Günlük İmajlar

Adramelech

Kayıtlı Üye
Pekala, bu konuyu rüyaya yakın gördüğüm anlık imajlar yüzünden rüyalar bölümüne açtım. Son zamanlarda sıklaşmaya başlayan bir durum bu. Herhangi birşey hakkında herhangi bir koşulda birşey düşünürken, hatta öylece bakarken bile bazen gözümün önüne imajlar geliyor. Genellikle normal insanlar, bazen öylece bakan sevimli bir kız, bazen normal bir şekilde elini kaldıran yan profilden biri, bazen bir ucube, bazen boş bir mekan, gördüğüm ve ya görmediğimi düşündüğüm. Ben bu durumum normal olup olmadığını bilmiyorum, ama son zamanlarda olduğunu bildiğimden normal birşey değildir diye düşündüm. Tanıdığım ve ya tanımadığım binlerce şeyin imajı geliyor anlık. Özellikle de meditasyon yaparken. Mesela ateş meditasyonu yapıyorum, tüm o durumum içine adapte olmuşken o imajlardan biri gelip geçiyor ve dikkatimi dağıtıyor. Belki faydalı olur diye düşündüğüm birşey daha var, hayal ettiğim şeylere göre beynimin bazı bölgelerini hissederim. Bu imajlar görürken ve ya onları hatırlamaya çalıştığımda sağ üst tarafta hissediyorum onları.

Adramelech

Kayıtlı Üye
Bir de eklemek istediklerim şunlar; Bunların kendi hayal ürünüm olmadığını hissediyorum, örneğin sizin kontrolünüz dışı içinizde duyduğunuz bir ses veya düşünce gibi yabancı. Ayrıca hayal ettiğim şeylerden daha gerçekçi ve detaylı oluyor. Az önce birinin saç modelini düşünüyordum mesela, o anlık görüntülerden biri geldi, daha önce görmediğim bir saç modeliyle, farklı ayrıntılar da vardı kolye vb. Bu konuyla alakalı birşey en azından bunun o imajlardan ayırt edilmesi kolay ama diğer imajlara bir anlam veremedim şimdiye kadar.