baykuş uğursuz mu?

ash

Kayıtlı Üye
İş
İnşaat Mühendisi
Konuyu doğru yerde açmışımdır umarım.günlerdir oturduğumuz yerin yan tarafındaki müstakil bir evin bahçesinde 3-4 gecedir baykuş ötüyordu.öyleki gece sesine uyanıp rahatsız olduk bütün ev hali...ve bugün o evden bir cenaze çıktı.genç biri inşaattan düşmüş ölmüş.ALLAH 'tan rahmet diliyorum ona.birkaç yerde araştırdım.gerçekten uğursuz mu bir evin bahçesinde ötmesi?çok etkilendik de bu olaydan...

dreamwave

Kayıtlı Üye
İş
ingilizce ogretmeni
Allah uğursuz hiçbir varlık yaratmaz ki, baykuş uğursuz olsun. Yaşanılan olay tamamen bir tesadüftür. İneklerin Hindistan'da kutsal olması nasıl bir mitse baykuşların da uğursuz sayılması da bir o kadar mit.Rahat olun, insanoğlu gezegenin oluşmasından bu yana acayip şeyler türetmeye fazlasıyla meyilli.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Kesinlikle hiçbir hayvan ugursuzluk için yaratılmamıştır... Bu şartlanmak evrene mesajı o şekilde vermek cevabınıda o şekilde almaktan başka birşey degildir. aksine bana kara kedi baykuş vs ugur getirir.. Çünkü evrene mesajımı o yönde iletirim..

ash

Kayıtlı Üye
İş
İnşaat Mühendisi
Anladım teşekkürler.eskiler buna çok inanıyor ama.sanırım bizler yaşanılan olumsuz şeylere bir maddenin bir hayvanın veya bir kişinin sebep olduğunu söyleyerek rahatlatıyoruz kendimizi...bir de aklıma gelmişken rahmetli dedem vefat etmeden önce dayım teyzem annem ben rüyamızda hep güvercin gördük.ben güvercini seven biri değilim o yüzden o gün huzursuz ve aksiydim ve dedimin haberini almıştık.bu söyledikleriniz rüyalar için de geçerli mi peki?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Anladım teşekkürler.eskiler buna çok inanıyor ama.sanırım bizler yaşanılan olumsuz şeylere bir maddenin bir hayvanın veya bir kişinin sebep olduğunu söyleyerek rahatlatıyoruz kendimizi...bir de aklıma gelmişken rahmetli dedem vefat etmeden önce dayım teyzem annem ben rüyamızda hep güvercin gördük.ben güvercini seven biri değilim o yüzden o gün huzursuz ve aksiydim ve dedimin haberini almıştık.bu söyledikleriniz rüyalar için de geçerli mi peki?
Rüya ilmi farklıdır, adı üzerinde o ilimdir, her nesne bir mesajdır..

ash

Kayıtlı Üye
İş
İnşaat Mühendisi
Seni seviyorum kontejyan iyi ki varsın:) ne merak etsem anında cevap...teşekkürler...burdan sonrasını google ile halledeyim...:)

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Seni seviyorum kontejyan iyi ki varsın:) ne merak etsem anında cevap...teşekkürler...burdan sonrasını google ile halledeyim...:)
Rüyalarınızı hep hayr yorun google saçma sapan yorumlar çıkabilir, Hadis-i Şerif öyle buyuruyor; Rüya nasıl yorumlanırsa o şekilde vuku bulur...
selam ile

YasinLY

Kayıtlı Üye
bişey soracağım arkadaşlar sizce uğursuz diye bir kelime var mıdır ?

focus

Kayıtlı Üye
onu bilmem ama baykuş öttüğü yerde kesin cenaze çıkıyor.

birde 3 gündür bizim evin karşı bahçesinde bir karga ama karga gibi gaaaaaakk diye ses çıkarmıyor.
kırt kırt kırt kırt kırt diye gece boyu ötüyor. yorulmak ta bilmiyor. bunu çözemedim. ve ilk kez karşılaşıyorum. bilen varmı ne olaki?

reidikonto

Kayıtlı Üye
BAYKUŞ UĞURSUZ MU?

Hz. Süleyman (a.s.) ın huzuruna girip selam veren baykuşa sormuş.

**Ey Baykuş! Evlere konunca niçin uzun uzun ötersin?

**İnsan oğlu bu kadar ağır imtahanla karşı karşıya iken nasıl rahat uyur.?demek isterim.

**Gündüzleri niçin dışarı çıkmazsın.?

**İnsanoğlunun birbirine olan zulümlerinden dolayı...

**Feryadında ne dersin?

**Ey gafiller.!Yolculuk var.Hazırlıkta bulunun, derim.

Hz. Süleyman (a.s.) Şöyle buyurmuş;

İnsana böyle yol gösteren başka bir kuş yoktur.Neden insanoğlu onu uğursuz sayar anlamadım.

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Baykuş uğursuz değildir ama genelde cenaze haberleri getiren odur ..yani baykuş ötmeseyidi o kişi vefat etmezdi düşünmüyorsunuz değil mi :)
kargaların ötüşü de cenaze haberi getirebilir ...focus'un yorumunu okuduğumda bir şey aklıma geldi...Bir tanıdığım balkonunda oturuyorduk sohbette bir karga sürüsü sitenin üstüne uçmaya başladı ama nasıl ötüyorlardı !!! konuştuklarımız duyulmuyordu artık :) birden sustuk biz , kargaların yüzünden sohbetimiz kesildi ama ben onlaraıpür dikkat dinlemeye başladım ve " abla, bir kadın fevat etmiş " dedim birden
10 dk sonra haber geldi zaten ..karşı binanın komşusu vefat etmiş ...ben bunu kargalardan öğrendim işte ama nasıl bende bilmiyorum ... focu un anlattığı olay farklı ..şimdi ilk baharda kur yaparlar , yuva yaparlar , flört ederler :)

reidikonto

Kayıtlı Üye
Baykuş uğursuz değildir ama genelde cenaze haberleri getiren odur ..yani baykuş ötmeseyidi o kişi vefat etmezdi düşünmüyorsunuz değil mi :)
kargaların ötüşü de cenaze haberi getirebilir ...focus'un yorumunu okuduğumda bir şey aklıma geldi...Bir tanıdığım balkonunda oturuyorduk sohbette bir karga sürüsü sitenin üstüne uçmaya başladı ama nasıl ötüyorlardı !!! konuştuklarımız duyulmuyordu artık :) birden sustuk biz , kargaların yüzünden sohbetimiz kesildi ama ben onlaraıpür dikkat dinlemeye başladım ve " abla, bir kadın fevat etmiş " dedim birden
10 dk sonra haber geldi zaten ..karşı binanın komşusu vefat etmiş ...ben bunu kargalardan öğrendim işte ama nasıl bende bilmiyorum ... focu un anlattığı olay farklı ..şimdi ilk baharda kur yaparlar , yuva yaparlar , flört ederler :)

Baykuşun ugursuz olduguna bende inanmıyorum.ALLAH hiç birşeyi ugursuz veya pis yaratmamıştır.Örnegin sinekler genelde hiç kimse sevmez ve igrenilir.Ama yapılan bir araştırmada ise sineklerin kanatlarında bir hastalıga engel olacak şeyler bulmuşlardı şuanda tam aklıma gelmiyor.Yani geçmişte yaşanan bazı tesadüfler sonucu günümüzde hala bu devam etmekte.

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Size katılıyorum , tamamen katılıyorum ama yinde de sineklere karşı biraz dikkatli olmamız gerek bence ,kendileri "pis" olduklarından değil ..ne bileyim ben , sokaklarımız temiz değil , havalar ısındı şimdi mesela ,sokaklarda kedi maması değil de yemek artıkları bırakıyorlar kedilere ....eee o yemekler bozulur ve bakteri yuvası olur , haliyle üzerine konan 100lerce sinek ...İşte nerden nereye konu açıldı :) ... ben tüm hayvanları severim ve uğursuz olduklarına inanmıyorum

Oddie

Kayıtlı Üye
Baykuşun uğursuz olduğunu düşünmek Azrail'in kötü olduğunu düşünmek gibidir.Nasıl ki Azrail'in görevi can almaksa bu güzel hayvancıklar da böyle kötü durumlar olmadan önce ötüyorlar işte.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Hayvanlardan insanlara birçok hastalık bulaşabilir elbette, birçok hayvan potansiyel mikrop taşıyıcı özelliklerdede olabilir bu konuda tamamen hemfikiriz.. Ugursuzluk apayrı birşeydir, Anadolu'nun ismini vermeyecegim bir Vilayetin'e baglı ilçe'de her yıl, kertenkele ve baykuş öldürme günleri düzenleniyor bunu biliyormuydunuz? Binlerce kertenkele ve onlarca baykuş sırf ugursuz görüldükleri için acımasızca taşlarla öldürülüyor.. O hayvalara sorsanız insandan ugursuz varlık yoktur dünyada... Bence baykuşlardan ziyade biz insanoglunun ugursuzlugunu konuşmalıyız..
Allah bir insanın canını alacagı zaman Azrail'e bunu emrettigi zaman bunu herhangibir hayvana bildirmez... Mantıgı nasıl kuruyor bu insanlar anlamış degilim..

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Baykuşun uğursuz olduğunu düşünmek Azrail'in kötü olduğunu düşünmek gibidir.Nasıl ki Azrail'in görevi can almaksa bu güzel hayvancıklar da böyle kötü durumlar olmadan önce ötüyorlar işte.

Azrail can almaz bence :) gerçek ki bu konularda fazla bilgim olmayabilir ama benim bildiğim Azrail , teslim olan ruhu alıp götürür (ki bu farklı bir şey ) gideceği yere kadar yolda ona bi şey olmasın diye Azrail koruyucu görevi üstlenir ve "emaneti" doğru yere teslim eder ...
Sayın kontejyan yanlış mı düşünüyorum ? :Angel_anim: