Sizin de doğaüstü güçleriniz olabilir...

Oddie

Kayıtlı Üye
İngiltere´de merkezi bulunan Parapsikoloji Araştırma Merkezi (PRG group,) bilim tarafından tam olarak halen anlaşılamamış doğaüstü güçleri olan insanları araştırmak için şu sıralar çok yoğun çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Bilindiği üzerebazı insanlar beyin güçleri ile normalde yapamayacağımız bazı olayları öngörebiliyorlar.

Telepati, maddeleri hareket ettirebilme, geleceği görme gibi şu anda "Heroes" veya "4400" gibi dizilerde çok işlenen bazı yetenekleri sergileyebilen insanlar var. Siz de bunlardan biri olabilirmisiniz?

ESP nedir?

Extra sensory perception (Doğaüstü algılama) uzun yıllardır araştırılan ve bilinen bir konu. Bazı insanların diğer insanlara oranla öngörüsünün daha önde olduğu bir gerçek. Sadece öngörü değil, bazen vakalar fiziksel etkileşimleri de içeriyor. Yani durugörüsü olan insanlar
eşyaları hareket ettirebiliyor, bükebiliyor, mıknatıs gibi kendine çekiyor. Bazıları beden dışı veya bilinçli deneyimlerle bazı olayları görebiliyor, karşılarındaki insanlarladüşünsel iletişim kurabiliyor. Amerika´da polis teşkilatlarıyla bu şekilde çalışanyüzlerce medyum var. Medyumlar katilleri bulmak için kullanılıyorlar. Bu konuda Discovery Channel´ın yayınladığı "Psychic Experience" adlı program oldukça ilginç bilgiler sunuyor.

Lİverpool Hope üniversitesi, Dr. Matthew Smith eşliğinde parapsikoloji üzerine programlar sunuyor. Anormal tecrübeler üzerine perspektif dersleri veren Smith, bu tarz yetenekleri geliştirmenin insan geleceği adına çok öenmli olduğuna değiniyor.

Bu yetenek sizde de olabilir mi?

Doğaüstü algılama becerisi araştırmalara göre her insanda bir dereceye kadar zaten var. Yaşamımızdaki travmatik anlarda bazen açığa çıkıyor. Tıpkı yeni bir dil öğrenirmiş gibiüzerinde çalışıldığı vakit her zaman ve çok kolay olmasa da kullanılabilir hale gelebiliyor.
Elbette ki bu çalışmalar çok zaman ve emek istiyor. İlk aşama bir takım testlerden geçmek.Zener Kartları, yazı kabiliyeti, konsantrasyon testleri ve rüya analiz testleri sonucunda kişi hangi seviyede olduğunu görebiliyor. Yatkınlık varsa çok hızlı bir şekilde yetenekler kullanılabilir hale geliyor. Bilinmeyenlerden çok yakında Parapsikoloji üzerine testler ile bu hizmeti sunabilir hale gelecek. İlk aşamadan sonra yani kabiliyet dereceniz ölçüldükten sonra sizi bekleyen uzun egzersiz dönemi yaşam şekli ile doğru orantılı olarak geliştiriliyor. Öngörü akıllı ve planlı bir şekilde kullanıldığı takdirde insan yaşamıüzerinde çok olumlu izler bırakabilir. Bu yüzden kişiliğin güçlü olması da çok öneml çünküyanlış kullanılan her güç kişinin hem kendisine hem çevresine zarar veriyor. Bu yüzden
bazı kişiler çok yetenekli olsa da bu tarz çalışmalar için müsait olmayabilir.

alıntıdır...

DHspast

Kayıtlı Üye
İş
Garip olan her ÅŸey.
12 yaşımdan beri imleler görüyorum ve bazı anlarda gözlerimin rengi değişyiyor bana yardım edebilirmisin?

klaroline

Kayıtlı Üye
aynı özellikler ve daha fazla belirtiyi ben de gösteriyorum. ama hiç memnun değilim...

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
Durugörülerim her zaman bende olan bir yetenek ama ben korku ve endişelerimle onun önünü tıkıyorum. Zaten bütün psişik yeteneklerin düşmanıdır, korkular ve endişe.

ruhname

Kayıtlı Üye
ben bu yetenekleeri ortaya çıkarmak için belli dua zikir ve riyazet olduğunu duydum acaba doğrumudur ? bilen varmıdır.

ennzaf

Kayıtlı Üye
Tabi olağanüstü olsam fena olmazdı. :D

xalpx

Kayıtlı Üye
Her insan özeldir hatta sen bile :) Tüm insanlar,yaşayan tüm varlıklar özeldir.Burada insanlar özel olduklarını söylediklerinde sizin anladığınız gibi kendilerini diğer insanlardan üstün görme çabasında değiller.Parmak uçlarındaki benzeri ve taklidi yapılamayan izlere bak sende özel olduğunu anlayacaksın ;)

zengindenizxx

Kayıtlı Üye
Durugörülerim her zaman bende olan bir yetenek ama ben korku ve endişelerimle onun önünü tıkıyorum. Zaten bütün psişik yeteneklerin düşmanıdır, korkular ve endişe.
Yeteneğim varmı yok mu bilemiyorum ama ilgilimi çok çeken konular bunlar.. .telepati olsun duru görü olsun maji olsun kendimce çok denediğim konular .. bir sonuç için dua ile tecrübelerimde sonuç genelde olumlu olmuştur..Korku ve edişe asla olmayacak.. Bu vesile ile bir örnek vermeyi ve bir sorumu da iletmeyi isterim. Çok zaman önce bir surenin hüddamı alakalı 40 günlük, namaz oruç, dua ve zikri ile dört dörtlük bir riyazet uyguladım ve son gün sabah namazımı kıldım dua ve zikrimi okudum gereğince secdede zikre devam ederek beklemeye başladım..birdenbire bir korku sardı beni daha fazla kalmadım...fırladım doğru yatağa....daha sonra belli konular için dua ve zikirlerim hatta vefk çalışmalarımda oldu..günden güne büyüyen günün sair zamanlarında olduğum yere gelen beyaz bir ışık gördüm, ancak korkmuyordum...ama ne zaman ben dua ve zikirlerime devam edemedim o ışık kayboldu.. şimdi çok nadir zamanlarda görüyorum 2-3 saniye belki kayboluyor ..Bu ışığın ne olduğunu merak ediyorum... Sevgi ve ışıkla kalınız.

budido

Kayıtlı Üye
bu 40 gün ne yaptıgınızı detaylı olarak yazabilir misiniz?

Evet varmış. Yapıpta sonuç alan da varmış.
bu konu bilgisi olan varsa buraya detaylı olarak yazabilir mi?

Yeteneğim varmı yok mu bilemiyorum ama ilgilimi çok çeken konular bunlar.. .telepati olsun duru görü olsun maji olsun kendimce çok denediğim konular .. bir sonuç için dua ile tecrübelerimde sonuç genelde olumlu olmuştur..Korku ve edişe asla olmayacak.. Bu vesile ile bir örnek vermeyi ve bir sorumu da iletmeyi isterim. Çok zaman önce bir surenin hüddamı alakalı 40 günlük, namaz oruç, dua ve zikri ile dört dörtlük bir riyazet uyguladım ve son gün sabah namazımı kıldım dua ve zikrimi okudum gereğince secdede zikre devam ederek beklemeye başladım..birdenbire bir korku sardı beni daha fazla kalmadım...fırladım doğru yatağa....daha sonra belli konular için dua ve zikirlerim hatta vefk çalışmalarımda oldu..günden güne büyüyen günün sair zamanlarında olduğum yere gelen beyaz bir ışık gördüm, ancak korkmuyordum...ama ne zaman ben dua ve zikirlerime devam edemedim o ışık kayboldu.. şimdi çok nadir zamanlarda görüyorum 2-3 saniye belki kayboluyor ..Bu ışığın ne olduğunu merak ediyorum... Sevgi ve ışıkla kalınız.

zengindenizxx

Kayıtlı Üye
Bir havas kitabında okumuş, zarar görmeyeceğimi düşünmüş ve uygulamıştım.Üzgünüm çok ince detay veremeyeceğim çünkü çok uzun zaman oldu hatırlayamıyorum. ..Ama şöyle diyebilirim ilk şart korkmamak.40 gün boyunca oruçluydumz ve 5 vakit namaz kıldım, canlı ve canlıdan üretilen bir yiyecek yemedim..Et süt yumurta, peynir gibi.Ekmek, zeytin ve yeşil salata yemiştim.Davetini okuduğum Sure'ye has buhurlar var.Her namazdan sonra buhurlarını yaktım ve Sure'nin davetini verilen adet kadar okudum..Bu 40 gün içerisinde iftar ve namaz saatleri dışında kimseyle konuşmadan sürekli olarak Allahü Tealayı zikrettim ve davetini uyguladığım Sure'yi okudum..40.gün sabah namazı sonrası yine buhurları yakıp daveti okudum ve bekledim .Ama son demde korktum. Davetini uyguladığım Sure'nin hüddamının manevi manada ayak seslerini kalbimde hissettim..Olmadı..Böyle uygulamalar yaparken yada yapmayı düşünürken kesinlikle çok detaylı araştırmak gerekir...Zararı yada yararı araştırılmalı..Sonuç lehimize de gelişebilir aleyhimizede..Allahım hepimizi korusun ...

Korku ve endişe konusunda katılıyorum Bellea91 .Durugörü ilgili zikir veya çalışma hakkında bilgi verebilirmisiniz.Dilerseniz özelden..Sevgiyle kalınız.

galadril

Kayıtlı Üye
İş
politika
kişisel görüşüme göre ilk olarak bizler tabiata aykırı canlılarız yani sahnede sırıtıyoruz dekora uymuyoruz,böyle bakınca evet zaten doğaüstüyüz.burdaki mesele gözlerimiz kapalımı yoksa açıkmı yaşamayı tercih ediyoruz mevzu bu.doğaya okadar aykırıyızki devamlı onunla mücadele ediyoruz uyum sıfır.çok azımız nereye bakacağını nerde susup nerede konuşacağını billiyor.herşeyden kaçıyor ve korkuyoruz en başta kendimizden benim felsefem düşünebildiğin herşey vardır ve yapabilirsin.elbette bu herkezin harcı değildir o başka.

MuratDeniz

Kayıtlı Üye
İnsanların yüzlerine bakarak ne düşündüklerini zihnimde canlandırmaya çalışmayı seviyorum. o gün yaşadıklarını veya aklında ne geçtiğini düşünmeye çalışıyorum. Büyük ihtimalle pisikolojiktir fakat birgün camdan dışarı bakarken bir güvercine odaklandım ve sanki gördükleri zihnimde canlandı, yaptığı hareketler manevralar hepsini hissedebiliyordum. Gerçi çok uzun sürdüğünü söyleyemem en fazla 1-2 saniye idi.

BayMajiÖğrencisi

Kayıtlı Üye
Öncelikle Konunuzu Çok Yararlı Buldum Teşekkür Ederim.Ben bu konu ile ilgili olarak bir yerde bu tür kişilerinin göz renklerinin vs. Diğer canlılara göre daha açık yada koyu renkte olduğunu okumuştum ve bunu tahmin olarak kötü veya iyi durumlarına bağlı olduğunu düşündüm bu konuda bir bilginiz var ise bizimle paylaşır mısınız ? Birde ben Ela göz rengine sahibim ve rüyamda isteyerek yada istemeyerek geleceği görüyorum örneğin pazar akşamı pazartesi günü bi dersimde olacak birkaç saniyelik şeyleri gördüm ve gördüklerim o gün gerçek oldu acaba bu konuda bize daha çok bilgi sunabilir misiniz ?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Öncelikle Konunuzu Çok Yararlı Buldum Teşekkür Ederim.Ben bu konu ile ilgili olarak bir yerde bu tür kişilerinin göz renklerinin vs. Diğer canlılara göre daha açık yada koyu renkte olduğunu okumuştum ve bunu tahmin olarak kötü veya iyi durumlarına bağlı olduğunu düşündüm bu konuda bir bilginiz var ise bizimle paylaşır mısınız ? Birde ben Ela göz rengine sahibim ve rüyamda isteyerek yada istemeyerek geleceği görüyorum örneğin pazar akşamı pazartesi günü bi dersimde olacak birkaç saniyelik şeyleri gördüm ve gördüklerim o gün gerçek oldu acaba bu konuda bize daha çok bilgi sunabilir misiniz ?

Yeteneğin göz rengi ile bir bağı yoktur. Psişik yetenekler herkes de vardır. Sadece kullanılmadığı için körelmiştir. Yani herkes yeteneklidir.

O rüyada görüdüğünüz şeyin gerçek olması.Duru görü yeteneği ile alakalıdır. Yeteneğiniz size göz kırpıyordur.Forumda duru görü ile ilgili konular var okuyarak,uygulayarak kendinizi geliştirebilirsiniz. :)

BayMajiÖğrencisi

Kayıtlı Üye
Ya ben bu tür gçlermin oldguna inanıyorum ve bnu heran hissedebiliyorum ancak bu gcü yönlendremiyorum bana yardmcı olur musunuz ?

ExcLusive

Kayıtlı Üye
Her insanda mevcuttur; sınırsız güç, enerji. Beynimizin, ruhumuzun muhteşem yaratılışı bunu ortaya koyar. Hissetmeseniz bile içinizde bir yerlerde saf enerji, hisler, duygular, sevgi vardır. Ortaya çıkıp çıkmaması dünyanın gidişatına, insanlığın uğraşlarına ve genel gündemine bağlı. Bence insanoğlu o kadar körelmiş ki, günlük işler, hayat derdi, gelecek kaygısı, kariyer, evlilik, çoluk çocuk derken.. Beynini ve enerjisini kapatmış durumda. Bilinçsizce de olsa böyle. Veya hiç gelişmemiştir henüz, ortaya hiç çıkmamıştır. Bazen karmaşıklaşıyor hayat, anlaşılmıyor, bilinmiyor. Nedir bu gizem? Evren, dünya, başlangıç, yaratılış, dünyada ki varoluş sebep ve amacınız. Uzayın derin gizemi. İnsanoğlu bu kadar basit midir? Dünyaya sadece yapacağı seçimleri denemek, günah işlemeden hayatta kalmaya çalışıp, vadesini doldurup ölümünü gerçekleştirmesi midir? Sadece bu mudur? Hiç ötesini düşündünüz mü, bilinmeyenin ötesini. Neden sadece bizim için bir dünya yokta, kocaman galaksiler, evren var. Beynimizin gücü, evrensel enerjiler, pozitif enerjiler, paranormal olaylar. Bütün bunlar anlamsız mıdır? Bana göre, olmayacak diye bir şey yoktur. Ve insan, bilinenin çok ötesinde, çok güçlü ve enerjisiyle normalin üstünde imkansız denebilecekleri başarabilecek potansiyele sahiptir. Hayat çok çok daha anlamlı. İçinizdeki saf enerjiyi, evreni HİSSEDİN...

foreman

Kayıtlı Üye
İnsanların yüzlerine bakarak ne düşündüklerini zihnimde canlandırmaya çalışmayı seviyorum. o gün yaşadıklarını veya aklında ne geçtiğini düşünmeye çalışıyorum. Büyük ihtimalle pisikolojiktir fakat birgün camdan dışarı bakarken bir güvercine odaklandım ve sanki gördükleri zihnimde canlandı, yaptığı hareketler manevralar hepsini hissedebiliyordum. Gerçi çok uzun sürdüğünü söyleyemem en fazla 1-2 saniye idi.
aynen öyle bendede bu tarz bişi oldu fakat ben salakmıyım deliriyormuyum yoksa kafamda saçma sapan şeylerimi kendim oluşturuyorum hissine kapılarak kapatmıştım o kapıyı.Ben bizim bahçedeyken bir tavuğa bakıyorduk ve yeteri kadar odaklandığımda sanki onun gözleri ben oluyordum veya ne bileyim bana birisi baktığında hissedebiliyorum . Sınavlarda cevapları hissedebiliyorum . Hocanın ağzından çıkıcak kelimeyi hissedebiliyorum böylemi demeliyim bilmiyorum ama değişik bir kaç olaylar yaşamıştım.Ve sonra ben saçmalıyorum hissine kapıldım ve gitti.Çünkü ciddi derece beynimde kendim oluşturdum sanıyordum yani öyle sanırım şizofreni olacağından korktum vs.bazen değişik şeyler hissediyorum yada algılıyorum.neyse yahu saçma şeyler sanırım kendi kafamda oluşturduğum bazı saçmalıklar