Hypnosis

Midnite

Kayıtlı Üye
Birini hipnoz etmek için o kişinin tamamen ve derin bir şekilde gevşemesi gerekir.Kişi rahat bir pozisyonda
uzanmış olması gerekir.Uzanırken kişi uykuya dalma gibi bir duruma geçmelidir.

Siz sakin kalmalı ve herzaman kontrolü elinizde bulundurmanız gerekir

Denek bedensel gevşeme hakkında konuşulur(telkin).Ayaklardanlardan başlanır,denekten ayaklarını gerip
bırakması istenir,sonra bilekler,sonra dizler ve böyle deneğin yüzü ve kafasına ilerlenir.
Denek tamamen gevşeyince,ona geçmişte ki güzel bir olayı hatırlaması istenir ve ona bu olay hakkında sorular sorulur, nerde geçti,ordaki kimdi,nasıl hissediyordu,olayın geçtiği yerde neler vardı gibi.Bu deneğin sezgisel
yanını ve beyninin sağ tarafını bilinçaltını harekete geçirir.
Bu işlem bitince deneğe geriye saymaya başlayacığını ve her sayıda onun daha ve daha çok gevşiyeceği söylenir.

on ; öncesinden daha ve daha gevşiyorsun
dokuz; gevşemenin içine ve içine doğru düşüyorsun
sekiz;bedenin tamamen gevşedi ,onu zorlukla hissediyorsun
yedi;gevşemeyi tamamen başardın ve huzurlusun
altı;her nefeste daha ve daha gevşiyorsun
beş;gevşemenin en derin noktasına dpru iniyoruz
dört;gevşe üç,iki,bir

Şimdi onu derin bir transa sokmanız gerekiyor.Eğer deneğin ilk hipnozuysa genellikle derin transa girmek için daha fazla seans gerekir. derin transa sokmak için ;
on;şimdi çok daha fazla gevşiyorsun
dokuz;daha derine kayıyor ve düşüyorsun
sekiz;bedenin bütün olarak ve tamamen gevşemiş durumda
yedi;her nefesde daha ve daha dazla gevşiyorsun
altı;daha fazla ve fazla derinlere iniyoruz
beş;dört gevşe üç,iki,bir
tekrar daha derin bir transa sokmanız gerekiyor, eğer deneğin ilk hipnozuysa genellikle daha fazla seans gerekir, eğer denek arzu edilen duruma gelmediyse yukardaki adımları takip edin.
-ALINTIDIR-
kendi çevirim asıl metni görmek isteyenler mesaj atabilir, yazının geri kalanındaki transa girmiş deneğin zihin programlamasını anlatıyor çevirince paylaşacağım

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
iyi güzel de her şey bu kadar kolay mı_? eğer burada anlatıldığı gibiyse herkes birilerini hipnoz edebilir_?

Midnite

Kayıtlı Üye
evet teoride öyle ,

işin pratik boyutunu bilemem ama şuan ki verilerle hipnoz gayet doğal zihinsel bir süreçtir ; o cep saatiyle yapılan sahne şov larında düşünüldüğünün aksine ruhani bir şey çokta

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
hipnız uzmanı olmayan biri hipnoz yapması yasal polarak suçtur. uzman olmayan biri kişiye zarar verebilir. hipnoza sokmak çok kolaydır. mesele iyileştirme paradıgmasını çalıştırmaktır. bunun için çok şey bilmeli hipnotik dil kalıbına tamamen hakim olmalısınız. tek bir çalışma yeterli olmayabilir yeniden yeniden çalışmak gerekir.

hipnozda ruhani yada başka majikal bieşy yoktur. insan zihni zaten günde fakında olmadan en az 6 kere transa girer. hatta araba kullanırken bile. yani zihnimiz trasn haline yatkındır. birini uyuyormuş gibi bir hale sokmak kolay dediğim gibi onu işare yarar bir hale getirmek yada istenilen şeyi yaptırmak için uzman olmak gerekir.

herşeyin ötesinde hipnoz sertifikası olmayan kişiler yaparsa bu suçtur. hipnoz yaptığını duyurmak suçtur. dikkat edin.

Midnite

Kayıtlı Üye
bunu bilmiyordum uyarınız için teşekkürler , iyileştirmeden veya zihin programlamasından çok işin yapılabilirlik ve trans hali boyutuyla ilgliyim ama yinede herkesi cezbeden bir konu

paranoise

Kayıtlı Üye
hipnız uzmanı olmayan biri hipnoz yapması yasal polarak suçtur. uzman olmayan biri kişiye zarar verebilir. hipnoza sokmak çok kolaydır. mesele iyileştirme paradıgmasını çalıştırmaktır. bunun için çok şey bilmeli hipnotik dil kalıbına tamamen hakim olmalısınız. tek bir çalışma yeterli olmayabilir yeniden yeniden çalışmak gerekir.

hipnozda ruhani yada başka majikal bieşy yoktur. insan zihni zaten günde fakında olmadan en az 6 kere transa girer. hatta araba kullanırken bile. yani zihnimiz trasn haline yatkındır. birini uyuyormuş gibi bir hale sokmak kolay dediğim gibi onu işare yarar bir hale getirmek yada istenilen şeyi yaptırmak için uzman olmak gerekir.

herşeyin ötesinde hipnoz sertifikası olmayan kişiler yaparsa bu suçtur. hipnoz yaptığını duyurmak suçtur. dikkat edin.

bunu ilk defa senden duyuyorum dostum suç olduğunu nereden öğrendin? böyle birşey olduğunu sanmıyorum okuduğum kitaplar da verilen telkinlerden biri tanımadığınız veya güvenmediğiniz kişilerle hipnoz çalışmaları yapmayınız yazıyordu.. Kaldı ki sertifikası olan çoğu kişiye de ben güvenmiyorum :)

YasinLY

Kayıtlı Üye
Syn. paranosie, Urum'un (Site Yöneticisi) bu konularda tecrübeli olduğunu sitedeki herkes biliyor."Bunu ilk defa senden duyuyorum dostum..." Cümlesi de biraz saçma dostum.

paranoise

Kayıtlı Üye
Syn. YasinLY Urum'un bir çok konuda tecrübeli olduğuna inanıyorum buna bir şey de demedim.Ve evet ben ilk defa Urum'dan duyuyorum yasal olmadığını doğru veya yalnış bilmiyorum sadece ilk defa duyduğumu garipsediğimi ve öyle olmadığınısandığımı belirttim ? Bu da doğru veya yalnış olabilir. Siz niye böyle çıkıştınız anlamış değilim gereken cevabı Urum verecektir. Bizde aydınlanmak için forumdayız hatırlatırım..

Midnite

Kayıtlı Üye
Sayın YasinLY
bence siteyöneticisi kendi açıklamasını kendisi yapabilir ,gereksiz şekilde mesaj atıp yorulmayın.

paranoise
bende ilk defa duyuyorum fakat galiba Urum.un bahsettiği tedavi veya maddi karşıl beklenerek yapılan hipnoz seansları ; öğrenmenin veya denemenin kontrolünü yapabileceklerini sanmıyorum öyle bir niyetleri olsaydı satıştaki bu konu hakkındaki kitapları bastırmazlardı

Necromancer

Kayıtlı Üye
Sevgili Urumhamatahayil hipnoz seanslarının bu işin sertifikasını almış kişilerce yapılmasının gerektiğini aksi taktirde yasal işlemlerin yapılabileceğini söylemiştir.Sadece mabet üyelerini bilgilendirmek amaçlıdır.Fazla uzatmanın alemi yok...:)

YasinLY

Kayıtlı Üye
Gereksiz yere mesaj attığımı zannetmiyorum ve yorulmuyorum... Ayrıca sitede hipnoz ile ilgili dolu konu var. Gereksiz yere konu açma istersen YORULMA...

Midnite

Kayıtlı Üye
bana sitede telkinle birini hipnoz etmeyi anlatan tek başlık göster ?

Necromancer

Kayıtlı Üye
Lüzumsuz yere tartışmanın ve uzatmanın manası yok.Forumun kurallarına göre her mabet üyesi paylaşım yapma hakkına sahiptir.Hangi kategoride olacağını kişi kendi seçer.Buna kimsenin karışmaya hakkı yok.Birbirimize karşı saygı,sevgi ve hoşgörülü olarak cevap vermeliyiz...
:nopity:

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Gereksiz yere tartışmayın arkadaşlar. Zaten gerekenler söylenmiş. Ayrıca konuyu açan kişinin nasıl biri olduğu da anlaşıldı başka mesajlar ve konularda. Kendisi itina ile siteden uzaklaştırıldı.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
sitede bir kişiyi hipnoz etmenin yollarını anlatmıyoruz çünkü etik değil aynı zamanda yasal değil.

psikologların dışında hipnoz uzmanı olan elinde sertifikası olan bir kişi bile hipnoz yaptığını duyuramaz. hiç bir yerde yazamaz. heleki tedavi ettiğini söyleyemez.

psikolog olan ve hipnoz yapabilir sertifikası alan kişiye hipnoterapist denir. psikolog olmayan ve hipnoz yapabilir belgesi almış kişiye hipnotist denir.

hypnosis mind training institute hereby sertifikalı hipnotistim oradan biliyorum.

[XTR] Similar Threads