete yada banyoya girerken “e-uzü billahi minel hubsi vel habâis” diye dua etmelidir. Bu dua okununca orda bulunan şeytanlar (süfli cinler) hemen orayı terk ederler ve sen oradan çıkana kadar bir daha oraya uğramazlar.
Eğer terk etmeyecek olurlarsa insanın üzerinde bulunan hafaza melekleri onları dışarı atarlar.

sebnef

Kayıtlı Üye
güzel paylaşım ALLAH bunlardan korusun bizi ama korktun zaman daha çok musallat olurlarmış dorumudur

faruki777

Kayıtlı Üye
İş
Serbest
güzel paylaşım ALLAH bunlardan korusun bizi ama korktun zaman daha çok musallat olurlarmış dorumudur

korktuğun zaman evhama kapılırsın evhamlanınca bolca düşünürsün müslüman olanlar hariç diğeri yani kafir olanaı şeytana hizmet ederler onlar insanlarla uğraşırlar ama herzaman başarılı olmazlar insanlarda yazıyla ve kendisinin okuduğu koruma yoksa başarılı olurlar en duygusal,korktuğu anlar insanın en zayıf olduğu zamanlardır.yazılacak hususta kontenjan arkadaşımız yardımcı olabilir size ben okunacak hususta yadımcı olayım arkadaşım ayetel kursi bu ve buna benzer durumların ilacıdır.sabah kalktığında ve akşam yatarken güzelce abdestini al sağ tarafına oku üfür, sonra arkana ,sonra soluna, sonra önüne ,sonra yukarı,sonra aşşağı birtane de oku bir daireye kendini alıyomuş gibi etrafına üfür.böyle yaparsan herdaim çok mükemmel korunursun bi iznillah.

sebnef

Kayıtlı Üye
tşkederim ayetel kursi herzaman okurum ama genede insan korku hissine kapılıyor bunu sölediniz iyi oldu demekki doru yapıyormuşum

La-edri

Kayıtlı Üye
euzu-besmelede yeterlidir esasinda..

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
korktuğun zaman evhama kapılırsın evhamlanınca bolca düşünürsün müslüman olanlar hariç diğeri yani kafir olanaı şeytana hizmet ederler onlar insanlarla uğraşırlar ama herzaman başarılı olmazlar insanlarda yazıyla ve kendisinin okuduğu koruma yoksa başarılı olurlar en duygusal,korktuğu anlar insanın en zayıf olduğu zamanlardır.yazılacak hususta kontenjan arkadaşımız yardımcı olabilir size ben okunacak hususta yadımcı olayım arkadaşım ayetel kursi bu ve buna benzer durumların ilacıdır.sabah kalktığında ve akşam yatarken güzelce abdestini al sağ tarafına oku üfür, sonra arkana ,sonra soluna, sonra önüne ,sonra yukarı,sonra aşşağı birtane de oku bir daireye kendini alıyomuş gibi etrafına üfür.böyle yaparsan herdaim çok mükemmel korunursun bi iznillah.
Müslüman olanlar hariç diğeri yani kafir olanı demişsiniz. Bu tanımı Müslüman olmayan kişi ya da varlıklar için lütfen kullanmayınız. İnanç ayrımına işaret eden tüm düşünce ve davranışlar forumumuzda yasaktır!

La-edri

Kayıtlı Üye
arkadas zaten "kafir" cümlessinin tam manasini bilmiyor galiba, "kafirlik" gayrimüslümlük degildirki ,gayri müslüm ehli kitap ise ona "gavur " dahi diyemessiniz..onun adi bellidir,ya hiristiyandir yada yahudi. ama kafirlik bu pekala müslümanlar icindede meydana gelebiliyor. Kurani bileceksin ama ört bas edeceksin, gercegi ya inkar edeceksin yada kendi nefsine göre yorumlayacaksin, kafir budur..

faruki777

Kayıtlı Üye
İş
Serbest
arkadas zaten "kafir" cümlessinin tam manasini bilmiyor galiba, "kafirlik" gayrimüslümlük degildirki ,gayri müslüm ehli kitap ise ona "gavur " dahi diyemessiniz..onun adi bellidir,ya hiristiyandir yada yahudi. ama kafirlik bu pekala müslümanlar icindede meydana gelebiliyor. Kurani bileceksin ama ört bas edeceksin, gercegi ya inkar edeceksin yada kendi nefsine göre yorumlayacaksin, kafir budur..

Gavur: Kafir , dinsiz demektir ki en meşhur manası budur diğer anlamlarda da kullananlar oluyor mesela: Hıristiyan, Avrupalı yada insafsız, merahmetsiz, taş kalpli gibi.
Kafir hepinizinde bildiği üzere Allah'ı inkar eden kabul etmeyen demektir
ben biliyorum gayette arkadaşım sen bilmiyosan öğren lutfen..

sebnef

Kayıtlı Üye
sayın la edri bilgim kadarıyla herkes besmele çeker ama genede korkar dimi ozaman sadece besmeleyle olsaydı bir çok insan çarpılmazdı çünkü kimse besmelesiz gezmiyor çok şükür

La-edri

Kayıtlı Üye
benim isim zaten ögrenmek, ben bilgiliyim demiyorumki, eger sizin bilgileriniz bir gercege dayanir ise seve seve kendi bilgilerimi feda ederim,
fakat sizin cok acik bir kavram sorununuz var,var cunki hiristiyana dinsiz diyorsunuz oysa hiristiyanlarin bir kitabi bir peygamberleri var, nasil olacak o dinsizlik ?
onlar bunlar sunlar nededi beni ilgilendirmezki Allah(cc) ehli kitapdir dedimi? dedi!
peki avrupalilar demissiniz,neye dayanarak onlara kafir diyorsunuz? ben avrupaliyim türkde degilim nolcak simdi beni bu durumum gavurmu yapar?
neye dayanarak söylüyorsunuz cidden cok merak ettim,ayetmi? hadismi?
la havle....

La-edri

Kayıtlı Üye
sayın la edri bilgim kadarıyla herkes besmele çeker ama genede korkar dimi ozaman sadece besmeleyle olsaydı bir çok insan çarpılmazdı çünkü kimse besmelesiz gezmiyor çok şükür

sebnef arkadasim ben millet besmelesiz geziyor tarzinda birsey dedimmi, eger bir insan sure bilmiyor ise ki mumkun euzu-besmele ile taslanmis seytanin serrinden Allaha siginabilir demeye getirdim,
ki euzu besmelenin acilimi budur taslaanmis seytanin serrinden Allaha siginirim...
saygilar.

sebnef

Kayıtlı Üye
sayın la edri siz yeterli oldunu yazmışsınız farkındaysanız sadece besmelenin bende bunun yeterli olamadını düşünerek yazdım saygılar.

ntflx

Banlı Kullanıcı
sebnef:sayın la edri bilgim kadarıyla herkes besmele çeker ama genede korkar dimi ozaman sadece besmeleyle olsaydı bir çok insan çarpılmazdı çünkü kimse besmelesiz gezmiyor çok şükür

böyle dedin ama genellikle çarpılanlar mezarlık ve mezarlık yanlarında müzik dinleyenlerdir... bu misaldi.

Cinlerşn benim bildiğim sadece bilinçaltını ele geçirmeye güçleri olduğunu biliyorum ama bunu daha iyi bilenler var bu forumda onlar gerekli açıklamayı yaparlar..ç

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
böyle dedin ama genellikle çarpılanlar mezarlık ve mezarlık yanlarında müzik dinleyenlerdir... bu misaldi.

Cinlerşn benim bildiğim sadece bilinçaltını ele geçirmeye güçleri olduğunu biliyorum ama bunu daha iyi bilenler var bu forumda onlar gerekli açıklamayı yaparlar..
Böyle bir inanış olsa da gerçek değildir. Hurafedir.

Cinler hiçbir şeyi ele geçirmez sadece etkiler.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
1.Bedensiz varlıklardan Cinn'ler insanı Çarpmaz, böyle bir kelime dahi yok, ne demek çarpmak..Bunu şu şekilde açıklarız, Onların yüksek enerjisi ile İnsan enerjisi yakınlaştıgında bir etkileşim olur bu düzenek, insan metobolizmasını etkileyebilir, varlık isterse bu enerjisini teskinleyerek azaltarak yaklaşabilir bu durumda kişi zarar görmez.. Aynı manaya geliyor diyebilirsiniz ama hayır çarpma kelimesi ürkütücü ve aşağılayıcı olarak kullanılmış bu varlıklara karşı cephe oluşturulmuştur insanlık arasında.. Cinn dedin, aman sus gelir çarpar anlaşıyı hakim olmuştur..
2.Besmele tek başına koruyucu olur yada olmaz gibi bir cümle hatalı olur, besmelenin etkisi kelimelerinde degil onu dili ile gönlünde özdeştiren kişide vuku bulur, etkisi manasını hissedende görülür... Dil ile söylenen hiçbir cümle geçerlilik arz etmez.. Ben felak okudum ben nas okudum eee gece rüyamda korktum, hani korkulardan emin olurdum bunları okuyunca? Korkarsın tabii Felak Nas sana ne verdi, ne kazandırdı, ne mesaj aldın ondan, manası nedir? Bunlardan habersiz yaşa sonra ben okudum olmadı..
3.Hiç bir kimseye, bırakın Hristiyan Yahudi vs, Ateist Satanist bile olsa Kafir denilemez, bu yetki sizin degil Allah'ın yetkisidir.. Onun küfür içinde olup olmadıgını en iyi bilen O'dur.. Siz görünüşe ve söylemlere göre hareket edersiniz oysa Allah onun hücrelerine kadar ki düzeni bilir, düşüncesini bilir, hislerini bilir, yalnızken ne yaptıgını bilir.. Dinin sahibi insan degil ALLAH'tır.. Sahip olmadıgınız birşeyi alıp satmaya, degiştirmeye, hüküm vermeye çalışmak işte küfür budur..

zenithmx

Kayıtlı Üye
Sevgili faruki777 Kafir kelimesini "cin" ler için kullanmış insanlar için değil. Tabi onlarında ne inançta olduklarını biz bilemeyiz.

Benim bildiğim kadarıyla cinler "Rahmani" ve "Şeytani" olarak ikiye ayrılır. Yani şeytana hizmet edenler ve Allah'a hizmet,ibadet edenler olarak.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Sevgili faruki777 Kafir kelimesini "cin" ler için kullanmış insanlar için değil. Tabi onlarında ne inançta olduklarını biz bilemeyiz.

Benim bildiğim kadarıyla cinler "Rahmani" ve "Şeytani" olarak ikiye ayrılır. Yani şeytana hizmet edenler ve Allah'a hizmet,ibadet edenler olarak.
Herhangi birisini kast ederek yazmadım bu yorumu; genel insanların görüşü bu şekilde buna açıklama getirdim, ayrıca cin yada insan aynı kavildendir fark etmez ister cin olsun ister adem.