bilgili arkadaslara bir soru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

La-edri

Kayıtlı Üye
merhaba,

cinler bir insana büyü olmaksizin yada insanin davet tarzi cin cagirma ruh cagirma tarzi seylerle hic alakasi hatta ilgisi dahi olmaksizin niye musallat olurlar ?

birde bu tip varliklarla dialog halinde olan insanlar ister hoca deyin ister büyücü,onlar kendilerini nasil koruyorlar /yada korunmasi lazim mi?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
merhaba,

cinler bir insana büyü olmaksizin yada insanin davet tarzi cin cagirma ruh cagirma tarzi seylerle hic alakasi hatta ilgisi dahi olmaksizin niye musallat olurlar ?

birde bu tip varliklarla dialog halinde olan insanlar ister hoca deyin ister büyücü,onlar kendilerini nasil koruyorlar /yada korunmasi lazim mi?
Hani yaramaz insanlar vardır ya durup dururken bela arar gelip çatar işte öyle bir durumdan ötürü...:nopity:

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Öncelikle bu majisyenin (saydığınız hitapların geneli için uygun hitap budur) çalıştığı veya ilteişimde olduğu varlıklara ve/veya uğraştığı işlere göre değişir. Örneğin majisyenin iletişimde olduğu varlık veya varlıklar zaten korumanın kendisi olabilir. Öte yandan bunun dışındaki etkileşimlerde kesin suretle korunmalıdır bu kişi. Kendilerini nasıl korurlar sorusuna yanıt çok geniş olacaktır. Burada çeşitli dualar, okumalar, tılsımlar, çemberler, işlemler vs. vs. sayabiliriz.

La-edri

Kayıtlı Üye
cevablar icin tesekkür ederim,
majisyen hic duymamistim bu kavrami tam olarak nedir acaba bu majisyenlik? bilgim olmadigi icin hoca diyorum yoksa hoca camii dedir :)

Kontejyan arkadasin cevabina;yanlis anlamamissam" insan luzumlu luzumsuz tavirlarda bulunursa musallat olur " diye algiladim cevabinizi,

ama cocuk yaslarda basliyor,illede korkutmuyorlar ama sonra sonra olay musallata baglaniyor, cocuklukda baslayan bir sey, cidden merak ediyorum bu olayin altinda yatabilecek sebebleri

Kar

Elit Üye
Daha öncede bir yazıda yazmışdım galiba benim bildiğim kadarıyla bazı davranışlar onların boyutuna kapı açıyor.Örneğin banyo yaparken küçük abdestini bozmak.Bende zamanla araştırdım kendi dinimin peygamberi Hz.Muhammed s.a.v. sünnetlerinde ve bizlere yapmamamızı söylediği birçok şeyin altında hep bu sebebler yatıyor.Bilmeden yaptığımız birçok şey onların bizim boyutumuza geçmesine ve bizlere musallat olmasına neden oluyor.Çocukları mümkün olduğunca akşam namazından sonra dışarıya çıkarmamak lazım.Peygamberimizin onlarla bu konuda anlaşması var.

aswang

Kayıtlı Üye
Daha öncede bir yazıda yazmışdım galiba benim bildiğim kadarıyla bazı davranışlar onların boyutuna kapı açıyor.Örneğin banyo yaparken küçük abdestini bozmak.Bende zamanla araştırdım kendi dinimin peygamberi Hz.Muhammed s.a.v. sünnetlerinde ve bizlere yapmamamızı söylediği birçok şeyin altında hep bu sebebler yatıyor.Bilmeden yaptığımız birçok şey onların bizim boyutumuza geçmesine ve bizlere musallat olmasına neden oluyor.Çocukları mümkün olduğunca akşam namazından sonra dışarıya çıkarmamak lazım.Peygamberimizin onlarla bu konuda anlaşması var.

Merak ettim bu anlaşmayı.
Biraz bahseder misin?

ilim-sahibi

Banlı Kullanıcı
merhaba,

Allah'ın bizleri yaratırken belli kanunlar katmıştır... Bu kanunlara uyanlar ile uymayanların vaziyetlerinin ne olacağı bildirilmiştir...

Bu anlamda Allah'ın kanunu olan; "herkes kendi alemi dışına çıkmayacaktır" kanununu hem insanlar hemde cinler çiğnemiştir... Ve bu yüzden cezasını bildikleri halde cinler insanlara büyü gibi etmenelr olmadan musallat olabilir...

Ama illaki bir sebebi vardır... Sebepsiz asla birşey olmaz...

Tanrıcam

Kayıtlı Üye
İş
Üni. öğrencisi
Bende bu konuyu çok merak ediyorum ama beni bi tanıdığıma iyilik yapıyormus amane kadar doğru bilemiyorum.İyilik yapmaları mümkün mü

La-edri

Kayıtlı Üye
evet güzel bir cevab olmus, tesekkür ederim,Allah her sey ile kulunu imtihan eder,eger bir insana cinler musallat olmus ise bu Allah'in izni ile meydana gelir ve bir imtihandir,ben olayin burasina takilmadim, hersey icin vesile sarttir ve muhakkak cinlerin musallat olmasi icinde bir vesile lazimdir, büyü ve davet disinda neler olabilir onu meak etmistim,
kimisi külle oynama der ötekisi agaclik yerlerde ihtiyac giderme,baskasi ise gece tirnak kesme der..bunlarin hangisi hurafe hangisinde gerceklik payi vardir diye merak etmistim....

PS: sayin görevliler ben türk degilim ve türkceyide okulda ögrenmedigim icin az cok imla /uslub hatalarim olabiliyor kusura bakmayin,saygilar...

DARKKING011

Kayıtlı Üye
Kontejyan sana dememiş yaramaz insanlar var durup dururken gelip çatar diye cinleri kastetmiş olmalı.
Cinler hakkında okuduğum dokümanlarda tabiri caizse onların yaramaz çocuklar gibi bi kişiliğe sahip oldukları yazıyordu o bağlamda yani.
Durup dururkende gelip çatar yani.

ntflx

Banlı Kullanıcı
koruma demişkende kendini boş yere korumaya alanlarada musallat olurlar...

YasinLY

Kayıtlı Üye
Cinler de insanlar gibi yaşıyorlar onların da kendine özgü bir yaşamları var. İnsanlar cinleri başkalarına musallat ediyor. Durup dururken cinin derdine ne olmuş değil mi... :D

animax

Kayıtlı Üye
evet güzel bir cevab olmus, tesekkür ederim,Allah her sey ile kulunu imtihan eder,eger bir insana cinler musallat olmus ise bu Allah'in izni ile meydana gelir ve bir imtihandir,ben olayin burasina takilmadim, hersey icin vesile sarttir ve muhakkak cinlerin musallat olmasi icinde bir vesile lazimdir, büyü ve davet disinda neler olabilir onu meak etmistim,
kimisi külle oynama der ötekisi agaclik yerlerde ihtiyac giderme,baskasi ise gece tirnak kesme der..bunlarin hangisi hurafe hangisinde gerceklik payi vardir diye merak etmistim....

PS: sayin görevliler ben türk degilim ve türkceyide okulda ögrenmedigim icin az cok imla /uslub hatalarim olabiliyor kusura bakmayin,saygilar...

cinlerin bir çok yerde meskenleri var evvela incir ağacı şayet çok sıkışırsanız ve hacet gidermeniz söz konusu ise kesinlikle bu incir ağacı olmamalı buna çok dikkat edin.her evin kapı eşiği tuvalet banyo bu tip yerlere girmeden önce besmele çekilmesi gerekiyor öyleki cinlerin gözlerine perde iniyor ve sen işini rahatlıkla yapabiliyorsun besmelesiz bu yerlere girdiğini bir düşün tüm çıplaklığınla gözler önündesin ve bazen kendine insanda olsa eş arayan cinlerin musallatına maruz kalabiliyorsun örnek benim annemin rahmetli dayısı gibi....sonra herhangi bir lavabo içine besmelesiz sıcak su dökmemek çünkü cinlerin çocukları genelde hep buralardalar onları istemedende olsa yakmak zarar vermek sana ve ailene olabilecek bir zararın kapısını açmaktır su kenarına mangal ateşi dökmek köz dediğimiz kömür mesela uzun lafın kısası besmele besmele besmele her işin başı besmeledir cinlerin zararından ancak bu şekilde emin olabilirsin....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...