Paranormal Kediler

logii

Kayıtlı Üye
Paranormal Kediler

Siste Önümüze Çıkan Kediler

Kedilerle her zaman bir bağım olmuştur. Çok gençken anneannemin evinde kedi ruhları görürdüm. Benim de Yoda isminde bir kedim vardı ve birbirimize çok yakındık. Bir kaç yıl önce Cadılar Bayramında, Yoda, o zamanlar ki erkek arkadaşım Jeff ve ben bazı arkadaşlarımızı görmek için Kuzey’e gidiyorduk. Jeff yolun yarısında kedim yüzünden mola vermek zorunda kalınca çok kızmıştı ve Yoda da arabadan kaçmaya çalışmıştı. Yoda ikinci kez kaçmayı deneyince Jeff onu sertçe yakalayıp arabanın içine atmıştı. Ne yazık ki Yoda’nın burnu hafif de olsa yaralanmıştı. Jeff’e bu davranışından dolayı çok kızmıştım. Yoda da ben de kızmış olsak da Kuzey’e doğru yolculuğumuza devam edecektik. Hava çok karanlıktı ve her yer sis içindeydi. Yolda giderken birden karşımıza yolun ortasına oturmuş kediler çıkıverdi. Hareket etmiyorlardı ve biz de mecburen durmak zorunda kaldık. Jeff onların yanından her seferinde geçmeye kalktığında kedilerden bir kaçı arabanın önüne yönelip tekrar yola oturdular. Jeff 7-8 kere benzeri denemelerde bulundu ama sonuç hep aynıydı. Sonunda Jeff yüksek sesle “Tamam, mesajı aldım” diye bağırdı. Yola baktık. Kediler yolda değillerdi.

Dobe'un Ziyareti
Biliyorum bir çok kişi ruhların küresel şekillere girdiği konusunda şüphelidir ama küresel biçim ruhların iletişim kurabilmesi için gereklidir. Evde çekilen fotoğraflarımıza bir gün tekrar bakarken resimlerin birinde kürsel bir görüntü gördüm. Fotoğrafın negatifine sahiptim ve olabildiğince görüntüyü büyüttürdüm. İnanılmazdı. Yıllar önce benimle yaşayan beş kedimden Dobe küresel görüntünün içinde yer alıyordu. Oysa bu fotoğraf çekildiğinde Dobe bizimle artık değildi. Dobe bizi ziyarete gelmişti. Buna o kadar çok sevindim ki.

Küller ve Kediler
Kedim 5 yıl önce öldü. Yediği her şeyi kusacak derecede kötü bir hastalığa yakalanmıştı. Açlıktan ölme noktasına gelmişti. Onu bu halde görmeye dayanamıyordum. Sonunda acısına son vermek için onu uyutmaya karar verdim. Daha sonra onu yaktırıp küllerini çimenlere savurdum. Ama bir süre sonra küllerinin yine aynı kutuda durduğunu gördüm ve hala da benimle.

Ölüm ve Barışma
Nişanlımla yeni bir eve taşınmış ve de bir kedimiz olmuştu. İlk zamanlar her şey yolunda iken bir süre sonra anlaşamaz hale geldik. Her ikimiz de kedimizi çok seviyorduk ama bir arada yaşayamıyorduk. Sonunda ayrılmaya karar verdik. İşte tam o günlerde kedimiz hastalandı. Durumu bir türlü iyileşmiyordu. Kedimiz gün geçtikçe sağlığını kaybederken ona olan üzüntümüzden dolayı nişanlım ve ben tekrar yakınlaşmaya başlamıştık. Veteriner onu kaybedeceğimizi söylediğinde nişanlım ağlamaya başlamıştı. O an nişanlımı ne kadar çok sevdiğimi anladım. Kedimizi kaybettik ama ilişkimiz sanki tekrar doğdu. Sanki içimden bir ses kedimizin bizi barıştırmak için bizi terk ettiğini söylüyor.

Zepplin'i Ziyareti
Benim de komşumun da kedileri vardı. Komşumun kedilerinden Zepplin, bizim bahçeye gelmeye bayılırdı. Bir Salı günüydü ve bahçede oturmuş sigara içerken Zepplin gelip kucağıma oturdu. Her zamanki gibi onu sevdim. Sonra atlayıp gitti. Komşumla bir kaç gün sonra karşılaştığımda onu çok üzgün gördüm. Sorduğumda Zepplin’i kaybettiklerini öğrendim. Zepplin Cumartesi günü vefat etmişti. Ama nasıl oluyordu da ölümünden üç gün sonra bizim bahçemize ve benim kucağıma gelebiliyordu.

alıntı

Kar

Elit Üye
Evde bir kediniz varsa sabah ezanvakti uyanma gibi bir şansınız var. O vakitte sizi asla uyutmazlar.Eğer ağlıyorsanız hareketleri öyle değişiyorki anlatamam ,değişik sesler çıkarıyorlar ve gelip gözyaşınızı silmeye çalışıyorlar.

Ailuros

Banlı Kullanıcı
Evde bir kediniz varsa sabah ezanvakti uyanma gibi bir şansınız var. O vakitte sizi asla uyutmazlar.Eğer ağlıyorsanız hareketleri öyle değişiyorki anlatamam ,değişik sesler çıkarıyorlar ve gelip gözyaşınızı silmeye çalışıyorlar.

Ağlama Konusunda size katılıyorum.Benim kedimde beni ağlarken gördüğünde yüzümü güldürene kadar yapmadığı kalmıyordu:)

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Kedileri öyle çok seviyorum ki... Çok özel ve güzel canlılar. :) Ah annem izin verse de eve kedicikler alsam. :)

logii

Kayıtlı Üye
Bende istiyorum bir tane ya hoşuma gidiyorlar [:

Kar

Elit Üye
Bende çok, eğitilmiş, bilgisayar kullanıyor ,sizi dinliyor göndereyim size

((ex))

Banlı Kullanıcı
Bizim evde de kedi var.Annemin yatacağı zamanı biliyor ve yatma saati yaklaştığında miyavlamaya başlıyor."Hadi yatalım" diyor sanki...:) ya da misafirliğe gittiğinde mutlaka dönüşte annemi yolun kenarında bekliyor onunla birlikte geliyor:)

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Bir arkadaşımın 4-5 kedisi var..Kedilerden biri , televizyonda akşam haberleri başladığı saniyede ,televizyonun üstüne çıkar ve ordan kafasını sarkıp haberleri izliyor..Bu güne kadar bir haber programı izlemeyim demedi .. Haberler başlayıncaya kadar bu kedi ortada yok , haberler bittikten sonra gene kayboluyor evin bir köşesine..Hep gülüp anlatırdı onu ama çok fazla önemsemedim. Bir kere arkadaşımdayken sohbet ediyorduk ve akşam haberleri programı başladı ..Kedicik birden televizyonun üstüne çıkıp kafasını aşağa doğru sarktı ekranı rahat görebilsin diye :)...Ben yerimden fırladım , aman kediye bi şey olmasın ...Arkadaşım gayet rahat "Onu ordan kimse alamaz " dedi :) . Yıllardır haberleri seyrediyormuş bu kedi :D

((ex))

Banlı Kullanıcı
çok komikmiş:D acaba bu kedi önceki yaşamında bir haber spikerimiydi? :D:D

nalper

Kayıtlı Üye
Ben önceki yaşama inanmıyorum çünkü insan öldüğü zaman artık dünya kapısı ona kapanır.kabir hayatı yaşar yani reankarnasyon falan hikaye...

Malicedourde

Kayıtlı Üye
4 tane tombilim var. Kedinin neye benzediğini, ne ifade ettiğini o kadar iyi biliyorum ki. Özellikle bir tanesi sanki aklınızdan geçenleri okuyabiliyor. Kedi değil bu diyor herkes :) 9 kilo kadar bir fil yavrusu zaten.
Üzgünken insanı nasıl anladıklarını, hata yaptılarsa nasıl gönül alacaklarını, damarıma nasıl basacaklarını sürekli tecrübe ediyorum. Bir süredir ciddi bir rahatsızlık geçiriyorum ve zaman zaman duygusal iniş çıkışlarım oluyor. O zaman hepsinin ruh hali değişiyor. Ben üzgünsem onlar da uzak bir köşeye kıvrılıyorlar. Ben mutluysam sürekli etrafımdalar. Onlarda bütün yaratılan canlılardan farklı olarak bir özen var sanki bana göre. Allah kedileri yaratırken enine boyuna bütün ayrıntıları belirlemiş sanki. Büyük kediler de aynı şekilde.
Kedi kadar kusursuz, benzersiz, güzel bir canlı yok gibi geliyor. En çirkini bile ayrı güzel :)

Bu arada kedi isteyen arkadaşlarım için bir teklifte bulunmak istiyorum :)
Evde 2 tane dünya güzeli bebeğim var. Annelerini köpek öldürmüş. 1 aylıklar ve tam yemelikler. İki kardeş. Dişi ve erkek. Dişi Beyaz, sadece kafasında ve kuyruğunda bir parça siyah leke var, erkek portakal rengi sarman sadece pati uçlarında beyazlık var. Masmaviş gözler süper sevimli suratlar. İsimlerini Dora ve Lucca koydum. O kadar asiller ki bu isimler çok yakıştı onlara. Facebook kullanan arkadaşlar için video görme imkanı da var.

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Bende kedileri çok severim ama kediye izin yok annemle babamdan bende gittim hamster aldım 2 tane deliye döndüler :D çok seviyorum ikisinide.

Moderatör tarafında düzenlendi:

N_efertiti

Kayıtlı Üye
4 tane tombilim var. Kedinin neye benzediğini, ne ifade ettiğini o kadar iyi biliyorum ki. Özellikle bir tanesi sanki aklınızdan geçenleri okuyabiliyor. Kedi değil bu diyor herkes :) 9 kilo kadar bir fil yavrusu zaten.
Üzgünken insanı nasıl anladıklarını, hata yaptılarsa nasıl gönül alacaklarını, damarıma nasıl basacaklarını sürekli tecrübe ediyorum. Bir süredir ciddi bir rahatsızlık geçiriyorum ve zaman zaman duygusal iniş çıkışlarım oluyor. O zaman hepsinin ruh hali değişiyor. Ben üzgünsem onlar da uzak bir köşeye kıvrılıyorlar. Ben mutluysam sürekli etrafımdalar. Onlarda bütün yaratılan canlılardan farklı olarak bir özen var sanki bana göre. Allah kedileri yaratırken enine boyuna bütün ayrıntıları belirlemiş sanki. Büyük kediler de aynı şekilde.
Kedi kadar kusursuz, benzersiz, güzel bir canlı yok gibi geliyor. En çirkini bile ayrı güzel :)

Bu arada kedi isteyen arkadaşlarım için bir teklifte bulunmak istiyorum :)
Evde 2 tane dünya güzeli bebeğim var. Annelerini köpek öldürmüş. 1 aylıklar ve tam yemelikler. İki kardeş. Dişi ve erkek. Dişi Beyaz, sadece kafasında ve kuyruğunda bir parça siyah leke var, erkek portakal rengi sarman sadece pati uçlarında beyazlık var. Masmaviş gözler süper sevimli suratlar. İsimlerini Dora ve Lucca koydum. O kadar asiller ki bu isimler çok yakıştı onlara. Facebook kullanan arkadaşlar için video görme imkanı da var.

Ben de kedi sahibi olmayı çok istiyorum ama iş yoğunluğundan ilgilenemem ki onlarla :(

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kediler nankör olur diye bir söz var bu nerden geliyor acaba?
Köpeklerle kıyaslandığında evet nankör gibi algılanırlar. Kediler bazı özellikleri ile bazı insanlara benzer. Karnı doyar ve istediği olursa yanınızdan ayrılmaz. Ancak buna rağmen o isterse onu sevebilirsiniz yoksa sevdirmez. Köpeğin sahibi onu her daim sevebilir. İmkansızlığınız sebebiyle doyuramazsanız köpek sizi terk etmez ama kedi terk eder. Aynı evde kilitli kaldığınızda ölürseniz, kedi doymak için cesedinizin tadına bakabilir ama köpek bunu yapmaz. (Örnekleri var o sebeple yazabiliyorum) Ayrıca köpek sizin için ölebilir ama kedi bunu yapmaz.
Kediyi suçlayamayız çünkü dikkat ederseniz insanın özelliklerine çok yakındır. Köpeğin bu güzel davranışları da insanlarda vardır elbette ama köpeğin sahibini bilerek üzdüğü görülmemiştir çok nadir durumlar dışında. Kedi cezalandırır ve süründürür ama köpek sadece çok farklı durumlarda hoşlanmadığınız şeyi yapar. (Sonradan türetilen köpek türlerinde müdahaleden dolayı sorunlar oluşmuştur)
Burada dikkat ederseniz kedi ve köpeği karşılaştırdık. Eğer karşılaştırma yapılmazsa kedilere söylenecek bir söz yoktur. Kedi nankördür tanımı da hep bu sebeplerden gelmiştir.
Ben ikisini de besledim. İkisi de kendine göre harikulade varlıklardır. İkisinin de meziyetleri farklıdır. Ancak gerçek ve sadık bir dost isterseniz bu köpek olacaktır, bu maya meselesidir.

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Köpeklerle kıyaslandığında evet nankör gibi algılanırlar. Kediler bazı özellikleri ile bazı insanlara benzer. Karnı doyar ve istediği olursa yanınızdan ayrılmaz. Ancak buna rağmen o isterse onu sevebilirsiniz yoksa sevdirmez. Köpeğin sahibi onu her daim sevebilir. İmkansızlığınız sebebiyle doyuramazsanız köpek sizi terk etmez ama kedi terk eder. Aynı evde kilitli kaldığınızda ölürseniz, kedi doymak için cesedinizin tadına bakabilir ama köpek bunu yapmaz. (Örnekleri var o sebeple yazabiliyorum) Ayrıca köpek sizin için ölebilir ama kedi bunu yapmaz.
Kediyi suçlayamayız çünkü dikkat ederseniz insanın özelliklerine çok yakındır. Köpeğin bu güzel davranışları da insanlarda vardır elbette ama köpeğin sahibini bilerek üzdüğü görülmemiştir çok nadir durumlar dışında. Kedi cezalandırır ve süründürür ama köpek sadece çok farklı durumlarda hoşlanmadığınız şeyi yapar. (Sonradan türetilen köpek türlerinde müdahaleden dolayı sorunlar oluşmuştur)
Burada dikkat ederseniz kedi ve köpeği karşılaştırdık. Eğer karşılaştırma yapılmazsa kedilere söylenecek bir söz yoktur. Kedi nankördür tanımı da hep bu sebeplerden gelmiştir.
Ben ikisini de besledim. İkisi de kendine göre harikulade varlıklardır. İkisinin de meziyetleri farklıdır. Ancak gerçek ve sadık bir dost isterseniz bu köpek olacaktır, bu maya meselesidir.

Teşekkürler güzel bir açıklama oldu..

DreamDuality

Kayıtlı Üye

Kedi evini;köpek sahibini sever.
Başka bir eve taşınıp giderseniz; köpek sizle gelir.
Kedi evin yeni sahipleriyle kaynaşır (en azından bizde öyle oldu).

Ayrıca kediyi beslersiniz,tararsınız,seversiniz
o sizi tırmalar,ısırır. Size zarar vererek mükafatlandırır.(bu da başıma geldi).

Bedava verilse dahi almam.:(

gümüş

Kayıtlı Üye
Her gece ben uyuduktan sonra beni kakasıyla bir tür koruma çemberine alan bir kedim vardı vaktiyle , )

TheDarkPower

Kayıtlı Üye
Ben butun hayvanlari severim.Ozellikle kopek ve vahsi hayvanlari.
Daha once apartmanda kendi yakaladigim yilan,kaplumbaga,kurbaga.kertenkele felan beslemistim.Bunun yani sira ; tavsan,bildircin,civciv,kedi kopek ve aklima gelmeyen birkac tur daha var :)
Insan moralinin bozuk oldugu anda dertlesebiliyor :)

wblackw

Kayıtlı Üye

Kedilere Nankör tanımı yıllar öncesinden konulmuştur eski mısır döneminde Bastet(kedi tanrıçası) zamanında kedilerin ilahlık dönemini yaşadıklarıda soylenebilir

Öyle ki:

Eski Mısırlılar için kedi

her şeyin üstündeydi.

Kediler hep hayra alametti.

Bir kişi rüyasında kedi görürse rahipler,

büyük bir hasat elde edileceğine yorarlardı.

Eski Mısırda kedi öldürmenin cezası ölümdü.

Kedilere nankör sıfatının takılmasıda eski mısırdan sonralara dayanır.O dönemden sonra belkide kediler hakkında eleştirisel konuşabilme hakkına sahip olan insanların ilk soylediği şeyde yemeğini aldıktan sonra başka yerde yemesi yada yedikten sonra çekip gitmesi ve acıkana kadar dönmemesi.Ancak kedi kendi doğası'ndan dolayı bunu yapmaktadır yada şöyle soyleyeyim adminlerimiz köpekle karşılaştırmışlar ordan yola çıkarsak köpeğin doğasında sahibine hizmet etmek varken köpek asildir ve bir yemek için size hizmet etmez insanlarda
''Ben bu hayvana yemek verdim ancak bana karşı davranışlarında bir minnettarlık sezemiyorum o zaman kediler Nankör'' gibisinden düşüncelerle yaklaşmıştır çünkü insanlarında genel düşüncelerinde bir kişiye-hayvana yardım ediyorsan hayatını devam ettirmesinde etkensen o kişi sana minnettarlığını göstermeli. Yıllar öncesine dayanan ''kölelik'' terimininde burdan geldiğine inanmaktayım