Sınırsız bolluğun sırrı

Kar

Elit Üye
Sınırsız bolluğun sırrı

Bolluğun sırrını aramaya çıkan genç bir adam ile ilgili kadim bir Vedik öykü vardır. Aylar boyunca tüm ülkede seyahat eder, bir gün ormanın derinliklerinde spiritüel bir üstada rastlar ve ona sınırsız zenginliğe ve varlığa sahip olmanın anahtarını bilip bilmediğini sorar.

Spiritüel üstat şöyle yanıtlar, “Her insan varlığının kalbinde iki tanrıça vardır: Zenginlik tanrıçası Lakshmi, o cömert ve güzeldir. Eğer ona ibadet edersen, sana hazineler ve zenginlikler ihsan edebilir, ama kaprislidir ve seni uyarmadan desteğini geri çekebilir. Diğer tanrıça, Bilgeliğin Tanrıçası Saraswati’dir. Saraswati’ye hürmet edersen ve kendini bilgelik elde etmeye adarsan, Lakshmi kıskanır ve sana daha çok dikkat gösterir. Ne kadar çok bilgelik ararsan, Lakshmi o kadar hararetle senin peşine düşer, sana zenginlik ve bolluk yağdırır.”

Birçok insan yaşamlarını Lakshmi’nin – para, süslü evler, lüks arabalar ve diğer zenginlik sembolleri – peşine düşerek harcarken, gerçek bolluk egonuzun dilek listesini zamanında karşılamak ile ilgili değildir. Gerçek bolluk aslında olduğunuz kişinin saf bilinç, saf potansiyel olduğunu bilmektir. Benlik duygunuz ego zihin ve fiziksel bedenle özdeşleşmenin ötesine genişler ve siz asıl ruhsal doğanıza uyanırsınız. Bu genişlemiş farkındalık halinde, sınırlayıcı inançları ve korkuları salıverirsiniz, sonsuz zeka alanının gereksinimlerinizi ve arzularınızı çabasız kolaylıkla gerçekleştirmesine izin verirsiniz.

Şimdiki ekonomik iklimimizde, kitlesel korku ve kıtlık hipnozu neredeyse karşı konulamaz durumda olabilir. Zihinsel enerjilerinizi üzüntüyle tüketmek yerine, ruhsal zenginlik, coşkunluk geliştirmeye ve potansiyelinizi gerçekleştirme arzunuza odaklanın. Bunu nasıl yaparsınız? Meditasyon yaparak, gerçek doğanız ile bağlantı kurarak, bilgelik arayarak ve ‘Başarının Yedi Ruhsal Kuralı’nı uygulayarak. Bunlar her yaratıcı işlemi yöneten bilincin evrensel yasalarıdır – bir bebeğin doğumundan bir galaksinin doğumuna kadar. Kendinizi bu kozmik yasalara uyum içinde hizaladığınız zaman, yaşamın doğasında var olan bolluk olursunuz.

Bolluk dostluk, para, yaratıcı ifade, iyi sağlık, sevgi dolu ilişkiler, zihinsel enerji ve coşkunluk, zihin huzuru ve diğer sonsuz şekillerde gelebilir. Ancak zenginlik nasıl tezahür ederse etsin, önemli nokta şu ki bu etkiler içsel ruhsal uyanışın kendiliğinden olan doğal sonuçlarıdır; bunlar kendi adlarına aranmazlar. Para, başarılar, ödüller – bunların hepsi yaşamın gerçek armağanının yan ürünleridir; yaşamın gerçek armağanı içsel ilahiliğinizin ortaya serilişidir.

Sevgiyle,

Deepak Chopra internet

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Neden standart yazı tipi ve standard rengi kullanmıyoruz ?

Kar

Elit Üye
Çok özür diliyorum ,yazıyı yapıştırdığımda renk farklıysa nerden değiştireceğim söylermisiniz?Bu yazdığım mesajlar şu anda bende kırmızı renk göndere basınca standart oluyor. Bilgisayardan çok anlamıyorum yardımcı olursanız hatalarımı düzeltirim.

Voy

Kayıtlı Üye
Bu direk yapıştırınca oluyor.Burdan ben de bulamadım ama eğer yapıştıracağınız yazıyı önce not defterine yapıştırıp,rengini siyah yapıp,ordan kopyalayarak buraya yapıştırırsanız düzeliyor.Benim bulduğum yöntem bu :)

Kar

Elit Üye
Not defteri nerde ?Şimdi ben yazarken renk kırmızı göndere basınca normal oluyor, hata yapacağım diye zaten korkuyorum. Kurcalarsam dahada karıştırabilirim. En iyisi iyice öğrenene kadar mesajlara ara vermek.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Not defteri nerde ?Şimdi ben yazarken renk kırmızı göndere basınca normal oluyor, hata yapacağım diye zaten korkuyorum. Kurcalarsam dahada karıştırabilirim. En iyisi iyice öğrenene kadar mesajlara ara vermek.
Estafurullah mesajlarınıza paylaşımlarınıza ara vermeyiniz, ilgi ile takip ediyoruz.. Kasti yapmadıgınız için fırsat buldukça ben gereken editlemeleri yaparım...

Kar

Elit Üye
Çok teşekkürler.Kırkından sonra bilgisayara geçince böyle oluyor.:willy_nilly:Bende elimden geleni yapacağım.

Voy

Kayıtlı Üye
Şimdi bilgisayarın başlat menüsünden donatılar kısmından çıkması lazım,yada başlat butonun hemen üzerindeki arama yerine not defteri ya da wordpad yazıp bulabilirsiniz.Ben daha fazla güzel konunuzu dağıtmıyım:).

sabahh

Kayıtlı Üye
bencede sn.kar hiç ara vermeyin paylaşımlarınız çok güzel:nopity: