Astral seyahat deneyimleri

La-edri

Kayıtlı Üye
Selam,sizlere bir soru sormaya karar verdim, konuyu dogru yeremi soruyorum bilmiorum,siteyi bugün kesf ettim bayagi dolandim cok ilginc seyler var..

size bir konu hakkinda birseyler sormak istiyorum, belki analize edebilirsiniz..

benim ufak yaslardan bu yana bir durumum var,kücükken ben geceleri uyumazdim ama sabah uyumus gibi dinc ve enerjik uyanirdim, bütün gece bilmedigim sehirler gezerdim,sabah da anneme sorardim en ince detayina kadar anlatir bu mekanlar hakkinda bilgi isterdim, o israrla yok öyle birsey uyduruyorsun hayalgucun kuvvetli vsa derdi..iyide bu durum hala mevcut bende ,ama ne oldugu hakkinda bir fikrim yok.. tek fark kimseye anlatmiorum,cünki cocuklugumdan bu yana ilgi cekmek icin bir suru sey uydurduguma inaniordu ailem... ee bir yerden sonra susuyorsun mecburen :)

neyse belki siz analize edebilirsiniz..
bn avrupada yasiyorum,gece gezdigim yerler birakin avrupayi bu caga dahi ayit degil sanki.insanlarin kiyafetleri kulandiklari araclar vsa ve gitigim yerlerin kokusu hic gitmez burnumdan kimi zaman zeytinyagi kimizaman limoncicekleri vsa ama ben ruyadan bahsetmiyorum geziyorum ama fiziksel degil,ve saatlerce dolastigima inandigim olaylar gercekde bir kac saniye gibi zaman alior,ve bunu ben kendi irademle meydana getirmiyorum,benimle bir alakasi yok sanirim öyle bir gücüm bilgim yok cunki..
ama bir sey fark ettim bir insani cok cok özlemissem onun yanina giderim bazen hep olmuyor ama onun bundan o görüsmeden haberi varmi bilmiorum, cunki yargilanmakdan cekinirim anlatmam bile...

neyse belkide sizin bir fikriniz vardir

ahnuba

Kayıtlı Üye
(benim ufak yaslardan bu yana bir durumum var,kücükken ben geceleri uyumazdim ama sabah uyumus gibi dinc ve enerjik uyanirdim, bütün gece bilmedigim sehirler gezerdim,sabah da anneme sorardim en ince detayina kadar anlatir bu mekanlar hakkinda bilgi isterdim, o israrla yok öyle birsey uyduruyorsun hayalgucun kuvvetli vsa derdi..iyide bu durum hala mevcut bende ,ama ne oldugu hakkinda bir fikrim yok.. tek fark kimseye anlatmiorum,cünki cocuklugumdan bu yana ilgi cekmek icin bir suru sey uydurduguma inaniordu ailem... ee bir yerden sonra susuyorsun mecburen :))

Evet, çoğu kimselerin çok iteyip te elde edemediğigüzel deneyimler yaşıyorsunuz. Dünyanın geçmiş ve geleceğinin tozunu attırıyorsunuz. Ne mutlu size! Bu yeteneğinizi küçümsemeyin ve kimseye anlatmayın. Yoksa adınız uçuk kaçığa çıkar. Ancak bu yetenek yönlendirilmelidir. Yani daha da yararlı bir duruma getirilmelidir. Bu arada şeytanın oyuncağı olmak istemiyorsanız dini yaşantınızı düzene sokmalısınız. Çünkü bu yeteneğiniz sizi Allah'ın katıksız sevgisine ve hoşnutluğuna götürecektir. Çünkü peygamberimizin ve ermiş kimselerin kutsal ruhları ve melekler sürekli sizinle olacaktır. Bol bol dua ediniz. Sonuç hep iyi olacaktır. Mübârek olsun.

La-edri

Kayıtlı Üye
cevab icin tesekkür ederim...
cok güzel bir seyin altini cizmissiniz, demissinizki;"şeytanın oyuncağı olmak istemiyorsanız dini yaşantınızı düzene sokmalısınız"
evet bu cok dogru, Allah seytanin serrinden cümlemizi korusun..

ben annelere ve babalara bir tavsiyede bulunmak istiyorum, cocuklarimiza yalan konusuyorsun,ilgi cekmek icin yapiyorsun, hayal gücün cok kuvvetli ondan oluyor tarzinda güvenini sarsacak cümleler kurmayalim, o bir cocuktur ve masumdur yalan dahi olsa yapmayalim bunu yalan ise zaten bir vakit sonra vaz gecer bundan.. ama ya gercek ise ?
cocuga güzel tecrübeler yasamak adina acilan kapi bir vakit sonra cirkin güclerede acilabilir,sonra ne olacak ?
yazik degilmi? güvenecegi kimse yok, anlatmak ister anlatamaz nasilsa inanmayacaklar der, bu cocuk sansi var ise Allah'a siginir siginabilir Allah'a siginabilmek basit bir sey degil, yapamiyorsa seytana koz verilmis olur, ucuyorsun sen susun busun hatta peygambersin,vayanam vay Allah muhafaza.
ilim sahibi degilim hic birsey bilmedigimdende gün gectikce daha bir eminim oluyorum,ama yasamis oldugum tecrübeler var,herseyde vardir muhakkak hayir ve imtihan
ben yeteneklimiyim degilmiyim bilmiyorum gectim acikcasi bundan ,birseyler olmasada olur birseyler görmesemde olur,görmekle asrtal seyehat yapabilmekle güzel bir kul oldugumuz anlamina gelmez,bence bu kulun imtihanidir,imtihanim diyorum cunki ben kendim kimseyi davet etmedim, yada illede seyehat edeyim demedim,olustu demekki imtihan, allah yardimcimiz olsun...

ahnuba

Kayıtlı Üye
reputation_pos.gif

icon1.gif

"cevab icin tesekkür ederim...
cok güzel bir seyin altini cizmissiniz, demissinizki;"şeytanın oyuncağı olmak istemiyorsanız dini yaşantınızı düzene sokmalısınız"
evet bu cok dogru, Allah seytanin serrinden cümlemizi korusun..

ben annelere ve babalara bir tavsiyede bulunmak istiyorum, cocuklarimiza yalan konusuyorsun,ilgi cekmek icin yapiyorsun, hayal gücün cok kuvvetli ondan oluyor tarzinda güvenini sarsacak cümleler kurmayalim, o bir cocuktur ve masumdur yalan dahi olsa yapmayalim bunu yalan ise zaten bir vakit sonra vaz gecer bundan.. ama ya gercek ise ?"

Değerli kardeşim, kişi istemeden ruhunu bedeninden soyutlayıp görmediği ve bilmediği yer ve zamana gidiyor, bazı kimselerle tanışıp konuşuyorsa; işte bu Allah'ın kuluna zahmetsizce verdiği bir yetenektir. Bu yeteneğin verilmesinde ise siizin de belirttiğiniz gibi bir sınama olabildiği gibi ileride üstleneceği bir görev de olabilir. Bu işin teorik yanı tamam da pratik kısmı eksik bende. Çünkü sizdeki gibi bir yetenek yok. Yani ruhu bedenden soyutlayabimem için çok çalışmam gerek.

Evet, sandığınız gibi benim tasavvuf yönüm ağır basıyor. Çünkü bazı sıradışı olaylar tasavvuf ehlinde keramet olarak ortaya çıkıyor. Onların amacı paranormal/sıradışı olaylar gerçekleştirmek değil, yalnızca Allah'a kulluk sanatında ustalaşmaktır. Benim örnek aldığım kimseler işte bunlardır. Yıllarca din alanında ve parapsikolojinin konu ettiği alanlarda araştırma yaptım. Sonuç olarak gerçeği âriflerin yaşam biçimlerinde buldum. Onları Allah için seviyorum. Rabbim bizleri onlardan ayırmasın.

ntflx

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar öncelike herkese Selam vermek isterim. Allah'ın selamı üzerinizde olsun.

1. olarak astral seyahat sırasında dikkatli olmak gerekir. Benim oğlum var 14 yaşında başta din hakkında birşey bilmiyordu ve hep gülüp saçma saçma konuşuyordu ta ki rüyasında çok parlak bir şey görünceye kadar... Kendisi betimleyemedi çünkü o nurdan göremedim dedi. Yaklaşık 4 aydır dinine bağlı ve Allah'a şirk koşmaktan ve dine küfretmemem için Kafirun suresini okur.

Geçen gün bana bu forumda adı astral diye geçen şeyi anlattı. Araştırırken bu siteyi buldum.

Oğlumun dediğine göre istediğin yere saniyede gidebiliyormuşsun ve accayip şekilde huzurlu oluyormuşsun. Bende sana inanyorum dedim.
Yine geçen gün onun odasına bir kamera yerleştirdim çünkü endişelendim birden.

Kendisi 7 Amme suresini okudu, 3 Yasin suresini okudu ve 1 Vakıa suresini okuyup bir şey zikretmeye başladı. (Sanıyorum Esma-ül Hüsnadan)
Bunu yaptıktan sonra abdest almaya gitti ve namaz kıldı (bu arada bunları gece yapıyor nedense...) devamında yattı Kafirun suresini 21 defa okudu ve baktım gözleri açık ama bu çocuk öyle huzurlu gözüküyordu ki anlatamam yaklaşık 2 saat sonra sabah namazına kalktı ve bir dua etti ve sanıyorum ki bu dünyada bazılarının göremediği mahlukatları görmeye başladı.

Ben hala endişeliyim benimle beraber tarikata girmek istiyor şimdi.
Ben onu benim tarikatlı olduğumu söyleyemedim.

Sizce ne yapmalıyım?

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Şu an için problem olacak birşey görünmüyor. Yaşadıklarınızda bir sorun görünmüyor. Bizler hep mucizevi şeyler arıyoruz. Böyle birşey yok. Çocuğunuz mutlu mu? mutlu! Siz için bir problem var mı? Size zararı var mı? yok anladığım kadarıyla. Ama oğlunuzun odasına kamera taktığınızı çocuğunuz bilmiyorsa öğrendikten sonra size tepki verebilir. Odasına kamera takmak yerine oğlunuzun ne yaptığını öğrenmek için bence kendisine sorun. Daha sonra size tepki verebilir bu davranışından dolayı. Verebileceğim başka bir öneri yok. Bu konuda başka bir öneri de verilemez zaten.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Arkadaşlar öncelike herkese Selam vermek isterim. Allah'ın selamı üzerinizde olsun.

1. olarak astral seyahat sırasında dikkatli olmak gerekir. Benim oğlum var 14 yaşında başta din hakkında birşey bilmiyordu ve hep gülüp saçma saçma konuşuyordu ta ki rüyasında çok parlak bir şey görünceye kadar... Kendisi betimleyemedi çünkü o nurdan göremedim dedi. Yaklaşık 4 aydır dinine bağlı ve Allah'a şirk koşmaktan ve dine küfretmemem için Kafirun suresini okur.

Geçen gün bana bu forumda adı astral diye geçen şeyi anlattı. Araştırırken bu siteyi buldum.

Oğlumun dediğine göre istediğin yere saniyede gidebiliyormuşsun ve accayip şekilde huzurlu oluyormuşsun. Bende sana inanyorum dedim.
Yine geçen gün onun odasına bir kamera yerleştirdim çünkü endişelendim birden.

Kendisi 7 Amme suresini okudu, 3 Yasin suresini okudu ve 1 Vakıa suresini okuyup bir şey zikretmeye başladı. (Sanıyorum Esma-ül Hüsnadan)
Bunu yaptıktan sonra abdest almaya gitti ve namaz kıldı (bu arada bunları gece yapıyor nedense...) devamında yattı Kafirun suresini 21 defa okudu ve baktım gözleri açık ama bu çocuk öyle huzurlu gözüküyordu ki anlatamam yaklaşık 2 saat sonra sabah namazına kalktı ve bir dua etti ve sanıyorum ki bu dünyada bazılarının göremediği mahlukatları görmeye başladı.

Ben hala endişeliyim benimle beraber tarikata girmek istiyor şimdi.
Ben onu benim tarikatlı olduğumu söyleyemedim.

Sizce ne yapmalıyım?
Öncelikle tarikat cemaat vs olaylardan sizin kurtulmanız gerekmektedir bence tedaviye oglunuzdan degil kendinizden başlamalısınız... Neyin tarikatı? Ne tarikatı? Sizi cennete götürmek için bir Şıh şeyh mi gerekli? Onlar gidebileceklerine dair söz mü almışlar?

Onlar ki Kur'an'ı parça parça/bölük bölük yaptılar.
Rabbine yemin olsun ki, onları toplu halde sorgu suale çekeceğiz/hepsinden mutlaka hesap soracağız; Yapıp ettiklerinden... (Hicr 15:91-93)

Dine bağlı kalın ve dinde ayrılığa düşmeyin.” buyurmaktadır. (Şûrâ: 13)

“Onlar ki, dinlerinde ayrılığa düşüp gruplara ayrıldılar.” (Rum: 32)

“İnsanlar ilk önce tek bir ümmet idiler, sonradan ayrılığa düştüler.
Eğer Rabbinden ezelde bir takdir geçmemiş olsaydı, ihtilafa düştükleri şeyler hakkında hüküm çoktan verilmiş olurdu.” (Yunus: 19)

“Fırka fırka olup dinlerini parça parça edenlerle senin hiç bir ilgin yoktur. Onların işi Allah’a kalmıştır. Sonra O, yaptıklarını kendilerine haber verecektir.” (En’am: 159)