Bakmak Her Zaman Görmek Değildir

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
Resme bakınca ne görüyorsunuz?

Ne gördünüz bilemiyorum; ama bakın bu resim size bakınca neler görmüş

image001.jpg

(Yukarıdan aşağıya doğru yorumlanmıştır)

Altı ayrı parçaya bölünmüş lale:
Bu aralar duygularınızla değil, mantığınızla hareket ediyorsunuz. Yeni kararlar alma aşamasındasınız bu iş ya da aşk hayatınızla ilgi olabilir. Eğer lalenin içinde var olan karışık çizgilere gözünüz takıldıysa ve onların ne olduğunu anlamaya çalıştıysanız; kafanız karışık ve yoğunlaştığınız bir konuyu sürekli düşünüyorsunuz. Lalenin altı ayrı parçadan oluştuğunu fark ettiyseniz; sizinde kafanız tıpkı lale gibi bölünmüş ve her biri ayrı bir şey düşünüyor. Üstünüze yıkılan sorumluluk çok ve bazen altından kalka bilir miyim diye düşünüyorsunuz.

Lalenin etrafına açılan iki dal:
Düşüncelerin yoğunlaştığı ve kendinizi yalnız hissettiğiniz bir dönemdesiniz. Hangi anlamda olursa olsun çok sevdiğiniz biri ile konuşmak size iyi gelecektir. Zaten güvendiğiniz birinden akıl almaya ihtiyacınız olduğunun farkındasınız. Eğer dallara dolanmış sarmaşığı fark ettiyseniz; hayata olan kırılganlığınız azalmış ve bir yerler yeniden hayata tutunmaya çalışıyorsunuzdur.

Resmin ortasında bulunan çiçek ve etrafındakiler: bu sizin duygusal anlamda yüreğinizin dolu olduğunu(Doludizgin aşkı yaşadığınızı.) gösterir. Yani aşk kapıyı ya çaldı ya da çalacak. Etraftaki diğer çizgilere ve salyangoza benzeyen şekle takıldıysanız; karşıda ki insana kendinizi rahat ifade edemediğiniz için canınız yanıyor ve bu kendi iç dünyanıza kapanmanıza neden oluyor. Ben büyük çiçeğin üzerindeki, iki ince dalı gördüm diyorsanız; iki insan arasında karar veremiyorsunuz, ama birine duyduğunuz aşkın diğerine duyduğunuz aşktan çok daha fazla olduğunun farkındasınız.

Bir dalla uzatılan elma:
Hayatta çok çalışıp az kazandığınızı artık ektiklerinizin biçme zamanının geldiğini düşünüyorsunuz. Bu elma sizin hayatınızda verimi ifade ediyor çok çalışıp birçok şeyi ihmal ettiğinizi de. İki işle aynı anda uğraşıyorsunuz ve çalışmaktan zevk alıyorsunuz, emeğinizin karşılığını almak sizi mutlu ediyor.

Resmin sonunda var olan hayat kökleri
: sizde eğer burayı görenlerdenseniz; hayatta kopamayacağınız tek yer aileniz. Çünkü onlarla iyi diyalog kurabildiğiniz bir çocukluk geçirdiniz. Onlar sizin için çok değerli ve ailenin bütün sorunu sizin sorununuz o kadar ki kendinize dahi vakit ayıramıyorsunuz

sebnef

Kayıtlı Üye
paylaşım çok güzel tamamiyle duyguları anlatıyor :hurray:

yohauns

Kayıtlı Üye
paylaşım için saol güzelmiş gerçekten

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
Resmin ortasında bulunan çiçek ve etrafındakiler: bu sizin duygusal anlamda yüreğinizin dolu olduğunu(Doludizgin aşkı yaşadığınızı.) gösterir. Yani aşk kapıyı ya çaldı ya da çalacak. Etraftaki diğer çizgilere ve salyangoza benzeyen şekle takıldıysanız; karşıda ki insana kendinizi rahat ifade edemediğiniz için canınız yanıyor ve bu kendi iç dünyanıza kapanmanıza neden oluyor. Ben büyük çiçeğin üzerindeki, iki ince dalı gördüm diyorsanız; iki insan arasında karar veremiyorsunuz, ama birine duyduğunuz aşkın diğerine duyduğunuz aşktan çok daha fazla olduğunun farkındasınız.

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
Pardon yorumu yapmayı unutmuşum ben bunu gördüm ilk o yüzden benim yorumum bu.

Angel777

Kayıtlı Üye

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
Arkadaşlar sizde resime odaklanın ve ilk ne görüyorsunuz bizlerle paylaşın eğer isterteniz tabii.

sebnef

Kayıtlı Üye

Kar

Elit Üye
Ben resmin yukarısında kuru dalların arasına sıkışmış çok güzel bir kelebek gibi bir çiçek gördüm sanki yeri orası değilmiş gibi başka birşey dikkatimi çekmedi:eek:fftopic:

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
Ben resmin yukarısında kuru dalların arasına sıkışmış çok güzel bir kelebek gibi bir çiçek gördüm sanki yeri orası değilmiş gibi başka birşey dikkatimi çekmedi:eek:fftopic:
Farklı bir bakış açısı :Angel_anim::Angel_anim: