çukur ve aslan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

paranoise

Kayıtlı Üye
Bir süre önce şöyle bir rüya görmüştüm birisi benim için yorumlamıştı sizlerinde yorumlarını merak ediyorum.

Çöl gibi bir yer etrafta pek birşey yok genel olarak.Büyük bir çukur var. İçerisinde de bir aslan. Aslan o kadar hareketli ve hırçın ki çukurdan çıkmak için bir oraya bir buraya zıplıyor tırmanmaya çalışıyor.Ama bir türlü çıkamıyor. Korkunç derecede büyük ve heybetli bir aslan. Kükreyip sağa sola koşturuyor hiç durmadan.Bu çukurun ortasında bir adam duruyor karanlık seçemiyorum. Hiç kıpırdamıyor ve tam orta yerinde çukurun.Ne aslan onu görüp birşey yapıyor nede adam kıpırdayıp birşey yapıyor. Bende çukurun hemen ilerisinde aslanı takip ediyorum düşündüğüm şeyse acaba çukurdan çıkabilecek mi? Çıkarsa ne olacak. O adam kim gibi kendime sorular soruyorum. Bir süre izledikten sonra uyanıyorum.

nefertiti:)

Kayıtlı Üye
Sevgili paranoise, rüyanızı yorumlatmışsanız o rüya yorumlandığı gibidir diye belirtiyorum sürekli. Kusura bakmazsanız rüyanıza yorum yapmayacağım çünkü rüyasına daha yorum almamış arkadaşlara haksızlık olduğunu düşünüyorum bunun.

Bunu size söylemiyorum fakat, bir rüyaya yorum aldıktan sonra yorum isteyerek sebzeli-çeşnili çorba kıvamına gelmesini istemek ne kadar doğru bir davranış onu da merak ediyorum... Bunu sadece siz yapmıyorsunuz bazı kişiler bu çaba içerisinde, yani yorumlanmış bir rüyayı tekrar yorumlatma isteğinin altında yatan psikolojik bağlantıyı şu şekilde değerlendiriyorum; Siz rüyayı birisine anlatıp, yorum almışsınız fakat siz aslında onun yorumunu beğenmeyip ya da düşüncesini beğenmeyip kendi anlam verdiğiniz şekle delalet olmasını istiyorsunuz. İşte ben hep bu sebeple, emin olmadığınız kişilere yorum yaptırmayın diyorum. Siz iyi hissediyorsanız kimseye anlatılmadığı sürece (düzeltiyorum; yorumundan emin olmadığınız kişilere anlatmadığınız sürece, hissettiğiniz şey aynen geçerlidir.) sonucu iyi olacak, kötü hissediyorsanız kötüye çıkacaktır. Amaç: iyi rüyayı da, kötü rüyayı da mucize beklentisi olarak görmemek. Umarım bu konuyu okuyacak olan herkes kendine gereken payı çıkarır...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...