davet ilmi sekiz şartı

yohauns

Kayıtlı Üye
1.Davet eden kişi hayvani gıda yememeli, bitkisel gıda yemeli, nefsine hakim olmalı, taharetli olmalı ve ibadet etmeldiri

2.Davet eden kişiye yedi şişe gereklidir. Her bir şişede günün müvekkel meleğinin adı, şekli, hatemi, tılsımı, casusu, tercümanı, soru ve cevabı bulunmalıdır.

3.Davetin saati ve buhurları bilinmelidir. Davet eden kişiye yedi sandalye, yedi ocak, yedi yıldız renginde yedi elbise,
yedi hutbe, yedi mendil gerekir. Bu kişi yedi çeşit medh, yedi melek ve yedi ulu cin ismini de bilmelidir.

4.Davet sırasında bulunulması gereken yerler şunlardır: yüksek bir yer veya tepe, yüksek bir köşk, akarsu kenarı, eski çeşme veya eski kuyu yanı. Yirmidört peygamber ve dört halife ismi de davet sırasında yazılmalıdır.

5.Davet sırasında bulunmaması gereken hayvanlar; kedi, köpek, katır, horoz, maymun, yılan ve bunlara benzer canavarlar. Çünkü melek ve cinler bunlardan incinip davete gelmezler. Hatta komşulardan köpek sesi bile işitilmemelidir. Bulunmaması gereken insanlar; fesadlar, namaz kılmayanlar, ve kadınlardır. Bulunmaması gereken silahlar; ok, kılıç, tüfek ve savaş aletleridir. Melekler ve cinler bunun gibi silahlardan korkarlar.

6. Davet eden kişi başka bir şehire giderse bu şehrin müvekkellerini davet ederken gerekli şeyleri yapmalıdır. Bu kişi çeşitli mendil taşımalı ve yedi çeşit azayim bilmelidir. Davet edeceği her şehre girince Ahd-name-i Süleyman'ı okumalı ve buhur yapmalıdır. Çünkü o şehrin müvekkellerini kendine bağlamalı ve dost edinmelidir.

7.Şems her ay yedi burçtan birine gelir. Davet eden kişi o burcun müvekkel meleğini davet etmelidir.

8.Davet eden kişinin Ahd-name-i Süleyman adlı zor bulunan duayı bilmesi şarttır.

Davetler de kullanılan çeşitli maddeler;

misk, zaferan, gül suyu, jenkar, kafur, yağmur suyu (Nisan), hüdhüd kanı, ölü balık kanı, yeşil keler ve yılan zehri, pelenk kanı, insan (avrat) kanı, kara kedi kanı, tilki kanı, tuzlu su, hıyar suyu, keten yağı, kurt ödü, maymun kanı, kara horoz kanı, beyaz güvercin kanı, beyaz soğan suyu, soğan kabuğu, sirke, öd, şeker, laden, masteki, zeytin yağı, yarasa ve fare kanı, kızıl sığır ödü, karga kanı, sığır sidiği, çelik kalem, mısri mürekkep.

alıntıdır.....
-----------------------------------------

bilginiz olsun bu konu herkezin yapabileceği bir konu değildir özellikle kanla yapılan.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Paylaşım için teşekkür ederiz. Nereden alıntıdır bu? Cümlelerin üslubu ve anlatım şekli uygun değil.

Voy

Kayıtlı Üye
Bu konun aynısıydı sanırım yada benzeri syn. yule paylaşmıştı.

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
1- Doğru bir şart. Bunların yanında eline, beline, diline, düşüncelerine hakim olmalıdır. Her şekilde olumsuzluktan kaçınmalıdır.

2- Bu direkt olarak islam değil, daha önceki arap yarımadası inançları içinde bulunan bir kuraldır. 7 isim birbirinin anahtarıdır ve biri olmadan diğeri de devreye girmez, kudretli ve ulvi varlıklardır. İslami çalışmalarda gereklilik değildir.

3- Üzerinde çok yorum yapılması gereksiz bir madde. 7 rakamı üzerinde çok fazla durulmuş. Elbette buhurlar ve isimler bilinilmek zorundadır.

4- 24 peygamber ve 4 halife ismi zorunlu değildir. Bulunulması gereken mekanın da yüksek bir tepe, kör kuyu yanı olması lazım gelmez. Ses-Işık geçirmeyen ve hiçbir bedenli tarafından rahatsız edilemeyeceğiniz bir oda bile yeterlidir.

5- Cinlerin korktuğu söylense madde inandırıcı kaçabilir, ama işin içine Melekler girdiğinde bu maddenin de uydurma olduğu anlaşılıyor. Melekler hiç bir şeyden korkmazlar. Ayrıca alelade silahlar hiç bir varlığı korkutmaz. Silahın tılsımlar, okumalar, vefkler ile efsunlanmış olması gereklidir.

6- Yine direkt olarak İslam sonrasi arap majisi değil, islam öncesi dönemdeki inanışların bir yansıması.

7- Şart değildir. Yapılması manevi gücünüzü artırır, hislerinizi güçlendirir, varlıklara saygınız sayesinde takdir edilir ve beklemediğiniz ödüller alabilirsiniz.

8- Ahdname-i Süleymani aslen arapça olmayan, ama sonrasında arapçaya da çevrilmiş, birkaç varyasyonu bulunan bir duadır. Orijinalinin herkesin elinde olmadığına ve ortada dolaşan bir çok duanın da sonradan yazılma olduğuna eminim.

yohauns

Kayıtlı Üye
Paylaşım için teşekkür ederiz. Nereden alıntıdır bu? Cümlelerin üslubu ve anlatım şekli uygun değil.
evet alıntı zaten yazıo ben yazmadığım bir şeyin altına alıntıdır yazızını mutlaka koyarım paylaşılmızsa özür dilerim

kadasencan

Kayıtlı Üye
valla karışmak gibi olmasın yaşı küşük üyeler davet yapmamasını öneririm,her şeyi merak etmeyin...

La-edri

Kayıtlı Üye
malzemeler arasinda öyle seyler varki bulmasi bayagi zor, ama bu daha iyi caydirici bir yani var.. ben tavsiye etmem bu tip seyleri, rahat birakinki onlarda sizi rahat biraksin diye bir mantigim var :)

Ehli_İslam

Kayıtlı Üye
Ahdnamei Süleymanı buldum ben bir kaynakta fakat dogru mu ve nasıl kullanılır bilmiyorum.