Âsa...

YasinLY

Kayıtlı Üye
Merhabalar. Arkadaşımla sihir ile ilgili sitelere bakıyorduk. Sitede deynek (deyneklerde burçlar gibi aylarına ayrılmıştı.) kristaller, taşlar vardı. Bizde yapalım dedik. Sonra gittik okulun ağacından meşe dalını kopardık ben Kuars Kristali almıştım 1 hafta önce onuda deyneğin üstüne koyduk. şimdi biz sihir felan yapmaya çalışıyoruz :D tabii olmadı. sorum şudur acaba bu tür taş ve ağaçlar la magical şeyler yapmak mümkün müdür ? internette baktım hatta sitesi felanda var

Link vermek yasak. Lütfen kurallarımızı okuyunuz.

2. sitede ki yazılara bakın bi ağaçlar ayları ve güçleriyle beraber yazılmış kafam karıştı

Angel777

Kayıtlı Üye
Şundan başlayalım: Birincisi ağaçtan dal koparırsanız asa olmaz. O zaman ağacı incitmiş olacağınız için size asa yapmaz. Asa için değneği kendiniz bulmalısınız. İkincisi asa sihir yapmak için değil, pentagram çizmek gibi işlere yarar. Altarınızda bulunması gereken bir malzemedir.
Ve üçüncüsü, link vermek yasaktır.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Mümkündür o sitedekileri yapanlar da insan ama bi dalın üstüne taş koymakla bitmiyo ki iş :) asa yapımıyla ilgili bir bölüm vardı. Sorunuzun yanıtını ordan bulacağınıza eminim. Ayrıca bahsettiğimiz asalar Harry Potterdaki gibi expecto patronusla falan çalışmıyor :D

YasinLY

Kayıtlı Üye
tşk ederim link içinde özür dilerim merak ettiğim için sordum. şimdi kuars kristali ayrıca sihir için felan kullanılıyormuş doğrumu ?

Angel777

Kayıtlı Üye
Farklı inançlarda farklı geçer fakat; asa sizin Kelt burcunuza uygun olursa daha iyi olur. Öncelikle kelt burcunuzu öğrenin. Ona göre bir dal bulun. O daldan asa yapın.
1. Asayı kabuğundan temizleyip içine gerekli kristal ve bitkileri doldurabilirsiniz.
2. Asanın içinden bakır tel geçirebilireiniz.
3. Asayı sadece kutsamakla yetinebilirsiniz.
4. Asayı sadece temizleyip üç gece dolunay ışığında şarj edebilirsiniz.
Bunun gibi bir çok farklı asa yapımı yöntemi vardır.
Eğer altarınız yoksa ve cadılık yapmayacaksanız asa işinize yaramayacaktır. Eğer cadılık yapıyorsanız asa şarttır. Asayı sallayarak vs vs sihir yapamazsınız. Sadece uygulamalarınızda size yardımcı olacaktır.
Kuvars kristali Reiki için, şifa için, koruma için, arınma için kullanılır. Sihir için kullanıldığını sanmıyorum.

YasinLY

Kayıtlı Üye
ben aslında bu aşamaları soracaktım efendim demek istediğinizi anladım sanırım bu tip işler beni aşıyor.

Angel777

Kayıtlı Üye
Eğer cadı olmak ve cadılık yapmak istiyorsanız, Wicca & Witchcraft bölümünü iyice okuyunuz. Eğer cadılık ve büyü yapmak istemediğinize karar verirseniz, asa işinize yaramayacaktır. İyi forumlar...

YasinLY

Kayıtlı Üye
hep soruyorum ama bir sorum daha var :) mesela parapiskolojik işlerde hani meditasyon felan yapılıyor cisimler hareket ettirilebiliyor. bu yapılan asa ile düşünmek bile yetiyormuş doğrumudur aslında benim yapmak istemem bunun için.

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Asa birçok okült içersinde yer edinmiştir. Başta cadılık. Çeşitli şekillerde kullanılır. Örneğin elementlerin enerjilerini yönlendirmek, Angel777 nin dediği gibi pentagram ve benzeri sembolleri çizmek için kullanılabilir. Ayrıca korunma da dahil birçok amaç dahilinde de kullanılabilir. Ağacın cinsi ve üzerine yapılan işlemler bunu belirler. Üzerine amaca uygun kristal takmak elbette etkiyi bir nebze kuvvetlendirir. Denildiği gibi Harry Potter asalarından farklıdır. =)

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
hep soruyorum ama bir sorum daha var :) mesela parapiskolojik işlerde hani meditasyon felan yapılıyor cisimler hareket ettirilebiliyor. bu yapılan asa ile düşünmek bile yetiyormuş doğrumudur aslında benim yapmak istemem bunun için.

Hayır, çalışmadan hiçbir şey olmaz. Enerji yönlendirmenizde işinizi kolaylaştırabilir. Daha rahat imajine edebilirsiniz belki. Ama o kadar kolay değil. Düşünsenize eğer öyle olsaydı ortalık uçan cisimlerle dolardı.

YasinLY

Kayıtlı Üye
doğru ya saçma soru oldu ama merak işte ama verdiğiniz cevap ta anladğım konsantre olmayı kolaylaştırıyor.

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Herkes için de bu böyledir diyemeyiz. Kimisinin aksine dikkatini dağıtır. Örneğin şahsen ben asaları severim. Arada kullanırım. Ama sevmeyen biri olsaydım da kendimi zorlasaydım kullanmak için yararı değil zararı dokunurdu dikkatimi dağıtacağından dolayı.

YasinLY

Kayıtlı Üye
evet kişden kişiye farklılıklar gösterebilirmiş

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Aileden bir erkegin dikmiş oldugu ismini vermecegim bir agaç çok kudretli güçlere sahip asa halini alabilir.. Bu konuyu geçen sene paylaşmıştım ancak özel ledünni sorunlardan dolayı paylaşımı kaldırmayı uygun gördüm, sadece sorunuza cevap olsun diye yazdım, Asa ve Agaç büyük güçtür...

YasinLY

Kayıtlı Üye
erkeğin ismimi ağacın ismimi ?
ben asa yapmak ve kullanmayı hep istemişimdir. Artık bu tür işler yapmayı istiyorum :) çünkü elimizde böyle bir bilgi ışığı, imkan ve forumda arkadaşlarımız var yani yapabileceğime inanıyorum.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
erkeğin ismimi ağacın ismimi ?
ben asa yapmak ve kullanmayı hep istemişimdir. Artık bu tür işler yapmayı istiyorum :) çünkü elimizde böyle bir bilgi ışığı, imkan ve forumda arkadaşlarımız var yani yapabileceğime inanıyorum.
Agacın ismini vermiyorum.. Arkadaşlar AGAÇLAR yaşayan ruhlardır.. Yaşayan ruh derken canlı bitkiler olarak ele almıyorum... Her Agaçtan asa yapılamaz..

YasinLY

Kayıtlı Üye
sitelerde asalar satılıyor ben almak istiyorum fakat babam var işin içinde. yapacağıma inanıyorumsayın angel777 kelt burcundan bahsetti araştırdım benim ağacım söğütmüş bizim köyde var asa yapabilirmiyim bilenler varsa anlatabilirmi ?

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Sitelerde satılan asaların majikal anlamda değerleri benim gözümde yoktur. Asayı yaparken harcanan emek, tutulan niyet, davet edilen enerjiler, aktarılan kişisel enerjiler ve bunun gibi asa ile kullanacak kişi arasındaki enerji alış verişleri çok ama çok önemlidir. Aradaki uyumu artırır.

Ayrıca bir ağacın dalını vahşice ve hunharca koparıp, ucuna henüz ruhsal programlamasının bile tamamlanmadığını düşündüğüm ve o ağaç ile çalışmaya gönüllü olup olmadığı bile bilinmeyen bir kristali yerleştirmek sizin açınızdan zaten yeterince kötü bir durum. Şaman inancında bir asa yapmak çok önemli ve dikkat gerektiren bir zanaattır. Siz ağacı bulup onunla çalışmazsınız, ağaç sizi çağırır ve nereden kesmeniz, nasıl kesmeniz, ne kadar kesmeniz gerektiğine dair ayrıntıları verir. Bu işlem sırasında ağacın ruhu kesilen daldan kopmaz ve o dalda da yaşamını sürdürmeye devam ederek majikal güçlerini paylaşmanıza olanak sağlar. Ardından eklenecek kristaller ile trans düzeyinde iletişime geçilir ve ağaç ile çalışmaya gönüllü olup olmadığı sorulur, aynı soruyu ağaç dalına da yönlendirilir. Bu süreç içerisinde eklenmesi gereken başka malzemeler varsa ya doğa sizi çağırır ya da diğer ruhlar anlatır.

Tabii ki bu anlattığım herkez tarafından yapılabilecek şeyler değil. O nedenle bilginiz olsun diye söylüyorum ve bundan sonra ağaçların dallarını cansızlarmış ve ruhları yokmuş gibi, enerjisel düzeyde acı çekmiyormuş gibi koparmayı bırakırsınız belki. Bir de elinize gelen ilk taşı ucuna geçirerek işkence seviyesini artırmazsınız. Asa yapacaksanız şayet, zaten kopmuş olan bir dalı alın, temizleyin ve tuzlu suda biraz bekletin. Ardından dış kabuğunu hafif şekilde soyun ve temiz iç kabuğu görünsün. Niyetinize veya amacınıza göre güneşte ya da ay ışığında bekletin ve elementlerle kutsayın. Herkesin yapabileceği basit bir şey.

YasinLY

Kayıtlı Üye
sitelerden alacaktım fakat almayacağım dediklerinizi uygulayacağım ağaçlarla bütün olup kalbimle konuşacağım.

oneblood

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci,Turizm
arkadaşlar ben 1 senedir asa istiyordum ama nedense hiç araştırmamıştım fakat farklı bi objeye enerji yüklemesi yapıyordum taşı ben bulmadım aslında o beni buldu bulunduğum şehirde yürürken bir şeyin üstüne basıp düştüm :) taşı aldım ve eve getirdim istemedende olsa içime beni yıka isteği doğmuştu ve yıkamıştım sonra ona enerji yüklemesi yapmıştım bunu hergün yaptım bazı zamanlarda onu kullanıyordum ama bu şekilde olduğunu hiç düşünmemiştim taşın şekli aynı yumurta gibi gri çizgiler açık dalgalı çizgiler vardı üzerinde ne taşı olduğunu söyleyebilirmisiniz taşlar hakkında hiçbir fikrim yokta şimdiden teşekkür ederim
sağlıcakla