Karanlık Tanrıça Ritüeli

Osiris

Kayıtlı Üye
Çoğu insan derinden gelen olumsuz duygularla birçok sorun yaşar. Bu anlatacağım şey olumsuzluklarla dolu alanda yaşayan kişiler içindir.

Oldukça derin bir depresyondaysan, kendinden nefret ediyorsan ve diğer tüm olumsuz duyguları yaşıyorsan, senin vasıtanla negatif enerji tekrar çemberine girecektir. Bu ritüel, gereksiz enerjileri kaldırmak ve diğer olumsuz kaynakları yok etmeyi amaçladığı için tam olarak arındırma ritüeliyle aynı şeyi amaçlamıyor.

Kişinin kendini arındırmasının birçok yolu vardır. Basit ama güçlü bir yolu ise çemberde Lady Medusa ile çalışmaktır. Medusa olumsuzlukları emen gorgondur, Karanlık Tanrıça’dır. İşte sana Medusa’ya negatif enerjilerini nasıl gönderebileceğinin bir yolu:

Odanda çemberi aç, kendini çevreleyen ve daha küçük olan ikinci bir çember daha aç. Bu çemberi de ilkini açtığın yolla açabilirsin.
Çemberin her bir yönünde gardiyanlığı üstlenmeleri için elementleri çağır ve içteki çemberi kutsa. Hava doğuyu, ateş güneyi, su batıyı, ve toprak kuzeyi temsil eder. Eğer olduğun yerde yönlerin nerde olduğunu tam olarak bilmiyorsan (kapalı mekanlardayken bilmek zor olabiliyor) odanın kapısı güneydeymiş gibi çalış.
Gözlerini kapat ve yılan saçlı gorgon, Lady Medusa’yı ve yeraltı kralı Hades’i içteki çembere davet et. Onlara gelmeleri ve gereksiz negatif düşünceleri kovmanda yardım etmeleri için ricada bulun. Bunu yaparken kendi kelimelerini kullanabilirsin ya da istersen Medusa veya Hades için önceden yazılmış ilahileri kullanabilirsin. Hades’in yanında, etrafında hareket eden yılanları ve karanlık suratıyla Medusa’yı önünde canlandır.
Ardından olumsuz duygularının yükselmesine izin ver. Üzüntü, nefret, depresyon, her ne açığa çıkarsa.. Bunlar hakkında Lady Medusa ile konuş. Önemliyse sessizce halledebilirsin ama sözlü ifade etmek her zaman en iyisidir. Dışarıya fısıldayabilirsin. En uygunu haykırmak ve tek seferde hepsinin gitmesine izin vermektir ama etrafta başkaları varken bunu yapmanın rahatsız edici bir şey olduğunu anlayabiliyorum. Önemli olan şey; bütün bu duyguları, düşünceleri vs. Medusa’ya belirtmektir. O gorgon olduğu için üstündeki bütün negatifliği alabilir. Hepsini ve daha fazlasını onun üstüne bırakabilirsin. Sinirini ona kustuğun için sana sinirlenmez. Karanlık Tanrıça, ona verdiğin olumsuzluklardan, sinirden, üzüntüden beslenir.
Medusa’ya toplayabildiğin bütün olumsuzlukları bıraktığında, ona ve Hades’e bütün bunları pozitif şeylere dönüşecekleri yeraltına götürdükleri için teşekkür et. Yardımları için elementlere teşekkür et ve onlara veda dile.
Kolunu uzatarak içteki çemberi parçalara ayır ve çemberin enerjisinin tekrar koluna geldiğini hisset. İçteki çemberin tamamını ters yönde dolan.
Yere dokun ve içteki çembere arta kalan negatif enerjini gönder. Ölü bitki ya da hayvanın yeni bir yaşam için verimli hale gelmesi gibi, olumsuz duygularını da sömürüp dönüştürmesi için toprağa dokun.
Otur ya da uzan ve bir şey yapmadan önce biraz dinlen. Derin nefes al ve odadaki geniş çemberin içinde sana yardım etmek isteyen Hestia ve Apollo’nun sıcaklığını hisset. İhtiyacın kadar bu süreyi uzatabilirsin.
Bu ritüeli tekrarlamak isteyebilirsin. Fakat yoğun bir ritüel olduğundan, her gün yapmanızı tavsiye etmiyorum. Eğer çok fazla olumsuzluklarla dolu bir yaşam içindeyseniz, muhtemelen ayda bir kez uygulamak sizin için iyi olacaktır. Aksi halde, bunu sadece üzerinde çok baskı olduğunda ve gerçekten ihtiyacınız olduğunda yapın. Etkisini göstermesi biraz zaman alabilir, ama kalbinin daha aydınlık olacağını ve normalde sana güzel görünmeyen şeyler dahil etrafındaki her şeyin güzelliğinin farkına varacağını bildiririm.

Böyle bir temizleme ritüelinden sonra bunalımın iyileşme belirtilerini hissedebilirsiniz: bedeninizi halsiz, hasta hissetmeniz gibi. Bu birkaç gün ya da bir hafta kadar sürebilir.

Çoğu pagan ve wiccan o kadar çok aydınlık tarafa yoğunlaşıyor ki karanlığı umursamıyorlar. Karanlık, evrende önemli bir yere sahiptir ve bu ritüel de onu çok kullanışlı hale getiren yollardan biridir.

Alıntıdır.

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Bu ritüel herhangi bir dönemde yapılabilir mi ya da ay'ın evreleri takip ederek karanlık ay'ın zamanı beklememiz mi gerek ... Ve bir şey daha merak ettim , İçimizde ki öfkenin ana denenleri vardır, depresyon da öyle ... Bazen ananedeni insan olabilir .. Lady Medusa'ya , içimizden öfke kusarcasına bunları söylerken , ana nedeniyile beraber mi söylenir ya da sade bir şekilde mi "depresyonumu al yerin dibine götür" :)... Burda ince bir çizgi var sanırım , eğer ana nedenini insan ise , bu çalışmayı yapanI o anda belki istemeden lanet okuyabilir :D

paranoise

Kayıtlı Üye
Medusa veya Hades için önceden yazılmış ilahiler nelerdir? Bilgili arkadaşlar konuyu biraz daha detaylarsa sevinirim uygulmaya geçmek istiyorum. Teşekkürler.

paranoise

Kayıtlı Üye
Güncelleme. Detayları beklemekteyim teşekkürler. (ilgili arkadaşlara)

tacje

Kayıtlı Üye
Osiris bu benim başka bir forum sitesinde çevirdiğim metin değil mi?

@[SIZE=2,5]Amethyst[/SIZE]: Karanlık ay'da yapılması gereken bir ritüel. İkinci dediğini tam anlamadım ama lanet okumasan iyi edersin =)

@[SIZE=2,5]paranoise[/SIZE]: Önceden yazılmış Hades veya Medusa ilahisi şuanda elimde yok ama kendin uydurabilirsin bir tane ;) Takılı kalma oraya, bir şeyler söyle -hisset- yeter.