Gördüğümüz Yüzle Barışık mıyız?

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
ayna.jpg

Hepimizin küçük büyük sırları vardır birilerinden gizlediğimiz. Kimimiz itiraf etmekten korkar, kimimiz kabullenmekten. Bazen kendimize bile itiraf edemeyiz bazı zaaflarımızı. Zaaflarımızla bizi bir şeyler yüzleştirir, kendimize getirir, kendimizin bile görmekten korktuğumuz gerçeği, tokat gibi gözlerimizle gösterir, al işte busun der, üstelik ondaki sırlardır sizin gerçeğinizi gösteren, bahsettiğimiz aynalardır tabi, sırlarıyla cam olmaktan çıkıp yansıtıcı olmakla şereflenen.

En gizli sırlarınızı paylaşırsınız onunla; çocukluğunuzda boyunuzun yettiği her aynaya ulaşmışsınızdır mutlaka, zıplayarak bile olsa..
Saçlarınızı onunla şekilden şekile sokup havalar attınız, sivilcelerinizin çıktığını görünce isyan ettiniz, acemi tutuşlarla traş olurken yüzünüzü kestiniz, ilk önce aşkınızı onun yardımı ile kendinize itiraf ettiğiniz, sonra kendinize güvenip sevdiğinize açtınız.

Her zaman yanınızda oldu, saçlarınıza karlar yağdığında ilk tanığınızdı, siz gizlice koparıp atsanız da o gördü…

Yüzünüzdeki en ince çizgilerinizi, her birinin anılarını ve detaylarını birlikte anımsarsınız, yaşadığınız her değişimin sessiz tanığıdır o.
Bazen ağladınız, kırıldınız, herkes den gizleyip ondan gizlemediniz.

En iyi sırdaşınız, sıkı dostunuzdur, yalan söylemezler onlar. Aynalar kimseyi terk edemezler, taa ki siz onu görmek istemeyene kadar…

Herkesin gördüğü kendisidir aynada, kabullense de, kabullenmese de.

Önemli olan gördüğümüz yüzle barışık mıyız?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
İnsan öncelikle kendisi ile barışık olmalıdır, kendi iç hesaplaşmaları olan bir birey ne etrafını mutlu edebilir nede kendisi mutlulugu yakalayabilir, dikkat edilmesi gereken bir noktaya deginmişsiniz...

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
İnsan aynaya baktığı zaman zaman herşeyle yüzleşmiş olur.Yorumunuz ,için teşekkürler sayın kontejyan

yohauns

Kayıtlı Üye
kendime hiç bir zaman haksızlık etmedim her zaman kendimle barışık olmaya çalıştım ve bunuda başarıyorum zaten kendinden vaz geçen birisi dışarı ile olan bağlantısında da hep yenilgiye uğrar gerçekten çok iyi bir konu teşekkürler

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
Benim ruh halime göre değişiyor kendimle barışık olup olmamam.

yohauns

Kayıtlı Üye
Benim ruh halime göre değişiyor kendimle barışık olup olmamam.

bana göre siz hiç bir zaman kendinizle barışık olmamışsınız neden derseniz bunu ruh halinizle eşleştirmemeniz lazım nasıl başlarsa öle gider derler ya bu şekilde yaparsanız kendinizi tanımlayamassınız ruh haliniz ne olursa olsun sonuçta düşünceleriniz belli bir nokta da atnı olması gerekir tabi bu benim kanaatım sevgilerimle!

-yohauns

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
bana göre siz hiç bir zaman kendinizle barışık olmamışsınız neden derseniz bunu ruh halinizle eşleştirmemeniz lazım nasıl başlarsa öle gider derler ya bu şekilde yaparsanız kendinizi tanımlayamassınız ruh haliniz ne olursa olsun sonuçta düşünceleriniz belli bir nokta da atnı olması gerekir tabi bu benim kanaatım sevgilerimle!

-yohauns

Haklısınız kendimle çok fazla barışık değilim malesef.

logii

Kayıtlı Üye
Bence; insan kendisinle barışık olmaya çalışmamalıdır. İtiraflarımızı, sırlarımızı, hatalarımızı vs.. bunları çevremizle paylaşırsak daha çabuk çözüm bulabiliriz ve olayı aydınlatırız.. İnsan istesede kendisinle barışık olamaz, ot gibi bir hayata dönüşür..

Ailuros

Banlı Kullanıcı
Bunu insanlarla paylaşabilmemiz destek alıp sonuca ulaşabilmemiz içinde hatalı olup olmadığımızı yardıma ihtiyacımız olup olmadığını bilmemiz bunuda içimizde kabullenmemiz gerekir.Bir nevi iç hesaplaşma...Herşeyden önce kendimizi tanımalı objektif olarak yaptıklarımızı tartmalıyız.Bu yazıldığı kadar kolay değil malesef.Çünkü tanıması en zor kişi kendimiziz.

La-edri

Kayıtlı Üye
kendimle barisigim,bu konuda bir sorunum yok, kendimle bas basa kalmak yoksa bayagi zor olurdu :)

[XTR] Similar Threads

S
Cevaplar
2
Görüntüleme
410
Ü
Cevaplar
12
Görüntüleme
539
Üye silindi 76175