Feng Şui İle İş Yerinde Bereket

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Zaman zaman maddi olarak kötü dönemler yaşayabilirsiniz. Ve hatta tam da bu yazı ile ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Batmak; maddi yetersizlikler içine girmek, görünen sebebi ve sorumluları ne olursa olsun,ancak hayatın Yin Yang dengesinin bozulmuş olması ile gerçekleşebilir. Soyut gibi görünen bir kavram, fazlası ile somut olan bir maddi değer ile kendini gösterebilir. Sebepleriniz duygusallık, mantıksızlık veya stratejisizlik gibi elle tutulamayan kavramlar olsa da, bunlar maddi güçten yoksunluğa kolayca dönüşebilir. Maddi açıdan düşüşe geçti iseniz, evinizin hem tümüne, hem de maddi refahını ifade eden bölümüne bakmanız gerekli demektir.

İlk atmanız gereken adım ise ; iş yerinizin Güneydoğusunu ve burada ne bulunduğunu tespit etmektir.

Güneydoğunuzda bulunan odayı tespit ettikten sonra, burayı ne şekilde değerlendirdiğinize bakmalısınız. Ne kadar süredir o iş yerinde yaşadığınız bu noktada önemli değildir. İçinde bulunduğunuz ve batış sürecine neden olan geçmişe gitmeli ve tüm bunların nasıl başladığına bakmalısınız. Daha sonra da güneydoğunuzu nasıl değerlendirdiğinize. Anlamak için sabırlı ve çözüm bulmak için dürüst olun, çünkü size işaret edilen şeyler, sizin kabul etmeyi tercih ettikleriniz olmayabilir.

Eğer burada çok uzun süredir oturuyorsanız, her zaman mutlu yaşamanıza rağmen kötü giden bir şeyler var ise, bir kaç konu devreye girer. Birincisi, her mekanın şansının 20 yılda bir düzenli olarak değişmiş olması ve sizin önemli bir döngüye girmiş olmanızdır.. İkincisi ise Feng Shui’ nin bile , önce kader sonra Feng Shui diyor olmasıdır. 

Hayatımızda olan biten tüm etkilerin en önemli alt yapısını ve en önemli işaretlerini Astroloji verir. Her zaman söylediğim gibi tekrar etmeliyim ki; Feng Shui ‘ nin alt yapısı da Astroloji’ ye dayanmaktadır. Astrolojik olarak iyi bilinir ki, hayatın bizi zorlayacağı dönemler vardır. Bazen tüm olanlar hayatımızda küçük ataklar olarak kalırken, bazen bu ataklar uzun süren bir sınav dönemine dönüşebilir. Olan bitenin gerekliliklerini anlamakta ve kabul etmekte zorluk çekebilir, sıkıntılarınız yüzünden, içinde bulunduğunuz durumu net bir şekilde göremeyebilirsiniz. Oysa sizin hayatınıza tarafsızca bakan bir uzman, hayatınızda neden böyle bir dönem geçirdiğinizi eviniz sayesinde anlayabilir. Burada hatırlatmam gerekli olan en önemli şeylerden biri, bazen tek başına karar almak ve bir Feng Shui danışmanına danışmamak doğru bir karar olmayabilir.

Evinde güneydoğu bölümünde tuvalet olanlar, genellikle o eve taşındıktan sonra sıkıntı yaşamaya ve gelir gider dengelerinin bozulduğunu fark etmeye başlamış olabilirler.

Bazı danışanlarım, evliliklerini taşındıkları ev ile eş zamanlı kötüye gitmeye başladıklarını söylemişlerdir. Feng Shui gerçekten ilginçtir. Maddi durumunuzun kötüye gitmesinin, evinizde veya iş yerinizde izler bıraktığına eminim.

Güney doğunuzda balkon, genişçe bir teras, boş duran bir oda, karışıklık içinde bir depo veya tuvalet varsa, zaten fazla sebep ve ipucu aramanıza gerek yok. Esas zorluk tüm bunların dışında bir şeyler aramak zorunda isek başlıyor. Bu konuda bir uzmanın desteğine ve yönlendirilmenize ihtiyaç var demektir.

Maddi konularda geriye gidiş dönemleri için , Feng Shui ‘ nin Flying Star ile desteklenen Astrolojik kanadına ihtiyacınız var. Bu konuda da yarım bilgi ile önlem almaya çalışmanızı tavsiye etmem.

Eğer bir uzmana danışmayı tercih etmezseniz, bu bölümde olan eşyaları ve onları kullanma amaçlarınızı ve neden orada durduklarını sorgulayın. Neleri seviyor, neleri sevmiyorsunuz. Sürekli tekrar eden ne tip bir alışkanlığınız var ? Hata olduğunu düşündüğünüz alışkanlıklarınıza karşı dürüst olmaya çalışın. Bu bölümde bulunan odanın amacı nedir ve maddi gücünüzün geriye gidişine ne tip bir etkisi olmuş olabilir ? Bakımsız, eski ve özenden uzak neler bu bölümde bulunuyor ? Eskimiş, kırık , ilgilenilmeden uzun zamandır bekleyen neleri saklıyorsunuz ? Sevmediğiniz ve hatta size kötü niyet beslemiş kişilerin resimlerini veya size hediye ettikleri eşyaları burada bulunduruyor musunuz ? Ve en önemlisi iş yerinizdeki güneydoğunuzda ne var ?

Hayatınızda maddi gücünüzün durumunu etkileyen iki önemli yer vardır. Bunlardan bir tanesi evinizdeki güneydoğu köşesi, diğeri ise iş yerinizdeki güneydoğu köşesidir. Temel hatalardan bir tanesi mutlaka bunlardan birinde gerçekleşir. Buna destek olan ve en baştan olmamasını dileğimiz konu da, evin merkezindeki tuvalettir. Tüm bunların kombinasyonu ise, hayatınıza etkide bulunacak ve neredeyse majör etki yapan, temel bir soruna sebep olabilir.

Eğer tek başınıza değilseniz, aileniz ile oturuyorsanız, ya da çok kalabalıksanız, maddi durumunuzu etkileyen şeylerden biri de mekanlarınızı paylaştığınız insanların kaderleridir. Eğer ortaklı bir işte batıyorsanız, ortaklarınızın kaderleri de devreye girer. Eğer ortaklı bir işte değilseniz, kendi iş yeriniz ve eviniz arasındaki ilişkiye bakmak gereklidir.

Batıyorsanız, ve bu konuda Feng Shui’ den yardım istiyorsanız, teklifim bir Feng Shui uzmanı ve bir Astrolog ile çalışmanızdır. Batıyor olmanız, ne yazık ki, kendinize dürüst olamayacağınız şartları da doğurabilir. Üzgün ve sıkkın olmanız kendinize yardım etmeniz konusunda size destek olmakta zorluk çıkaracağı için, size tarafsız bir şekilde bakan bir göze ihtiyacınız vardır. Bunu bir uzmanla paylaşarak, kendinize yeni kapılar aralayabilirsiniz...

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
Benim bir hocam Feng şui çok inanıyordu.Evin her yerini ona göre düzenlemişti.çoğu arkadaşımız dalga geçiyordu gerçekten öyle bişey olabilirmi diye ama hoca üstüne basa basa işe yaradığını savunuyordu.Gerçekten doğru mu bereket getirdiği?

Kar

Elit Üye
Evet benimlede dalga geçiyorlar ama umursamıyorum.Biliyorumki Feng şui kadim bir bilgelikdir,dünyadaki dini yapıların birçoğu hatta sadece dini değil tarihi birçok yapı bu sistem üzerine kurulmuştur.

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
Evet benimlede dalga geçiyorlar ama umursamıyorum.Biliyorumki Feng şui kadim bir bilgelikdir,dünyadaki dini yapıların birçoğu hatta sadece dini değil tarihi birçok yapı bu sistem üzerine kurulmuştur.

Ben hiç bir zaman dalga geçmeyi tercih ediyorum her zamanda söylüyorum herkesin inancı kendine saygı duymak lazım.Ama sizin yazdıklarınıza bakınca sanırım gerçekten hocam doğru söylediğini görüyorum.

AURUM

Banlı Kullanıcı
Mutfak bulunuyorsa ne anlama gelir

Mutfağın Feng Shui'deki yorumu "bereket"tir. Mutfakta yemek pişer, her zaman alınan verilen enerjiler, hareket ve canlılık olur. Mutfağın bu anlamda aktif olması; ev ya da işyerinde faydalı “Chi” enerjisinin bol ve kolayca dolaşmasını sağlar. Güney doğu’da bulunan mutfağın da kendi içerisinde bazı durumlarına bakmak gerekir: ocağın yönü, lavabo, buzdolabı, vs bütün bunlar da önemlidir. Ocak genelde güney yönünde ve cam kenarında tercih edilir. Su gelişi ve gideri bulunan lavabo da kuzey yönünde olmalıdır. Buna “soğuk” imajıyla buzdolabını da dahil edebiliriz. Nasıl ki işyerinde Güney Doğu yönünün canlandırılması önemliyse aynı şey mutfak için de geçerlidir. Dolayısıyla mutfakta güney doğu köşesine mor renkli bir eşya konabilir ya da orası bir akvaryum ile canlandırılabilir.
Dahası: işyerimizin güneydoğu köşesinde bir mutfak varsa, onu sevgi ile döşeyelim; sevimli ve davetkar bir hale getirelim. Sadece işyerimizin değil mutfağımızın da temiz, düzenli olmasına azami dikkat edelim. Dışarıdan söylemek yerine mutfağımızda ufak tefek sağlıklı yemekler hazırlayalım. Kendimize ve dostlarımıza güzel sohbetlerle süslenmiş, mütevazi ama doyurucu ziyafetler çekelim. (zeytin ekmek bile olabilir, yeter ki sevgiyle ve mutlulukla yensin)
İşte o zaman işyerimizin bereketi artar.

ailatan

Kayıtlı Üye
şü mutfak konu çok canımı sıkıyor ama ne yapıcam bilmiyorum.ocak ile lavabo yan yana durmamalı .benimki setüstü ama yerini değiştiremem aspiratörün üzünden.hangi çözüm olur ki acaba?bazı kaynaklardan süs bir ahşap eşyala ayrılmak müümkün olduğunu söyleniyor,yanar diye korkuyorum:) arkadaşlar aynı sorunu yaşayan var mı aranızda?