medyum

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Medyum kelimesi size ne ifade ediyor? Maji işlemleri yapan birisi mi? Varlıklarla irtibat saglayan birisi mi? Hiçbirşey yada herşey mi?
İnternet dünyasında sıkca rastladıgınız Medyum bilmem kim hocalara güvenirmisiniz? Zaten oda ayrı bir konu isim MEDYUM FİLAN HOCA, arkadaşım sen Medyummusun Hocamısın? Çünkü ikisi birbirinden çok farklı şeylerdir...vs..
Kısacası arkadaşlar, Medyumluk ve medyumlar hakkında fikirlerinizi içinizden geldigince yazarsanız sevinirim..

aswang

Kayıtlı Üye
Bana göre medyum, hiç bir şey ifade etmiyor. Ben medyumum diyene de inanmam zaten. Hatta bana hep bir çizgi film kahramanını anımsatır.Bu denli ütopik yani. Allah herkesi aynı yaratmış. Kimisi içindeki nuru erken farkedebilir. Bu da beraberinde bazı yetenekleri ve güçleri doğurur. Böyle insanlarda kesinlikle bunu deşifre etmez. Şükürlerle içlerindeki ışığı keşfetmeye devam ederler.
İnternette ve diğer platformlarda karşılaştığım medyum bilmem kim hocalarada asla inanmam, hatta sitelerini özellikle ziyaret eder, kendi kendime bir güzel dalgamı geçer çıkarım :biggrinjester:
Ayrıca hoca, islam diniyle ilgili, bilgilerini kutsal kitap Kuran ve öteki yazılı dinsel belgelerden sağlayan, din adamına denir.Medyum kelimesi nasıl olurda hoca kelimesinin yanına yerleştirilir aklım almıyor.:banghead:
Daha söylenicek çok şey varda, bu konular çektikçe uzar. Zamanı gelince herkesin cevabı verilir.

Sorularınıza en güzel cevap Kur'anı-Kerim' den ;
“Gaybın anahtarları Allah’ın yanındadır. Başkası onu bilemez.”
(En’am, 6:59)
“De ki: Allah’tan başka ne göklerde, ne de yerde hiç kimse gaybı bilemez.”
(Neml, 27:65)
:)

Kar

Elit Üye
Medyum varlıklarla irtibata geçebilen ve majikal işlemler yapabilen insanlardır.İnternetteki medyumların güvenirliği tartışılır.İki yıl önce gerçekden medyum olan yakın bir arkadaşım internet üzerinde bir çalışma yapmıştı.70 kadar medyumun sırasıyla sitesine girip kaçtanesinin varlıklarla gerçekden iletişimde olduğunu araştırdı ,sonuç yanlış hatırlamıyorsam 3 veya 4 dü...

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Medyum varlıklarla irtibata geçebilen ve majikal işlemler yapabilen insanlardır.İnternetteki medyumların güvenirliği tartışılır.İki yıl önce gerçekden medyum olan yakın bir arkadaşım internet üzerinde bir çalışma yapmıştı.70 kadar medyumun sırasıyla sitesine girip kaçtanesinin varlıklarla gerçekden iletişimde olduğunu araştırdı ,sonuç yanlış hatırlamıyorsam 3 veya 4 dü...
O kadar çıkmışsa valla iyi... :) bikaç gün önce site yönetimi olarak fark ettik, bu medyum bilmem ne hocalar vs hep bizim paylaşımlarımızı ana temalarına koymuşlar..

Kar

Elit Üye
İnternettende iyi anlıyorlar desenize.

Angel777

Kayıtlı Üye
Altına da "BİZİM PAYLAŞIMIMIZDIR, COPY PASTE DEĞİLDİR" yazıyorlar büyük harflerle.

Amphitrite

Banlı Kullanıcı
Bizim ailedeki bazı kişiler medyum olduklarını iddia ediyorlardı. Ruhlarla konuşabildiklerini falan söylüyorlardı. Onları gördükçe medyum olduğunu söyleyen kişilere de güvenim kalmadı zaten.

Perla

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Bana göre medyum olan kişi, bazı yetenekleri olan ve enerjisi yüksek insandır. Bence bu kişilere bir şeyler malum olmakta ve olacak olan olayları önceden algılayabilme yetenekleri olduğuna inanıyorum. Fakat birebir olacakları bildikleri değil benim ima ettiğim, yalnızca altıncı his gibi algılama düzeyi ve enerjisi yüksek insanlar olabilirler. Başka varlıklarla irtibat kurabildiğini iddia eden kimselere pek inanmamaktayım.

TURKMAGIC

Kayıtlı Üye
Benim acik söyleyim yasadigim olaylardan sonra MEDYUM vede Internet dünyasi üzerinden müsteri toplama cabasinda olan benzeri kisi vede meslek sahiblerine güvenim yok!

Size yasadigim bir olayi anlatayim. Cok candan cokda dertli bir arkadasim var, Yüce Allahim büyükdür bendede sikinti hic bitmez Masallah.

Internet sitelerinde bolbol reklamlarini yapan Medyumlara Arkadasimla ayri ayri olarak degisik email adresleri ile sorlar sorarak gelen cevaplari kiyasliyoruz. Bunu Illa o medyuma birseyler yapdirmak icin degil nekadar 3kagitci oldugunu anlamak yapiyoruz. Suna emin olabilirsinizki hemen hemen hepsi yarim sayfa hazirlamis teksti kopyalayip yapistirarak herkese nokta virgülünü degistirmeden yolluyorlar (nokta virgul varmi gercide!)

Dertler sorunlar kisiler farkli ama Medyumdan gelen mesaj %100 ayni!

Hoca olayina gelince onlarinda yeteri kadar ise yaramayani var. Biri bana birkac basit soru sorup (tabiki o sorular karsisinda insan biraz heyecanlanip ürperiyor) Sizde cin var demisdi! Temizlemek lazim bunuda benim sesimde anlamis??

Malzemeyi verdim Terazide tartmasi sizden......

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bu baglamda şunu söyleyebilirmiyiz? Medyumluk aslında bambaşka bir bilim ilimdir, özel yetilerin gerektigi, deneyimlerin şart oldugu bir iştir.. Ancak internet dünyasında var olan kişilerin hemen hepsi medyumlugun yanından bile geçmeyen, herkese kopya kagıtlar gönderen lakin milyarlar kazanan insanlardır diyebilirmiyiz?

Voy

Kayıtlı Üye
Bence çok rahat söyleyebiliriz.Gerçekten işinde iyi olan birisinin bu kadar yetenekli insaa ihtiyaç varken sağa sola telefon numaralarını dağıtması anlamsız.Çünkü bunları yapmaya ihtiyacı olmaz.Zaten başını kaşıyacak vakit zor bulur.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bence çok rahat söyleyebiliriz.Gerçekten işinde iyi olan birisinin bu kadar yetenekli insaa ihtiyaç varken sağa sola telefon numaralarını dağıtması anlamsız.Çünkü bunları yapmaya ihtiyacı olmaz.Zaten başını kaşıyacak vakit zor bulur.
Tek en basit işlem bile ortalama 3-4 gün sürer... Haklısınız

Kar

Elit Üye
Üstelik bu işlemlerin takibi bile gerekebilir ve genellikle geceleri yapılıyor bildiğim kadarıyla,herkes uyurken sen çalışmak zorundasın emek veriliyor, zaman harcanıyor,fotokopiyle olmuyor bu işler.

Voy

Kayıtlı Üye
Onlara sorucak olursak öyle kudretli yetenekliler ki hemen herşeyi hallederler.Öyle kitaba,doğru zamana,disipline ve daha bildiğimiz birçok şeye ihtiyaçları yok işte ama pahalı malzemelere ihtiyaçları oluyor sadece (?!) ;) .Ben küt diye onlara inananlarda da suç arıyorum açıkçası madem inanıyorsun bu işe ,bu işin gücüne bunu yaptıracağın kişiyi nasıl sorgulamazsın,nasıl bir ön araştırma yapmazsın bu konularda.Bunu aklım almıyor benim.

aysorfi

Kayıtlı Üye
Medyum denilen şey piyasada abuk sabuk olayları içİne almak demektir. Bana kalırsa. Burda veyahut çevremizde bir çok derdine derman arayan insanların ilim sahibi, bilgisi yüksek ve merhametli olması gereken kişlerle muhatap olması gerekiyor.. İnternette sayılı kişilere güven var şu zamanda. Bende çok hata yaptım medyumluk vazifesi gören kişilerle.
Denildiği gibi 1 kişi olup onca site açabiliyor, farklı kişi olarak tanıtıp,ve verdiği işlemler bir bakıyorsunuz heryerde okumanız gereken dilek duası gibi olabiliyor. Birde yüzlerini saklayanlar var. Kesinlikle görmeyiz onları.:D Başka başka kişiler olarak gösterenler var bunun yanı sıra.Anlayacağınız tavsiyem en önemlisi sizden kendini saklıyorlarsa ve bilgisini en tecrübeli kişilere sorarak yanlışmı yapıyor ,dolandırıyormu diye araştırmalısnız.Tellere de cevap verilmez belli günlerden sonra.E-mail de cabası .Bide gerçekten parayı az istiyorlarsa gerçekten şüphe etmeli galiba bu olaylardan.Çünkü anladımki gerçekten bu işler kolay malzemeler adı altında olmuyor.

La-edri

Kayıtlı Üye
medyumlar hakkinda hicde guzel düsüncelerim yok :D

duriod

Kayıtlı Üye
medyomluk sadece genel bir tanım olur ergun arıkdal ın belirttiği kitapta zihin ve fizik medyumluğu olarak ikiye ayrılır zihin medyomluğu daha çok spontone telepati yöntemidir ama medyumların ların telepatlardan farkı farklı kanallardaki varlıklarla irtibata geçmesidir illa emrinde hizmetkar varlığa gerek yoktur irtibatta durugörü duruişiti durusezi ve yaygın olan durukoku teknikleri ile vecd hale geçilirki, bu da trans medyumluğunu breaberinde getirir fizik medyomluğu ise telekinezi psikokinezi dir ilgi alaka için teşekkürler rabbimizin selaMI ÜZERİNİZE OLSUN SELAMÜN KAVLEN MİNRABBİR RAHİYM

AURUM

Banlı Kullanıcı
İşin içinde menfaat, para alışverişi, vs varsa o medyomdan şüphe ederim. Ama şu var ki, parayı seven kişi medyom olamaz diye de bir kural yoktur. Yine de şahsi görüşüm: o medyomdan da insana hayır gelmez! Kaç tane "ulvi" görünüşlü zatı muhterem zamanla iç yüzlerini gösterip ışıklı kişilikleri hakkındaki umutlarımı suya düşürdü saymadım...

escada35

Kayıtlı Üye
düşündüğümü Voy'un yorumunda buldum. Gerçekten bu yeteneğe sahip insanlar kendilerine ait site açıp tüm isteğinizi yerine getiriyoruz deyip numaralarını yazmazlar, Zaten bu yeteneğe sahip insanlar arayan değil aranan olur ve böyle reklamlara gerek duymadan insanlar kulaktan kulağa bu insanı birbirine duyurur, çünkü sonuçlar gerçektir ve inanılır.
Sizlerle bundan bir kaç sene önce yaşadığım birşeyi paylaşmak istiyorum. Kendinin medyum olduğunu iddia eden birinin sitesini arkadaşımla incelerken kişilik analiz bakımı diye bir puton vardı ve arkadaşımla öylesine merakımızdan butona tıkladık ve ücretsiz kişiye özel (ön bakım) talebi yolladık yaklaşık 3 gün sonra cevap geldi oldukçada uzundu. Gelen mail neticesinde özet geçecek olursak Maddi ve Manevi Alemle ilgili bir takim problemlerinizin olduğunu,kısmet bağlılığı ve evlilik yıldızının düşük olduğunu, şans nasip kısmetimin kapalı olduğunu, genelini hatırlamamakla birlikte karışık,anlamsız rüyalar görüp bunların bende büyüye işaret olduğunu :)
yaşadığım sıkıntılar yüzünden beynimdekı düşünce merkezinde oluşan tahribat sonucu agresif ve sinirli olduğumu bu sebeple insanların rağbetinin bana azaldığını Ailem'le sorun yaşadığımı, işlerimin tam olacak kıvama gelip yarım kalmasının bir tesadüf olmadığını (büyü) daha yazılanların devamı var..
bir an okuduklarıma öyle inandım ki dedim gerçekten bu benim evet evet nasılda bilmiş herşeyimi nerdeyse doğum tarihimi söyleyecekmiş derken...
telefon çaldı ve arayan arkadaşım cevap geldi banada dedi.. hemen arkadaşıma cevabını bana maille ilet bende sana iletecegım dedim ve arkadasıma gelen maili görünce şok oldum, ona gelen mailin'de noktası, virgülü her kelimesine kadar benimkinin aynısıydı. Bir yandan şaşırırken bir yandan bu cevap beni mutlu etti.. Böyle bir şeye şait olmasaydım içimde hep acabalar olacaktı ve gerçekten bunu yaptırıp yaptırmama gibi bir konuda şüpheye düşecektim ve belkide kendime yenik düşüp onları arayacaktım.. Bu yüzden siz siz olun bu sitelere tesadüfen dahi olsa girmeyin. Herkeze aynı yazıları yazan sizin üzerinizden geçim elde eden insandırlar sadece. Bu sitedeki bazı arkadaşlarımızdan başka kimseye inanmam onlarda kendilerini gayet iyi biliyorlar zaten.. Sağlıcakla

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Konu dışı gereksiz tartışmaları sileceğim, uzarsa da cezai işlem uygulayacağım. Bundan sonra da fütursuzca, kaynaksız öylesine bilgi verenlerin de mesajları silinecektir. Devam ederlerse üyelikleri silinecektir.