dabbetülarz,dabbe, dabbetül arz çıktı mı

zinnur

Kayıtlı Üye
DABBETÜL ARZ
DELİLLER..Siz görmediniz mi ?

Ayette geçen "dabbe" kelimesinin elif lamsız, yani belirsiz bir şekilde kullanılmış olması, bunun bilinmeyen, tanınmayan bir varlık olduğunu ifade eder. (İngilizcede kullanılan “the” takısı gibi Arapçada “el” takısı vardır. Dâbbe kelimesinde bu takının kullanılmaması onun tam bilinmediğine, yani yerden yaratılacak yeni bir canlı türü olduğuna anlaşılmaktadır.
Dâbbe kelimesi “canlı, hareket eden varlık” anlamında kullanılır. Ayrıca, "dabbe" kelimesinin Arapça'da "nekire" denilen, yani belirsiz kelime şeklinde kullanılmış olması, bunun o dönemde bilinmeyen, tanınmayan bir varlık olduğunu ifade etmektedir. Büyük müfessir Elmalılı Hamdi Yazır bu noktayYer hayvanı, kıyametin büyük alametlerinden biri şeklinde yorumlamasına neden olmuştur.

Debb ve debîb; hafif yürüme ve debelenme demektir. Hayvanlar ve çoğunlukla haşereler için kullanılır.
"Bu âyette "dâbbe" diye nekre (belirsiz isim) olarak geldiğinden bunun bildiğimiz dâbbelerden bambaşka bir dâbbe olması akla gelir...Bu yeryüzünde zamanı geldiğinde yeni yaratılacak bambaşka bir canlıya(varlıga) işaret ediyordu.
Üstad Bediuzzman ise Risale-i Nur’da, dabbe için bir canlı çeşidi olduğunu söylüyor. Ve tek bir şahıs olduğundan bahsetmiyor. Bediuzzaman, Dabbet-ül Arz’dan, dehşetli bir taife-i hayvaniyye olarak bahsediyorBediuzzaman, bir ağaç kurdu gibi biyolajik bir canlı olduğuna yakın benzetme bile yapmıştır.
.
*İslami çevrelerde DABBETÜL ARZ ; Kıyamet zamanı ortaya çıkacağına inanılan korkunç bir yaratık-hayvan-canavar olarak tasvir edilir. Bazı anlatımlarda, Kıyametin öncüsü olarak ortaya çıkacak bu Hayvanın, 30 metre boyunda olacağı, Arapça konuşacagı, Bir elinde Hz.Süleyman' ın mührü - diğer elinde Hz.Musa' nın asası'nın bulunacağı, Hz.Süleyman' ın mührü ile inananların alnına "Mümin" inanmıyanların alnına da "Kafir" damgasını vuracağı, Müminlerin damgasının Ak, Kafirlerin damgasının Kara olacağı anlatılır.

*Tevrat' ta Ezra adıyla geçen ve Tevrat' ı derleyen kişi olarak bilinen "Üzeyr Aleyhisselam" ında, Kıyamet zamanı yer altından bir hayvanın çıkacağını ve İnsanlarla konuşacağını anlattığı rivayet edilir. Yani Kıyamet zamanı yerden canlı hayvan çıkacağı inancı ve beklentisi Musevi Toplumunda da bulunmaktadır.

AYETLERDE DABBE

"Dâbbe" kelimesi Kur’anda on dört defa geçer. Bu kelimenin çoğulu olan “devâbb” ise dört defa kullanılır. Örnek olarak bunlardan bazılarına bakalım:
"Yeryüzünde yaşayan bütün canlıların (her dâbbenin) rızkı ancak Allah'a aittir." (Hûd, 6)
“Her canlının (dâbbenin) dizgini Allahın elindedir.” (Hud, 56)

"Allah her canlıyı (dâbbeyi) sudan yaratmıştır. Bunlardan kimi karnı üzerinde sürünür, kimi iki ayakla yürür, kimi de dört ayakla yürür. Allah dilediğini yaratır. Allah, şüphesiz her şeye kadirdir." (Nûr, 45)

Bunun gibi pek çok ayette dappe kelimesi yeryüzündeki bütün canlılardan bahseder. Omurgalı , omurgasız , haşere , böcekler , bitkiler , hayvanlar kısacası bizim bildiğimiz tüm canlılar.
Neml suresi 82. ayette geçen "dâbbetü'l- arz" ise, müfessirlerce genelde kıyamet alameti olarak açıklanır: Ancak aşagıdaki ayet farklıdır

"Tehdit edildikleri şey başlarına geldiği zaman onlara yerden bir dâbbe çıkarırız da, insanların âyetlerimize kesin olarak inanmadıklarını kendilerine söyler."

Bu ayette geçen DABBE kelimesi : Canlı demektir. Orjinal kelime DABBETÜL ARZ olarak geçer. Yani "Arz'dan-Yerden-Yeryüzünden çıkacak Canlı" anlamındadır

Bu âyetten anlaşılan, dâbbenin bir hayvan-ı nâtık yâni konuşan bir canlı olduğudur (M.H. Yazır, "Hak Dini Kur'ân Dili", V, 3701 vd.).

"Dâbbe, tanıdığımız hayvanlara benzemeyen bir hayvandır. Ortaya çıkması kıyamete yakın bir dönemde olacaktır

Müfessirler yukardaki âyette (27/82) dayanarak "Dâbbetü'l-Arz"ın kıyamete yakın bir zamanda ortaya çıkacağını söylerler. İbn Ömer'e göre, "dâbbe"nin çıkması hadisesi, dünyada iyiliğe emreden ve kötülükten sakındıran hiçbir fert kalmadığı zaman vuku bulacaktır. İbn Merdûye'nin Ebu Saîd el-Hudrî'den rivayet ettiği bir hadîse göre, aynı şeyi bizzat Hz. Peygamber (s.a.s.)'in kendisinden Ebu Saîd de duymuştur. Bu da, insanın başkalarını iyilik yapmaya teşvik ve kötülükten sakındırma (emr bi'lma'rûf, mehy, ani'l-münker) vazifesini terkettiği zaman Allah'ın, kıyametin hemen öncesinde son ihtar vazifesini görmek üzere bir "dâbbe" meydana çıkaracağını gösterir. Mâmafih onun tek bir hayvan mı, yoksa bütün yeryüzünü istilâ edecek bir hayvan türü mü olduğu açık değildir (Mevdûdî, "Tefhîm", IV,
128)

GERÇEKLER
ÖNCELİKLE AŞAGIDAKİ LİNKLERDEN DABBETÜL ARZI İZLEYİN VE TEKRAR YAZIYA DÖNÜNÜZ.

http://www.liveleak.com/view?i=3be_1187364908
http://www.vidivodo.com/378089/iste-net-ufo-goruntuleri
http://www.izlesene.com/video/haber-ufo/994331
http://www.vidivodo.com/379198/greenpeace-ufo
http://video.mynet.com/habervideo/Ispanya-da-uso-panigi/384810/
http://video.mynet.com/emirhanercok/gercek-ufo-goruntuleri/319739/
http://www.izlesene.com/video/haber-ufo-mexico/1162932
http://www.liveleak.com/view?i=1c5_1186798461
http://video.bilgiblog.com/video/genel_videolar/izle/ufo_goruntuleri_video
http://www.izlesene.com/video/haber-inanilmaz-ufo-goruntusu/1059843
http://www.izlesene.com/video/haber-norvecte-ufo-goruntulendi/1438633
http://video.google.com/videoplay?docid=-3726335445296508595#
http://www.vidivodo.com/50382/ufo
http://www.makaravideo.com/izle/362993_yeni-ufo-goruntuleri.html
http://video.mynet.com/bayw/Ufolar-Maya-Takvimi-ve-2012-04/389152/
http://www.liveleak.com/view?i=101_1187616395

izlediğiniz bu videolar aşağıdaki hadisleri doğrulamaktadır… Bu izlediğiniz videoların binlercesi vardır. Ayrıca binlerce fotoğraf da vardır. Hepsini burada paylaşamıyorum. Sadece bu kadarı yeterli görüyorum.

HADİSLERLE DELİLLER
· "Onun alametlerinden biri, güneşin battığı yerden doğması ve kuşluk vakti insanların üzerine "dâbbe''nin çıkmasıdır. Bu alametlerden hangisi önce belirirse, ötekisi onu kısa zamanda takip edecektir." (Müslim, Fiten, 118; İbn Hanbel, "Müsned", II, 201)
Yapmış olduğum araştırmalar sonucunda gerçekten dabbe nin (uf onun) (yeni canlının) en çok görüldüğü zaman kuşluk vaktidir. İkinci sırada akşam saat 21.00 sıraları yer alır.
Bu hadisden anlaşılıyor ki , kıyametin tam vuku bulacağı zamanı anlatmaktadır. Bu zamanda ya önce güneş batıdan dogacaktır yada Dabbetül arz önce çıkacaktır. Şimdi anlaşılıyor ki dabbetül arz önce çıkmıştır.

· "Dâbbe, yanında Hz. Musa'nın asâsı ve Hz. Süleyman'ın mührü olduğu halde çıkar. Mü'minin yüzünü asa ile parlatacak, kâfirin burnunu da mühürle damgalayacak. O zamanda yaşayan insanlar bir araya geldiklerinde mü'min- kâfir belli olacaktır." (Ahmed b. Hanbel, "Müsned", II, 491)

açıklama"Dâbbe, yanında Hz. Musa'nın asâsı ;
Tam 340 ı aşkın video görüntülerini ve 2000 i aşkın fotograf inceledim.dabbe mucizeler yapıyor. Farklı şekillere giriyor,hacmini büyütüyor, küçültüyor, farklı farklı renklere giriyor, bölünüyor, birleşiyor, uzay mekiği şekline dönüşüyor. Katı hale , gaz hale, akışkan hale, hamur kıvamına geliyor. Bir anda dış görünüşünü sertleştiriyor. Her renge giriyor ve bakıyorsunuz ki metalik renkte bir çanlı , sanırsınız ki uzaydan gelen canlıların aracı. ÇÜNKİ ONUN YANINDA MUSA NIN ASASI VAR. Vallahi mucizeler yapıyor.şahit oldum.

Açıklama ; Hz. Süleyman'ın mührü olduğu halde çıkar. Mü'minin yüzünü asa ile parlatacak, kâfirin burnunu da mühürle damgalayacak.
Bu ve bunun gibi pek çok hadiste benzetme kullanılmıştır. Bunun doğruluğu için hadis ilimlerinde araştırma yapabilirsiniz Dabbe yi (yeni canlıyı) (ufoyu) gerçek olarak uzaktan bir kere gördüm.Yemin ederim ki gördüm. Sonra İç dünyamda iç çatışma başladı. Arka arkaya sorgulamalar geldi. İç dünyamda volkanlar kopuyordu. Çünki hiç görmediğim ancak net ve gerçek olarak bir şey görmüştüm. Sonra bu nedir dedim. Anlamlandıramadım. Uzaylı mı dedim. Dünya dışında çanlılar var o zaman dedim. Öyleyse evrende bizden daha akıllı canlılar var dedim. Kuran da ve dinimizde böyle şey yok dedim. Hiç haber verilmemiş, peygamberde bahsetmemiş. Dedim.’sonra bir baktım ki KÜFÜR İLE İMAN ARASINA GELMİŞTİM. YA ALLAH YOK DİYECEKTİM. YADA GÖRDÜĞÜM ŞEYİ İNKAR EDECEKTİM.Ben ikisinin arasını tercih ettim. Tam 6 aydır bu iç çatışma sürdü sonuç: Allah mutlak olarak vardır, bizden daha akıllı canlılarıda yaratabilir. Bu canlılar bizim biraz daha alışmamız için bizle irtibat kurmuyordur. Biz insanlığın böyle şeye daha hazır olmadığını düşünecek kadar zeki ve ince düşünceli varlıklar şeklinde düşünmüştüm. İŞTE HZ. SÜLEYMAN MÜHRÜ BUDUR.. varmış olduğum sonuç ta yediğim damgayı gördünüz mü. Çok sonradan dabbeyi ve mührü anladım.

Din bir imtihandır. İmtihanda ise “akla kapı açılır, irade elinden alınmaz.” Böyle olunca, kıyamet alametlerinin herkesin görüp anlayacağı şekilde çıkmalarını beklemek yanlış olur. Mesela alnında “bu kâfir” yazan bir deccal beklemek bence çok cahilce bekleyiştir. İmtihanın ne anlamı kalır.

· Hüzeyfe (ra)'dan: "... Hiç kimse ona yetişemeyecek kaçan da kurtulamayacak." (Kıyamet Alametleri, Medineli Allame Muhammed B. Resul Al-Huseyni El Berzenci, Pamuk Yayıncılık, s. 276)
Bu ve bunun gibi pek çok hadiste benzetme kullanılmıştır. Bunun doğruluğu için hadis ilimlerinde araştırma yapabilirsiniz Bu hadiste çok hızlı hareket edeceği anlatılmaktadır.Yoksa kaçmakla ve kurtulmakla bir saldırıyla ilgili değildir. Eskiden Araplarda yakalanamayacak ve çok hızlı hareket edenler için bir deyim niteliği , bir çağrıştırım niteliği taşımaktadır. Gerçektende incelediğim videolarda bir anda kaybolması , çok büyük hızlara erişmesi, uçakların takip etmeye çalışması vs. İnternetten video görüntüleri araştırırsanız hızıyla ilgili çok görüntüler göreceksinizdir.
Şunu da söylemeliyim ki Dabbe (yeni canlı)(ufo) hiç kimseye zarar vermemiştir. Sadece kendini göstermiştir. Bazen de insanları korkutmak gibi üzerine gelmek gibi hareketler sergilemiştir. Asla kimseye zarar vermemiştir.internette çok kafa karıştıran yalanlar var.
· Ebu Hureyre (ra)'dan: "Dabbet-ül Arz’da her türlü renk mevcuttur... " (Kıyamet Alametleri, Medineli Allame Muhammed B. Resul Al-Huseyni El Berzenci, Pamuk Yayıncılık, s. 276)
Hadiste ki gibi gerçekten dabbe de (ufo)(yeni canlı ) da çok farklı renkler görüyoruz. Hareket ederken bir anda rengi mavi , metalik , ışık saçan , kızıl vs birçok videoda bunları gördüm. Siz de şahit olabilirsiniz.
· Ebuz Zübeyr (ra)'dan nakletmiştir: "... Gözü hınzır gözü gibi, kulağı fil kulağı gibi ..." (Kıyamet Alametleri, Medineli Allame Muhammed B. Resul Al-Huseyni El Berzenci, Pamuk Yayıncılık, s. 276)
Bu ve bunun gibi pek çok hadiste benzetme kullanılmıştır. Bunun doğruluğu için hadis ilimlerinde araştırma yapabilirsiniz.Eski Araplarda hınzır gözü keskin görmeyi , çok uzaktaki küçük maddeleri bile detaylı görmeyi ifade ederdi. Yani hınzır gibi iyi görür manasındadır. Bilirsiniz ki Dünyada en büyük kulaklara fil sahiptir. Bu kulaklar en küçük frekanstaki sesleri dahi duyar. Yani dabbe en küçük sesleri dahi iyiy duyar diye bir benzetme misaliyle bildirilmiştir.
· Beraberinde Hz. Musa (as)'ın asası ... olacak. Yüksek sesle şöyle bağıracak: "İnsanlar artık ayetlerimize yürekten iman etmez oldular." Sonra mümin ile kafiri damgalayacak (iman edenlerle inkar edenlerin tanınmasına vesile olacaktır). (Kıyamet Alametleri, Medineli Allame Muhammed B. Resul Al-Huseyni El Berzenci, Pamuk Yayıncılık, s. 277)
Bu hadis de yukarda ki hadisin aynısıdır. Farklı bir sahabe tarafından nakledildiği için kelime yerleri değişiktir.Aslında dabbe nin (yeni canlının)(ufo) nun ortaya çıkış sebe bi gerçekten budur. "İnsanlar artık ayetlerimize yürekten iman etmez oldular’ nedeniyledir. İman etmekle yürekten iman etmek farklıdır. Ayrıca imanın da seviyesi derecesi vardır bunları da göz önünde bulundurmak gerek.yukardaki ayet de bu hadisi doğrulamaktadır. Neml suresi 82.
· Yüzü insan yüzüne benzer: Yüzü insan yüzüne benzer ifadesiyle Dabbe’nin insana benzer özelliklere sahip olacağına işaret edilmektedir.beş duyusunun olacagı gözleri değil de görmesi, kulakları değilde duyacagı , burnu değil de koku alacagı, ve hatta insan gibi düşünerek hareket edecegi anlaşılmaktadır.

· "Mümine rastlayacak müminin yüzünü damgaladığında yüzü pırıl pırıl olacak. Kafiri damgalayınca simsiyah kesilecek." (Kıyamet Alametleri, Medineli Allame Muhammed B. Resul Al-Huseyni El Berzenci, Pamuk Yayıncılık, s. 277)
Elbette ki mümin böyle bir şeyden memnun olacaktır. Allah ı inkar etmediği için rahatlayacak ve inanmayanların üzerine böyle bir gerçek çıktığından dolayı sevinecek. Yüzü pırıl pırıl olacak, inancı artacaktır. Kafir de Allah ı tam olarak inkar edecek, yüzü kararacak , korkacak paniğe kapılacaktır.
·
“...Yeryüzünde bir yıldız gibi seyredecek. Peşine düşen onu yakalayamıyacak, ondan kaçarsa kurtulamayacak.... (Kıyamet Alametleri, Medineli Allame Muhammed B. Resul Al-Huseyni El Berzenci, Pamuk Yayıncılık, s. 277)

Gerçektende videolarda görüldüğü üzre atmosferde yani yeryüzünün semasında bir yıldız gibi hareket etmektedir.gece ve gündüz görüntülerinde hep ışıklı oldugu bir yıldız gibi hareket ettiği anlaşılmaktadır.

· "Çıkacak üç defa yerle gök arasında olan herkesin duyabileceği bir sesle haykıracak.
Ama bu kelime daha Kanaatimizce dâbbenin konuşmasını dil ile konuşmak şeklinde anlama zorunluluğu yoktur. Bu konuşma “lisan-ı hal” yani hal diliyle de olabilir. Mesela trafik lambaları ve işaretlerinin dili yoktur ama insanlara çok şeyler söylerler.bu hadisin Arapça kelime köklerinden benzetme yapıldığı kesinlikle anlaşılmaktadır..herkesin duyabileceği bir ses demek kendi görüntüsüdür. İnternet ,tv gibi sürekli onu görmekteyiz. Ayrıca her Ülkede her şehirde değişik zamanlarda görülmüştür.her ülkede proğram konusu olmuştur.
· "Doğuya yönelip haykıracak, bütün Doğulular sesini duyacak. Şam'a yönelip haykıracak, bütün Yemenliler sesini duyacak." (Kıyamet Alametleri, Medineli Allame Muhammed B. Resul Al-Huseyni El Berzenci, Pamuk Yayıncılık, s. 277)
Dabbe (yeni canlı)(ufo)Her ülkeye ve her şehre hatta nice beldelere gitmiştir. Dünyanın her yerine hatta aya bile gitmiştir. Gerçekten de çok farklı şekillerde çok farklı sesler çıkarmıştır.
· Dabbet-ül Arz yerin altına da hakim, yerin üstüne de hakim, gökyüzüne de hakimdir. Ulaşmadığı, girmediği hiçbir şehir, hiçbir ev kalmayacaktır.
İncelenen yüzlerce video bizlere şunları göstermiştir. Gerçekten topragın altına giren görüntüler, dünyanın üzerindeki görüntüler , gökyüzündeki görüntüler , suyun içine girerken ki görüntüler (uso) gerçekten onun dabbetül arz olduğunu doğruluyor. Ulaşmadığı hiçbirşehir gerçekten kalmamıştır.her şehirde görülmüştür.

Bu kadar delilin yeter olduğuna inanıyorum.

DABBE-YENİ CANLI-UFO-USO

Farklı dillerde söylenen ve farklı anlamlar yüklenmiş olan bu dört şey aslında aynı şey midir.
Dabbe yerden yaratılmış canlı , yeni canlı sonradan yaratılan canlı , UFO bilinmeyen cisim, USO suda görülen bilinmeyen cisim. Dünya üzerinde çok farklı şekillerde görüldüğü için canlı olarak görmemişler ve bilinmeyen cisim olarak adlandırmışlardır. Çünkü yanında musanın asası vardı ve mucizeler yapıyordu. Müslüman sanız Allaha inanıyorsanız mucizelere de inanırsınız. Ancak bütün insanlardan bunu bekleyemezsiniz. İlk görüldüğü tarih 1910 larda Birinci Dünya Savaşı Sırasında görülmüştür. Eski tarihlerde de ufo görüldü , eski kaynaklarda da eski tabletlerde de ufonun var olduğu söylemleri yalandır. İnanmayınız. Uydurmadır. Sonra sanırım,ABD de etkin Yahudiler pek çok yalan ortaya attılar. Artık Dabbe(ufo) daha çok ortaya çıkmaya başlamıştı. Her şehre gidiyor , pek çok insan onu görüyordu.6/2Bu yalanların nedeni dabbeyi fark etmiş olmalarıydı. Sonra yalan üzerine yalan söylediler. Sonra iri gözlü canlılar var , canlılar gördük diye yalancılar çıkardılar. ABD de bir polis memurunun ufo canlısıyla karşılaşması gibi basit ve alçakca yalanlar.Rosvell olayı ufo düştü, canlılar vardı yalanı gibi uydurmalar.
LONLAR BİR GERÇEĞİ SAKLIYORLARDI. DABBETÜL ARZI.
Çok bilgi kirliliği vardı.Aslında iri gözlü canlılar yoktu. Uydurmuşlardı. Yüzlerce video görüntüsü izledim. İnsana benzer bir canlı görmedim. Sadece yukarda ki senaryolar gibi oyun kurmuşlardı. Çünkü herkes DABBETÜL ARZ I gördüğü için gerçeği gizleyemiyorlardı.Gerçeği gizleyemedikleri için de kafaları karıştırmak amacıyla yada hiç birşey bulamadıklarından bu yalana düşmüş olacaklar ki bu uzay araçlarının içinde iri gözlü yaratıklar bize benzer canlılar var demişlerdir.
Ya gerçeğin üzerini örtmek için bunu yaptılar.
Ya da gerçeği hiç bilmediklerinden yalana başvurdular.
Sonuç olarak dabbe-ufo-uso-yeni canlı vardı. Bu Kutsal kitap daki DABBETÜL ARZ DI. Ancak içinde bir canlı yoktu, o uzay mekiği değildi. Kendisi bir canlıydı. Mucizeler yapıyordu.
Şimdi karışıklık giderildi.

Lütfen bu Bilgileri paylaşınız. İnsanları Bilgilendiriniz. Ben aciz bir insanım sesim her yere ulaşmaz. İnternet ulaştırır sanıyorum.

Yazım tarihi: 18.06.2010

Saygılarımla.İnanıp inanmamak, kabul edip reddetmek size aittir. Sadece paylaştım. SAYGILARIMLA

termagant

Kayıtlı Üye
YAaaa bunlar gerçek mi cidden? Uzaya fazlasıyla meraklı biriyim, şok oldum.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Ufolar insan yapımıdır merak eden erke dönengecini prendev motorunu araştırsın bi tane daha vardı bunlara benzer bi sistem adam bi disk yapıyordu ve disk ışıklar saçarak havalanıp gidiyordu bunların temeli manyetik enerji ile çalışmaları tahminimce statosfere yükselip ordaki manyetik alandan faydalanıyorlar bende yapmayı düşündüm ama bir çubuk mıknatıs bile kaç para neyse belki ilerleyen yıllarda açıklarlar.

scorpion1

Banlı Kullanıcı
Evet bunlar gerçek ozaman ufo diye birşey yok yani dabbetül arz mı şimdi bu ufo diye adlandırdıgımız yartıklar görüntüler gerçekçi gibi duruyor yani oyna yokmuş gibi bir şey dikkatimi çekti görüntüleri çekenler hiç heyacanlanmamış durup öylece kameraya alışlar ben ölürdüm heralde ya korkudan..

scorpion1

Banlı Kullanıcı
Ufolar insan yapımıdır merak eden erke dönengecini prendev motorunu araştırsın bi tane daha vardı bunlara benzer bi sistem adam bi disk yapıyordu ve disk ışıklar saçarak havalanıp gidiyordu bunların temeli manyetik enerji ile çalışmaları tahminimce statosfere yükselip ordaki manyetik alandan faydalanıyorlar bende yapmayı düşündüm ama bir çubuk mıknatıs bile kaç para neyse belki ilerleyen yıllarda açıklarlar.
Hımm nediyelim ozaman ya gerçek görüntüler degilmi yani bende görmüştüm daha önce tencere kapagını yukarı döner şekilde fırlatıyor kamerya çekiyor uzay gemisi diye yayınlanıyordu ama bu görüntüler pek oynanmış gibi degil arkadaşım ya.

bendeniz

Kayıtlı Üye
Ufo bir gercek olabilir ama ilk video gercek degil sahte oldugu belli suanki bilgisayar teknigi ile neler yapilamaz Hoolywood Studiosu lazim degil grafikten anlayan düzmece ufo filmleri yapabilirler.

Ufolar son dönemde cikmadi Milattan öncede vardi. Ikinci dünya savasindan sonra dahada cok ortaya cikmaya basladi teknologinin getirdigi acimasiz yapitlariyla.

Baska dünyalarda baska alemler olabilir bunu Kurani Kerimde acik bir sekilde yazmadi diye inkar edmemizde gerek Allahin cc. isini karisilmaz kendisi daha iyi bilir. Peygamber efendimiz sav zamaninda bunlari kavracak beyin yoktu Yunanlilarin sadece 10Bin'e kadar sayabildikleri gibi.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Sadece bu evrende "Evrende" insanlar mı yaşıyor...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ufolar insan yapımı değildi. (değil-di) Özellikle eski metinlerde de adı geçen uçan diskler ve benzeri uçan araçlar vardı. İnsanlar sadece teknolojiyi devşirdi ve kopyalamaya çalıştı.

dreamwave

Kayıtlı Üye
İş
ingilizce ogretmeni
bende ufoların varlıgına ınanıyorum ama 1.vıdeoyu dunya boyle gorecektı ve yer yerınden oynamayacaktı!!imkanı yok.ki adamın yanı vıdeoya ceken adam zaten beklıyomus gıbı gelecegını o tarafı cekıyor.6.vıdeoyu yapan kısı kendısı acıkladı bunu ben yaptım bılgısayarda dıye.madem bu yaratıklar görunuyorda ıletısım kurmayıp konusmuyorlar amerıkanın 51.bolgesı ne ıse yarıyor..bu adamlar ufovari aracları kı hemen hemen aynı ozellıklere sahıp,nasıl tasarlayabılıyorlar..

sümsüm

Kayıtlı Üye
Ufo bir gercek olabilir ama ilk video gercek degil sahte oldugu belli suanki bilgisayar teknigi ile neler yapilamaz Hoolywood Studiosu lazim degil grafikten anlayan düzmece ufo filmleri yapabilirler.

Ufolar son dönemde cikmadi Milattan öncede vardi. Ikinci dünya savasindan sonra dahada cok ortaya cikmaya basladi teknologinin getirdigi acimasiz yapitlariyla.

Baska dünyalarda baska alemler olabilir bunu Kurani Kerimde acik bir sekilde yazmadi diye inkar edmemizde gerek Allahin cc. isini karisilmaz kendisi daha iyi bilir. Peygamber efendimiz sav zamaninda bunlari kavracak beyin yoktu Yunanlilarin sadece 10Bin'e kadar sayabildikleri gibi.

kuranda varlığı geçiyor;
Kur'an da Uzaylılar Talak Suresi Ayet !2

(Allahülleziyn haleka seba Semavatin ve minel ardı MİSLEHÜNNE....)

(Allah Semavatta Arz Üzerinde Yaratmış olduğunun Bir Mislini daha Yarattı)

Mana Meal Olarak Alınacak Olursa Allah Diyor ki
Ben Öyle Bir Allahım Ki Yedi Semavatı yarattım
Arz Üzerinde Yarattığımın Bir Mislini de O sema da Yarattım

Bizim Bildiğimiz Sema Henüz Dünyanın Seması
Yani Bugün Fennin Bocaladığı Dünyanın Seması

Allah Ben Size Dünyanın Semasını aaayin ettim Der Dünyanın Seması
Tabiiii Bilmediğimiz Namütenahi Yarattım Diyor

şimdi Soruyorlar Hazreti Aliye Bu ne demek

-Açık diyor bu
bunun Ne demeği var mı ? Muhkem Ayet Bunun Tevili Filan İşaretleri Yok Apaşikare

-Yine anlamadım diyor
-Bu gün diyor o alemde benim gibi bir Aliyebni Ebu Talib Senin Gibi de Bir İbni Abbas Yaşıyor

Yaaaa Şimdi Bu günkü Fen Orada Hayat Var mı Yok mu
daha buralarda dolaşıyorlar

hem sonra (acaba zannıma göre dikkat acaba diyorum Hazreti İsa Aleyhisselam orada mı)

Bu din derki oralara çıkılır seyahat edilir fakat onlar iş değil

Oralara çıkılır Fakat Hüner Gönül Aleminde Seyahat yapmaktır Kalb Aleminde
Bunu Arayan Bir Kaşif Çıkmıyor

Hazreti İnsanın Kalbindeki Sokaklarda Varidatta Ne Var Onu Arayacak Bir Kimse Çıkmıyor

evet azizim Kuranı Mübin öyle bir Kitaptır ki manasını tefsirini şahıslar kalemler kağıtlar değil zamanlar yapar zamanlar…

mesela şu nazmı kerimin huzurunda huşu ile duralım

Şura ayet 29
Ve min ayatihi halkussemavati vel’ardı ve ma besse fiyhima min dabbetin ve hüve ala cem’ıhim iza yeşaü kadıyrün

Ayette resmen sema aleminde içinde oturulan bir yer olduğu bildiriliyor
Sonra sema sakinleri ile arz sakinleri cem (toplanıp) ve ihtilatı karşılaşıp görüşmeleri, beyan ediliyor

Bu günkü yükselen bilimde bunun pek yaklaştığını söyleyip üzerinde durmuyor mu ?

Ayetin manası :

O Semaların ve Arzın yaradılışı ve onlarda canlı hareketli her dabbenin üredilişi de onun ayatındandır kudreti süphanisini beyan eden alametlerindendir
Hem O dilediği zaman onları toplamağa kaadirdir

alıntı

bendeniz

Kayıtlı Üye
Iyi güzelde UFOlarin dabbe ile ne alakasi var. Bir zamlar yani 1980 senlerinde AIDS hastaligi ortaya ciktiginda dabbetül-arz olarak verildi. Biz daha kuranin manasini cözemedikki. Hemen birseyler bulup yapistiriyoruz daha sonra bsaka bir sey ciktiginda onu öne sürüyoruz. Dabbenin ne oldugu ortaya ciktigi zaman birliriz. Kimilerine göre 12. gezegen 2012 senesine kadar bekleniliyor kimileride 225 sene sonra gelecek deniliyor. Sizce bunun hangisi dogru?. Kim isterki hemen gelsin bence 225 sene sonra gelse iyi olur ozamana kadar bizlerden esser kalmaz geride kalanlar ne olursa olsun meselesi.

nalper

Kayıtlı Üye
şu uf lar bi türkiye ye uğramadı hep geziyorlar bir türkiye ye uğramak yok...