Rüya da işkence görmek

motherlode

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar, bu konuyu rüyalar kısmına açabilirdim ama bana daha çok doğaüstü gibi geldi. Arkadaşım her gece rüyasında, kendisinin bir yerde bağlı yattığını ve etinin koparıldığını ve bunun gibi işkenceler gördüğünü söylüyor, acıyı hissettiğinide sizce bu olay nedir?
Lütfen yardım edin.

Kulağa cin musallatı gibi geldiği için doğaüstü olaylara açtım.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bu konularda pek bilgili değilim ama nacizane yorumum karabasan vs... tarzı bir şey de olabilir. Tek bir olasılık üzerine yoğunlaşmayın. Öncesinde yaşadığı bir şeyin de etkisi olabilir.

motherlode

Kayıtlı Üye
Bu konularda pek bilgili değilim ama nacizane yorumum karabasan vs... tarzı bir şey de olabilir. Tek bir olasılık üzerine yoğunlaşmayın. Öncesinde yaşadığı bir şeyin de etkisi olabilir.

Yorumun için sağol. :)

Başka yardım edebilecek olan yok mu?

Sydonay

Kayıtlı Üye
İş
EÄŸitimci
Bu rüyayı Freudyen bir bakışla yorumlayacak olursak bu; arkadaşınızın sistemle ve dünyayla sağlıklı bir iletişim içerisinde olamadığı, her ne kadar bir şeylerin yolunda gittiğine inanmak istese de aslında yaşamdaki kimi kavramların ona yoğun bir zihinsel acı ve rahatsızlık verdiği anlamında olabilir.

Aynı zamanda işkence görülmesi durumu; günlük yaşamda mecbur olunan ve yorumsuzca, çok fazla sorgulanmaksızın yapılan herhangi bir işin derinlerde sevilmediği, sevilmeden yapıldığı anlamına da geliyor olabilir.

Elbette bunu yorumlarken, 'anlamı kesinlikle budur' demiyorum. Yada; 'Freudyen bakış, sağlıklı rüya yorumlamak için tek yoldur' gibi bir şey de söylemek istemiyorum. Sadece yardımcı olabilmek adına bir yorum getirmeye çalıştım.:)