Reiki Master Seçimi

MR.NRG

Kayıtlı Üye
Reiki Eğitimi almadan önce , reikinin size uygun bir teknik olup olmadığına karar vermelisiniz. Yoga , tai chi , nefes teknikleri vb. teknikleri araştırın ve kendinize uygun olan tekniği seçin.
Reiki sizin için uygun bir teknik ise daha önce reiki almış ve uygulayan insanlarla görüşün ve reiki hakkında kitaplar okuyun.
Bundan sonraki aşama reiki masterınızı seçmektir. Reiki nin herhangi bir federasyonu yoktur. Patenti kimseye ait değildir.
Bu yüzden reiki masterinizi siz seçersiniz. Reikiyi yaşam misyonu haline getirmiş,konusunda yetkin ve uzman masterların yanında , birkac gunde reiki master olmuş , reiki hakkında bilgisi yetersiz kişilerde bulunmaktadır. Bu nedenle Masterinizla yüzyüze görüşün. Ne kadar süredir reiki uyguladığını ve eğitim prosedürünü sorun.
Masterınızın konuşurken gözlerinin içine bakın ve egosu yüksek , kendine gizemli hava veren , tutarsız kişilerden eğitim almaktan kaçının.
Reiki eğitimi iki bölümden oluşur. Birincisi teorik eğitimdir.
Burada reiki nedir, reikinin tarihçesi, reiki kullanım şekli,çakralar,vb.. konularda eğitim alırsınız. Bu eğitim bire bir yada grup halinde alınabilir. İkinci bölümü ise inisiyasyondur. İnisiyasyon bire bir yapılır.
Kesinlikle toplu inisiyasyondan kaçının.
Reiki 1 eğitimi aldıktan sonra en erken 21 gün sonra reiki 2 eğitimi alınabilir. Ancak bu sure en az 3 ay olmalıdır.Çünkü insanın reiki tanıma ve adapte olma süreci , ayrıca faydasını görmesi için bu süre çok makuldur. Size daha kısa sürede eğitim vermeyi teklif eden masterlara güvenmemenizi tavsiye ederim.
Ayrıca panik atak , şizofreni , paranoya gibi pisikolojik hastalığınız varsa reiki almayınız. Hastalığınızı kontrol altına aldıktan sonra reiki ye başlamanız önerilir.
Reiki bir kişisel ve ruhsal gelişim tekniğidir.Tıbbı tedavi yerine geçmez.
Eğer ciddi bir sağlık probleminzi varsa , reikiyi mucize bir tedavi yöntemi olarak görmeyiniz. Tıbbı tedavinizin mutlaka gerekliliklerini yerine getiriniz. Reiki bütün dünyada tamamlayıcı tıb olarak nitelendirilir.
Son olarakta: Reiki eğitimi almaya karar verdiyseniz kesinlikle Usui Reiki 1. aşamadan başlamalısınız.
Kaynak : İnternet