İçimizde olan yetenkleri nasıl farkedebiliriz ?

arkhe93

Kayıtlı Üye
Merhabalar herkese.... Umarım doğru yere açtım konuyu. Yanlışsa da şimdiden özür diliyorum herkesten.

Ben yaklaşık iki aydır bu sitedeyim. Ve çok hoşuma gidiyor. Sürekli giriyorum. Paylaşılan konulara bakıyorum. Hemen hemen hepsi dikkatimi çekiyor. Fakat şu ana kadar yapabildiğim bir şey yok :( Acaba böyle şeylere yeteneğim var mı? Bunu nasıl anlayabilirim. Böyle birşey mümkün mü? Yardım ederseniz sevinirim. Eminim çoğu kişide merak ediyordur :) ... Kolay gelsin :)

YasinLY

Kayıtlı Üye
Böyle şey derken hangi konuda yeteneğin ?

arkhe93

Kayıtlı Üye
Ya hemen hemen hepsi dikkatimi çekiyor ve hepsi ile de ilgileniyorum. Basit düzeyde çalısmalar yapmaya çalısıyorum... Ama şu ana kadar hiçbir şey yapamadım. :( Yani ne bileyim anlatamıyorum galiba. :) Bir insanda herhangi bir yetenek var mı yok mu nasıl anlaşılır?

İmla kurallarına uyunuz!

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Unutmayın bir insanın yapabildiğini diğerleri de yapabilir. Fakat 2 ay uzun bir süre değil. Ayrıca yoğun bir tempo ile mi çalıştınız? Herhangi bir ilimin %100'ünü öğrenmek için bir ömür yetmez. =)

Bu sebeple çalışmalarınıza ara vermeyin. Temponuzu artırın. Sonunda mutlaka hedefe ulaşırsınız.

YasinLY

Kayıtlı Üye
Şimdi ben sana kendim den örnek veriyim ben bu siteye üye amacım paranormal yetenekler içindi arkadaşlar toka, kalem vs. hareket ettiriyorlardı bende öğrenmek istedim siteyi tavsiye ettiler sonra orada para psikoloji dalından telekineziyi buldum arkadaşlar örnekler vermişler bazılarını denedim. Becerdim sonrada yeteneğimin olduğunu anladım. Yani sende nasıl bir yetenek var veya yok nasıl anlayalım site de çok konu var onlardan birini söyle bilirsem ben, bilemezsem bu işten anlayanlar yardım eder. :)

arkhe93

Kayıtlı Üye
yha mesele cisimleri hareket ettirmeyi ben de çok istiyorum. Ve burada paylaşılan konuları hergun kesin takip ediyorum. Ama yapamıyorum. Mesela astral seyahat i çok istiyorum. Yok olmuyo. Bahsedilen belirtiler görülüyo ama bisey olmuyo. cisimleri hareket ettirmeyi de denedim ama olmuyo. Yani bir insanda yetenek var mı yok mu bunu anlayabileceğimiz bir sey yokmu. :)) Olsaydı güzel olurdu aslında :) İlginiz için çok ama çok teşekkür ederim. Minnettarım...

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Anlatamadım sanırım. Telekinezi yeteneği de astral seyahat yeteneği de her insanda mevcuttur. Ayrıca mesajlarınız düzeltilip, uyarı bırakılmasına rağmen imla hatalarına ve "yha" gibi anlamsız kelimeler kullanmaya devam mı edeceksiniz?
Buradaki bilgileri okumakla yetinmeyip devamlı üzerinde çalışır, pratiğe dökerseniz başarılı olursunuz.

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Evet, dediğiniz gibi herkesin astral seyehat vb. konulara yeteneği var. Emin değilim ama bildiğim kadarıyla bazı alandaki yeteneğimiz diğerinden daha ağır basabiliyor. Mesela, bir kişinin telekinezi yeteneği daha çok gelişmişken; diğer kişinin durugörü yeteneği daha çok gelişmiş olabiliyor. Bu durumda hangi yeteneğin daha ağır bastığını sadece deneme yanılma yoluyla mı öğrenebiliriz?

YasinLY

Kayıtlı Üye
Majiler, Wicca & Witchcraft, Vefk vs. çalışılarak elde ediliyor bence, yani kişide var olmayan yetenekler bunlar. Çalışacaksın deneyeceksin sonra yaparsın ama Mortho'nun da dediği gibi telekinezi astral seyahat kişide var ve saklı olan yeteneklerdir o tür yetenekleri sen çalışarak ortaya çıkarırsın.

zxaswe

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
bu yetenek değildir bütün insanlarda mevcuttur... pratikler-egzersizler yaparak daha da geliştirebilirsin kendini
ayrıca bir şey başarılıyorsa bunu herkes öğrenebilir

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Yetenek herşeyi için geçerlidir.İçimizde saklı yüzlerce yeteneğimiz olabilir ama hangi yetenek bize uygun olduğu "yatkınlığımız" buna rehberlik eder .. Hepimizde 10 parmak mevcüttur ve hepimiz çok çalışıp piyano çalmaya öğrenebiliriz ama bir piyano virtüözu olamayız ... Hepimiz çalışıp bir çok şeyi öğrenebiliriz ama ustalık başkadır...Herşeyi içinizdedir.."Ben hangisini uygulasam , nerden başlasam "başkasına değil kendinize sormalısınız çünkü cevap içinizde saklıdır ... Bir şey merak uyandırırsa onu sonuna kadar araştırın (doğru kaynaklardan ). özü öğrenin ve "evet , burda kendimi buldum " dediğiniz anda çalışmalara başlayın ...Çalışmalar zeminden başlayıp basamakları tek tek yükselin ...Bir çok uygulama birbirine bağlı olduğu için , öğrenecek çok şeyiniz olacak ...Büyük sabır ve emek ister ... Basamakları ikişer üçer atlamayın çünkü geride bırakacağınız bazı "ayrıntılar" ileride sizin için büyük eksikler olabilir ...
Sevgiyle kalın

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Yetenek herşeyi için geçerlidir.İçimizde saklı yüzlerce yeteneğimiz olabilir ama hangi yetenek bize uygun olduğu "yatkınlığımız" buna rehberlik eder .. Hepimizde 10 parmak mevcüttur ve hepimiz çok çalışıp piyano çalmaya öğrenebiliriz ama bir piyano virtüözu olamayız ... Hepimiz çalışıp bir çok şeyi öğrenebiliriz ama ustalık başkadır...Herşeyi içinizdedir.."Ben hangisini uygulasam , nerden başlasam "başkasına değil kendinize sormalısınız çünkü cevap içinizde saklıdır ... Bir şey merak uyandırırsa onu sonuna kadar araştırın (doğru kaynaklardan ). özü öğrenin ve "evet , burda kendimi buldum " dediğiniz anda çalışmalara başlayın ...Çalışmalar zeminden başlayıp basamakları tek tek yükselin ...Bir çok uygulama birbirine bağlı olduğu için , öğrenecek çok şeyiniz olacak ...Büyük sabır ve emek ister ... Basamakları ikişer üçer atlamayın çünkü geride bırakacağınız bazı "ayrıntılar" ileride sizin için büyük eksikler olabilir ...
Sevgiyle kalın
Söylediklerinize katılıyorum; ancak ne istediğimden henüz emin değilim. Bu da kaygılanmama sebep oluyor. Hiçbir alana tam olarak yatkın olamamaktan korkuyorum. Bu durumda, yani henüz ne istediğime karar verememişken, meditasyon yapmaya başlasam uygun olur mu? Ya da bu süreçte meditasyon dışında neler yapabilirim? Ruhsal açıdan kendimi tamamlayabilirsem her şeyin daha iyi olabileceğini düşünüyorum; ancak yine de ne yapmam gerektiğinden emin değilim...

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Söylediklerinize katılıyorum; ancak ne istediğimden henüz emin değilim. Bu da kaygılanmama sebep oluyor. Hiçbir alana tam olarak yatkın olamamaktan korkuyorum. Bu durumda, yani henüz ne istediğime karar verememişken, meditasyon yapmaya başlasam uygun olur mu? Ya da bu süreçte meditasyon dışında neler yapabilirim? Ruhsal açıdan kendimi tamamlayabilirsem her şeyin daha iyi olabileceğini düşünüyorum; ancak yine de ne yapmam gerektiğinden emin değilim...

Ruhsal güçleri geliştirebilmeniz "zemini" meditasyondur zaten...Başlangıç için , benim tavsiyem , günde 2 kere meditasyon yapmaya çalışın ve mümkünse aynı saate devam edin , aynı odada yapın . Hangi yöne daha rahat ederseniz hep o yöne çalışmaya özen gösterin ..Meditasyon yaptıkça auranız genişler , duyularınız hassaslaşır ve bir şekilde size uygun olan karşınıza çıkar.. Bu nasıl anlaşılır ? örnek : Astroloji kitabı satın almaya gidersiniz , fakat elinize nedense başka bir kitap durur (ruhsal şifa, astral seyahat, telekinezi vs ) ve bununla sık sık karşılaşırsınız . Konuya ilk önce merak sarar sonra ilgi ve öyle devam eder...Zemin zaten hazır :), yavaş yavaş , okumakla beraber basit uygulamalara geçersiniz ..Meditasyon teknikleri ve çeşitleri araştırın aynı zamanda
Bu sadece bir örnek , yaratıcılık sizde saklı ve korkmayın :)

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Ruhsal güçleri geliştirebilmeniz "zemini" meditasyondur zaten...Başlangıç için , benim tavsiyem , günde 2 kere meditasyon yapmaya çalışın ve mümkünse aynı saate devam edin , aynı odada yapın . Hangi yöne daha rahat ederseniz hep o yöne çalışmaya özen gösterin ..Meditasyon yaptıkça auranız genişler , duyularınız hassaslaşır ve bir şekilde size uygun olan karşınıza çıkar.. Bu nasıl anlaşılır ? örnek : Astroloji kitabı satın almaya gidersiniz , fakat elinize nedense başka bir kitap durur (ruhsal şifa, astral seyahat, telekinezi vs ) ve bununla sık sık karşılaşırsınız . Konuya ilk önce merak sarar sonra ilgi ve öyle devam eder...Zemin zaten hazır :), yavaş yavaş , okumakla beraber basit uygulamalara geçersiniz ..Meditasyon teknikleri ve çeşitleri araştırın aynı zamanda
Bu sadece bir örnek , yaratıcılık sizde saklı ve korkmayın :)
Cevabınız için çok teşekkür ederim. :) Her şeyin benim elimde olduğunu, gücümü kendi çabam ve yaratıcılığımla ortaya çıkarabileceğimi anlamamı sağladınız. Çok sağolun. :)

arkhe93

Kayıtlı Üye
Amethyst ve frozen çok ama çok teşekkür ederim. Amethyst dediklerinizi yapacağım. Frozen inde dediği gibi herşeyin bende bittiğini anlamamı sağladınız ... :)

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Cevabınız için çok teşekkür ederim. :) Her şeyin benim elimde olduğunu, gücümü kendi çabam ve yaratıcılığımla ortaya çıkarabileceğimi anlamamı sağladınız. Çok sağolun. :)

Amethyst ve frozen çok ama çok teşekkür ederim. Amethyst dediklerinizi yapacağım. Frozen inde dediği gibi herşeyin bende bittiğini anlamamı sağladınız ... :)

Ben sizlere teşekkür ederim , ikinize de başarılar diliyorum :hurray: