Hizmet Sevinci

logii

Kayıtlı Üye
HİZMET SEVİNCİ

İnsanlara yardım etmekle duyulan duyguya eşdeğer hiçbir sevinç ve hiçbir görev yoktur. Karanlıklarla dolu bir dünya; yollarını kaybetmiş milyonlarca insan; kalplerinde hüzün ve dertler bulunan sayısız insan ve her sabah kalktıklarında, o günün neler getireceği korku ve kaygısı içinde bulunan insanlar…
Bir insana ihmal edilmediğini, tek başına ya da unutulmuş olmadığını, tersine, sonsuz sevginin kollarıyla çevrili olduğunu anlatabilir ve biraz huzur bulmasını sağlayabilirseniz, işte o zaman büyük bir görevi başarmış sayılırsınız. Yaptığınız bu hizmet diğer şeylerden çok daha fazla önem taşır.
Yeryüzü yaşamının tüm amacı, uyuşup kalmış, pinekleyen canları, varlıklarının realitelerine kavuşmalarını sağlamaktır. Dünyanız, günlük faaliyetlerini rüya görerek geçiren canlı uyurgezerlerle doludur. Uyanık değildirler ve tüm realitelere karşı ölü gibidirler.
İnsan, hayvan ya da hangi kalıpta olurlarsa olsunlar tüm yaradılanlara hizmet ederek Yüce Ruh'a hizmet etmekten daha yüce bir din, daha yüce bir üstünlük olamaz.

Sevgi Ölümsüzdür adlı kitaptan alıntıdır.

AJA

Elit Üye
Ek olarak bunu yazmadan geçemedim.

İnsanlara yardım etmekle duyulan duyguya eşdeğer hiçbir sevinç ve hiçbir görev yoktur. Karanlıklarla dolu bir dünya; yollarını kaybetmiş milyonlarca insan; kalplerinde hüzün ve dertler bulunan sayısız insan ve her sabah kalktıklarında, o günün neler getireceği korku ve kaygısı içinde bulunan insanlar…

Bir insana ihmal edilmediğini, tek başına ya da unutulmuş olmadığını, tersine, sonsuz sevginin kollarıyla çevrili olduğunu anlatabilir ve biraz huzur bulmasını sağlayabilirseniz, işte o zaman büyük bir görevi başarmış sayılırsınız. Yaptığınız bu hizmet diğer şeylerden çok daha fazla önem taşır.

Yeryüzü yaşamının tüm amacı, uyuşup kalmış, pinekleyen canları, varlıklarının realitelerine kavuşmalarını sağlamaktır. Dünyanız, günlük faaliyetlerini rüya görerek geçiren canlı uyurgezerlerle doludur. Uyanık değildirler ve tüm realitelere karşı ölü gibidirler. Eğer bu insanlardan birine etki eder ve ilâhî közü canlı bir aleve çevirebilecek derecede körükleyebilirseniz, bu olay, hiçbir şeyle karşılaştırılamayacak ölçüde yüce bir davranıştır. İnsan, hayvan ya da hangi kalıpta olurlarsa olsunlar tüm yaradılanlara hizmet ederek Yüce Ruh’a (Yaradan’a) hizmet etmekten daha yüce bir din, daha yüce bir üstünlük olamaz.

Silver Birch.

p4inkiLLer

Kayıtlı Üye
"İnsan yiyecek, giyecek, barınak, bilgi, sevgi verebilir, fakat en yüce armağan aydınlanma müjdesidir" demiş büyük ustalar. Bütün acıların bir sonu olabileceğinin farkında değil hiçkimse, en büyük iyiliği esirgemeyelim, en azından en yakınlarımızdan. Çünkü sadece böyle bir halin varlığını bilmek bile birçok insanın hayatını değiştirir benim zannımca.

Özlemi özled

Banlı Kullanıcı
İş
DiÄŸer
Bu tarz yaşamın getirdiği huzuru da hiçbirşeye değişmem. Gördüğüm hayvanı beslerim, okşarım, eziyet görenleri kurtarırım, bana çok sevap diyorlar . Sanki ben Allahtan birşey bekliyorum da onun için yapıyorum. Allah onları aç canlıları insanları var olanlara emanet etmiş sevap yazmasa da olur çünkü bu görevimiz. Hiçbirşey beklemeden yaparım ama çok sıkıştığımda çok daraldığımda bir el de sanki beni kurtarır. Sorumluluklarımızı üstlenmeliyiz sadakayı görev bilmeliyiz. Huzurun kapısı budur