Reenkarnasyon Hakkındaki Düşünceleriniz Neler

aşk1

Banlı Kullanıcı
Reenkarnasyon var mıdır ?
Reenkarnasyon varsa bir insan kaç beden daha dünyaya gelebilir ?
Reenkarnasyonda önceki hayat, sonraki hayata etkileme gibi bir durum söz konusu mudur? Evet bu konuya bakış açınız neler, düşüncelerimizi paylaşalım.
:Angel_anim:

paranoise

Kayıtlı Üye
"Ruh varlığı: irtibat sağlayabildiği alemlerin icaplarına uyarak, o alemlere konsantre olabilen ve konsantre olduğu alemlerde planlar tertip ederek bedenlenebilen şuurlu bir varlıktır. Bu tanım şu ana kadar elde edilebilmiş olan Ruh Varlığının özellikleriyle ilgili en kapsamlı ve eğer yeteri kadar anlaşılabilirse içinde bir çok bilgiyi barındırabilen bir tanımdır."

Yukarıdaki tanım beni çok düşündürüyor bir kitapta okumuştum. Aslında tam olarak kararsız yaklaşıyorum bu konuya olabilir de olmayabilirde diye düşünüyorum. Ama beynimin büyük bir bölümü yoktur diyor.

vampir

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci - Klasik Filoloji
Ben olduğunu savunuyorum. Şahsen Mısıra ve inançlarına ilgi duyuyorum ve inanıyorum. Bedenden ayrılan ruhların belirli bir yerden sonra geri geldiklerine yani. Çok azı eski bilgisini hatırlıyor. Günümüzde ise bu tarz olayların çoğu örtpas ediliyor. Tarihte de çok hikayesi var. Türklerden ise bakınız Barış Manço. =)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ben olduğunu savunuyorum. Şahsen Mısıra ve inançlarına ilgi duyuyorum ve inanıyorum. Bedenden ayrılan ruhların belirli bir yerden sonra geri geldiklerine yani. Çok azı eski bilgisini hatırlıyor. Günümüzde ise bu tarz olayların çoğu örtpas ediliyor. Tarihte de çok hikayesi var. Türklerden ise bakınız Barış Manço. =)
Bu her zaman herkese olacak diye bir şey söz konusu değil. Yoksa gezegen nüfusu artmazdı. Benim kendi inancıma göre durum biraz farklıdır. Her ruha ait bir beden vardır. Örneğin:
A123456ABC/DD1 bir ruh kodu olsun. Bu kod için karşılık olarak da A123456ABC/DD1-AA beden kodu üretilsin. Bu koda göre bu ruh, bu bedene 1900 tarihinde işlensin.
Sıradaki ruh kodu, B123456DEF/EJ8 olsun ve bu ruh koduna da B123456DEF/EJ8-AA bedeni verilsin. Bu koda göre de bu ruh, bu bedene 2000 yılında işlensin.
Yani varlığı bilincine varmış her ruha ait bir beden vardır benim inancımda. Ancak ve ancak, sebebi sonsuz olasılıklara ve denklemlere bağlı şekilde A123456ABC/DD1 ruh kodu, 2000 yılındaki B123456DEF/EJ8 ruh kodu ile beraber belli bir süre B123456DEF/EJ8-AA kodlu bedeni kullanabiliyor. Bu hep sürmüyor ve tabiri caizse otel gibi kullanılıp (sonsuz olasılık ve sebeplerle) gideceği yere geri dönüyor. Ben bu olaya bu şekilde inanıyorum, bu benim kendi yorumumdur.

vampir

Kayıtlı Üye
İş
Herkesin bakış açısı farklıdır tabi ki. Saygı duyarım. :)
Benim savunduğum her ruh değil yalnız. Bunun bilinmesini isterim,yanlış anlaşılmasın. Bu durumda evrende belirli sayıda ruh olurdu ve sürekli ölen tekrar başka bedende canlanırdı. Bu saçma olur.

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
gazetecilik 3. sınıf terk
İlginç bir yorum ..
Ben inanmıyorum ama açıklama getirebileceğim hiç bir şey yok. Bir zamanlar, bir kadının anılarını görürdüm, şimdi geçti Allaha şükür ama hani yorumlayacak pek bir şey kanıt yok reenkarnasyon hakkında,
hani vardır ya da yoktur diyecek. Sonuçta bir şeyler oluyor ve biz bunları bilmiyoruz ...

Necromancer

Kayıtlı Üye
Reenkarnasyona diyelimki inandık Dinden çıkarmıyız şahsen ben bütün dinleri inançları araştırıyorum mantıklı tarafları oluyor olmuyor bazıları İslamdan soğutuyor her neyse dinden çıkma ihtimali varmıdır?

vampir

Kayıtlı Üye
İş
Reenkarnasyona diyelimki inandık Dinden çıkarmıyız şahsen ben bütün dinleri inançları araştırıyorum mantıklı tarafları oluyor olmuyor bazıları İslamdan soğutuyor her neyse dinden çıkma ihtimali varmıdır?

Bazı araştırmalar kişiyi uzaklaştırabiliyor. Tabi herkesin görüşü farklıdır ama benim bugüne kadar araştırdıklarım arasında bana değer katan bir sürü şey olduğunu düşünüyorum. Dinle alakam yoktur. Tanrıyı da araştırdım kendimce buldum. İslamda niyet önemlidir. Kalp önemlidir. O yüzden islamda dinden çıkma,çıkarılma yoktur. Buna kimse karışamaz ancak şu da vardır ki (ne kadar doğrudur bilmem,söyleyen çok) islamı reddettiğinde ve kendi isteğinle çıkıp başka bir dine mensup olduğunda geri dönüşün yok(muş).

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
gazetecilik 3. sınıf terk
Hayır tövbe kapısı daima açıktır kim demişse yanlış demiş günahları ise Allaha kalmıştır eger tövbesinde samimi ise günahı yoktur ölüm kapısına gelmeden tövbe ederse ama....

asterix

Kayıtlı Üye
Reenkarnasyon varlığına inanıyorum,yıllardır hipnoz esansları yapıyorum meraktan birçok kişiyi öncek yaşmlarını anlattı,en son hipnoz yaptığım kişide anlattıklarını doğrulama imkanı oldu öncek yaşamdak 2 kuşak önceki bir akrabası idi ve annesi onun o ana kada bilmediği bu bilgileri doğruladı,bu durum delil sayılabilirmi bilmem ama olması olmamasımdan çok daha mantıklı,ayrıca dünyada milyarlarca kişi inancı gereği bunu kabulde ediyor 33 büyük dinde açıkca bahsolunmaması olmadığı anlamına gelmez.

La-edri

Kayıtlı Üye
Bu dünyaya bir kere daha gelmek mi ? Ben almayayim :)

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
Ben Hayaletlere inanıyorum iki boyut arasında kalan huzursuz ruhların olduğuna inanıyorum . Ruh yolculuğunu ölünce dünyevi beden zaten tamamlamış ve varacağı yere ulaşmış olmalı . Ancak bazı vakalar düşündürüyor varmı yokmu diye reankarnasyon . Ancak ben Tanrının bizim için elbet güzelliğe ve doğruluğa doğru gelişmemiz için kusurlarımızdan arınmamız için bir takım hesapları olduğuna inanıyorum .

Ori

Kayıtlı Üye
Bende olabilir diye düşünmüyor değilim. Bir enerji bedenden çıkınca başka bir bedene girme ihtimali olabilir. Yine de kesinliği yok bilemeyiz.

Ra_

Banlı Kullanıcı
İş
Araştırmacı Yazar
Vardır,yoktur kesin olarak bilemeyiz tabiki (kesin olarak). İnancıma göre vardır.Büyük dinlerde de aslında sözü edilir ama gel gör ki üstünü kapatmışlar veya hiç anmamışlardır.

AJA

Elit Üye
Bence yok.Bu dini inancımdan dolayı değil.Sadece mantıklı gelmiyor.Varsa da ben istemem.Üç gün mutlu olunup üç ömür ağladığımız Dünya'da defalarca yaşamak ..Sıkıcı..:willy_nilly:

SlnY.

Kayıtlı Üye
Ben inanıyorum şahsen.Yaşayanları araştırıp,okudum.Ne kadar doğru bilemem ama hepsinin anlattığı(ki birbirlerinden bağımsız insanlar) bir-iki ortak noktası oluyor.Hepsi,eskiden ölen tanıdıklarının onları bembeyaz bir yerde bulup,"Daha zamanın dolmadı,yapman gerekenler var." demesiyle son bulup,dünyaya dönüyorlar.Bu başka bedene girme olayı değil,bu hani ameliyat masasında ölüp,geri hayata döndürülmesi gibi.Başka bedenlerde doğma olaylarını da araştırdım.Eski hayatlarından farklı yerlerde doğuyorlar,kendilerinin farkına vardıklarında yeni ailelerini ,ortamlarını reddedip,aslı olduğunu düşündükleri çevreyi,arayıp;buluyorlar.Sonra eski ailelerini,kandırmaca olduğunu düşünerek,çeşitli sorular soruyorlar.Kişisel ve özel bilgileri biliyorlar vs. Bu konuda 2-3 insandan fazlası var.Hepsi Türk ya da farklı farklı aileler de doğmuyor.Aynı aileden başkasının çocuğu olarak doğan var,eskiden İtalyan olup,Türk olarak doğan var.Ve anonim insanlarda değil,isimlerini açık açık yazıyorlar.Yalanları yok,ben yaşadım ve bunları yazıyorum diyen var ciddi ciddi.Gene de,düşünülesi bir konu.

Babafaca

Kayıtlı Üye
BEN inanmıyorum inananı da Allah hidayete erdirsin.

ekcs

Banlı Kullanıcı
Ben reenkarnasyona şöyle inanıyorum tanrı bizleri dünyaya sınama için gönderdi ama sizce zengin bir adamın sınavı ile fakir bir adamın sınavı aynı olurmu şunun gibi düşünün 1. Sınıftan 2. Sınıfa geçtim sadece sınıfın (Evin şehrin veya ülken) arkadaşların ( ailen ve çevren ) değişti ve okul kıyafetlerinin bedenini değiştirmek zorunda kaldın ( beden ) biz dünyaya fakir zengin kadın erkek olarak geliyoruz ve tüm sınavları verdiğimiz zaman diplomamızı alıyoruz... Berrak ve Güzel Kalın

mysen13

Kayıtlı Üye
Ben de Reenkarnasyona inanmiyorum .
[h=2]Doğmayın çocuklar ! İnsanlığın kuruş kuruş satıldığı bu dünyada doğmayın.[/h]

La-edri

Kayıtlı Üye
Zenginlik ve fakirlik gibi bir sinanma degilmidir ? Kendi fikrimize göre zengin pozitif fakir negatif diyoruz ama sinayan Allah ne diyor, bilmeiyoruz iste belkide cok zengin olmadigimiz icin bunun ne tür bir imtihan oldugunu, belkide fakirlik daha kolay verilen bir imtihandir :)

Konuya dönersek, ben inanildigi gibi geri dönüsün olduguna inanmiorum,ölüm bir kayib yada yok olus degildir benim icin, bu yüzden dünyaya geri dönmek diye bir seye inanmiyorum.